Προς το περιεχόμενο

Νέα καθυστέρηση στην κυκλοφορία της metro εφαρμογής Firefox για Windows 8


Leo360

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν σας αρέσουν οι εφαρμογές του μοντέρνου περιβάλλοντος των Windows 8 και η κύρια επιλογή σας στους browsers είναι ο Firefox, τότε θα πρέπει να κάνετε λίγη υπομονή, καθώς η κυκλοφορία της εφαρμογής θα καθυστερήσει ακόμα περισσότερο.Η Mozilla γνωστοποίησε σήμερα μέσω της επίσημης σελίδας MozillaWiki πως η εφαρμογή θα δει τα φώτα της δημοσιότητας στις 18 Μαρτίου του τρέχοντος έτους, μαζί με την κυκλοφορία της έκδοσης 28 του γνωστού browser Firefox. Για την ιστορία, η εφαρμογή είχε ανακοινωθεί το Φεβρουάριο του 2012 με τη συνέχεια να επιφυλάσσεις συνεχής καθυστερήσεις, με τις δύο τελευταίες ημερομηνίες κυκλοφορίας να αφορούν την 10 Δεκεμβρίου (μαζί με το Firefox 26) και την 21 Ιανουαρίου 2014 (με την επερχόμενη διάθεση του Firefox 27).

 

Όσοι ενδιαφέρονται μπορούν να κατεβάσουν την preview έκδοση που υπάρχει εδώ και αρκετό καιρό στη σελίδα της εταιρείας, μέχρι τουλάχιστον να διατεθεί η ολοκληρωμένη έκδοση.

 

Link.png Site: TheNextWeb

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 37
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ελπιζω το australis να βγει στην ωρα του , για την καθυστερηση της metro εκδοσης μικρο το κακο.<br><br>

Καπου διαβασα οτι ο firefox 27 θα βγει στις 4 Φεβρουαρίου και οχι στις 21 Ιανουαρίου, εξαιτιας εορταστικης αδειας στους εργαζομενους της Mozilla.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και στο σοβαρό αυτό tablet ποια metro apps κάνουν την διαφορά;

 

Καμία.

 

Και πριν πει κάποιος για το office... Όχι, μια έκδοση για arm επεξεργαστές είναι. Που και πάλι θέλει πληκτρολόγιο και ποντίκι.

 

Σε δικό της λειτουργικό που θέλει να το σπρώξει με κάθε μέσο (μέχρι και το UI στο desktop άλλαξε), αλλά όχι, office aps δεν μπορούσε να φτιάξει. Φαντάσου να μην είχε η MS δικό της το λειτουργικό δηλαδή. Εδώ η Google, προχωράει μόνο με chrome os και web εφαρμογές στα desktop. Κάτσε Microsoft, δε σε κυνηγάει κανείς...

 

Ό,τι και να μου λέτε εσείς, όταν βγαίνει μια καινούρια εφαρμογή λένε "Available on iOS and Android". Όταν αρχίσουν να λένε και windows phone σε κάθε νέα εφαρμογή που βγαίνει, τότε σημαίνει ότι θα παίρνουν τα windows phone στα σοβαρά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. Δεν κατάλαβα που κολλάνε τα windows phones. Wtf?

2. Who cares? Απο την στιγμή που έχω εγω την εφαρμογή, σκασίλα μου αν θα λέει η διαφήμηση "και για windows phones". Μονο και μονο που κάθονται και φτιάχνουν την εφαρμογή με metro σχεδιασμό (και όχι με τον ολόιδιο ios/android) πάει να πει πως τα υπολογίζουν ;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. Δεν κατάλαβα που κολλάνε τα windows phones. Wtf?

2. Who cares? Απο την στιγμή που έχω εγω την εφαρμογή, σκασίλα μου αν θα λέει η διαφήμηση "και για windows phones". Μονο και μονο που κάθονται και φτιάχνουν την εφαρμογή με metro σχεδιασμό (και όχι με τον ολόιδιο ios/android) πάει να πει πως τα υπολογίζουν ;)

 

Και το 1 και το 2 είναι άστοχα. Άμα δεν μπορείς να κάνεις έναν απλό διάλογο και να καταλάβεις τι σου λέει ο συνομιλητής σου, άστο καλύτερα. Αλλά που να σε αφήσει το fanboy που βασιλεύει μέσα σου;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

damastes, on 03 Jan 2014 - 6:48 PM, said:damastes, on 03 Jan 2014 - 6:48 PM, said:damastes, on 03 Jan 2014 - 6:48 PM, said:

και στο σοβαρό αυτό tablet ποια metro apps κάνουν την διαφορά;

Τα παρακάτω:

- Το Insomnia.gr πρώτο και καλυτερο (είναι μακράν ποιο όμορφο και χρηστικό απ' οποιαδήποτε άλλη tablet version)

- Το Foursquare

- To Film Closet

- To Meteo

- To Reading List

- To eBay

- To Amazon

- To Kindle

- To OneNote

- To Flipboard

- To Photoshop Express

- To Fresh Paint

- To Trip Advisor

- To Wikipedia

και όλα αυτά σε μόλις 13 μήνες κυκλοφορίας.

αν δε σου φτάνουν πες μου να σου πω κι άλλα. Έχω και κι άλλα και παιχνίδια, ναι και αποκλειστικά.

 

Επίσης για να σε προλάβω που θα πεις "μα έχω το web" σου δίνω το quiz: "Τι διαφορές έχει ένα Windows Store App στο Modern UI πάνω σε ένα ολόκληρο OS που λέγεται Windows 8.x σε σχέση με ένα browser?"

 

Keyword Tips: Modern, UI, Full OS,

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άντε ρεεεεεε θα βγουν τα windows 9 και ακόμα θα ψάχνεστε εκεί στο Mozilla foundation :P

Πάλι καλά που είναι στόκοι εκεί στο google και έχουν μουλαρώσει εντελώς με windows 8 :D. Αλλιώς θα το κλείνανε το μαγαζί ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα παρακάτω:

- Το Insomnia.gr πρώτο και καλυτερο (είναι μακράν ποιο όμορφο και χρηστικό απ' οποιαδήποτε άλλη tablet version)

- Το Foursquare

- To Film Closet

- To Meteo

- To Reading List

- To eBay

- To Amazon

- To Kindle

- To OneNote

- To Flipboard

- To Photoshop Express

- To Fresh Paint

- To Trip Advisor

- To Wikipedia

 

Αλήθεια λες ότι οι παραπάνω εφαρμογές κάνουν την επιλογή των Windows σε tablet ποιο σοβαρή; Δηλαδή οι αντίστοιχες σε ios και android είναι τόσο χάλια; (εξαιρώ Insomnia και Meteo, που είναι, τουλάχιστον στο android Που ξέρω)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...