Προς το περιεχόμενο

[Mobile} Moto G 8gb 167.50€ - Amazon.co.uk


newtech

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πρακτικά ναι, γύρω στο 1 ευρώ παραπάνω.

και αν θελω να παρω πχ  και ενα βιβλιο 8α μεινουν ιδια τα μεταφορικα??? εβαλα το μοτο g στο καλαθι και μου το βγαζει 3 λιρες παραπανω γτ??

  • Moto G 8GB Sim Free Smartphone - Black
    £132.23 - Quantity: 3
    Sold by: Amazon EU S.a.r.L.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και αυτό το φαντάζεσαι επειδή...?

Επειδη δεν εχω εμπειριες αγορων απο το εξωτερικο και ισως επειδη προτιμω να αγοραζω απο ελλαδα οταν ειναι μικρη η διαφορα

Και επειδη φανταζομαι οτι δεν ειμαι ο μοναδικος εδω μεσα που προτιμα να αγοραζει κατι απο ελλαδα με οτι καλο η κακο....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Επειδη δεν εχω εμπειριες αγορων απο το εξωτερικο και ισως επειδη προτιμω να αγοραζω απο ελλαδα οταν ειναι μικρη η διαφορα

Και επειδη φανταζομαι οτι δεν ειμαι ο μοναδικος εδω μεσα που προτιμα να αγοραζει κατι απο ελλαδα με οτι καλο η κακο....

Παντως εχε υποψην σου οτι αγοράζοντας κατι απο το amazon uk πληρώνεις ελληνικό φπα 23% που πάει στο ελληνικό κράτος.

 

------

Τωρα για εμπειρία αγορων απο το εξωτερικο, δεν διαφερει σε κατι με την αγορα online απο ελληνικο μαγαζι.

Εκει που διαφερει ειναι στο απίστευτο after sales support και γενικότερα αν παει κατι στραβα και θελήσεις service.

Δες ενδεικτικα κ το παράδειγμα που εγραψα στο προηγούμενο ποστ μου.

Επεξ/σία από haHa
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια αν δεν κανω λαθος παιζουν και απο ελλαδα αγορες 185ε απο την expansys.gr και 220ε το 16gb. Φανταζομαι οτι αξιζει για 15ε παραπανω να το παρεις απο δω.

 

Και 10€ λιγοτερα να ηταν.. εγω απο αμαζον θα το επερνα.

ααα και και που εισαι expansys.. δεν ειναι ΑΠΟ ΕΔΩ.. και αυτο ευρωπη ειναι απλα εχει ΓΡΑΦΕΙΑ εδω. (απο εξωτερικό θα το στειλουν)

Επειδη δεν εχω εμπειριες αγορων απο το εξωτερικο και ισως επειδη προτιμω να αγοραζω απο ελλαδα οταν ειναι μικρη η διαφορα

Και επειδη φανταζομαι οτι δεν ειμαι ο μοναδικος εδω μεσα που προτιμα να αγοραζει κατι απο ελλαδα με οτι καλο η κακο....

 

Οχι φιλε μου.. καμια σχεση.. και απο το αμαζον να αγορασεις και απο το πλαισιο και απο το σιτε που ειπες το ιδιο θα γινει.

Το AFTERSALES του ΑΜΑΖΟΝ δεν το φτανει κανενα μαγαζακι

+1 αυτο που ειπε ο φιλος οταν αγοραζεις απο ΑΜΑΖΟΝ το φπα παει κανονικα στην ελλαδα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδες δεν σας αμφισβητω απλα δεν εχω εμπειρια. Και ακουω τοσα πολλα για αγορες απεξω ειδικα ebay που εχω ακομα τον φοβο. Αλλα και παλι θεωρω οτι αν ψωνιζω απο εδω μπορει να κρατηθει καμια θεση εργασιας για κανεναν ελληνα εστω και σε ξενη εταιρεια η πολυεθνικη. Αρκει βεβαια να μην το πληρωνουμε με καπελο 50% το προιον απο ελλαδα. Ειναι σιγουρο οτι το ιντερνετ γενικα εχει ριξει τις τιμες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

και αν θελω να παρω πχ  και ενα βιβλιο 8α μεινουν ιδια τα μεταφορικα??? εβαλα το μοτο g στο καλαθι και μου το βγαζει 3 λιρες παραπανω γτ??

  • Moto G 8GB Sim Free Smartphone - Black
    £132.23 - Quantity: 3
    Sold by: Amazon EU S.a.r.L.

 

κανεις δεν ξερει τι παιζει με τα μεταφορικα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδες δεν σας αμφισβητω απλα δεν εχω εμπειρια. Και ακουω τοσα πολλα για αγορες απεξω ειδικα ebay που εχω ακομα τον φοβο.

Δεν εχει σχεση το ebay (που αγοραζεις απο διαφορετικο πωλητη καθε φορα, που μπορει να εξαφανιστει μετα απο λιγες μερες κλπ) με τα προιοντα που πουλαει το ιδιο το amazon, ο μεγαλυτερος διαδικτυακος πωλητης παγκοσμιως.

 

Δεν ειναι τυχαιο οτι το amazon βγηκε πρωτο στην ικανοποιηση πελατων παγκοσμιως:

Amazon tops customer satisfaction list

 

Επαναλαμβανω, δες το προηγουμενο ποστ και πες μου αν εχεις τυχει παρομοιας αντιμετωπισης απο καποιο ελληνικο μαγαζι:

http://www.insomnia.gr/topic/512674-mobile-moto-g-8gb-16750%E2%82%AC-amazoncouk/page-19?do=findComment&comment=53016803

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

και αν θελω να παρω πχ  και ενα βιβλιο 8α μεινουν ιδια τα μεταφορικα??? εβαλα το μοτο g στο καλαθι και μου το βγαζει 3 λιρες παραπανω γτ??

  • Moto G 8GB Sim Free Smartphone - Black
    £132.23 - Quantity: 3
    Sold by: Amazon EU S.a.r.L.

 

Η αρχική τιμή είναι με ΦΠΑ 20% (αυτό έχουν οι Άγγλοι). Μόλις το βάλεις στο καλάθι σου υπολογίζει την τιμή με ΦΠΑ 23% γι' αυτό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδες δεν σας αμφισβητω απλα δεν εχω εμπειρια. Και ακουω τοσα πολλα για αγορες απεξω ειδικα ebay που εχω ακομα τον φοβο. Αλλα και παλι θεωρω οτι αν ψωνιζω απο εδω μπορει να κρατηθει καμια θεση εργασιας για κανεναν ελληνα εστω και σε ξενη εταιρεια η πολυεθνικη. Αρκει βεβαια να μην το πληρωνουμε με καπελο 50% το προιον απο ελλαδα. Ειναι σιγουρο οτι το ιντερνετ γενικα εχει ριξει τις τιμες

 

Φιλε μου το EBAY δεν εχει καμια σχεση με το AMAZON.

Το ενα ειναι διάφοροι πωλητές σε ενα σιτε δημοπρασιών και το αλλο το μεγαλύτερο ιντερνετικο πολυκαταστημα

Απο την αλλη δεν εχεις αδικο και εγω θελω να κρατηθουν οι ελληνες.. αλλα...

1)Οι περισοτερες τιμες ειναι + 33%

2)Το AFTER SALES σου βγαζει την πιστη αν τελικα στο αλαξουν και λεω ΑΝ γιατι πολλες φωρες σου βγαζουν υπαιτιότητα εκει που δεν φταιες καν.

3)Πλεων στην ελλαδα αξιζει να αγοραζεις μονο απο προσφορές.

κανεις δεν ξερει τι παιζει με τα μεταφορικα?

Ναι ειναι η διαφορα του ΦΠΑ. Στην τιμη του THREAD εχει υπολογιστει αυτη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχει σχεση το ebay (που αγοραζεις απο διαφορετικο πωλητη καθε φορα, που μπορει να εξαφανιστει μετα απο λιγες μερες κλπ) με τα προιοντα που πουλαει το ιδιο το amazon, ο μεγαλυτερος διαδικτυακος πωλητης παγκοσμιως.

 

Δεν ειναι τυχαιο οτι το amazon βγηκε πρωτο στην ικανοποιηση πελατων παγκοσμιως:

Amazon tops customer satisfaction list

 

Επαναλαμβανω, δες το προηγουμενο ποστ και πες μου αν εχεις τυχει παρομοιας αντιμετωπισης απο καποιο ελληνικο μαγαζι:

http://www.insomnia.gr/topic/512674-mobile-moto-g-8gb-16750%E2%82%AC-amazoncouk/page-19?do=findComment&comment=53016803

Το διαβασα απο την αρχη και βεβαια δεν εχω αντιμετωπισει πουθενα στην ελλαδα τετοια εξυπηρετηση.... βεβαια για να πω την αληθεια μου δεν θυμαμαι και καποια φορα που να ταλαιπωρηθηκα ιδιαιτερα απο επιστροφες εγγυηση κ.λ.π με ελληνικα καταστηματα πλαισιο κωτσοβολος eshop και αλλα.... αλλα με αυτα που εχω διαβασει εδω μεσα μαλλον εχω σταθει τυχερος.

Παντως προς το παρον εγω θα συνεχιζω να αγοραζω απο ελλαδα οταν βρισκω σε προσφορα εστω το ιδιο προιον με αποκλιση τιμης 5-10% που την θεωρω και λογικη για πολλους λογους. Μπας και δεν μεινουν μονο οι μεταναστες και οι δημοσιοι υπαλληλοι στην ελλαδιτσα μας... σορι που βγηκα τοσο εκτος θεματος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το διαβασα απο την αρχη και βεβαια δεν εχω αντιμετωπισει πουθενα στην ελλαδα τετοια εξυπηρετηση.... βεβαια για να πω την αληθεια μου δεν θυμαμαι και καποια φορα που να ταλαιπωρηθηκα ιδιαιτερα απο επιστροφες εγγυηση κ.λ.π με ελληνικα καταστηματα πλαισιο κωτσοβολος eshop και αλλα.... αλλα με αυτα που εχω διαβασει εδω μεσα μαλλον εχω σταθει τυχερος.

Παντως προς το παρον εγω θα συνεχιζω να αγοραζω απο ελλαδα οταν βρισκω σε προσφορα εστω το ιδιο προιον με αποκλιση τιμης 5-10% που την θεωρω και λογικη για πολλους λογους. Μπας και δεν μεινουν μονο οι μεταναστες και οι δημοσιοι υπαλληλοι στην ελλαδιτσα μας... σορι που βγηκα τοσο εκτος θεματος

 

1)Αν δεν ειχες θεμα τοτε οκ.. (αν και οταν βαζεις και το e-shop μεσα μου κανει εντύπωση).

 

 

2)Το τι σχεση εχουν οι Δ.Ο και οι μεταναστες οταν εσυ αγοραζεις απο Ελλαδα μονο εσυ το ξερεις. 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν αγοραζω απο ελλαδα νομιζω οτι στηριζω μια επιχειρηση που δινει μεροκαματο και σε ελληνες. Γιατι καλως η κακως καπου πρεπει να βρισκουν δουλεια οι ελληνες που θα μεινουν στην χωρα και δεν ειχαν την τυχη η το μεσον η τα προσοντα να γινουν Δ.Υ. αυτο ειπα πριν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν αγοραζω απο ελλαδα νομιζω οτι στηριζω μια επιχειρηση που δινει μεροκαματο και σε ελληνες. Γιατι καλως η κακως καπου πρεπει να βρισκουν δουλεια οι ελληνες που θα μεινουν στην χωρα και δεν ειχαν την τυχη η το μεσον η τα προσοντα να γινουν Δ.Υ. αυτο ειπα πριν.

 

 

 

Δεν διαφωνώ.. απλα επιδει ειχα μαγαζι με υπολογιστες πριν γίνω και εγω ΜΕΤΑΝΑΣΤΗΣ ξερω οτι σε αποθηκες κτλ δουλευουν κατα 90% μεταναστες.. προσωπικά δεν εχω πρόβλημα.. Με τους ΛΑΘΡΟ εχω προβλημα που στην τελικη δεν δουλευον.. οι μεταναστες καλα κανουν και δουλευουν και ειναι το ιδιο για μενα ειτε ελληνας ειτε αλλοδαπος. Το θεμα ειναι αν βρισκουν δουλεια οι ΑΝΘΡΟΠΟΙ , το Ελληνας απο μονος του δεν μου λεει κατι (και οι πολιτικοι και αυτοι που βαζουν με βισμα καποιον στον ΔΗΜΟ κτλ ελληνες ειναι).

Ας το αφισουμε μιας και ημαστε OFF TOPIC. στην βασικη σου ερωτιση παντως το AMAZON

1)Δεν εχει προβλημα ειναι 100% αξιοπιστο

2)Αποδιδει φπα στην ελλαδα

3)Εχω φιλο (Ελληνα) που δουλευει στις αποθηκες του Amazon στην αγγλια.

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...