Προς το περιεχόμενο

[Οδηγός] Αλλαγής Σκληρού Δίσκου στο PS4


Phoenix7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 140
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

16 ώρες πριν, teopanta1 είπε

Έχετε να προτείνεται κάποιον καλό σκληρό εσωτερικό για το πρώτο ps4; 

Αν δεν πας για καποιον SSD , τότε όλοι οι HDD έχουν περίπου την ιδια απόδοση

Προσωπικά, οταν αλλαξα το δικο μου, μπήκα skroutz, βρήκα αυτον με τη πιο χαμηλό κοστος ανά gb και τον τσίμπησα

Τωρα βέβαια μπορείς να χρησιμοποιήσεις και εξωτερικό σκληρό. Σε αυτή την περίπτωση πρέπει να ειναι usb3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η πιο οικονομική λύση για δίσκο, είναι να αγοράσετε έναν εξωτερικό 2.5 ίντσων  που πωλειται σε τιμή προσφοράς , να τον βγάλετε από την θήκη και να τον βάλετε στην κονσόλα. 

Πρόσφατα είχε το eshop έναν 2 tb στα 50 κάτι ευρώ, τον οποίο αγόρασα και έβαλα στο δικό μου .

Μόνη προϋπόθεση είναι να σιγουρευτείτε ότι ο δίσκος βγαίνει από την θήκη, και η πλακέτα που βγάζει usb  συνδεση είναι αποσπωμενη .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, theoritikos είπε

Μόνη προϋπόθεση είναι να σιγουρευτείτε ότι ο δίσκος βγαίνει από την θήκη, και η πλακέτα που βγάζει usb  συνδεση είναι αποσπωμενη .

Έλα ντε, εδώ είναι το πρόβλημα. Πως θα το ξέρουμε πριν την αγορά;

Επεξ/σία από Nathan Drake!!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Nathan Drake!! είπε

Έλα ντε, εδώ είναι το πρόβλημα. Πως θα το ξέρουμε πριν την αγορά;

Ψάχνεις για dissasembly video του δίσκου που θέλεις να αγοράσεις στο youtube. Τον maxtor που αγόρασα εγω πχ είδα αυτό το βίντεο πριν τον αγοράσω . Συνήθως στο βίντεο σου λένε και ποιον δίσκο έχει η θήκη, αν ψάχνεις συγκεκριμένη μάρκα

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κι εγώ έτσι το ψάχνω αλλά δεν έχω βρει κάποιον άλλον (εκτός από τον Maxtor 2tb που τον έχω δει) πχ Toshiba Canvio/WD My Passport κτλ. Μόνο κάποια παλιά μοντέλα που έβγαινε το usb. Σε αυτά τα νεότερα δεν έχω δει αν είναι αποσμώμενο κάποιο. Θα το ξανά ψάξω τώρα κι αν βρω κάποιο θα ενημερώσω. 

 

Υ.Γ. Μόλις είδα τον Seagate Expansion Portable 4TB στο Youtube και είδα ότι ταιριάζει στο ps4!🙂 Αυτός δεν είναι;

Επεξ/σία από Nathan Drake!!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αυτός είναι στο βίντεο.  Δείχνει όμως να είναι μεγαλύτερος από το μέγεθος που δέχεται η κονσόλα. 

Στην περιγραφή λέει ότι ταιριάζει όμως. Τον βάζεις χωρίς το caddy, έτσι χύμα

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή θα πάρω ρίσκο ε;😔 Θα μου πεις όμως, για να το λέει αυτός ότι κάνει...η μπορεί να λένε καμιά φορά και βλακείες; Παίζει αυτό; Το πολύ πολύ να τον πάρω κι αν δεν μπαίνει μέσα θα τον χρησιμοποιήσω ως εξωτερικό.🙂

Σε ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Επωνυμους δισκους εχουν μεσα οι ιντενσο.Οι 2μισαρηδες ιντενσο η αληθεια ειναι οτι κανουν κατι κουλα.Σε μενα πχ δεν συνεργαζονται καλα οταν τρεχει το hd sentinel.οταν κλεινω το προγραμμα και τσεκαρω την υγεια του δισκου με αλλο προγραμμα δεν εχω προβληματα.Για αξiοπιστια οι ιντενσο ειναι οπως οι αλλοι δισκοι.Δηλαδη λαχειο.Βγαινουν συχνα προσφορες οι δισκοι ιντενσο.2μισαρης 2Tb θα τον δεις στα 50 ευρω.2μισαρηδες ιντενσο εχω 3.Και οι τρεις λειτουργουν μια χαρα και ο ενας δουλευει πανω στο xbox one.

Επεξ/σία από Mr_Terror
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 6 μήνες μετά...

KΑΛΗΣΠΈΡΑ παιδια να κανω μια ερωτηση γιατι και εγω το ψαχνω....θελω να ανοιξω το ps4 προ και θα του βαλω και εξωτερικο σκληρο για χωρο αποθηκευσησ να ειμαι ενταξει...εναν 4tb.

Ομως...θελω να αλαξω και τον εσωτερικο του σε ssd...οποτε τι προτεινετε και ποσα gb χριάζετε???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

58 λεπτά πριν, triton922 είπε

KΑΛΗΣΠΈΡΑ παιδια να κανω μια ερωτηση γιατι και εγω το ψαχνω....θελω να ανοιξω το ps4 προ και θα του βαλω και εξωτερικο σκληρο για χωρο αποθηκευσησ να ειμαι ενταξει...εναν 4tb.

Ομως...θελω να αλαξω και τον εσωτερικο του σε ssd...οποτε τι προτεινετε και ποσα gb χριάζετε???

512 θα χρειαστείς σίγουρα να βάλεις αλλά μην περιμένεις και τρελή διαφορά όπως στα pc θα έχεις σίγουρα λίγο καλύτερους χρόνους αλλά μέχρι εκεί. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...