Προς το περιεχόμενο

Αγορά νέου pc. Αναβαθμήσιμο μελλοντικά


jgavaris

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Απορώ γιατί συνεχίζω :-D

 

Κοίτα είναι η κοινή λογική. Δεν γίνετε σε σύστημα του 1000αρικου (που εσύ το έφτασες πολύ παραπάνω) να μην βάζεις έναν έστω 120αρη SSD. Επίσης δεν γίνεται να στήνεις 6πυρηνο σύστημα με το κορυφαίο socket της Intel και να το στεγάσεις σε case των 27 Ευρώ. Είναι σαν να πάρει κάποιος την Aston Martin Vanquish  και να του λες να την παρκάρει στο Ζεφύρι για να γλυτώνει 200 ευρώ το πάρκινγκ.

 

Αλήθεια, τι προδιαγραφές έχει το συγκεκριμένο case, είσαι σίγουρος ότι μπορεί να αξιοποιήσει στο μέγιστο ένα 2011 σύστημα κλοκαρισμένο με 4 dimm RAM ? Μήπως το σύστημα όταν πιάσει καλοκαιράκι θα ψήνεται ? Αν θελήσει ο TS να βάλει υδρόψυξη θα τον καλύψει ? Μην τα ισοπεδώνουμε όλα και όπου δεν μας συμφέρει-αρέσει (ssd-case) λέμε marketing. Γιατί και εγώ μπορώ να προτείνω σύστημα με i7-3970x σε case Νουνού αλλά αυτό δεν σημαίνει πώς ΅έπιασα τον παπά από τα κέρατα΅ Σπατάλη χρημάτων και μη σωστή ιεράρχηση των αναγκών θα είναι.

Ξερεις τι προδιαγραφες εχει αγαπητε Vasili το κουτι??? οτι ειναι επωνυμο(Asus)και αρα λογικα θα ειναι και καλο....

 

Και επειδη ειμαστε forum που δεν απαγορευεται να πουμε την γνωμη μας ,ας προτεινουμε ενα οτι να ναι συστημα 1225ευρο(1125+Windows)το οποιο βεβαια θα γινει +100ευρο μαζι με μια αξιοπρεπεστατη ψυκτρα και ενα σωστο κουτι πχ Corsair 200r. Και αλλα 80ευρο για ενα Ssd φτανουμε στα 1400ευρο,δηλαδη 40% παραπανω απο τα χρηματα που διαθετει ο Ts. Και βεβαια οτι εμεις λεμε τι λαθος εχει η συνθεση εκει ο αλλος επιμενει.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 64
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

παιδες το θεμα με τους amd ειναι αν θα συνεχισει η εταιρεια να τους κατασκευαζει...υπαρχει η φημη οτι θα αποσυρθει απο τον τομεα των cpu δυστυχως....αν γινει θα βλεπουμε τους i3 να πωλουνται σε τιμες αστα να πανε....(μονοπωλιο γαρ)

 

Αν θα πουλάει κυρίως apu (που είναι και cpu) δε σημαίνει πως θα αποσυρθεί από πουθενά.Και η intel cpu με ενσωματωμένη πουλάει.Σε SoC πηγαίνουν,τι πηγαίνουν δηλαδή...έχουν πάει στο μεγαλύτερο ποσοστό όλοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδες το θεμα με τους amd ειναι αν θα συνεχισει η εταιρεια να τους κατασκευαζει...υπαρχει η φημη οτι θα αποσυρθει απο τον τομεα των cpu δυστυχως....αν γινει θα βλεπουμε τους i3 να πωλουνται σε τιμες αστα να πανε....(μονοπωλιο γαρ)

Μα ηδη γινεται αυτο http://www.skroutz.gr/s/3765358/Intel-Core-i3-4340.html 24ευρο φθηνοτερος απο i5 http://www.skroutz.gr/s/3765361/Intel-Core-i5-4440-Box.html?keyphrase=i5+4440. Κακα τα ψεματα η Amd εκει που επενδυει ειναι στις καρτες γραφικων που τα παει καλυτερα απο οτι στους επεξεργαστες. 

 

Και επειδη ακριβως τα παει πολυ καλα στις καρτες γραφικων, αποφασιζει να κινηθει προς APU που το μελλον θα δειξει πως θα πανε τα πραγματα. Η Intel εδω και πολυ καιρο εχει το μονοπωλιο,για αυτο αλλωστε και δεν βλεπουμε μεγαλες διαφορες στους επεξεργαστες που βγαζει καθε χρονο και γιαυτο και αλλαζει συνεχεια τα sockets.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια καλησπερα, σας ευχαριστω ολους για τις προτασεις, πολυ θα ηθελα να ειχα τις γνωσεις σας επανω στα κομματια που απαρτιζουν ενα pc.

Να πω ακομα 2-3 παραγματα για να γινει πιο απλη η κουβεντα μας και ελαφρυνω και λιγο την ατμοσφαιρα..

Ειμαι 39 ετων- ασχολουμαι χρονια με τα pc οσον αφορα ομως την χρηση τους-ΟΧΙ με την γνωση του το τι κανει το καθε part και πως ταιριαζει το καθε ενα μεταξυ του αλλου, γι αυτο αλλωστε και ζητησα την γνωμη σας για μια συνθεση.

Γενικως τα pc τα ψιλοπαντρευομαι , τα κραταω απο 5ετια μινιμουμ και οσο φτασει (εχω και laptop toshiba 10 ετων και ακομα το λειτουργω). Βεβαια εχω κανει και λαθος αγορες οπως ετοιματζιδικα pc που ηταν μια κοροιδια.

Τελος παντων, η σκεψη μου και η επιθυμια μου ειναι η κατωθι:

Ποτε δεν ειχα ενα pc φτιαγμενο απο ξεχωριστα parts γιατι πολυ απλα οπως προειπα δεν ξερω πια πρεπει να βαλω για να ειναι ταιριαστα μεταξυ τους, και θα ηθελα ενα τετοιο pc ωστε να ειναι απροβληματιστο στις ετσι κι αλλιως μεχρι σημερα οχι και τοσο βαριες εργασιες που κανω.

Την ηλικια μου την ανεφερα για να τονισω οτι ουτε θα κατσω ποτε να σχοληθω με υδροψυκτα πραγματα, ουτε με overclocking. Την μελλοντικη αναβαθμιση οταν την χρειαστω θα μου την κανει ενα μαγαζι που θα δει τα parts και πανω σε αυτα θα βαλει κατι καλυτερο, τοτε...

Επισης δεν με πολυενδιαφερουν τα fancy cases αλλα τα χρηστικα.

Εκει που εχω ενα διλλημα ειναι με τους ssd δισκους. Διαβαζω πολυ προσεχτικα τις προτασεις και πραγματικα ενω πιστευα, και ακομα το πιστευω οτι συστημα την σεμερον ημερα και με αυτα τα χρηματα, δεν νοειτε να μην εχει ssd, παρολλα αυτα διαβαζω με πολυ προσοχη και τα post με τους υβριδικους που αναφερονται στο marketing οσον αφορα τους ssd. (Η αληθεια ειναι οτι εχω πεσει πολλες φορες θυμα του marketing-και ποιος δεν εχει).

Και ναι, το pc ειναι χριστουγεννιατικο δωρο για την παρτη μου.. Επειδη τα τελευταια χρονια κανω συνεχεια οικονομια για να πληρωνω φορους και χαρατσια, αποφασισα φετος να κανω ενα δωρο στον εαυτο μου πανω στο αντικειμενο που περναω τις περισσοτερες ωρες της ημερας. Το pc.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια καλησπερα, σας ευχαριστω ολους για τις προτασεις, πολυ θα ηθελα να ειχα τις γνωσεις σας επανω στα κομματια που απαρτιζουν ενα pc.

Να πω ακομα 2-3 παραγματα για να γινει πιο απλη η κουβεντα μας και ελαφρυνω και λιγο την ατμοσφαιρα..

Ειμαι 39 ετων- ασχολουμαι χρονια με τα pc οσον αφορα ομως την χρηση τους-ΟΧΙ με την γνωση του το τι κανει το καθε part και πως ταιριαζει το καθε ενα μεταξυ του αλλου, γι αυτο αλλωστε και ζητησα την γνωμη σας για μια συνθεση.

Γενικως τα pc τα ψιλοπαντρευομαι , τα κραταω απο 5ετια μινιμουμ και οσο φτασει (εχω και laptop toshiba 10 ετων και ακομα το λειτουργω). Βεβαια εχω κανει και λαθος αγορες οπως ετοιματζιδικα pc που ηταν μια κοροιδια.

Τελος παντων, η σκεψη μου και η επιθυμια μου ειναι η κατωθι:

Ποτε δεν ειχα ενα pc φτιαγμενο απο ξεχωριστα parts γιατι πολυ απλα οπως προειπα δεν ξερω πια πρεπει να βαλω για να ειναι ταιριαστα μεταξυ τους, και θα ηθελα ενα τετοιο pc ωστε να ειναι απροβληματιστο στις ετσι κι αλλιως μεχρι σημερα οχι και τοσο βαριες εργασιες που κανω.

Την ηλικια μου την ανεφερα για να τονισω οτι ουτε θα κατσω ποτε να σχοληθω με υδροψυκτα πραγματα, ουτε με overclocking. Την μελλοντικη αναβαθμιση οταν την χρειαστω θα μου την κανει ενα μαγαζι που θα δει τα parts και πανω σε αυτα θα βαλει κατι καλυτερο, τοτε...

Επισης δεν με πολυενδιαφερουν τα fancy cases αλλα τα χρηστικα.

Εκει που εχω ενα διλλημα ειναι με τους ssd δισκους. Διαβαζω πολυ προσεχτικα τις προτασεις και πραγματικα ενω πιστευα, και ακομα το πιστευω οτι συστημα την σεμερον ημερα και με αυτα τα χρηματα, δεν νοειτε να μην εχει ssd, παρολλα αυτα διαβαζω με πολυ προσοχη και τα post με τους υβριδικους που αναφερονται στο marketing οσον αφορα τους ssd. (Η αληθεια ειναι οτι εχω πεσει πολλες φορες θυμα του marketing-και ποιος δεν εχει).

Και ναι, το pc ειναι χριστουγεννιατικο δωρο για την παρτη μου.. Επειδη τα τελευταια χρονια κανω συνεχεια οικονομια για να πληρωνω φορους και χαρατσια, αποφασισα φετος να κανω ενα δωρο στον εαυτο μου πανω στο αντικειμενο που περναω τις περισσοτερες ωρες της ημερας. Το pc.

Και ολως τυχαιως ο Ts ερχεται στα λογια μου/μας, και αρα η παραπανω συνθεση του κυριου με το Socket 2011 ειναι τελειως αχρηστη..

 

Cpu http://www.e-shop.gr/product?id=PER.558431 165ευρο

 

Μητρικη http://www.e-shop.gr/product?id=PER.523121 96ευρο

 

Ram http://www.e-shop.gr/product?id=PER.550729 76ευρω

 

Τροφοδοτικο http://www.e-shop.gr/product?id=PER.640669 68ευρο

 

Dvd http://www.e-shop.gr/product?id=PER.321046 16ευρω

 

Hdd http://www.e-shop.gr/product?id=PER.303039 55ευρω

 

Case http://www.e-shop.gr/product?id=PER.810817 63ευρω

 

Gpu http://www.e-shop.gr/product?id=PER.513627 236ευρο

 

Ssd http://www.e-shop.gr/product?id=PER.306078 89ευρο

 

Cooler http://www.e-shop.gr/product?id=PER.806759 35ευρο

 

Συνολο 900ευρο και με τα υπολοιπα χρηματα αγοραζεις και τα Windows 8 που θες.

 

Φυσικα τα παραπανω πραγματα δεν ειναι υποχρεωτικο να τα αγορασεις απο eshop αλλα απο οποιο καταστημα θες εσυ που να σε βολευει/ειναι φθηνοτερο.

Με βαση αυτα που ζητας θεωρω οτι το παραπανω σε καλυπτει σε ολα. Ολα τα κομματια ειναι ποιοτικα απο γνωστες εταιριες με αρκετη εγγυηση,και απο το οποιο καταστημα γινει η αγορα ζητας να στο συναρμολογησουν αυτοι το συστημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βέβαια χωρίς να θέλω να πάω σε ξένα χωράφια αφού θα χαλάσεις 1000 euro για κουτί ας μη βάλει gtx 760 ο άνθρωπος όταν κυκλοφορεί r9280x, και μην μου πείτε δεν έχει το eshop. την παίρνει από αλλού και την βάζει πάνω. Χρονια πολλά!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βέβαια χωρίς να θέλω να πάω σε ξένα χωράφια αφού θα χαλάσεις 1000 euro για κουτί ας μη βάλει gtx 760 ο άνθρωπος όταν κυκλοφορεί r9280x, και μην μου πείτε δεν έχει το eshop. την παίρνει από αλλού και την βάζει πάνω. Χρονια πολλά!

Αντε παλι..... Αν δεν διαβασεις πρωτα τι ζηταει ο ts και ποσα χρηματα διαθετει μην προτείνεις οτι να ναι.. Με την Gtx 760 ισα ισα το Budget ειναι στα 900ευρο ,μιας και θελει και Windows. Που θα χωρεσει η 280x και ενα τροφοδοτικο αναλογο με το Xfx 550???(Δηλαδη Xfx 650, Corsair Tx 650 κλπ)?? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Dear Fulgore, 

"με τοσο καλο pc ισως παιξω και κανα πιο απαιτητικο παιχνιδι στο μελλον." οπότε κόβεις λίγο από άλλα πράγματα, βάζεις πάνω την 280x που είναι πολύ καλύτερη. Κοίτα και τη σύνθεση μου αν δεν ξέρεις από που να κόψεις, Φτιάξε και μία ίδια από ένα μαγαζί αφού έχεις χρόνο. Μην παίρνετε στο λαιμό σας άτομα δεν ξέρω και εγώ για ποιο λόγο. Οπότε μάλλον εσύ μην προτείνεις ότι να ναι, ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, επειδή ο παλιός μου υπολογιστής (dell zino) αρχίζει και δείχνει την ηλικία του σιγά-σιγά, θα τον δωρισω στον πατερα μου.

Ποσό που διαθέτουμε :1.000€

 

Χρήση υπολογιστή :

Θα ηθελα ενα pc το οποιο θα μου κρατησει αρκετο καιρο και να μπορω να το αναβαθμιζω οποτε χρειαζεται. Το νεο pc θα το χρησιμοποιω για ιντερνετ, θα ακουω μουσικη (θα συνδεσω ενισχυτη-ηχεια, dac, foobar2000). θα παιζω football manager, θα κοιταω φωτογραφίες, θα βλεπω ταινιες κλπ.

Αν και δεν εχω τρομερες απαιτησεις για παιχνιδια θα ηθελα να εχει μια καλη καρτα γραφικων(οχι την καλυτερη, μια καλη ομως) γιατι εχω κολλημα με την καλη εικονα και που ξερεις, με τοσο καλο pc ισως παιξω και κανα πιο απαιτητικο παιχνιδι στο μελλον. Καρτα ηχου εχω εξωτερικη, οποτε με μια μικρομεσαια ειμαι ενταξει.

Ειδικά προγράμματα που θα χρησιμοποιήσουμε:foobar 2000, office

 

Αν στη σύνθεση χρειαζόμαστε οθόνη? Αν όχι ποια οθόνη έχουμε και αν σκεφτόμαστε να αγοράσουμε μελλοντικά μια άλλη.Οχι δεν χρειαζομαι, εχω την samsung BX2331, ισως στο μελλον να παρω μια dell.

 

Αν στη σύνθεση χρειαζόμαστε και πληκτρολόγιο,ηχεία,ποντίκι? οχι, τα εχω ολα αυτα

 

Τοποθεσία στην οποία βρισκόμαστε ( για την επιλογή κατάλληλου καταστήματος).Σπάρτη

 

Αν τα κομμάτια που θέλουμε να αγοράσουμε θέλουμε να είναι απο ένα κατάστημα ή επιθυμούμε την αγορά απο διαφορετικά καταστήματα?Από ένα

 

Αν επιθυμούμε να συναρμολογηθεί το σύστημα στο κατάστημα(στην περίπτωση που δεν γνωρίζουμε πως να το συναρμολογήσουμε) ή το σύστημα θα στηθεί απο τον ενδιαφερόμενο? Θα το συναρμολογησει το καταστημα γιατι εγω δεν το εχω.

 

Αν επιθυμούμε λειτουργικό σύστημα και πιο Επιθυμω τα windows 8

 

ευχαριστω εκ των προτερων

 

 

O ανθρωπος το λεει ξεκαθαρα οτι θελει να αγορασει απο ενα καταστημα και εσυ του προτεινεις απο διαφορετικα/skroutz. Κατα τα αλλα εχεις δικιο εμεις του προτεινουμε οτι να ναι....

Dear Fulgore, 

"με τοσο καλο pc ισως παιξω και κανα πιο απαιτητικο παιχνιδι στο μελλον." οπότε κόβεις λίγο από άλλα πράγματα, βάζεις πάνω την 280x που είναι πολύ καλύτερη. Κοίτα και τη σύνθεση μου αν δεν ξέρεις από που να κόψεις, Φτιάξε και μία ίδια από ένα μαγαζί αφού έχεις χρόνο. Μην παίρνετε στο λαιμό σας άτομα δεν ξέρω και εγώ για ποιο λόγο. Οπότε μάλλον εσύ μην προτείνεις ότι να ναι, ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ!

Επειδη εγω δεν ξερω οπως λες,περιμενω να δω την δικια σου συνθεση απο ενα μαγαζι που να εχει μεσα i5 4570,Ssd,R9 280x,καταλληλο τροφοδοτικο,και να κοστιζει 900ευρο. Και για το αν παιρνουμε στο λαιμο μας ατομα με τις προτασεις που κανουμε στο insomnia,ας το κρινει ενας πιο παλιος στο forum,οχι καποιος που εφτιαξε accoynt πριν 1 εβδομαδα και μιλαει εκ του ασφαλους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:

Ποτε δεν ειχα ενα pc φτιαγμενο απο ξεχωριστα parts γιατι πολυ απλα οπως προειπα δεν ξερω πια πρεπει να βαλω για να ειναι ταιριαστα μεταξυ τους, και θα ηθελα ενα τετοιο pc ωστε να ειναι απροβληματιστο στις ετσι κι αλλιως μεχρι σημερα οχι και τοσο βαριες εργασιες που κανω.

 

Και πάλι όμως αν στο συναρμολογήση κατάστημα (πέρα από το γεγονός ότι θα σε χρεώσει για συναρμολόγηση), υπάρχει το ενδεχόμενο να μην σου δωθούν όλα τα παρελκόμενα και να μην γίνει και σωστό cable management. Γ¨νώμη μου αν διαβάσεις 1-2 οδηγούς και με την βοήθεια από εδώ μπορείς να το στήσεις άνετα μόνος σου. Στην τελική, αν φοβάσαι μην κάνεις ζημιά λύσε ένα παλιό PC που έχεις και ξαναστήσε το βήμα-βήμα σαν να είναι το καινούργιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και για ποιες επιδοσεις καθεσαι και μιλας??Το topic το διαβασες να δεις τι απαιτησεις εχει ο ts?? Θα τον ενδιαφερουν οι επιδοσεις οταν η κυρια χρηση ειναι ταινιες,Internet,φωτογραφιες και κανενα manager??

Δεν αναφέρθηκα στης επιδόσεις σε σχέση με το τι θέλει ο ts,αναφέρθηκα στης επιδόσεις σε σχέση με το από που προέρχονται αυτές ακόμα και στους pentium class,από νέες τεχνολογίες στην intel και από σπρώξιμο στης συχνότητες πάνω σε παλιά τεχνολογία στους amd.

Η διαφορά στην απόδοση μεταξύ i3-4340 (3,6Ghz) και Ι5-4440 (3,1Ghz) είναι μικρή και για αυτό είναι μικρή και η διαφορά στην τιμή,και ο i3-4130 είναι i3 και είναι ~60€ ποιο φτηνός γιατί έχει και αρκετά μικρότερη απόδοση.

 

Μετά λες εμένα ότι μπαίνω μόνο για να προκαλώ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Την ηλικια μου την ανεφερα για να τονισω οτι ουτε θα κατσω ποτε να σχοληθω με υδροψυκτα πραγματα, ουτε με overclocking. Την μελλοντικη αναβαθμιση οταν την χρειαστω θα μου την κανει ενα μαγαζι που θα δει τα parts και πανω σε αυτα θα βαλει κατι καλυτερο, τοτε...

 

 

1) Τα oc-υδροψύξεις δεν έχουν σχέση με ηλικία. Ίσα-ίσα που με αυτά ένα σύστημα 4ετιας μπορεί να κρατηθεί περισσότερο

 

2) Με τον τρόπο που σκέφτεσαι χάνεται η έννοια της αναβάθμισης μελλοντικά και τα υποθετικά σενάρια για αγορά μεταχειρισμένου υλικού. Χάνεται και η δυνατότητα αγοράς του φτηνότερου διαθέσιμου parts. Γιατί θα βασίζεσαι στις ορέξεις του καταστηματάρχη.Γι αυτό επαναλαμβάνω πώς πρέπει να μάθεις να στήνεις μόνο σου σύστημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και πάλι όμως αν στο συναρμολογήση κατάστημα (πέρα από το γεγονός ότι θα σε χρεώσει για συναρμολόγηση), υπάρχει το ενδεχόμενο να μην σου δωθούν όλα τα παερλκόμενα και να μην γίνει και σωστό cable management. Γ¨νώμη μου αν διαβάσεις 1-2 οδηγούς και με την βοήθεια από εδώ μπορείς να το στήσεις άνετα μόνο σου. Στην τελική, αν φοβάσαι μην κάνεις ζημιά λύσε ένα παλιό PC που έχεις και ξαναστήσε το βήμα-βήμα σαν να είναι το καινούργιο.

Βασικα την συναρμολογηση που λες τα περισσοτερα μαγαζια,αν παρεις ολο το Pc απο αυτους δεν στην χρεωνουν. Επισης αν και δεν διαφωνω σε αυτο που λες να μαθει να την κανει μονος του,αν δεν νιωθει σιγουρος και φοβαται μηπως προκαλεσει καποια ζημια,ας του την κανει το καταστημα ή αν εχει καποιο γνωστο .

Δεν αναφέρθηκα στης επιδόσεις σε σχέση με το τι θέλει ο ts,αναφέρθηκα στης επιδόσεις σε σχέση με το από που προέρχονται αυτές ακόμα και στους pentium class,από νέες τεχνολογίες στην intel και από σπρώξιμο στης συχνότητες πάνω σε παλιά τεχνολογία στους amd.

Η διαφορά στην απόδοση μεταξύ i3-4340 (3,6Ghz) και Ι5-4440 (3,1Ghz) είναι μικρή και για αυτό είναι μικρή και η διαφορά στην τιμή,και ο i3-4130 είναι i3 και είναι ~60€ ποιο φτηνός γιατί έχει και αρκετά μικρότερη απόδοση.

 

Μετά λες εμένα ότι μπαίνω μόνο για να προκαλώ....

ο i3 οτι και να ειναι παραμενει 2πυρηνος ,και για 2πυρηνος εστω και με HT παραμενει κακη αγορα ,οταν ο i5 κοστιζει τοσο λιγο. Ειδικα αν μιλαμε για pc οπως της περιπτωσης του ts που θελει να το κρατησει καιρο. Για αλλες δουλειες πχ γραφειου οι i3 γενικα ειναι πολυ καλη επιλογη,για τις περισσοτερες περιπτωσεις ομως του insomnia,οι i3 παραμενουν μια κακη επιλογη/επενδυση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...