Προς το περιεχόμενο

Κάρτα γραφικών AGP γύρω στα 10 ευρώ


sakisosf

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά έχετε να προτείνετε καμιά AGP καρτούλα που μπορεί να βρεθεί γύρω στο 10άρικο;To υπόλοιπο σύστημα αποτελείται από:

 

Motherboard:P4i65G

CPU:Intel Celeron 2.4Ghz

RAM:1.5GB

HDD:80GB Seagate

GPU:Nvidia FX5500 128MB

 

Υ.Γ.Να δοκιμάσω τα 7άρια είναι να μείνω με τα XP;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 43
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Βασικά ρίξε μια ματια στις αγγελίες ολο και κατι θα υπάρχει εκει


Μονο μεταχειρισμενη. Θα βρεις ευκολα στα 10 ευρω στις αγγελιες εδω

 

Ταυτόχρονα το γράψαμε :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλά υπάρχουν αρκετές στα 10 ευρώ και δεν ξέρω ποια είναι καλύτερη για κανά PES 2009,Call of Duty 1-2-3,Far Cry.Η Nvidia 6200 που είδα κάπου βρίσκεται σε αυτήν την τιμή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα η αλήθεια ειναι οτι με celeron επεξεργαστή και 2gb ram μην περιμένεις πολλά πράγματα , αν τα σηκώνει τα παιχνίδια ολα στο low και παλι  δύσκολο ..... το pes θα το παίζεις καλα πιστεύω αφου δεν εχει ιδιαίτερες απαιτήσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ξέρω φίλε μου,έχω άλλο σύστημα για gaming.Αυτό το θέλω για απλή Windows XP άντε Windows 7 χρήση με λίγο PES και λίγο Far Cry.Τίποτα παραπάνω αλλά δεν ξέρω τι κάρτα να πάρω γύρω στο 10άρικο και αν αξίζει να βάλω 7άρια σε αυτό το σύστημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν μπορέσεις να βρεις καμια 6600gt αξίζει πιστεύω και κατι θα παίζεις ικανοποιητικά το pes τουλάχιστον , δεν ξέρω τα 7αρια με τοσο λιγο ram και celeron δεν ξέρω αν θα πηγαίνουν και πολυ άνετα , καλυτερα xp θα σου έλεγα τωρα αν θέλεις τα βάζεις και βλέπεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρα μια 6600GT θέλω και είμαι κομπλέ.Έχω και ένα σύστημα για μουσείο με Pentium MMX 200Mhz,128ΜΒ RAM και μία MGA κάρτα γραφικών.Εκεί τι Windows να βάλω ώστε να δουλεύει καλά το PC και να λειτουργούν και οι USΒ θύρες;(95-98 φαντάζομαι εε;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θελεις να κρατησεις αυτο το συστημα, πρεπει να πας απαραιτητα σε P4:

http://www.ebay.co.uk/itm/Intel-Pentium-4-CPU-3-0-GHz-P4-478-SL6WK-512-800-Hyperthreading-Northwood-C-/221334826269?pt=CPUs&hash=item3388956d1d

Northwood με Hyperthreading και θα τον ανεβασεις @ 3.3-3.7Ghz με την
Asrock B) (αναλογως βασικα/περισσοτερο, με τί μνημες εχει επανω τωρα)

H διαφορα Celeron και P4 (δυστυχως!) ηταν και μεγαλη και ορατη: Η Intel,
ειχε "σφαξει" πολυ τους Celeron  :cry: [οχι οπως καποτε-εποχη Celeron/P3]

Εαν αφησεις επανω του το Celeron = το pcακι (θα) πνιγεται (πολυ) ευκολα....

 


Έχω και ένα σύστημα για μουσείο με Pentium MMX 200Mhz,128ΜΒ RAM και μία MGA κάρτα γραφικών.
Εκεί τι Windows να βάλω ώστε να δουλεύει καλά το PC και να λειτουργούν και οι USΒ θύρες;(95-98 φαντάζομαι εε ;)

Απο παραθυρα, τσεκαρε Windows ΜΕ = μια χαρα
(τηρουμενων παντοτε, αναλογιων εποχης, χιχι :-D )

http://en.wikipedia.org/wiki/Windows_ME

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά στο ιστορικό-αρχαίο σύστημα θα βάλω Windows 98 για να πηγαίνει πιο αεράτα.Στο άλλο σύστημα με Pentium 4 όπως λέει ο TheDevilMayCare,αν τον πάω στα 3.5Ghz για παράδειγμα και του βάλω και μία RAM για να έχει 2GB λέτε να τα σηκώσει κάπως τα Windows 7 για απλή office χρήση,άντε και λίγο surf + youtube;Ή να του αφήσω τα XP για να παίζει και κανά game;Βασικά αξίζει να βάλω μία κάρτα γραφικών αντί για την fx5500 που έχω τώρα;Ή να ρίξω ότι έχω για αυτό σε RAM-CPU;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οτι και να κανεις farcry δεν θα παιξεις παντως. Και να βρεις καρτα AGP που να σηκωνει farcry σε καποια λογικη αναλυση (οχι 800χ600) δεν θα κανει 10 ευρω. Και δεν συζηταμε καν για το υπολοιπο συστημα που δεν θα απεδιδε και να την ειχες

 

Οποτε ξεχνα τα παιχνιδια. Μεινε με XP για internet και απλη χρηση. Αν βαλεις μια πιο προσφατη agp (του 2007 πχ) ισως καταφερεις να εχεις και acceleration για HD μπας και βλεπεις και καμια ταινια.

Οι agp του 10ρικου μετα βιας θα σου βγαζαν το aero στα windows 7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...