Προς το περιεχόμενο

[Mobile} Moto G 8gb 167.50€ - Amazon.co.uk


newtech

Προτεινόμενες αναρτήσεις

πήρα τηλέφωνο την Πειραιώς για άλλο θέμα που ατιμετωπίζω με τη webuy και ρώτησα για το πρόβλημα της δέσμευσης και τελικής πληρωμής που αναφέρεις, αλλά η κοπέλλα μου απάντησε ότι δεν έχει υπόψη της τέτοιο πρόβλημα, ούτε αντιμετώπισε ποτέ τέτοιο θέμα ........... μου είπε ότι ίσως πρόκειται για πολιτική του amazon, οπότε με αυτούς πρέπει να έρθεις σε επαφή και να λύσεις το πρόβλημά σου. Στείλε mail και πες τους ότι το balance της κάρτας σου είναι "more than enough" και να κόψουν τις λαλακίες ........ :-)

 

Aστο φιλε το χω κανει και με κανουν μπαλακι του ping pong....απο τον ενα στον αλλο....οτι συμβαινει παντως αυτο που περιγραφω συμβαινει........η πρωτη δεσμευση λεει γινετε για επιβεβαιωση αμεσως μολις κανω την παραγγελια μου....μαλλον ρωτανε αν υπαρχουν τα χρηματα μεσα και η τραπεζα τα δεσμευει....ποιος φταιει????.......δεν εχω βρει ακρη...........το αποτελεσμα παντως ειναι οτι δυο τρεις αγορες που εχω κανει και αντι για 200 δινω 200 και αλλα 200 κρατημενα για 10 μερες μεχρι να αποδεσμευτουν και να ξαναεπιστρεψουν στον λογαριασμο μου για χρηση......απογοητευση.......ευχαριστω παντως που μπηκες σε κοπο......δεν πειραζει θα παω να βγαλω μια στην eurobank να ξεγνιασω.......απλα οσοι χρησιμοποιουν prepaιd πειραιως....ας το εχουν υποψην τους οτι με το amazon.uk συμβαινει αυτο (με οτιδηποτε αλλο εχω αγορασει απο αλλου δεν μου εχει συμβει ποτε).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 466
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Γεια σε όλους.

Το πήρα και εγώ από e-shop 186,90€ (150+ΦΠΑ από παλιότερη "προσφορά" που είχε βγάλει για λίγες μέρες, τώρα το έβαλε πάλι 188€), αν και άργησε λίγες μέρες να το φέρει, όλα καλά.

Version με το λευκό σηματάκι πίσω, από ελληνικό εισαγωγέα (Smart4all, Γλυφάδα), οπότε πιθανότατα είναι ακριβώς αυτό που θα φέρει/ έφερε η Wind. Τo αυτοκόλλητο γράφει XT 1032, RETAIL, LIC, SPAIN, ITALY, BELGIUM, NL και Assembled in China (νόμιζα ότι θα είναι US), ενώ έχει μέσα και επίσημες ελληνικές οδηγίες. Το e-shop μάλιστα, κατά την πάγια τακτική του και σε άλλα προϊόντα, σου πουλάει στο πακέτο και ένα μετατροπέα από usb σε πρίζα (με χρέωση 2,40€).

 

Τσεκαρε εδω http://sndeep.info/en να δουμε για ποια χωρα προοριζονταν αυτα του eshop.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aστο φιλε το χω κανει και με κανουν μπαλακι του ping pong....απο τον ενα στον αλλο....οτι συμβαινει παντως αυτο που περιγραφω συμβαινει........η πρωτη δεσμευση λεει γινετε για επιβεβαιωση αμεσως μολις κανω την παραγγελια μου....μαλλον ρωτανε αν υπαρχουν τα χρηματα μεσα και η τραπεζα τα δεσμευει....ποιος φταιει????.......δεν εχω βρει ακρη...........το αποτελεσμα παντως ειναι οτι δυο τρεις αγορες που εχω κανει και αντι για 200 δινω 200 και αλλα 200 κρατημενα για 10 μερες μεχρι να αποδεσμευτουν και να ξαναεπιστρεψουν στον λογαριασμο μου για χρηση......απογοητευση.......ευχαριστω παντως που μπηκες σε κοπο......δεν πειραζει θα παω να βγαλω μια στην eurobank να ξεγνιασω.......απλα οσοι χρησιμοποιουν prepaιd πειραιως....ας το εχουν υποψην τους οτι με το amazon.uk συμβαινει αυτο (με οτιδηποτε αλλο εχω αγορασει απο αλλου δεν μου εχει συμβει ποτε).

 

Κάπου, δε θυμάμαι τώρα ακριβώς το topic, είχα αναφέρει και εγώ το ίδιο πρόβλημα παρότι έχω debit της Πειραιώς. Μετά από κάποιες αγορές βέβαια δεν μου έχουν ξαναδεσμεύσει χρήματα, με χρεώνουν ακριβώς το ποσό μόλις φύγει η παραγγελία και τίποτε άλλο. Όταν το παρατήρησα βέβαια αυτό μόλις είχα συνδέσει την debit με το amazon καθώς μέχρι εκείνη τη στιγμή χρησιμοποιούσα μια προπληρωμένη της Κύπρου.

Πόσο καιρό έχεις που χρησιμοποιείς αυτή την κάρτα για αγορές από το amazon;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάπου, δε θυμάμαι τώρα ακριβώς το topic, είχα αναφέρει και εγώ το ίδιο πρόβλημα παρότι έχω debit της Πειραιώς. Μετά από κάποιες αγορές βέβαια δεν μου έχουν ξαναδεσμεύσει χρήματα, με χρεώνουν ακριβώς το ποσό μόλις φύγει η παραγγελία και τίποτε άλλο. Όταν το παρατήρησα βέβαια αυτό μόλις είχα συνδέσει την debit με το amazon καθώς μέχρι εκείνη τη στιγμή χρησιμοποιούσα μια προπληρωμένη της Κύπρου.

Πόσο καιρό έχεις που χρησιμοποιείς αυτή την κάρτα για αγορές από το amazon;

 

1 χρονο περιπου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έβγαλα από την Πειραιώς εχτές μια prepaid και μου είπε ο τύπος εκεί ότι βάζεις τα λεφτά που θες και κάνεις αγορά...υποθέτω θα με ενημέρωνε γι'αυτό που λες οπότε ελπίζω να διορθώθηκε αν υπήρχε ή να έτυχε σε εσένα γιατί μου ακούγεται κ κουφό να βάζεις τα 2πλάσια λεφτά... Εγώ πάντως σήμερα έβαλα χρήματα στην κάρτα και 10 ε παραπάνω και παρήγγειλα από amazon...ελπίζω να πάνε όλα καλά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τσεκαρε εδω http://sndeep.info/en να δουμε για ποια χωρα προοριζονταν αυτα του eshop.

 

Αφού έχει και ελληνικά εκτός από αγγλικά επίσημα εγχειρίδια εκτυπωμένα όλα από τη Motorola και αυτοκόλλητο του ελληνικού εισαγωγέα, γίνεται να μην προοριζόταν για την Ελλάδα; Πιθανόν η ίδια συσκευή να πηγαίνει γενικότερα σε νοτιοανατολική Ευρώπη, περιλ. Ιταλία, Ελλάδα. Επιπλέον, το e-shop στην περιγραφή του γράφει "GR", αν σημαίνει κάτι και αυτό. Το δε update που έκανε η συσκευή από 4.4 σε 4.4.2 γράφει 176.44.1.en.EU. Υποψιάζομαι ότι ο εισαγωγέας μόλις έφερε στοκ από συσκευές των 8gb (από τις οποίες παίρνει η wind, το e-shop και όποιος άλλος πάρει - άρα όχι "αποκλειστικά" η wind) και κατόπιν παραγγελίας σου φέρνει και συσκευές 16gb (ο εισαγωγέας Smart4all).

Προσωπικά εκτός από skroutz, πάντα ρίχνω και μια ματιά στο e-shop πριν αγοράσω. Καμιά φορά έχει και καλύτερες τιμές και πιο ειδικά προιόντα που δεν τα βρίσκεις αλλού, παρά το άρθρο 99..

Επεξ/σία από Philippe
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού έχει και ελληνικά εκτός από αγγλικά επίσημα εγχειρίδια εκτυπωμένα όλα από τη Motorola και αυτοκόλλητο του ελληνικού εισαγωγέα, γίνεται να μην προοριζόταν για την Ελλάδα; Πιθανόν η ίδια συσκευή να πηγαίνει γενικότερα σε νοτιοανατολική Ευρώπη, περιλ. Ιταλία, Ελλάδα. Επιπλέον, το e-shop στην περιγραφή του γράφει "GR", αν σημαίνει κάτι και αυτό. Το δε update που έκανε η συσκευή από 4.4 σε 4.4.2 γράφει 176.44.1.en.EU. Υποψιάζομαι ότι ο εισαγωγέας μόλις έφερε στοκ από συσκευές των 8gb (από τις οποίες παίρνει η wind, το e-shop και όποιος άλλος πάρει - άρα όχι "αποκλειστικά" η wind) και κατόπιν παραγγελίας σου φέρνει και συσκευές 16gb (ο εισαγωγέας Smart4all).

Προσωπικά εκτός από skroutz, πάντα ρίχνω και μια ματιά στο e-shop πριν αγοράσω. Καμιά φορά έχει και καλύτερες τιμές και πιο ειδικά προιόντα που δεν τα βρίσκεις αλλού, παρά το άρθρο 99..

 

Το κοιταξες σε αυτη τη σελιδα ή οχι;

 

Απο τη στιγμη που η ελληνικη αντιπροσωπεια της motorola το φερνει αποκλειστικα στη wind, πως γινεται να ηρθε πιο πριν στο eshop και να προοριζοταν για την Ελλαδα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχει στοιχεία το link που έδωσες, μου βγάζει "data for this device missing. Help the database by submiting make and model"

 

Απο τη στιγμη που η ελληνικη αντιπροσωπεια της motorola το φερνει αποκλειστικα στη wind, πως γινεται να ηρθε πιο πριν στο eshop και να προοριζοταν για την Ελλαδα;

 

Αυτό που λέω ως είδηση είναι ότι δεν το φέρνει αποκλειστικά στη wind

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή έχασα λίγο τη μπάλα με το θέμα, τώρ απο το φέρνει και το Public και η Wind παίζει επίσημο σέρβις στην Ελλάδα εάν αγοραστεί από Αμαζον;

Παίζει μόνο για την έκδοση των 8GB που εισάγεται στην Ελλάδα επίσημα και για ένα χρόνο λόγω amazon. Αν το πάρεις από Wind ή Public η εγγύηση ισχύει για δύο χρόνια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μολις μου το εφερε φιλος απο Αγγλια με 100 λιρες (120ε) το 8αρι!Εχω παθει την πλακα μου με το κινητο!

εχει μικρο bleeding πανω δεξια στην οθονη ομως αλλα δεν ενοχλει καθολου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχει η δυνατοτητα στο συγκεκριμενο αλλα και γενικοτερα στα smartphone οταν καποιος σε παιρνει τηλεφωνο και δεν θελεις να το σηκωσεις να πατας ενα κουμπακι οπως στα Νοκια για παραδειγμα και να το βαζεις στη σιγαση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι,με τα κουμπιά αυξομείωσης της έντασης του ήχου γίνεται.

Απλα χαμηλωνεις τον ηχο εισαι οκ δηλαδη..........φανταζομαι υπαρχει δυνατοτητα να το εχεις στο αθορυβο και οταν σε παιρνουν να υπαρχει η δονηση και να μην ακουγεται ο ηχος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...