Προς το περιεχόμενο

Android 4.3 Jelly Bean για Xperia Z, Xperia ZL, Xperia ZR και Xperia Tablet Z


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λίγες μέρες μετά την έλευση του στα Xperia Z1 και Xperia Z Ultra, το Android 4.3 καταφθάνει και σε άλλα δημοφιλή μοντέλα της Sony.Σύμφωνα με την ανακοίνωση, το Android 4.3 Jelly Bean είναι από σήμερα διαθέσιμο για τα Xperia Z, ZL, ZR και το Tablet Z.

 

Οι αλλαγές που φέρνει η νέα αναβάθμιση περιλαμβάνουν διάφορες βελτιώσεις στην ταχύτητα απόκρισης των μενού μέσω του Project Butter καθώς και την προσθήκη της εφαρμογής Smart Social Camera την οποία βλέπαμε μέχρι πρότινος στο Xperia Z1. Η συγκεκριμένη εφαρμογή προσθέτει διάφορα "κοινωνικά" χαρακτηριστικά στην κάμερα του κάθε μοντέλου η μετάδοση του βίντεο που κάνουμε λήψη ζωντανά στο Facebook λογαριασμό μας ενώ με το Info-eye μπορούμε να μάθουμε περισσότερες πληροφορίες απευθείας στο viewfinder για το αντικείμενο που φωτογραφίζουμε.

 

Τα Xperia Themes, τα διαφορετικά πακέτα θεμάτων τα οποία αλλάζουν την εμφάνιση των μενού με διάφορα χρώματα είναι μία ακόμη νέα δυνατότητα της συγκεκριμένης αναβάθμισης ενώ ειδικά για το Tablet Z ο χρήστης μπορεί να δημιουργήσει διαφορετικά προφίλ με ξεχωριστές ρυθμίσεις για την κεντρική οθόνη, τα widgets ανά προφίλ.

 

Η λειτουργία STAMINA ανανεώνεται και αυτή, παρέχοντας μια σειρά από έξυπνες ρυθμίσεις με τελικό σκοπό τη μγαλύτερη αυτονομία της συσκευής σας.

 

Link.png Site: Sony Blog

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 31
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Για Xperia SP ουτε λογος..?

pfffffff..

 

Επειδη εχω θεμα με το wifi του, στα 3 μετρα δεν πιανει φουλ σημα απο το ρουτερ να καταλαβεις, μετα τις γιορτες θα βαρεθουν να με ακουν στο support τους. Για να μην μιλησω για την απαραδεκτη καμερα των 8mpxl που εχει...

 

Ειχαν πει οτι θα ειναι στα αμεσα σχεδια τους για αναβαθμιση μαζι με τα αλλα, και μονο σε αυτο ηλπιζα οτι θα διορθωθουν τα οποια προβληματα του... Εχουν να φανε στη μαπα service !!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη εχω θεμα με το wifi του, στα 3 μετρα δεν πιανει φουλ σημα απο το ρουτερ να καταλαβεις, μετα τις γιορτες θα βαρεθουν να με ακουν στο support τους. Για να μην μιλησω για την απαραδεκτη καμερα των 8mpxl που εχει...

 

Ειχαν πει οτι θα ειναι στα αμεσα σχεδια τους για αναβαθμιση μαζι με τα αλλα, και μονο σε αυτο ηλπιζα οτι θα διορθωθουν τα οποια προβληματα του... Εχουν να φανε στη μαπα service !!!

Φίλε μου εγώ δεν έχω τέτοια θέματα(το κινητό είναι της γυναικας μου),δεν έχω δει τίποτα απ όλα αυτά που λες...και το Wifi του πιάνει καμπάνα και η κάμερα του είναι καλή σχετικά.Το θέμα είναι να πάρει την 4.3 για τα καλούδια που έχει..άμα δω ότι αργούν θα της το πουλήσω και θα την εντάξω στο πρόγραμμα SAMSUNG να μου κάνει παρέα.
"Υπερήφανος κάτοχος Samsung Galaxy Note 2..και σε λίγο Note 3"
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω ειμαι απο τους "τυχερους" που εχουν αυτο το προβλημα... Αν πας μια βολτα σονυ φορουμ μερια θα δεις ποσες σελιδες εχουν γραφει για αυτο το θεμα.

 

Δυστηχως στη δουλεια μου με το αντροιντ μπορω να κανω - τεσταρω περισσοτερα πραγματα πιο ευκολα, αλλιως, με wp θα συνεχιζα ξανα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη εχω θεμα με το wifi του, στα 3 μετρα δεν πιανει φουλ σημα απο το ρουτερ να καταλαβεις, μετα τις γιορτες θα βαρεθουν να με ακουν στο support τους. Για να μην μιλησω για την απαραδεκτη καμερα των 8mpxl που εχει...

 

Ειχαν πει οτι θα ειναι στα αμεσα σχεδια τους για αναβαθμιση μαζι με τα αλλα, και μονο σε αυτο ηλπιζα οτι θα διορθωθουν τα οποια προβληματα του... Εχουν να φανε στη μαπα service !!!

 

Στις 30 Δεκεμβρίου θα έρθει το 4.3 για Xperia SP.

Κάθε 7 μέρες η Sony ανακοινώνει 4,3 για καινούριες συσκευές και αφού δήλωσε εδώ και καιρό ότι θα είναι και το SP μέσα στα κινητά που θα πάρουν 4,3 λίγο υπομονή, εφτά μέρες.

 

Για το wifi έχω διαβάσει παράπονα σε φόρουμ αλλά νομίζω διορθώθηκε με το updete σε 4.1.2.

 

Είσαι σίγουρος ότι φταίει το κινητό και όχι το router σου. Εμένα πιάνει σήμα στον κάτω όροφο, μέσα από το μπετό του πατώματος που είναι ποιο πυκνό και χοντρό από τους τοίχους των δωματίων, σε απόσταση 10 μέτρα περίπου από το router. Βέβαια είναι στην μία με μηδέν γραμμές αλλά ακόμα και έτσι δέχομαι μηνύματα με viber και ψιλό φορτώνει σελίδες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γω εχω θεμα στο sp με το wifi Δυστυχώς. Ελπιζω να λυθεί με την αναβάθμιση. Για την καμερα που λετε μπορει να καλυτερεύσει με μια αναβάθμιση? Παντως γενικα παρατήρησα στο sp οτι εχει θεμα με τις γωνιες θέασης, επισης το μαυρο του ειναι τραγικο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ερώτηση! όταν λέμε σειρά SP εννούμε τα Xperia S, Xperia P, Xperia U?

Αχα καλό :P Τα S, P και U είναι βασισμένα στη σειρά S3 της Qualcomm, η οποία επίσημα αρνείται να δώσει τα sources για 4.2 και άνω. Οπότε μόνο από κανένα Cyanogen ή κάποιο άλλο.

 

In other news, το firmware 12.1.A.0.253 πιστοποιήθηκε για όλες τις εκδόσεις του SP από χθές (C5302, C5303, C5306).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...