Προς το περιεχόμενο

[Mobile} Moto G 8gb 167.50€ - Amazon.co.uk


newtech

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εξαιρετική κινητάρα για τα λεφτά του. Πέρα απο κινέζικα, στα specs που έχει δεν παίζει να υπάρχει κάτι καλύτερο. Και δεν έχει και κακή ποιότητα κατασκευής. Αν δεν είχα αγοράσει προ τετραμήνου το note 2 θα το έπαιρνα με κλειστά μάτια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τόσες υπηρεσίες cloud που υπάρχουν (dropbox, drive κλπ), νομίζω πως υπερκαλύπτουν όποιν δεν θέλει να τα έχει όλα φορτωμένα στο κινητό.

Ακόμη κι εγώ που έχω κινητό, το σκέφτομαι σοβαρά γιατί το note όπως και να το κάνουμε, αν και το λατρέβω είναι πολύ μεγάλο και στην καθημερινή χρήση με ψιλοδυσκολεύει κατά την μεταφορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τόσες υπηρεσίες cloud που υπάρχουν (dropbox, drive κλπ), νομίζω πως υπερκαλύπτουν όποιν δεν θέλει να τα έχει όλα φορτωμένα στο κινητό.

Ακόμη κι εγώ που έχω κινητό, το σκέφτομαι σοβαρά γιατί το note όπως και να το κάνουμε, αν και το λατρέβω είναι πολύ μεγάλο και στην καθημερινή χρήση με ψιλοδυσκολεύει κατά την μεταφορά.

καμιά σχέση!

 

να μου πεις ότι έχω τις μουσικές στο spotify ή ακούω από το youtube να το καταλάβω

αλλά τα περισσότερα που αποθηκεύονται σε cloud για να τα ανοίξεις χρειάζεται να τα καταβάσεις στη συσκευή, οπότε δώρω άδωρων για αυτή την χρήση + ότι απαιτεί απεριόριστη πρόσβαση στο ίντερνετ. επίσης με 8gb ούτε 20 βαριά προγράμματα δεν εγκαθιστάς στη συσκευή.

 

δεν λέω ότι δεν αξίζει η συσκευή, ίσα ίσα είναι ότι καλύτερο υπάρχει στα χρήματα αυτά, ΑΛΛΑ αξίζει κάποιος να δώσει λίγα ευρώ παραπάνω για το 16gb 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καμιά σχέση!

 

να μου πεις ότι έχω τις μουσικές στο spotify ή ακούω από το youtube να το καταλάβω

αλλά τα περισσότερα που αποθηκεύονται σε cloud για να τα ανοίξεις χρειάζεται να τα καταβάσεις στη συσκευή, οπότε δώρω άδωρων για αυτή την χρήση + ότι απαιτεί απεριόριστη πρόσβαση στο ίντερνετ. επίσης με 8gb ούτε 20 βαριά προγράμματα δεν εγκαθιστάς στη συσκευή.

 

δεν λέω ότι δεν αξίζει η συσκευή, ίσα ίσα είναι ότι καλύτερο υπάρχει στα χρήματα αυτά, ΑΛΛΑ αξίζει κάποιος να δώσει λίγα ευρώ παραπάνω για το 16gb 

Ναι, οκ σίγουρα καλύτερο θα είναι κάποιος να πάει στο 16άρι. Δεν τίθεται θέμα απο την στιγμή που δεν παίρνει sd οτι όσο περισσότερο τόσο το καλύτερο αλλά θεωρώ πως δεν είναι δα και τόσο τραγικό.

Είμαι με τα 16 του κινητού στο δικό μου (που απο αυτά γύρω στα 11 είναι διαθέσιμα) και πάνω απο 3gb δεν έχω χρησιμοποιείσει. Άρα μου μένουν σχεδόν πάντα 8gb ελεύθερα. Και δεν είμαι και κάποιος που χρησιμοποιεί λίγο το κινητό, αντιθέτως το λιώνω. Το google photos, το drive, το spotify κι άλλες υπηρεσίες που χρησιμοποιώ βοηθούν σε αυτό. Δεν λέω πως ο κάθε χρήστης πρέπει να κάνει το ίδιο, ούτε πιστεύω πως δεν υπάρχουν χρήστες που θα γεμίσουν μέσα σε μια μέρα όλη τη μνήμη, απλά λέω πως το βλέπω εγώ. Στην τελική για αυτό που λές οτι θα πρέπει πρώτα να αποθηκευτούν στο κινητό, αφήνεις πάντα 1-2gb ελεύθερα, το ανεβάζεις εκεί που θές και μετά το σβήνεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 ναι ο κάθε ένας έχει διαφορετικές ανάγκες,

αλλά αν από τα 8gb, έκτος κουτιού έχει 7gb

και αφήνει και 2gb ελεύθερα για το cloud τότε πάει στα 5gb+ πακέτο ίντερνετ 2gb

 

το θέμα είναι ότι ο καθένας επιλέγει με τις ανάγκες του, σε άλλων φαίνονται λίγα σε άλλων πολλά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κινητο το εχω. Αν δεν το θελετε για 100 εφαρμογες ειναι μια χαρα.

Τα 16 βγαίνουν ΑΡΚΕΤΑ ευρω παραπανω. Το κινητο ειναι ΑΡΙΣΤΟ και η μπαταρια φανταστικη

Simfree ειναι οτι μπορει να παρει ολες τις SIM. 

Την μια βδομαδα που το εχω εχω φορτοσει ΟΤΙ εφαρμογη ηθελα και 2-3 games

Εχω καμια 200αρια mp3 (1gb) και οτι φωτο απλα βγαζω ή video οταν παω σπιτι την βαζω στο PC.

 

Θεμα χωρου δεν εχω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω καιρό να γράψω αν και παρακολουθώ στενά.Με amazon δεν είχα ποτέ πάρε δώσε.Ερώτηση παίζει κανονικά στα δικά μας δίκτυα ή θα υπάρξει παίδεμα?Αξίζει δλδ να ρισκάρεις 33,50 ευρώ μια και στο skroutz το χει στα 201,00?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...