Προς το περιεχόμενο

[Mobile} Moto G 8gb 167.50€ - Amazon.co.uk


newtech

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κι εμενα το χανει αν το καλυψω εντελως αλλα στην πραξη δεν με πειραζει, δε το πιανω ποτε ετσι

με προσπαθεια εγω μπορω να το ριξω και στην μια με καθολου μπαρα. εσένα ποσο σου πεφτει? για κοντινες αποστασεις με το ρουτερ μιλαμε παντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολυ ωραίο κινητό για την σύζυγο! :-)  (αν και η πρώτη επαφή με android ειναι κάπως... )

το μόνο πρόβλημα που δεν έχω βρεί λύση ειναι οτι οταν στελνω μύνημα δεν εμφανίζει το κεφαλαίο Σ και αυτό μόνο οταν ειναι μέσα στην λέξη!!!

αν γράψω ΚΑΝΕΙΣ το εμφανίζει κανονικα αλλα στο ΠΑΣΑ το εμφανιζει ΠΑ Α ή στο ΣΗΜΕΡΑ ( ΗΜΕΡΑ) κενο στην θέση του Σ

το έχει και κανείς άλλος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιος ειπε οτι η καλύτερη καρτα γραφικων ειναι μονο για τα παιχνίδια;

Ακομα κ στον launcher κανει διαφορα η καρτα γραφικών, ποσο μαλλον σε γρηγορο scrolling στο browsing, στους χαρτες κλπ.

 

 

---------

 

Η ανάλυση του acer ειναι ουσιαστικά no-go για browsing.

 

--------

 

Επισης, το android 4.4 κανει μεγαλη διαφορα κ στις επιδοσεις(υποστήριξη trim και χαμηλότερη κατανάλωση μνημης ram) εκτος απο τα εξτρα features που εχει.

 

Οι διαφορες στις επιδοσεις των 2 κινητων ειναι αρκετα μεγαλες(40% και ισως ακομα μεγαλυτερη), παρολο τον θεωρητικα παρομοιο επεξεργαστη. Στα γραφικα , οι διαφορες ειναι χαωδεις.

Ενδεικτικα:

Screen%20Shot%202014-01-02%20at%207.09.4

 

Τελος, το moto g εχει μακραν την πιο γρηγορη μνημη(την εσωτερική 8gb εννοω) σε αυτην την κατηγορία και για αυτο παει νερακι κ δεν κομπιαζει πουθενά , ενω ολα τα υπόλοιπα σε αυτην την κατηγορια εχουν αργη κ εχουν τις καθυστερησεις τους.

Αυτα ειναι σημαντικα πραγματα που δεν φαίνονται στα specs κ είναι σχεδον σιγουρο οτι η acer θα τσιγκουνευτηκε κ εκει οπως τσιγκουνευτηκε και με την φθηνιαρικη οθόνη.

 

 

http://www.anandtech.com/show/7586/motorola-moto-g-review/4

(φαινεται χαρακτηριστικα οτι ακομα και η ταχυτητα της εσωτερικης μνημης του moto g παιζει μπαλα σε αλλη κατηγορια και κονταροχτυπιεται με high end συσκευες)

 

60507.png

 

 

 

60508.png

 

 

Φιλε μπορω να σε ρωτισω τα sites αυτα?

Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μπορω να σε ρωτισω τα sites αυτα?

Ευχαριστω

 

Oπως σωστα παρεθεσε ο φιλος , μερικα benchmark ειναι απο το anandtech:

 

 

και τα 2 πινακακια που ειναι για το acer liquid και το moto g ειναι απο engadget:

 

Eδω το link με τα 2 review των κινητων απο engadget που εχει τις μετρησεις με τα πινακακια που εβαλα μαζι:

Moto G review: an affordable smartphone, done right

Acer Liquid E2 review: a budget phone with all the usual trade-offs

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το παρηγγειλα χθες για τον αδερφο μου,ειχε και μια giftcard 20 λιρων οποτε ηταν ταμαμ απο την στιγμη που τα παιξε το παλιο του xperia!

θα πω εντυπωσεις με την παραλαβη!

 

thanks στον ts

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το αγορασες απο Αμαζον ή κανενα Τεσκο; Για τις 20 λιρες αναρωτιεμαι...

 

amazon,αγγλιδα-γνωριμια του αδερφου μου το καλοκαιρι την εστειλε σαν δωρο για τα γενεθλια του και την χρησιμοποιησα κανονικα στο checkout.

 

Κακως δεν σκεφτηκαμε παντως να την στειλει να το παρει απο κανα uk store που πωλειται πιο χαμηλα στις 99 λιρες απ οτι ακουω και να του το στειλει.

 

Με εγγυηση τι παιζει ξερει κανεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

πολυ ωραίο κινητό για την σύζυγο!  :-)  (αν και η πρώτη επαφή με android ειναι κάπως... )

το μόνο πρόβλημα που δεν έχω βρεί λύση ειναι οτι οταν στελνω μύνημα δεν εμφανίζει το κεφαλαίο Σ και αυτό μόνο οταν ειναι μέσα στην λέξη!!!

αν γράψω ΚΑΝΕΙΣ το εμφανίζει κανονικα αλλα στο ΠΑΣΑ το εμφανιζει ΠΑ Α ή στο ΣΗΜΕΡΑ ( ΗΜΕΡΑ) κενο στην θέση του Σ

το έχει και κανείς άλλος?

 

Φιλε αν εχεις κανει αναβαθμιση σε KitKat 4.4, κατεβασε αυτο https://play.google.com/store/apps/details?id=com.thinkleft.eightyeightsms.mms

 

Ειναι παραλλαγη του stock messenger app και λυνει το προβλημα σου

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις παρέλαβα και εγώ από το γερμανικό amazon το 16άρι. Αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι ότι στη συσκευασία εξωτερικά είχαν κολλήσει και έναν usb charger.

Εξαιρετικό vfm πάντως το moto, tnx ts!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις παρέλαβα και εγώ από το γερμανικό amazon το 16άρι. Αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι ότι στη συσκευασία εξωτερικά είχαν κολλήσει και έναν usb charger.

Εξαιρετικό vfm πάντως το moto, tnx ts!

 

Ναι το γερμανικο το βαζει extra ενω το αγγλικο οχι. Επισης παιδια να ξερετε οτι απο το αγγλικο εχει 1 χρονο εγγυηση ενω απο το γερμανικο 2 βαση νομοθεσιας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...