Προς το περιεχόμενο

[laptop]Lenovo Essential G505s 15.6'' (A8-5550/8GB/1TB)-399€/ You.gr


magdalhnh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Με τον αριθμό παρτίδας ακόμα και λάθος να είναι δεν μπορούμε να διεκδικήσουμε επιστροφή χρημάτων?

 

Λογικά έχουν κάνει λάθος τον αριθμό παρτίδας ή την κάρτα γραφικών

 

προσωπικά έβαλα παραλαβή από Ushop, ώστε να ελέγξω αν έχει την 8750m και σε αντίθετη περίπτωση απλά δεν θα παραλάβω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 244
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

προσωπικά έβαλα παραλαβή από Ushop, ώστε να ελέγξω αν έχει την 8750m και σε αντίθετη περίπτωση απλά δεν θα παραλάβω.

Το ιδιο ακριβως θα ελεγα και εγω.

Το κουτι απ'εξω αναφερει τα χαρακτηριστικα του λαπτοπ. Οποτε πριν την αγορα το τσεκαρεις και αν σου κανει το αγοραζεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήταν ένα από τα laptop που με ενδιέφερε πριν ακόμα βγει προσφορά και το είχα κοιτάξει αλλά τελικά δε το προτίμησα γιατί έχει πολλά προβλήματα με την συμβατότητα του hardware του με  linux απ' όσο το έψαξα στο google, παρά την γενική καλή φήμη της lenovo στο θέμα αυτό. Τελικά χτύπησα το Dell 3537 και εγώ και όλα παίζουν out of the box στο linux. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>παιδια αν η καρτα γραφικων του ειναι η 8570 τοσο χαλια ειναι? παιχνιδια σε medium settings δε θα τα σηκωνει?</p>

 

Νομίζω ότι θα είσαι τυχερός αν παίζουν σε medium με την 8750...!

 

Sent from my XT890 using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυριο μεθαυριο παραλαμβανω και θα λυθει η απορια για την gpu.
Εγω θελω να δω το wifi  του γιατι εχω ακουσει αρκετα αρνητικα σχολεια οτι γενικα εχουν θεμα αν και λυνεται και αυτο με ενα wifi adaptor(κοστος 8-20ε) και επισης εχει κανεις ιδεα πια η αυτονομια στο συγκεκριμενο?
Αργοτερα θα μπορουμε να αλλαξουμε cpu σε intel?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πόσο σίγουροι είμαστε ότι είναι αυτά τα γραφικά;

προσωπικά για να αποφασισω και πιο θα παρω τηλέφωνο το πρωι να μαθω πια καρτα γραφικων φοραει και αυτο και το dell του αλλου θεματος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αργοτερα θα μπορουμε να αλλαξουμε cpu σε intel?

 

oχι βεβαια, τελειως αλλη μητρικη/chipset

 

αλλα ειναι λαθος να ασχολεισαι με το θεμα cpu.

Δεν προκειται να καταλαβεις καμμια διαφορα στη χρηση απο τον επεξεργαστη αυτον της AMD σε σχεση με το να ειχε καποιον intel.

Moνο σε benchmarks μπορει να δεις καποια μικροδιαφορα.

 

Αν παλι προκειται να κανεις καποια πολυ απαιτητικη επεξεργασια (που δεν το πιστευω, λεμε τωρα) για την οποια θα ειχες καποιο κερδος βαζοντας πχ εναν top i7 cpu,

τοτε εισαι εξαρχης σε λαθος αγορα.

 

 

Με λιγα λογια για καθημερινη χρηση και για εναν απλο χρηστη ειναι μια χαρα το laptop και δεν αξιζει να ασχολεισαι αλλο με το cpu του

 

 

Το μονο που χρηζει διευκρινησης ειναι ποια ακριβως gpu εχει, ωστε να αποφασισουν και οσοι χρειαζονται λιγο παραπανω 3d δυναμη για παιχνιδια.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για απλη χρηση το θελω βασικα για τον πατερα μου απλα ελεγα να του εκανα καποια αναβαθμιση μετα απο 2 χρονια ωστε να διατηρηθει σε ενα καλο επιπεδο,αποτι βλεπω η gpu/ram  δεν θα χρειαστουν update.Θηκη για ssd εχει μεσα γνωριζουμε?
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η cpu ειναι το τελευταιο πραγμα που θα σε απασχολησει για να "διατηρησει επιπεδο"...

 

μια θεση για δισκο εχει. αμα θες βγαζεις τον μηχανικο 1T και βαζεις ssd

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...