Προς το περιεχόμενο

Ωρα για Αναβαθμιση....


gkblues

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 41
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Καταρχάς εχω windows 32b....

Επίσης δεν μπορω να κρατήσω τα 2gb μνήμη που εχω και να αγορασω αλλα 2

Στην φωτογραφια 1gb δειχνει οτι εχεις,τα 2 απο που προκυψανε?

Θα βαλεις τα 64bit

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι ddr3 δεν κανουν για την μητρικη 

Ναι αλλα υπάρχουν DDR2 μνήμες που τρέχουν στα 1600Mhz και κοστίζουν το ίδιο (όπως αυτές που έβαλα στο link του προηγουμενου post μου)
 
 
 

 

Καταρχάς εχω windows 32b....

Επίσης δεν μπορω να κρατήσω τα 2gb μνήμη που εχω και να αγορασω αλλα 2

 

Στην απόδειξη που σήκωσες φαίνεται να έχεις 1GB DDR2 είσαι σίγουρος ότι έχεις 2 GB? 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρήκα το σωστό λινκ http://www.pc1.gr/showitem.php?ID=200018219

 

Για δίσκο εν έτη 2014 81Ε για 1 ΤΒ μηχανικό δεν θα τα έδινα.Και από ότι έχω καταλάβει ο TS δεν έχει θέμα χωρητικότητας αλλά επιδόσεων. Σε ένα παλιό σύστημα λοιπόν (τουλ. 6ετιας) το No1 που δίνει άλλη πνοή και παράταση ζωής είναι ένας ssd.


Έχετε δίκιο σας ζητάω συγνωμη.....
Τα gb ειναι 2
Θα βάλω τα 64bit

 

Έ αφού έχεις ήδη 2 GB παίρνεις άλλα 2 από αυτή http://www.skroutz.gr/s/1945036/Mushkin-991529-1GB-DDR2-PC2-6400-5-5-5-12-Essentials.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ (αν ακολουθήσεις την δικη μου πρόταση ισχύει αυτό)

 

θα σου πρότεινα να έσπρωχνες τις μνήμες που έχεις και να πάρεις αυτές που σου λέω θα σου βγει γύρο στα 60 euro και θα έχεις καλύτερο αποτέλεσμα λόγω 8GB σε dual channel που τρέχει συνολικά στα 1600Mhz και θα συνεισφέρει αυτή η διαφορα (μαζί με το caching του SSD από τον hybrid δίσκο, την GPU και το overclocking του επεξεργαστή) στο να δεις δραματική αλλαγή στις επιδόσεις του συστήματος σου. με συνολικό κόστος όπως σου είπα ~ 370 euro.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλαβα τις παρακάτω παρατηρήσεις ενός φίλου και τις παραθέτω στο φόρουμ για κάποιες διευκρινήσεις του συστήματος μου....

 

 

 

Καλησπέρα!!τωρα τα είδα τα mail...Τα windows που εχει πανω ο υπολογιστής ειναι 32 bit..αυτο εχει ως αποτέλεσμα να αναγνωρίζει μέχρι 3 γίγα μνημης ραμ...Εγώ σου είπα να βαλουμε άλλα 2 δλδ 4 συνολικα σε περίπτωσημ που κανουμε φορμάτ και βαλουμε 64 μπιτ....για παραπάνω δεν υπαρχει λογος θα δεις διαφορα με τα 4 απο εκει κ πανω ειναι μικροδιαφορες...μην κοιτας σε νεα συστηματα η αυτο που σου εστειλα εβαλα 8 εκει τα παιχνιδια και αλλες εφαρμογες θελουν περισσοτερη μνημη....για τον ssd η μητρικη που εχεις τωρα κ εγω παρομοια εχω υποστιριζει sata 2 ενω ο ssd θελει szata3 για να πιάσει τις αναγραφομενες ταχυτητες....σιγουρα ειναι ποιο γρηγορος απο τον απλο αλλα δεν νομιζω να αξιζει τοσο γτ ειναι κ μικρη χωρητικοτητα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα 8GB θα σου χρειαστούν σαν RAM ειδικά όσο περνάει ο καιρός και κυρίως θα σου χρειαστούν γιατί έτσι θα μπορείς να τα τρέχεις ΟΛΑ στην ram (απενεργοποιώντας το swap file των windows) και θα δεις έτσι μεγάλη διαφορα ειδικά σε συνδυασμό με τα υπόλοιπα που σου είπα.

 

την άποψη μου στην είπα, εγώ αυτό νομίζω ότι είναι η καλύτερη κίνηση για αναβάθμιση για να δεις μεγάλα αποτελέσματα με σχετικά μικρό κεφαλαιο. (αλλα πρέπει να κανεις όλα όσα έχω πει μέχρι τώρα.. όχι απλά να πάρεις μονο μνήμες η μονο hybrid η να μην σηκώσεις το ρολοι του επεξεργαστή)

 

Έτσι θα έχεις ένα σταθερό και γρήγορο σύστημα που θα ανταπεξέρχεται και στις μελλοντικές σου ανάγκες.

 

από εκεί και πέρα κανε ότι νομίζεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...