Προς το περιεχόμενο

[laptop]Lenovo Essential G505s 15.6'' (A8-5550/8GB/1TB)-399€/ You.gr


magdalhnh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 244
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

ενδιαφερομαι για ενα λαπτοπ για καθημερινη χρηση για τον πατερα μου, για ενα πολυ ελαφρυ προγραμμα σχεδιασμου το θελει, youtube, σερφαρισμα. αξιζει αυτο το λαπτοπ; ειχα δει αυτο:

http://www.kotsovolos.gr/site/computing/laptop-tablet-ipad/notebook-macbook-ultrabook/129898-dell-inspiron-3537?cmicc=skroutz#prettyPhoto στα 499 αλλα το πηγαν 569 σημερα, αξιζει αυτο απο το you.gr ? εχετε να προτεινετε κατι στα 400-500; ευχαριστω παιδια.

 

Αυτό του you έχει καλύτερο επεξεργαστή, καλύτερη κάρτα γραφικών αν είναι αυτή που υποπτευόμαστε, μεγαλύτερο σκληρό δίσκο, περισσότερη ραμ. Και είναι κατά 170€ φθηνότερο. Μην κοιτάξεις καθόλου αυτό του κώτσο.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενδιαφερομαι για ενα λαπτοπ για καθημερινη χρηση για τον πατερα μου, για ενα πολυ ελαφρυ προγραμμα σχεδιασμου το θελει, youtube, σερφαρισμα. αξιζει αυτο το λαπτοπ; ειχα δει αυτο:

http://www.kotsovolos.gr/site/computing/laptop-tablet-ipad/notebook-macbook-ultrabook/129898-dell-inspiron-3537?cmicc=skroutz#prettyPhoto στα 499 αλλα το πηγαν 569 σημερα, αξιζει αυτο απο το you.gr ? εχετε να προτεινετε κατι στα 400-500; ευχαριστω παιδια.

 

Αν ενδιαφέρεσαι ακόμα για αυτό στα 500 ευρώ υπάρχει και στο MGmanager στα ίδια λεφτά...

http://www.mgmanager.gr/dell_inspiron_15_57_i54200u1564gb500gbhd_8670mdvdrw6cellubuntu_linux_in57i542008670l/el/pid/15887/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειναι καλυτερος ο amd a8-5550 απο τον i5-4200U ? σε προηγουμενα ποστ τον βγαζουν χειροτερο απο intel celeron..

 

Έχεις δίκιο. Για κάποιο λόγο είδα ο,τι έχει i3-****U.

 

Από τα benchmarks βλέπω ο,τι ο συγκεκριμένος i5 είναι λίγο καλύτερος από τον Α8 που φοράει το lenovo αλλά νομίζω πως σε real life εμπειρία δεν θα δεις διαφορά. Ειδικά όταν τον χρειάζεσαι για τόσο χαλαρά πράγματα. Αλλά και πάλι αυτή η διαφορά δεν δικαιολογεί διαφορά κόστους 170€.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.e-shop.gr/product?id=PER.910185

Να ακυρώσω δηλαδή αυτό στα 307 ευρώ που θέλει η φίλη για ίντερνετ,ofice και ταινίες?

lenovo essential σε κοπέλα? Θα πέσει παντόφλα...

Πέρα από την πλάκα πιστεύω πρέπει να αναφερθει και αυτό, η ποιότητα κατασκευής είναι αρκετά στιβαρή, αλλά σε ομορφιά απλά χάνει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλήθεια σε σχέση με τον Acer Aspire V3-771 που έχω με επεξεργαστή i5-3210M,intel hd4000 και 6gb ram σε επεξεργασία βίντεο πως θα συμπεριφέρονταν?

Πείτε μου αν είναι να τον δώσω τον acer να πάρω αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πείτε μου αν είναι να τον δώσω τον acer να πάρω αυτό.

 

Χωρίς να έχω εμπειρία σε επεξεργασία βίντεο πιθανολογώ πως αυτός του θέματος θα είναι γρηγορότερος λόγω δυνατότερης κάρτας γραφικών. Επίσης ξέρω πως για μερικούς το όνομα Acer λέει πολλά και άσχημα πράγματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πείτε μου αν είναι να τον δώσω τον acer να πάρω αυτό.

 

Αν δεν κάνω λάθος το acer σου είναι 17.3¨ και αν δεν επεξεργάζεσαι τα βίντεο σε εξωτερική οθόνη, είσαι σίγουρος, ότι θα σε βολέψει μια οθόνη 15,6¨;;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδη δεν ειμαι κ ο πιο ειδικος αν θελει καποιος ας μου πει.

το συγκεκριμενο εχει ξεχωριστη καρτα γραφικων;το ρωταω σε περιπτωση βλαβης.

τι λεει η λενοβο απο σερβις;απο αξιοπιστια ακουω καλα λογια.

γραφει γλωσσα λειτουργικου κ ελληνικα κ αγγλικα τι εννοει;οταν το ανοιξεις τι θα χει;

το πληκτρολογιο θα χει μονο λατινικους χαρακτηρες;

απο αυτονομια ποσο θα βγαζει περιπου;

γενικα αξιζει ή να περιμενω προσφορα για κανενα ντελ ή για καποιο τοσιμπα που ολοι τα προτεινουν;

ευχαριστω οποιον κανει τον κοπο κ απαντησει.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν κάνω λάθος το acer σου είναι 17.3¨ και αν δεν επεξεργάζεσαι τα βίντεο σε εξωτερική οθόνη, είσαι σίγουρος, ότι θα σε βολέψει μια οθόνη 15,6¨;;

Οθόνη βάζω εξωτερική ips και σε εικόνα και σε βίντεο όταν κάνω επεξεργασία για καλύτερη χρωματική ακρίβεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...