Προς το περιεχόμενο

Air ή pro


apostatis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ενδιαφερομαι για Αγορα mac για την συζυγο της οποιας η χρηση δεν ειναι βαρια και

Λογω του οτι εχει στην κατοχης της ενα vaio 18.5" σκεφτομουν να της παρω ενα μικρο με χαμηλο βαρος γιατι το κουβαλαει συνεχεια στη δουλεια και κατεληξα στο

Macbook air i5 4gb ram 256 ssd.σε αυτα τα χαρακτηριστικα μπορει να τρεξει ανετα windows με parallels ή vmware;

Μετα σαν δευτερη επιλογη ειναι το macbook pro 13 retina i5 4gb ram 256 ssd

Ποια ειναι η γνωμη σας;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενδιαφερομαι για Αγορα mac για την συζυγο της οποιας η χρηση δεν ειναι βαρια και

Λογω του οτι εχει στην κατοχης της ενα vaio 18.5" σκεφτομουν να της παρω ενα μικρο με χαμηλο βαρος γιατι το κουβαλαει συνεχεια στη δουλεια και κατεληξα στο

Macbook air i5 4gb ram 256 ssd.σε αυτα τα χαρακτηριστικα μπορει να τρεξει ανετα windows με parallels ή vmware;

Μετα σαν δευτερη επιλογη ειναι το macbook pro 13 retina i5 4gb ram 256 ssd

Ποια ειναι η γνωμη σας;

όταν είδα αρχικά πως ήθελες κάτι ελαφρύ και εγώ για το air θα σου έλεγα να πας

άλλα είδα πως πρότεινες και το pro retina

ήμουν σε ένα αντίστοιχο δίλημμα άλλα τελικά προτίμησα το retina 

κυρίως γα τις επιδόσεις άλλα αυτό είναι ανάλογα την χρήση

νομίζω πως η γυναικά σου θα είναι μια χαρά με το air

και με τα parallels /vmware

τώρα το βάρος μεταξύ των 2  είναι γύρω στα 200 γραμμάρια παραπάνω 

και βέβαια υπάρχει και διαφορά στην τιμή!

εγώ νομίζω πως για την συγκεκριμένη χρήση του νέο mac book air (haswell) είναι μια χαρα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενδιαφερομαι για Αγορα mac για την συζυγο της οποιας η χρηση δεν ειναι βαρια και

Λογω του οτι εχει στην κατοχης της ενα vaio 18.5" σκεφτομουν να της παρω ενα μικρο με χαμηλο βαρος γιατι το κουβαλαει συνεχεια στη δουλεια και κατεληξα στο

Macbook air i5 4gb ram 256 ssd.σε αυτα τα χαρακτηριστικα μπορει να τρεξει ανετα windows με parallels ή vmware;

Μετα σαν δευτερη επιλογη ειναι το macbook pro 13 retina i5 4gb ram 256 ssd

Ποια ειναι η γνωμη σας;

Παρε το pro retina, θα γοητευτει απο την οθονη του!

Υ.Σ Πρεπει να αγαπας ΠΟΛΥ την γυναικα σου!!! :lol: τετοια εποχη τοσα φραγκα για λαπτοπ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρε το pro retina, θα γοητευτει απο την οθονη του!

Υ.Σ Πρεπει να αγαπας ΠΟΛΥ την γυναικα σου!!! :lol: τετοια εποχη τοσα φραγκα για λαπτοπ...

για την οθόνη θα συμφωνήσω 

άλλα τα χαρακτηρίστηκα είναι πολλά περισσότερα από τις ανάγκες της (από άτα που έγραψε παραπάνω ο φίλος)

από εκεί και πέρα...η οθόνη όντως κάνει μεγάλη διαφορά :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λογω του οτι η γυναικα μου ουτε θα εκτιμησει αλλα ουτε θα καταλαβει διαφορα σε χαρακτηριστηκα και οθονη και λογω της χρησης που θα του κανει για αυτο ειπα το air.σιγουρα ειναι καλυτερο το pro αλλα δεν ξερω αν αξιζει για την χρηση που το θελει μιας και η διαφορα στα μοντελα που προανεφερα ειναι 400ευρω

ετοιμοπαραδοτο για μεσα στις γιορτες απο skroutz βρισκω air με 4gb ram ποσο κοστιζει να αγορασω και να του βαλω εγω 8 και απο που?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λογω του οτι η γυναικα μου ουτε θα εκτιμησει αλλα ουτε θα καταλαβει διαφορα σε χαρακτηριστηκα και οθονη και λογω της χρησης που θα του κανει για αυτο ειπα το air.σιγουρα ειναι καλυτερο το pro αλλα δεν ξερω αν αξιζει για την χρηση που το θελει μιας και η διαφορα στα μοντελα που προανεφερα ειναι 400ευρω

ετοιμοπαραδοτο για μεσα στις γιορτες απο skroutz βρισκω air με 4gb ram ποσο κοστιζει να αγορασω και να του βαλω εγω 8 και απο που?

 

δεν μπορείς να βέλη εσυ

πρέπει να παραγγείλεις εξ αρχής μοντέλο με 8 gb

και είναι σίγουρα η καλύτερη λύση από τα 4:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο golden -, istorm κλπ μου εχουν πει πως κανουν συχνα παραγγελιες και συνηθως εχουν στοκ σε μοντελα με 8 γιγα επειδη πλεον ο κοσμος ειναι ενημερωμενος και ξερει τι παιζει.

εμενα το pro 2011 mavericks με 8 gb παει κι ερχεται... 4 για κανενα λογο.

 

η γυναικα σου δεν θα καταλαβει τα 8 αλλα σιγουρα θα καταλαβει τα 4 gb, αξιζει η διαφορα δεδομενου οτι η αναβαθμιση δεν ειναι εφικτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι περισσοτερες γυναικες που κανουν ελαφρια χρηση εκτιμουν περισσοτερο το ποσο ομορφο, λεπτο, ελαφρυ και ευκολα μεταφερσιμο ειναι το air σε σχεση με την πολυ καλυτερη οθονη του retina mbp.

Θα το χρησιμοποιει περισσοτερο απλκα επειδη μπορει να το μεταφερει ακομα πιο ευκολα με το ενα χερι απο το σαλονι στην τραπεζαρια κλπ.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οι περισσοτερες γυναικες που κανουν ελαφρια χρηση εκτιμουν περισσοτερο το ποσο ομορφο, λεπτο, ελαφρυ και ευκολα μεταφερσιμο ειναι το air σε σχεση με την πολυ καλυτερη οθονη του retina mbp.

Θα το χρησιμοποιει περισσοτερο απλκα επειδη μπορει να το μεταφερει ακομα πιο ευκολα με το ενα χερι απο το σαλονι στην τραπεζαρια κλπ.

ετσι οπως τα λες ειναι!!!!

απο golden -, istorm κλπ μου εχουν πει πως κανουν συχνα παραγγελιες και συνηθως εχουν στοκ σε μοντελα με 8 γιγα επειδη πλεον ο κοσμος ειναι ενημερωμενος και ξερει τι παιζει.

εμενα το pro 2011 mavericks με 8 gb παει κι ερχεται... 4 για κανενα λογο.

 

η γυναικα σου δεν θα καταλαβει τα 8 αλλα σιγουρα θα καταλαβει τα 4 gb, αξιζει η διαφορα δεδομενου οτι η αναβαθμιση δεν ειναι εφικτη.

εχω βρει ενα στο istorm air 11 i7 8gb ram 256ssd

οταν λες στα 8gb με mavericks παει κι ερχεται τι εννοεις?

Επεξ/σία από apostatis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οτι προσωπικα η διαθεσιμη μνημη με safari,itunes, airmail, iphoto κλπ πεφτει κατω κι απο 1 gb καμια φορα, την στιγμη που με ML ειχα περιπου +1,5-2 .

εχω διαβασει εδω μεσα πως πολλοι εχουν διαπιστωσει αντιστοιχες πτωσεις στην διαθεσιμη μνημη. δεν με εμποδιζει σε κατι αυτο τωρα, αλλα μακροπροθεσμα φοβαμαι πως η αναβαθμιση που εκανα απο 4 σε 8επρεπε να ειναι σε 16..

με αυτη την λογικη λοιπον λεω πως μην ασχοληθεις καν με 4gb ram, ειδικα στο air που δεν αναβαθμιζεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από μένα έχεις ψήφο στο air για τους λόγους που προανέφερες, αν και γενικά συνηθίζω να προτείνω το pro retina λόγω της μικρής χρηματικής τους διαφοράς..Η ρετίνα οθόνη είναι ανεκτίμητη και κάνεις πιο ξεκούραστη δουλειά...Μόνο που αν μάθεις στη ρετίνα μετά δύσκολα γυρίζεις πίσω στις παλιές οθόνες ! Μετά θα σου ζητήσει να αλλάξετε κινητά τηλεοράσεις όλα σε FULL HD -4Κ ! 
Κάτι σαν αυτόν που έχει πρόβλημα όρασης και βάζει γυαλιά..Είναι σχέση εξάρτησης οι οθόνες υψηλής ανάλυσης αλλά είναι ΟΠΤΙΚΟΣ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΣ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...