Προς το περιεχόμενο

[Mobile} Moto G 8gb 167.50€ - Amazon.co.uk


newtech

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Διαβαζω απο χθες οσα γραφετε για την εγγυηση του γερμανικου Αμαζον (2 ετη). Μονο σε εμενα βγαζει αυτο;

 

http://imgur.com/fdONmvN

 

Γερμανικα δεν σκαμπαζω, αλλα καταλαβαινω οτι ζηταει αλλα 30 γιουρα για 2ετη εγγυηση. Οποιος γερμανοφωνος ας βοηθησει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 466
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγω παλι δεν καταλαβα αυτο που λες απο οσα εγραψε ο φιλος, ουτε με μπερδεψε με οσα ειπε. Νομιζω πως ειπε οτι το Γερμανικο αμαζον εχει δικη του εγγυηση 2 ετη, ενω το Αγγλικο δικη του παλι, 1 ετος.

 

Ας το διευκρινησει.

 

Ναι αυτο ειπα και δεν ειχα σκοπο να μπερδεψω κανεναν απλα να ενημερωσω.

 

 

πως γινεται να εχεις μπερδεψει ενα ολοκληρο φορουμ με τον τροπο που τα λες δεν μπορω να καταλαβω.

 

λοιπον

για να ξεκαθαρισει.

 

το αμαζον καλυπτει για ενα χρονο οποιοδηποτε ηλεκτρονικο και μετα απο την παροδο του ενος ετους απευθυνεσαι στην αντιπροσωπεια της καθε ηλεκτρονικης συσκευης.

 

δεν σημαινει λοιπον οτι οσοι αγορασαν το moto g  η οτιδηποτε αλλο εχουν 1 χρονο εγγυηση επισημης αντιπροσωπειας .

 

Δεν ξερω τι γινεται μετα τον 1 χρονο γιατι δεν ξερω αν καλυπτει η αντιπροσωπεια εφοσον δεν εχει κυκλοφορησει επισημα στην Ελλαδα, αλλα ισως να εχεις και δικιο. Παντως προσωπικα προτιμω 1000 φορες +1 χρονο εγγυηση απο amazon παρα να μπλεκω με αντιπροσωπειες εδω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αυτο ειπα και δεν ειχα σκοπο να μπερδεψω κανεναν απλα να ενημερωσω.

 

 

 

Δεν ξερω τι γινεται μετα τον 1 χρονο γιατι δεν ξερω αν καλυπτει η αντιπροσωπεια εφοσον δεν εχει κυκλοφορησει επισημα στην Ελλαδα, αλλα ισως να εχεις και δικιο. Παντως προσωπικα προτιμω 1000 φορες +1 χρονο εγγυηση απο amazon παρα να μπλεκω με αντιπροσωπειες εδω.

γενικα στα ηλεκτρονικα ισχυει αυτο που σου ειπα..

απο την αλλη ομως καθως το εψαξα το γερμανικο δεν γινεται να δινει 2 χρονια εγγυηση μιας και η συγκεκριμενη συσκευη ακολουθει πολιτικη εγγυησης τυπου apple και εχει μονο 1 χρονο εγγυηση

https://motorola-global-portal.custhelp.com/app/answers/prod_answer_detail/a_id/97432/p/30,6720,9050/action/auth#w1

χαρακτηριστικα ..

How long is my Moto G covered by Motorola’s warranty? Motorola's Limited Warranty for the Moto G covers your device for one year.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. Ένας φίλος, πήρε το moto g 16gb από amazon και του έχει βγάλει ένα πρόβλημα. Στον chrome όταν έχει ανοιχτές 2-3 καρτέλες και κάνει περιστροφή οθόνης, ανάλογα με το τι θέλει να δει, η οθόνη αναβοσβήνει 1-2 φορές και μετά φτιάχνει. Αυτό το πρόβλημα δε το έχει όταν χρησιμοποιεί  opera. Λογικά έχει πρόβλημα ο chrome και όχι η συσκευή;; Έχει να προτείνει κάποιος κάτι μήπως φτιάξει το πρόβλημα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαβαζω απο χθες οσα γραφετε για την εγγυηση του γερμανικου Αμαζον (2 ετη). Μονο σε εμενα βγαζει αυτο;

 

http://imgur.com/fdONmvN

 

Γερμανικα δεν σκαμπαζω, αλλα καταλαβαινω οτι ζηταει αλλα 30 γιουρα για 2ετη εγγυηση. Οποιος γερμανοφωνος ας βοηθησει...

 

Αυτο ειναι αλλο.

Αυτο ειναι για 2 χρωνια επισκευες μεχρι την αξια του τηλεφωνου.

με 29.99 δλδ (στα τηλεφωνα απο 100 εως 300ευρ) σου παρεχουν για 2 ετη επισκευες που συνολικα δεν θα πρεπει να ξεπερνανε την τιμη του τηλεφωνου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

 

Θα μπορούσατε να μου λύσετε μία απορία? Όταν βάζω το κιν Moto G 16gb στο καλάθι από το Amazon.co.uk μου βγάζει σε British Pound 169.71 πράγμα που σημαίνει  204.411179 Ευρώ(1 GBR = 1.204374 Ευρώ)  σύμφωνα με το Link.png Site: παρακάτω site . Όταν όμως πατάω στο Amazon μετατροπή σε Ευρώ μου βγάζει αναλογία 1 GBP =  1.2527506724 EUR δηλαδή 212,60 Ευρώ. Γνωρίζεται γιατί υπάρχει αυτή η διαφορά? Εάν κάνω πληρωμή με Ελληνική κάρτα ποία είναι η χρέωση που θα γίνει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

 

Θα μπορούσατε να μου λύσετε μία απορία? Όταν βάζω το κιν Moto G 16gb στο καλάθι από το Amazon.co.uk μου βγάζει σε British Pound 169.71 πράγμα που σημαίνει  204.411179 Ευρώ(1 GBR = 1.204374 Ευρώ)  σύμφωνα με το Link.png Site: παρακάτω site . Όταν όμως πατάω στο Amazon μετατροπή σε Ευρώ μου βγάζει αναλογία 1 GBP =  1.2527506724 EUR δηλαδή 212,60 Ευρώ. Γνωρίζεται γιατί υπάρχει αυτή η διαφορά? Εάν κάνω πληρωμή με Ελληνική κάρτα ποία είναι η χρέωση που θα γίνει?

 

Καλησπερα φιλε μου

Το αμαζον εχει δικο του RATING. Θα κανεις πληρωμη σε λιρες αγγλιας και θα χρεωθείς οσο βλεπεις στο σιτε που εδωσες δλδ τα 204ευρω +- (αντε να παει 206).

 

ΠΑΝΤΑ πληρωνεις σε ΤΟΠΙΚΟ νομισμα. Η ισοτιμια της τραπεζας σου ειναι ΠΑΝΤΑ καλυτερη απο ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ισοτιμια καταστηματος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...