Προς το περιεχόμενο

Speedport W 724v


Italos20v

Προτεινόμενες αναρτήσεις

δεν μπορω να σκεφτω κατι αλλο.δοκιμασε πρωτα σε udp και μετα σε tcp να δουμε.δεν ξερω τι αλλο να σκεφτω εκτος αν ειναι κατι που δεν το βλεπω.και σιγουρα δεν φταιει το hard reset ουτε κατι αλλο.

το εχω κανει και αυτο... δοκιμασα και απο αλλο υπολογιστη... τιποτα... τι να πω.. να παρω μηπως τον οτε αυριο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 90
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

μιλα μαζι τους ή ας δοκιμασει καποιος αλλος εδωμεσα που εχει το ιδιο ρουτερ.να ηταν θεμα του firmware θα ελεγα οτι οκ θα πρεπε να το ειχες και πριν εκτος αν εκανε καποιο αυτοματο update και ειναι bug.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τιποτα μακαρι να το ειχα μπροστα μου να σου λεγα κατι παραπανω.ας πει καποιος που το εχει.δεν νομιζω οτι κανεις δεν εχει ανοιξει tcp και Udp στην ιδια ip.να ειναι bug νεου firmware??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τιποτα μακαρι να το ειχα μπροστα μου να σου λεγα κατι παραπανω.ας πει καποιος που το εχει.δεν νομιζω οτι κανεις δεν εχει ανοιξει tcp και Udp στην ιδια ip.να ειναι bug νεου firmware??

μα ειχα ανοιξει και εγω μεχρι πριν λιγο καιρο με αυτον τον τροπο... αλλα εγινε μια διακοπη ρευματος ή βλαβη δε θυμαμαι... και μετα bugare οταν επανηλθε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια μην παιδευεστε αδικα.. Δυστυχως με το τελευταιο filmware ΔΕΝ μπορεις να ανοιξεις ιδια πορτα TCP & UDP. Μου εχει τυχει σε καποια στιγμη να το παρει, αλλα 99% βγαζει αυτο το μυνημα. Δεν ξερω αν υπαρχει αλλος καποιος τροπος. Η λυση (που εκανα κι εγω) ειναι να περασει ενα παλιοτερο filmware, να φτιαξει τις πορτες που θελει, να κρατησει ΟΠΟΣΔΗΠΟΤΕ ενα backup, και μετα να ξαναπερασει το τελευταιο filmware και παλι. Με το backup μπορεις να επαναφερεις τις πορτες σου οπως τις ειχες παλιοτερα κανονικα... το παιρνει χωρις προβλημα. 

 

Ηθελα να 'ξερα παντως οι μ.....ς που βγαζουν τις αναβαθμισεις, με τι σκεπτικο περασαν τετοια ρυθμιση στο τελευταιο filmware. Πραγματικα ειμαι πολυ περιεργος... Δεν κοιτανε να φτιαξουν λιγο το Qos που ειναι για τα μπαζα, παρα ασχολουνται με χαζομαρες.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια μην παιδευεστε αδικα.. Δυστυχως με το τελευταιο filmware ΔΕΝ μπορεις να ανοιξεις ιδια πορτα TCP & UDP. Μου εχει τυχει σε καποια στιγμη να το παρει, αλλα 99% βγαζει αυτο το μυνημα. Δεν ξερω αν υπαρχει αλλος καποιος τροπος. Η λυση (που εκανα κι εγω) ειναι να περασει ενα παλιοτερο filmware, να φτιαξει τις πορτες που θελει, να κρατησει ΟΠΟΣΔΗΠΟΤΕ ενα backup, και μετα να ξαναπερασει το τελευταιο filmware και παλι. Με το backup μπορεις να επαναφερεις τις πορτες σου οπως τις ειχες παλιοτερα κανονικα... το παιρνει χωρις προβλημα. 

 

Ηθελα να 'ξερα παντως οι μ.....ς που βγαζουν τις αναβαθμισεις, με τι σκεπτικο περασαν τετοια ρυθμιση στο τελευταιο filmware. Πραγματικα ειμαι πολυ περιεργος... Δεν κοιτανε να φτιαξουν λιγο το Qos που ειναι για τα μπαζα, παρα ασχολουνται με χαζομαρες.. 

ωραιο bug.yeaaa.ρουτερ του 5 ευρου τελειως.ωραιο testing εχουν κανει.ας επαιζαν ολα τα αλλα και ας αφηναν το qos να μην παιζει.

οποτε ο φιλος μας να βαλει το παλιο και να παρει backup αμα ειναι εκτος αν το config κατεβαινει σε τιποτα plain text και το φτιαξει απο εκει το port forward.δεν ειναι οτι περασαν τετοια ρυθμιση.καποιο bug παιζει.εκτος αν ανοιγεις σε tcp και σου ανοιγει και σε udp ταυτοχρονα.καποια τεστ τσεκαρουν και σε udp και σε tcpαν ειναι ανοιχτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπαρχει καποια ρυθμιση στο router που πρεπει να γινει για να αυξήσει ταχύτητα;

 

συγχρονίζω 49.5 απο οτε αλλα οταν παταω μια σελιδα παιρνει λιγο χρόνο να εμφανιστει αλλα φορτώνει ολη απευθειας

 

ξερετε κατι;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραιο bug.yeaaa.ρουτερ του 5 ευρου τελειως.ωραιο testing εχουν κανει.ας επαιζαν ολα τα αλλα και ας αφηναν το qos να μην παιζει.

οποτε ο φιλος μας να βαλει το παλιο και να παρει backup αμα ειναι εκτος αν το config κατεβαινει σε τιποτα plain text και το φτιαξει απο εκει το port forward.δεν ειναι οτι περασαν τετοια ρυθμιση.καποιο bug παιζει.εκτος αν ανοιγεις σε tcp και σου ανοιγει και σε udp ταυτοχρονα.καποια τεστ τσεκαρουν και σε udp και σε tcpαν ειναι ανοιχτη.

ωραια...που βρισκω το παλιο firmware...? το βαζω κανονικα απο το browser?

 

και backup πως κανω...; ευχαριστω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπαρχει καποια ρυθμιση στο router που πρεπει να γινει για να αυξήσει ταχύτητα;

 

συγχρονίζω 49.5 απο οτε αλλα οταν παταω μια σελιδα παιρνει λιγο χρόνο να εμφανιστει αλλα φορτώνει ολη απευθειας

 

ξερετε κατι;;

δεν νομιζω οτι υπαρχει κατι.προσεχε με firewall σε Pc.επισης δοκιμασε με καλωδιο αντι για ethernet.εφοσον εισαι 49.5 ζητα απο τον οτε fast path και θα παιξεις καλυτερα.περνα και το τελευταιο firmware .δοκιμασε και με αλλο browser.οκ το ρουτερ δεν ειναι οτι καλυτερο αλλα δεν επρεπε να στο κανει αυτο.εκτος αν ειναι κατι στο Pc μετα.πχ να αργει ο browser να φορτωσει κανα Plugin.

 

ωραια...που βρισκω το παλιο firmware...? το βαζω κανονικα απο το browser?

 

και backup πως κανω...; ευχαριστω..

λογικα και αμα το googlareis θα το βρεις αν δεν το εχει ο οτε στο site του.ναι απο τον browser μπαινει.απλα δεν ξερω αν θα σε αφησει να το κανεις επειδη ειναι downgrade .backup λογικα μεσα απο το interface θαπρεπει να υπαρχει καπου backup configuration.

και μετα κανεις το firmware upgrade εκτος αν το εχει βαλει ο οτε να το τραβαει αυτοματα και κανεις restore αν για καποιο λογο δεν στο κρατησει το υπαρχον config που λογικα θα στο κρατησει κανονικα.αν το config που κατεβαζεις ειναι σε plain test μορφη ισως να μπορουσες απο εκει να βαλεις manual το port forward.εναλλακτικα υπαρχει παντα και η λυση που δεν προτεινεται να κανει καποιος dmz για να ανοιξει ολα τα ports.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...