Προς το περιεχόμενο

Nexus 10 299€ @Plaisio "Pick of the day"


Blacky4

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Απλα 300Ε εχει το μεν (nexus) 300 εχει και το δε (ipadmini)...

 

Ειναι αλλη κατηγορια και το δεχομαι απλα λεω μηπως οι 10" ειναι τελικα πολλες για απλη χρηση, και οι 8" ιδανικες...

 

Γιατι το 7" το χω και μου φαινεται μικρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 89
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

τσιμπησα ενα εγω,γενικα δεν πρεπει να εχουν και πολλα,πηρα το τελευταιο απο το καταστημα βενιζελου και στο καταστημα τσιμισκης & παλ. πατρ. γερμαν. ειχε μονο το βιτρινας, βεβαια μου ειπαν το ψεματακι οτι εχει τελειωσει σε ολη την πολη(για την ακριβεια ειπε οτι εδωσαν 300 κομματια σημερα) κ οτι θα φερει απο βδομαδα εκτος αν ηθελα να παρω το βιτρινας.

Εγω ομως δε τους πιστεψα και πηγα στο καταστημα βενιζελου οπου και πηρα το τελευταιο που ειχαν εκει.

Πρωτη εντυπωση φαινεται αρκετα γρηγορο και περιεργως δεν ειχε πανω την 4.4,μολις μπηκε internet βρηκε την 4.3 για να κανει update

αυτα μεχρι στιγμης


επισης για το θεμα 8" ή 10" ειχα και γω αυτο το διλημμα,καθενα εχει τη χαρη του αλλα μετα απο χρηση ενος 10" για αρκετο καιρο πιστευω οτι δεν ειναι και τοσο μεγαλο και γενικα μου φαινεται πιο ευχρηστο σε γενικες γραμμες εκτος αν θες ταμπλετ για την καφετερια :P  εκει το 8" κερδιζει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το nexus 10 το αγορασα τελη σεπτεμβρη στην προσφορα του πλαισιου με 350€.
Για οποιον θελει κατι σε 10΄΄ ειναι ιδανικο.

  • Η μπαταρια του αρκετα ικανοποιητικη ( για ταινιες απο το 100% παει στο 10% σε πρπ 5-6 ωρες συνεχους χρησης)
  • Η οθονη του απιστευτη. Μπορεις να διαβαζεις pdf ή οτιδηποτε για ωρες χωρις να σε κουραζει.
  • Αυτη την στιγμη φοραει την ΚιτΚατ 4.4.2 ( χθες ηρθε η δευτερη ενημερωση της Κιτκατ)
  • Δεν κανει ποτε επανεκκινηση, δεν κολλαει πουθενα , με πολυ γρηγορο και ευχρηστο κουμπι διαχειρησης προγραμματων. Με 20 εφαρμογες ανοιχτες η εναλλαγη γινεται αμεσα

Τα μονα αρνητικα ισως ειναι το βαρος του που μαζι με την θηκη του( που για μενα ειναι απαραιτητη) φτανει 700-800g, καθως και η διαρκεια φορτιησης η οποια ειναι 7 ωρες πρπ. 
Γενικα στα 300€ ειναι ιδανικο vfm. Το αρνητικο που λετε αρκετοι οτι ειναι διπυρηνο, απορω τι παραπανω μπορουν να κανουν τα τετραπυρηνα!! 
 
P.S. : Με ενα καλωδιο OTG και την εφαρμογη nexus media importer μπορεις να συνδεσεις ακομα και τον εξωτερικο σκληρο δισκο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν πας να βαλεις 50 δοσεις βγαζει την καθε δοση στα 7,03 ευρω(δηλαδη 350 ευρω).

Λογικα δεν θα εγινε η ενημερωση της τιμης συμφωνα με τις δοσεις ετσι δεν ειναι?

 

Κατι ασχετο......word και excel γινεται να χρησιμοποιησει καποιος στο συγκεκριμενο(και γενικοτερα στα tablet)?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι δόσεις δεν ειναι ατοκες, γιαυτο. πήρα και ρώτησα και το επιβεβαιωσα. λεει δεν ειναι οι ατοκες για ολα τα προιοντα, μονο για οσα το λενε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατι ασχετο......word και excel γινεται να χρησιμοποιησει καποιος στο συγκεκριμενο(και γενικοτερα στα tablet)?

Μπορείς να επεξεργαστείς αλλά δεν νομίζω να βολεύει καθόλου ακόμη και με bluetooth keyboard. Ίσως σε κανένα windows tablet πιο εύκολα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι δόσεις δεν ειναι ατοκες, γιαυτο. πήρα και ρώτησα και το επιβεβαιωσα. λεει δεν ειναι οι ατοκες για ολα τα προιοντα, μονο για οσα το λενε.

 

Μπορείς να επεξεργαστείς αλλά δεν νομίζω να βολεύει καθόλου ακόμη και με bluetooth keyboard. Ίσως σε κανένα windows tablet πιο εύκολα.

Ευχαριστω με καλυψατε και οι δυο.

Δεν το αγοραζω τελικα........θα περιμενω να παιξει καμια προσφορα στο 7αρι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω με καλυψατε και οι δυο.

Δεν το αγοραζω τελικα........θα περιμενω να παιξει καμια προσφορα στο 7αρι.

Για 7άρι, αν είσαι απαιτητικός μην πας στο 1st gen. Το έχει η μάνα μου εδώ και 9 μήνες και μερικές φορές με εκνευρίζει όταν το χρησιμοποιώ γιατί λαγκάρει. Αν και δεν το δοκίμασα μετά την 4.2(αρχές καλοκαιριού). Σίγουρα εγώ θα κοιτούσα για το μοντέλο του 2013 που έχει και πίσω κάμερα για instagram  B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για 7άρι, αν είσαι απαιτητικός μην πας στο 1st gen. Το έχει η μάνα μου εδώ και 9 μήνες και μερικές φορές με εκνευρίζει όταν το χρησιμοποιώ γιατί λαγκάρει. Αν και δεν το δοκίμασα μετά την 4.2(αρχές καλοκαιριού). Σίγουρα εγώ θα κοιτούσα για το μοντέλο του 2013 που έχει και πίσω κάμερα για instagram  B)

Για το καινουργιο λεω κι εγω με την FHD οθονη.

Τι ειναι το instagram?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Κατι ασχετο......word και excel γινεται να χρησιμοποιησει καποιος στο συγκεκριμενο(και γενικοτερα στα tablet)?

Μιλας για αναγνωση αρχειων word και excel? Ή για επεξεργασια και δημιουργια ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για αναγνωση υπαρχουν αρκετες πολυ καλες εφαρμογες. Εγω χρησιμοποιω την quickoffice.  Η εξεργασια και δημιουργια ειναι δυνατες απλως εμενα προσωπικα με κουρασε αρκετα οταν το προσπαθησα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...