Προς το περιεχόμενο

[laptop]Lenovo Essential G505s 15.6'' (A8-5550/8GB/1TB)-399€/ You.gr


magdalhnh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 244
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Καλημέρα το παράγγειλα και εγώ εχτές

Σήμερα πήρα τηλέφωνο και ρώτησα για την κάρτα γραφικών

Τελικά είναι η 8570 είχαν κάνει λάθος από την lenovo τώρα

Το διόρθωσαν και απλά τα άλλα σαιτ δεν το έχουν διορθώσει

Και στο Eshop για την 8570 γράφουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα το παράγγειλα και εγώ εχτές

Σήμερα πήρα τηλέφωνο και ρώτησα για την κάρτα γραφικών

Τελικά είναι η 8570 είχαν κάνει λάθος από την lenovo τώρα

Το διόρθωσαν και απλά τα άλλα σαιτ δεν το έχουν διορθώσει

Και στο Eshop για την 8570 γράφουν

Τελικα ναι και εμενα σε τηλεφωνικη επικοινωνια με διαβεβαιωσαν πως εχει την 8570m

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα το παράγγειλα και εγώ εχτές

Σήμερα πήρα τηλέφωνο και ρώτησα για την κάρτα γραφικών

Τελικά είναι η 8570 είχαν κάνει λάθος από την lenovo τώρα

Το διόρθωσαν και απλά τα άλλα σαιτ δεν το έχουν διορθώσει

Και στο Eshop για την 8570 γράφουν

 

Τελικα ναι και εμενα σε τηλεφωνικη επικοινωνια με διαβεβαιωσαν πως εχει την 8570m

 

ναι, δυστυχως φαινοταν απο την τιμη,

οποιος κοιταζε τις αλλες προσφορες που τρεχουν τωρα, ειναι πολυ μεγαλη η διαφορα με αυτες που εχουν καλυτερη καρτα γραφικων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά δεν καταλαβαίνω μάλλον κάτι καλά.Από το λίγο που το έχω ψάξει δεν βλέπω καλύτερη προσφορά.Του amazon δηλαδή με τον i5 που ζήτημα να δεις διαφορά σε καθημερινή χρήση από τον a8 5500 είναι καλύτερο;Μπορεί η κάρτα γραφικών να είναι καλύτερη (δεν ξέρω αν και πόσο) αλλά ύστερα δεν έχουν και άλλες πρίζες εκεί που σημαίνει ότι δεν πρέπει να πάρουμε κάποιο ανταπτοράκι ή κάνω λάθος μετά φαντάζομαι ελληνικό πληκτρολόγιο δεν έχει του amazon κάτι που είναι σημαντικό για τους απλούς χρήστες που κοιτάνε σε αυτήν την κατηγορία λαπτοπ.Κάνω σε κάτι λάθος;Ας απαντήσει κάποιος γιατί το σκέφτομαι εγώ για την αδερφή μου που το θέλει για απλή χρήση ιντερνετ και ταινίες..

 

ΥΓ: Όσοι θέλουν gaming νομίζω ότι είναι σε τελείως λάθος κατηγορία,αρχικά laptop και ύστερα μέχρι 400 ευρώ ; Καλό είναι να υπάρχει μια ανεξάρτητη κάρτα γραφικών αλλά μην την θέλουμε να είναι και πιστόλι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΥΓ: Όσοι θέλουν gaming νομίζω ότι είναι σε τελείως λάθος κατηγορία,αρχικά laptop και ύστερα μέχρι 400 ευρώ ; Καλό είναι να υπάρχει μια ανεξάρτητη κάρτα γραφικών αλλά μην την θέλουμε να είναι και πιστόλι.

 

συμφώνω μαζί σου αν και το παρεξήγησες αρκετά, δεν νομίζω ότι κάποιος νοήμων άνθρωπος που τα έχει καλά με την τεχνολογία να περίμενε , να παίζει crysis σε mid-high graphics σε laptop μέχρι τα 400, αλλά κάποια παιχνίδια τύπου fifa-pro κλπ δεν είναι κακό να επιθυμούμε να μπορούμε να τα τρέξουμε επαρκώς σε ένα mid range laptop και ειδικά σε περίοδο προσφορών. επίσης όπως αναφέρθηκε και σε προηγούμενη σελίδα η "κανονική" τιμή των 530 ευρώ είναι υπερβολική, για τα specs του.

 

Ρε παιδιά δεν καταλαβαίνω μάλλον κάτι καλά.Από το λίγο που το έχω ψάξει δεν βλέπω καλύτερη προσφορά.Του amazon δηλαδή με τον i5 που ζήτημα να δεις διαφορά σε καθημερινή χρήση από τον a8 5500 είναι καλύτερο;Μπορεί η κάρτα γραφικών να είναι καλύτερη (δεν ξέρω αν και πόσο) αλλά ύστερα δεν έχουν και άλλες πρίζες εκεί που σημαίνει ότι δεν πρέπει να πάρουμε κάποιο ανταπτοράκι ή κάνω λάθος μετά φαντάζομαι ελληνικό πληκτρολόγιο δεν έχει του amazon κάτι που είναι σημαντικό για τους απλούς χρήστες που κοιτάνε σε αυτήν την κατηγορία λαπτοπ.Κάνω σε κάτι λάθος;Ας απαντήσει κάποιος γιατί το σκέφτομαι εγώ για την αδερφή μου που το θέλει για απλή χρήση ιντερνετ και ταινίες..

 

Για καθημερινή "απλή" χρήση δεν θεωρώ πως θα έχει θέματα ή κολλήματα, εδώ η δική μου αδερφή την παλέυει με core2duo t3100 (ή κάποιον αντίστοιχου επιπέδου) και intel graphics.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά δεν καταλαβαίνω μάλλον κάτι καλά.Από το λίγο που το έχω ψάξει δεν βλέπω καλύτερη προσφορά.Του amazon δηλαδή με τον i5 που ζήτημα να δεις διαφορά σε καθημερινή χρήση από τον a8 5500 είναι καλύτερο;Μπορεί η κάρτα γραφικών να είναι καλύτερη (δεν ξέρω αν και πόσο) αλλά ύστερα δεν έχουν και άλλες πρίζες εκεί που σημαίνει ότι δεν πρέπει να πάρουμε κάποιο ανταπτοράκι ή κάνω λάθος μετά φαντάζομαι ελληνικό πληκτρολόγιο δεν έχει του amazon κάτι που είναι σημαντικό για τους απλούς χρήστες που κοιτάνε σε αυτήν την κατηγορία λαπτοπ.Κάνω σε κάτι λάθος;Ας απαντήσει κάποιος γιατί το σκέφτομαι εγώ για την αδερφή μου που το θέλει για απλή χρήση ιντερνετ και ταινίες..

 

 

αν ειναι για καποιον που δεν θελει τιποτα ιδιαιτερο στην καρτα γραφικων, ειναι τελειο.

ισχυει αυτο που ειπε ο φιλος πιο πισω:

Να το παρουμε και αλλιως...

Εστω οτι ισχυει η χειροτερη περιπτωση.

Η cpu του ειναι ισαξια με τον i3-3110M

http://www.cpubenchmark.net/cpu_list.php

Αν μου βρειτε πουθενα λαπτοπ με:

- ισαξιο επεξεργαστη του i3-3110M (να πιανει εστω 3000 στο πιο πανω σαιτ)

-1ΤΒ σκληρο

-8Gb μνημη

-8570 με 2 Gb μνημη

-και win8

KATΩ απο 400 € εγω θα φαω το πληκτρολογιο.

Για να το κανω πιο ευκολο σας χαριζω και το λειτουργικο (που σαφως ανεβαζει την τιμη)

 

 

 

 

 

 

ΥΓ: Όσοι θέλουν gaming νομίζω ότι είναι σε τελείως λάθος κατηγορία,αρχικά laptop και ύστερα μέχρι 400 ευρώ ; Καλό είναι να υπάρχει μια ανεξάρτητη κάρτα γραφικών αλλά μην την θέλουμε να είναι και πιστόλι.

 

Ομως γιατι οποκλειεις οτι υπαρχουν και καποιοι που θελουν κατι λιγο καλυτερο στα γραφικα?

και ενταξει ισως να ειναι υπερβολη να το θελουν στα 400Ε, αλλα δεν εβαλε κανεις αυτο το οριο στην τιμη, απλα εμφανιστηκε αυτη η πολυ καλη προσφορα και τη συζηταμε, για ποιον κανει και για ποιον δεν κανει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και καλύτερη κάρτα γραφικών να ήθελε κάποιος το θεωρώ κρίμα να gameαρει σε 1366 x 768 15.6' οθόνη, δεν ήθελα να βάλω κάποιο όριο στην τιμή απλά επειδή ψάχνω εδώ και λίγο καιρό λαπτοπ και κοιτάω καθημερινά τις προσφορές ακόμη και το dell του Κωτσό για μένα είναι κατώτερο.Θα μου πείτε έδινε δίσκο εξωτερικό θα σας πω το lenovo έχει καλύτερο cpu ,ram και έχει όσο χώρο είχε του κωτσό μάζι με τον εξωτερικό δίσκο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΥΓ

αυτη η 8570 κανει crossfire με την ανσωμετωμενη του Α8 ? ποσο αυξημενες επιδοσεις μπορει να εχει ετσι?

 

 

 

ΥΓ2  @gianakakis

για την αδελφη σου νομιζω κακως το συζητας, παρτο χωρις 2η σκεψη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΥΓ

αυτη η 8570 κανει crossfire με την ανσωμετωμενη του Α8 ? ποσο αυξημενες επιδοσεις μπορει να εχει ετσι?

 

 

 

ΥΓ2  @gianakakis

για την αδελφη σου νομιζω κακως το συζητας, παρτο χωρις 2η σκεψη

Το έχω τσιμπήσει το λαπτοπάκι απλά παρακολουθώ τις προσφορές μέχρι να το παραλάβω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΥΓ

αυτη η 8570 κανει crossfire με την ανσωμετωμενη του Α8 ? ποσο αυξημενες επιδοσεις μπορει να εχει ετσι?

 

όχι δεν πρέπει να κάνει από όσο το κοίταξα η ενσωματομενη κάρτα γραφικών 8550g κάνει crossfire με 8670m

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το παρηγγειλα σημερα τελικα για τον πατέρα μου για πολυ απλή χρήση, λέτε να αντέξει ρε παιδιά το μηχάνημα, γιατι για κάποια χρονια δεν υπαρχει περίπτωση να αλλαχτεί. Τοσο χάλια ειναι η καρτα; 2gb αυτόνομη ειναι.. εκτός απο παιχνίδια που μπορεις να δεις διαφορα; εχω ενα samsung 3,5 χρονια i3 και nvidia GeForce 330m 1gb 4gb ram και δεν εχω καταλάβει διαφορα απο λάπτοπ φίλων με ενσωματωμένη καρτα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...