Προς το περιεχόμενο

Διαθέσιμο για κατέβασμα το SteamOS (μόνο για σχετικούς)


Leo360

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ρε φιλε  το steam-os το εκανες upgrade ή clean install ? ξεχασες τι εγραφες λιγο πιο πανω για φορμαρισμα και install? 

(το χρονικο οριο που αρχικα εβαλες ειναι εκτος τοπου και χρονου 15 λεπτα install εκανα τα 7 και τα vista στο διπυρηνο προ 4ετιας και ανευ ssd)

και για τι πραγμα μιλαμε τοση ωρα για gaming htpc ή για 10χρονα λαπτοπ που ειναι για παπουδες και γιαγιαδες;

μιλαμε εισαι η προσωποποιηση της  παρανοησης και της κωλοτουμπας

υγ. δε θελω να μου στενοχωριεσαι για το χαρακτηρισμο του ασχετου, γιατι ειναι αυταποδεικτο πλεον απο ΟΛΑ οσα εχεις γραψει

 

Και συνεχίζεις τους προσωπικούς χαρακτηρισμούς,και συνεχίζεις πλέον να δείχνεις πως πραγματικά κάτι δεν πάει καλά. ας τα πάρουμε ένα ένα λοιπόν.

 

ρε φιλε  το steam-os το εκανες upgrade ή clean install ?

 

 

Έγραψα εγώ ποτέ στο insomnia ότι έχω κάνει upgrade ή install ή οτιδήποτε άλλο το STEAMOS ?

Αν έχω γράψει κάτι τέτοιο κάνε με quote γιατί πραγματικά δεν νομίζω να έχω γράψει ότι έχω εγκαταστήσει το STEAMOS σε κάποιο υπολογιστή. Μάλλον το έβγαλες απ την φαντασία σου αυτό,και άρχισες να με κατηγορείς για φανταστικά πράγματα που σκέφτηκες μες το μυαλό σου.

 

ξεχασες τι εγραφες λιγο πιο πανω για φορμαρισμα και install?

 

 Ποιο από όλα ? Αρχικά είπα ότι θυμήθηκα να μου παίρνει εως και 45 λεπτά να φορμάρω windows 7. Μετά έγραψα πως συνήθως στην οθόνη που γράφει "windows is loading files" κρατά γύρω στα 5 λεπτά και στις μπλε περισσότερο. Μετά έγραψα ότι σε site της Microsoft,άνθρωπος της Microsoft έγραψε ότι μπορεί να πάρει 35 λεπτά το φορμάρισμα. Αυτά έγραψα για το φορμάρισμα και το install. Για πες μου λοιπόν,τι ξέχασα ?

 

(το χρονικο οριο που αρχικα εβαλες ειναι εκτος τοπου και χρονου 15 λεπτα install εκανα τα 7 και τα vista στο διπυρηνο προ 4ετιας και ανευ ssd)

 

 

Και σου ξαναλέω,αν απ τη στιγμή που θα βάλεις το boot disc μέχρι να εμφανιστεί η desktop screen με το trash bin,περνάν μόνο 15 λεπτά,κάνεις κάποια μαγκιά.

 

και για τι πραγμα μιλαμε τοση ωρα για gaming htpc ή για 10χρονα λαπτοπ που ειναι για παπουδες και γιαγιαδες;

 

Τα 10χρονα λαπτοπ κολάν με το ότι με ρώτησες γιατί πολλοί Έλληνες συνεχίζουν να βάζουν εν έτη 2013 Windows XP,και σου απάντησα επειδή αυτά ξέρουν και αυτά εμπιστεύονται. Και ο μόνος λόγος αν θυμάσαι που ανέφερα τα xp ήταν επειδή αμέσως μόλις απάντησα στον Killik για το τι είναι το SteamOS πετάχτηκες να πεις πως δεν υπάρχει κανένας λόγος να βάλει κανείς SteamOS γιατί υπάρχουν τα Windows 8 τα οποία θεωρείς κορυφαία και αυτονόητο πως τα ξέρουν και τα έχουν όλοι,και δεν έπαψες να διαφημίζεις εδώ και πόσα ποστ.

 

μιλαμε εισαι η προσωποποιηση της  παρανοησης και της κωλοτουμπας

 

Αν εγώ είμαι η προσωποποίηση της παρανόησης και της κωλοτούμπας,εσύ είσαι η προσωποποίηση του ποιο τραγικού PR εταιρίας που προσπαθεί να μοστράρει με το ζόρι ένα λειτουργικό σύστημα της Microsoft ως το καλύτερο πράγμα που υπάρχει στο κόσμο,και φτάνει στο σημείο να προσβάλλει και να ειρωνεύεται όποιον δεν συμφωνεί απόλυτα μαζί του πως τα Windows 8 είναι το καλύτερο λειτουργικό σύστημα που έχει δημιουργηθεί στο κόσμο,και ειρωνεύεται όποιον τολμάει να εξηγήσει τι είναι μια διανομή Linux σε έναν άνθρωπο που ρώτησε τι είναι μια διανομή Linux,σε ένα thread για μια διανομή Linux.

 

υγ. δε θελω να μου στενοχωριεσαι για το χαρακτηρισμο του ασχετου, γιατι ειναι αυταποδεικτο πλεον απο ΟΛΑ οσα εχεις γραψει

 

Δεν ξέρω αν είμαι άσχετος ή όχι,ξέρω πάντως πως δεν είμαι τόσο κολλημένο στον εγκέφαλο fanboy μιας εταιρίας που να μπαίνει στα θέματα για προιόντα άλλων εταιριών και να κάνει promo,βρίζοντας ταυτόχρονα όποιον δεν υμνεί το αγαπημένο του λειτουργικό σύστημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φορμάρισμα με SteamOS σε δευτερόλεπτα,setup σε λιγότερο από 10 λεπτά.

 

Όσο θυμάμαι τα 45λεπτα που έκανα για να φορμάρω με Windows 7 νιώθω περίεργα.

 

 

να μην εκπλησεσαι λοιπον ειδικα αν δε γνωριζεις το hardware setup του μηχανηματος που εγινε,

κι αν στο δικο σου κανουν 45 λεπτα τα windows καπου τοσο θα κανει και αυτο

 

πολυ δραμα ρε φιλε αν νομιζεις οτι τα εβαλες με το Soros το θειο  μπιλλ με πι-αρ  μανατζερς και τον ιδιο το βελζεβουλη για να καταλαβεις οτι το windows setup ειναι υποθεση 5-7 λεπτων πλεον με usbstick  και 10-15 απο dvd  -και χωρις μαγκιες- πανω σε ενα μηχανημα 3τιας με sandy bridge και ssd

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να μην εκπλησεσαι λοιπον ειδικα αν δε γνωριζεις το hardware setup του μηχανηματος που εγινε,

κι αν στο δικο σου κανουν 45 λεπτα τα windows καπου τοσο θα κανει και αυτο

 

πολυ δραμα ρε φιλε νομιζεις οτι τα εβαλες με το Soros το θειο  μπιλλ και πιαρ  μανατζερς και τον ιδιο το βελζεβουλη για να καταλαβεις οτι το windows setup ειναι υποθεση σε 5-7 λεπτων πλεον

από 15 λεπτά που έλεγες ότι διαρκεί πριν το πήγες στα 5 ?

άμα συνεχίσουμε τη συζήτηση,μετά από μερικά ποστ θα μου γράψεις ότι γίνεται και σε δευτερόλεπτα!  :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οτι το windows setup ειναι υποθεση 5-7 λεπτων πλεον

Επιβεβαιωνω και γω windows 8 σε stickaki που μετετρεψα το iso και μολις πατησα install εκανε 6-8 λεπτα περίπου και ζητησε restart.

Εκεινη την ωρα εφτιαχνα καφε και μιλαγα στην κουζινα με αποτέλεσμα να γυρισω πισω και να δω να ξαναφορτώνει τον installer.

To χα βαλει first boot device από τα BIOS.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για αυτούς που αναρωτιούνται ακόμα,

 

 

Gsun97X.jpg

 

Το οτι δίνει μεγαλη προσοχη οτι ειναι για το σαλονι,  ειναι για να χτυπήσει τις κονσόλες

Για εμενα που το pc το θελω μονο γαι ιντερνετ-ταινιες-μουσικη-παιχνιδια μια χαρα θα με βολεύετε μα διανομή λινουξ που θα τρεχει και ατμο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιβεβαιωνω και γω windows 8 σε stickaki που μετετρεψα το iso και μολις πατησα install εκανε 6-8 λεπτα περίπου και ζητησε restart.

Εκεινη την ωρα εφτιαχνα καφε και μιλαγα στην κουζινα με αποτέλεσμα να γυρισω πισω και να δω να ξαναφορτώνει τον installer.

To χα βαλει first boot device από τα BIOS.

Οχι ειναι σαπια τα windows 8 ρε βγαλτα :P

 

 

 

The installation time can vary based on factors such as processor speed, memory and your data set (which includes your personal files, settings and installed applications that need to be transferred during the upgrade. Some upgrades can take from 25 mins to an average of 2 hours, but there have been cases of up to 20 hours.

My upgrade from Windows 7 Ultimate 64 bit to Windows 8 Pro 64 bit took 9 hours. :X

 

Αντε να δούμε την αναγέννηση του pc gaming..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Street-Fighter, on 15 Dec 2013 - 1:57 PM, said:

Οχι ειναι σαπια τα windows 8 ρε βγαλτα :P

 

 

 

The installation time can vary based on factors such as processor speed, memory and your data set (which includes your personal files, settings and installed applications that need to be transferred during the upgrade. Some upgrades can take from 25 mins to an average of 2 hours, but there have been cases of up to 20 hours.

My upgrade from Windows 7 Ultimate 64 bit to Windows 8 Pro 64 bit took 9 hours. :X

Καλα είναι! Θα μπορουσαν να είναι και καλύτερα αμα ημουν Ceo :P

 

9 hours? Διαγωνισμο υπομονης εκανε και τον κέρδισε;

Σε Amstard τα βαλε;

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και φυσικά αμα κάνεις upgrade απο 7 σε 8 και μετά σε 8.1 πάει ο σκληρός δίσκος :D

 

...και ο δισκος και το dvd και η tv και το ψυγειο γενικα μετα απο upgrade ο κανονας λεει επισκεψη στο Κωτσοβολο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...