Προς το περιεχόμενο

Νέα καθυστέρηση στην κυκλοφορία της metro εφαρμογής Firefox για Windows 8


Leo360

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

1. Θα συμφωνήσω απόλυτα, και θα προσθέσω και mouse.

 

2. Το θέμα είναι τι μπορεί να κάνει στο metro. Μπορεί ας πούμε, με μια απλή ρύθμιση  να εγκαθιστά εφαρμογές εκτός καταστήματος; Μπορεί να βάλει άλλον launcher και να αλλάξει τελείως την εμφάνιση του λειτουργικού; (Εγώ π.χ. έβαλα στο S4 τον nova και ξεφορτώθηκα το touchwiz.). 

 

Τα αυτονόητα για μένα είναι να μπορώ να εγκαταστήσω μια εφαρμογή που βρίσκεται εκτός από έναν χώρο που τους όρους χρήσης τους θέτει μια ιδιωτική εταιρία. Όπως είχα αυτήν την ελευθερία τόσα χρόνια στο pc έτσι  θέλω να την έχω και τώρα. Και στο Android, αυτό γίνεται χωρίς ζογκερικά και δε θέλει καν root.

 

Το πιο σημαντικό για μένα, είναι η ελευθερία που σου δίνει ένα λειτουργικό. Και στο Android, αν έχει ασχοληθεί κάποιος, κάνει θαύματα.

Τι με νοιαζει τι μπορει να κανει ή οχι το metro που τη στιγμη που εχω την επιλογη να εχω ΚΑΙ το desktop και να το χρησιμοποιω ΚΑΙ με touch!!!

Οσοι ΔΕ ΜΠΟΡΟΥΝ ή ΔΕ ΘΕΛΟΥΝ να χρησιμοποιουν το desktop ui και για touch χρηση,καλο ειναι αν θελουν ενα gadget για ΚΑΘΑΡΑ tablet χρηση,να περιοριστουν σε ipad και android!Να μην επαναλαμβάνουμε τα ιδια και τα ιδια καθε φορα!

 

Υ.Γ.Τα "θαυματα" του android ειναι τα ΑΠΛΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟΝΟΗΤΑ των windows(osx και ΟΛΩΝ των desktop linux διανομων)!ΜΗ παραμυθιαζεστε ,δε ζουμε το 1985 αλλα το 2014!!!

Επεξ/σία από ektor7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλα λες τη μια, αλλα λες την αλλη. Απτη μια λες δεν υπαρχει καλυτερο, και λιγο παρακατω μου λες για πιο ωραιο και ομορφο.

Σου ξαναπα, σταματα να γραφεις βλακειες, γιατι αυτο κανεις και το ξερεις. Το android ΔΕΝ μπορεις να το χαρακτηρισεις ομορφο η ασχημο χωρις να πεις για ΠΟΙΟ απολα μιλας. Το htc sense ειναι γεματο εικονιδια και ασχημο? Το pure android? Το TW? Πως μπορεις να χαρακτηρισεις κατι ομορφο η ασχημο οταν δεν εχει μια στανταρ εμφανιση αλλα αλλαζει οπως το θες εσυ????

 

Επιπλεον, ΔΕΝ με νοιαζει τι ειναι το ετοιμο wphone. Και να ηταν ποιο ωραιο, που ΔΕΝ ειναι, αλλα και να ΗΤΑΝ, δεν με νοιαζει. Δεν θα παρω android για να το κοιταω, θα παρω για να το φτιαξω ΟΠΩΣ θελω εγω. Μαζι με τις αλλες εφαρμογες που θα του περασω, ειναι και ο αγαπημενος μου launcher. ΓΙΑΤΙ το κρινεις ως κακο αυτο, μονο εσυ ξερεις! Ειναι κυριολεκτικα 2 δευτερολεπτα υποθεση για να το κανεις να φαινεται οπως θες.

 

Και σορρυ, ουτε 600 ευρω χαλαω, ουτε ασχημο ειναι και ψαχνω launchers. Αλλα ξεχασα, εγω και το υπολοιπα 80% που αγοραζει smartphone παιρνουμε wphone γιατι ειναι ομορφα :D

 

Eγω αυτο που καταλαβαινω ειναι οτι επειδη ΕΣΥ δεν μπορεις να παραμετροποιησεις το αγαπημενο σου λειτουργικο, κραζεις οσους το κανουν λες και ειναι ΑΡΝΗΤΙΚΟ!!! Δηλαδη κανουμε το ασπρο μαυρο. Ας ειχε customized UI το wphone και θα βλεπαμε τι κωλοτουμπες θα εκανες

Να μαντεψω....τα windows 8 στο PC ειναι ασχημα η ομορφα? Πληρωνεις τοσα λεφτα να αγορασεις PC και windows 8 για να καθεσαι να παιζεις με τα πλακακια για να τα φερεις στα μετρα σου....αλλα και στο κινητο το ιδιο δεν κανεις? Να φανταστω ειναι αρνητικο που στα winphone μπορεις να αλλαξεις μεγεθος και χρωμα στα πλακακια και να προσθεσεις / αφαιρεσεις οποια δεν θελεις, σωστα? Αλλωστε, δεν πηρες κινητο για να το κανεις customize....για παμε να σε ακουσω

Καταρχάς πάρε ένα λεξικό, αλλο ομορφότερο αλλο καλύτερο.

 

ναι, παίζει ρόλο για εμένα. Και ι καλύτερος υπολογιστής του κόσμου να ειναι αν δεν με ευχαριστεί στο μάτι δεν τον παίρνω.

 

2, είχα αντροιντ, λες αμα ήθελα παραμετροποιηση να μην είχα ακομα;

 

3, σοβαρά, όλες οι "εκδόσεις" αντροιντ που έγραψες παραμένουν γτπ, και γιαυτο όσοι ξέρουν βαζουν λαντσερς

 

4, αν δεν κάνω λάθος η λαντσερς δεν εχουν και το μειωνεκτιμα του λαγκ; αν ναι, να ένα μειων

 

5, δεν καταλαβαίνεις τι σου λέω γιατι δεν θες, οταν κάποιος χαλάει 600 για ένα s4 και καθετε να ψάχνει ρομς ειναι γελοιο, τόσα λεφτά και να του εχει ένα τόσο ασχημο μενού.

 

6, υπάρχουν εφαρμογές ξέρεις και στα WP, αν θες σου δείχνω εικόνες, και wallpaper είχα, και wallpaper με tiles, και αλλα tiles με γαλαξίες, και αλλα χρωματα πίσω απο τα ταιλς εκτός απο μαύρο και ασπρο. Και δεν χρησιμοποιώ κανένα γιατι ειναι τέλειο όπως είναι.

 

Και όχι, δεν κανεις το ιδιο, στα WP με τα tiles, μα καλα έχεις,χρησιμοποιήσει ποτε;

 

Πες με fanboy όσο,θες επειδή δεν δέχεσαι ότι σε κάποιους ΔΕΝ ΑΡΕΣΕΙ ΝΑ ΨΑΧΝΟΥΝ ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΟΜΟΡΦΑ ΕΙΚΟΝΙΔΙΑ ΣΕ ΕΝΑ ΣΑΠΙΟ ΜΕΝΟΥ.

 

Και όσο για αυτο με,τις πωλήσεις, ειναι το πιο ακυρο και ανόητο ποστ, καντο εντιτ μην το δει κανένας και κλάψει απο τα γελια.

 

Δεν μπαίνω καν στον κόπο να σου απαντησω ξανα. Μάλλον γιατι θα ψάχνω ρομς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άπειρος ο σεβασμός στην ελευθερία. Όμως πρόσεξε γιατί η δική σου ελευθερία τελειώνει εκεί που αρχίζει η ελευθερία ενός developer με τα πνευματικά δικαιώματα της εφαρμογής του. Δική του είναι η εφαρμογή όχι δική σου. Εσύ παίρνεις δικαίωμα χρήσης. Αν το πάρεις αυθαίρετα τότε καταπατάς τον όρο της ελευθερίας του. Για αυτό το λόγο υπάρχουν και οι δωρεάν εφαρμογές.

 

Αν ένας developer σου έχει δώσει το certificate της εφαρμογής του και την εφαρμογή του (μέ τη βοήθεια ή χωρίς του Windows Store) τότε μπορείς να την εγκαταστήσεις είτε στα Windows 8 είτε στα Windows RT. Έτσι έχεις την ελευθερία να βάλεις ότι θέλεις. Αν δεν την πάρεις μέσω του Windows Store τότε τη βάζεις με δική σου ευθύνη.

Το δική σου ευθύνη σημαίνει οτί κανείς δεν μπορεί να σου εγγυηθεί τότε ότι η εφαρμογή αυτή δεν θα σου κάνει κακό στο device σου. 

 

Τα Windows Store Apps λέγονται έτσι γιατί μπορείς να καταβάσεις από εκεί με τις εξής εγγυήσεις και προϋποθέσεις:

 

1. Το κατεβάζεις με τους όρους που ορίζει ο δημιουργός σου, τεχνικούς ή εμπορικούς. Αν ο developer έχει ορίσει κόστος, ε πρέπει να πληρώσεις το κόστος του. Αν σε ενδιαφέρει να το βρεις τσάμπα από το θείο ενώ έχει κόστος τότε sorry αλλά δεν σου φταίνε τα Windows 8 που κάνουν απλά σωστά τη δουλειά τους, σου φταίει το σύστημα, ο developer, η άτιμη κοινωνία κλπ. (δεν συνεχίζω γιατί δεν έχει νόημα).

 

2. Ο δημιουργός έχει υποχρεωθεί να αναλάβει την νομική ευθύνη για τον τρόπο διαχείρισης των προσωπικών σου δεδομένων, αν αυτά χρησιμοποιούνται, και μόνο μετά από τη δική σου πρωτοβουλία / συναίνεση

 

3. Το Windows Store Team ελέγχει διεξοδικά την ποιότητα της εφαρμογής ως προς:

    α. Τεχνική αρτιότητα: αν σου δημιουργεί προβλήματα εμπειρίας χρήσης συνολικά στο OS ή σε άλλες εφαρμογές και δεν έχει προφανή κρασαρίσματα

    β. Ασφάλεια: Virus Free, Trojans Free, ή οτιδήποτε άλλο που μπορεί να σπάσει την ασφάλεια του συστήματος

    γ. Περιεχόμενο: Αν η εφαρμογή τηρεί τους όρους περιεχομένου ανάλογα με την ηλικία που ορίζει ο developer. Π.Χ. δεν γίνεται ο developer να φτιάξει ένα παιχνίδι που να απευθύνεται σε παιδιά 3+ ετών και να περιλαμβάνει σκοτωμούς κ.ο.κ.

 

Με όλα τα παραπάνω στον περιβάλλον του Modern UI διασφαλίζεται η καλή λειτουργία και η συνολική εμπειρία χρήσης της συσκευής σου. Στο Modern UI τα φαινόμενα με Virus ή εφαρμογές η οποίες γονατίζουν τη συσκευή και που επηρεάζουν συνολικά την εμπειρία χρήσης αν όχι εξαφανίζονται εντελώς περιορίζονται στο ελάχιστο ακόμα και στα PCs

 

Και για να σε βοηθήσω λίγο ακόμα με μια ερώτηση: Γιατί τα Windows Desktop και τα Αndroid χρειάζονται Antivirus? ενώ τα non-jainbroken iOS, WP και Windows (Modern UI μόνο) δεν χρειάζονται?

 

Για χίλιους δυο λόγους μπορεί να κατέβει από το κατάστημα. Αν η εφαρμογή αυτή είναι απο αξιόπιστη πηγή, τίποτα δε θα κάνει στη συσκευή σου. Η διαφορά στο Android  είναι ότι ΔΕΝ σε έχουν "φυλακισμένο" στην "ασφάλεια" ενός καταστήματος.

 

Ακόμα και στην εγκατάσταση εφαρμογών εκτός καταστήματος, μπορείς να το κάνεις να στο ελέγξει η Google, και υπάρχουν επιπλέον στρώματα ασφαλείας μετά από αυτό.

 

Οπότε, όχι. Το Android δε χρειάζεται anti-virus. Τα anti-virus έχουν βγει ΠΡΟΛΗΠΤΙΚΑ, και για να καθησυχάζονται άσχετοι. 

Καταρχάς πάρε ένα λεξικό, αλλο ομορφότερο αλλο καλύτερο.

 

ναι, παίζει ρόλο για εμένα. Και ι καλύτερος υπολογιστής του κόσμου να ειναι αν δεν με ευχαριστεί στο μάτι δεν τον παίρνω.

 

2, είχα αντροιντ, λες αμα ήθελα παραμετροποιηση να μην είχα ακομα;

 

3, σοβαρά, όλες οι "εκδόσεις" αντροιντ που έγραψες παραμένουν γτπ, και γιαυτο όσοι ξέρουν βαζουν λαντσερς

 

4, αν δεν κάνω λάθος η λαντσερς δεν εχουν και το μειωνεκτιμα του λαγκ; αν ναι, να ένα μειων

 

5, δεν καταλαβαίνεις τι σου λέω γιατι δεν θες, οταν κάποιος χαλάει 600 για ένα s4 και καθετε να ψάχνει ρομς ειναι γελοιο, τόσα λεφτά και να του εχει ένα τόσο ασχημο μενού.

 

6, υπάρχουν εφαρμογές ξέρεις και στα WP, αν θες σου δείχνω εικόνες, και wallpaper είχα, και wallpaper με tiles, και αλλα tiles με γαλαξίες, και αλλα χρωματα πίσω απο τα ταιλς εκτός απο μαύρο και ασπρο. Και δεν χρησιμοποιώ κανένα γιατι ειναι τέλειο όπως είναι.

 

Και όχι, δεν κανεις το ιδιο, στα WP με τα tiles, μα καλα έχεις,χρησιμοποιήσει ποτε;

 

Πες με fanboy όσο,θες επειδή δεν δέχεσαι ότι σε κάποιους ΔΕΝ ΑΡΕΣΕΙ ΝΑ ΨΑΧΝΟΥΝ ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΟΜΟΡΦΑ ΕΙΚΟΝΙΔΙΑ ΣΕ ΕΝΑ ΣΑΠΙΟ ΜΕΝΟΥ.

 

Και όσο για αυτο με,τις πωλήσεις, ειναι το πιο ακυρο και ανόητο ποστ, καντο εντιτ μην το δει κανένας και κλάψει απο τα γελια.

 

Δεν μπαίνω καν στον κόπο να σου απαντησω ξανα. Μάλλον γιατι θα ψάχνω ρομς.

 

2. Σταμάτα να λες ότι είχες android για να ισχυροποιήσεις τα επιχειρήματα σου. Δεν πείθεις κανέναν. Εσύ android; Και η γη είναι τετράγωνη.

 

3. Μια χαρά είναι οι εκδόσεις, άλλο έκδοση, άλλο custom skin μιας εταιρίας. 

 

4. Όχι. Άμα ο προγραμματιστής ξέρει τι του γίνεται, δεν έχουν. Έχω τον nova launcher στο neo v που είναι τελείως αδύναμο σε χαρακτηριστικά και πάει σφαίρα.

 

5. Ψάχνει για ROM όποιος ξέρει 2-3 πράγματα παραπάνω, και ασχολείται με τον χώρο της πληροφορικής. Αλλιώς, ROM στο s4 δεν ψάχνεις. Μια χαρά features έχει, και μια χαρά παίρνει τις αναβαθμίσεις ως ναυαρχίδα. Για άσχημο μενού, είπαμε, άλλος launcher. Μην ξεχνιέσαι. Στο android δε σε δένουν με ΕΝΑ UI.

 

6. Άκουσα μόνο tiles, tiles, tiles και tiles. Περιορισμός, περιορισμός, περιορισμός και περιορισμός σε ΕΝΑ UI. 

 

Σε λένε fanboy γιατί αυτό ακριβώς είσαι. Τόσο απλά. Δε λένε κάτι που δε στέκει.

 

Μην πει στον κόπο. Έτσι κι αλλιώς, ξέρουμε από τώρα τι θα πεις. MS rulz, Windows 8 rulz, tiles rulz. Οπότε ναι, άδικος κόπος.

 

Όσο για τη "βλαχιά" που είπες σε προηγούμενο post, όχι, ο fanboyισμός σου δε με άφησε να σου απαντήσω. Γιατί και να σου απαντούσα, λόγω του πόσο τυφλός είσαι σε τέτοια θέματα, δε θα καταλάβαινες.

Τι με νοιαζει τι μπορει να κανει ή οχι το metro που τη στιγμη που εχω την επιλογη να εχω ΚΑΙ το desktop και να το χρησιμοποιω ΚΑΙ με touch!!!

Οσοι ΔΕ ΜΠΟΡΟΥΝ ή ΔΕ ΘΕΛΟΥΝ να χρησιμοποιουν το desktop ui και για touch χρηση,καλο ειναι αν θελουν ενα gadget για ΚΑΘΑΡΑ tablet χρηση,να περιοριστουν σε ipad και android!Να μην επαναλαμβάνουμε τα ιδια και τα ιδια καθε φορα!

 

Υ.Γ.Τα "θαυματα" του android ειναι τα ΑΠΛΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟΝΟΗΤΑ των windows(osx και ΟΛΩΝ των desktop linux διανομων)!ΜΗ παραμυθιαζεστε ,δε ζουμε το 1985 αλλα το 2014!!!

 

Το metro δε σε νοιάζει γιατί έχεις desktop, αλλά για το τι μπορεί να κάνει το ίδιο. Απότι φαίνεται από την πίτα των λειτουργικών "περιορίζονται" σε iOS και Android.

 

Υ.Γ. Αυτονόητο δεν είναι τίποτα. Γιατί τα "θαύματα" του Android, τα κλειστά και ελεγχόμενα από ένα κλειστό κατάστημα, windows phone και iOS δεν τα επιτρέπουν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχάς πάρε ένα λεξικό, αλλο ομορφότερο αλλο καλύτερο.

 

ναι, παίζει ρόλο για εμένα. Και ι καλύτερος υπολογιστής του κόσμου να ειναι αν δεν με ευχαριστεί στο μάτι δεν τον παίρνω.

Για το 80% του πλανητη ομως τον ευχαριστει το android στο ματι, και επισης του φαινονται χαλια τα πλακακια, γιαυτο και δεν τα αγοραζει..

 

 

 

2, είχα αντροιντ, λες αμα ήθελα παραμετροποιηση να μην είχα ακομα;

3, σοβαρά, όλες οι "εκδόσεις" αντροιντ που έγραψες παραμένουν γτπ, και γιαυτο όσοι ξέρουν βαζουν λαντσερς

Ας παρουμε σαν δεδομενο οτι εχεις δικιο (που ΔΕΝ εχεις) και ολες οι εκδοσεις ειναι γτπ και πρεπει να βαλεις launchers. ΚΑΙ? Οπως βαζεις εφαρμογη για το ΚΑΘΕ τι, βαζεις και launchers. Ποια ειναι η διαφορα και που ειναι το μεμπτο? Εγω παντως TW εχω γιατι με ευχαριστει στο ματι

 

 

 

4, αν δεν κάνω λάθος η λαντσερς δεν εχουν και το μειωνεκτιμα του λαγκ; αν ναι, να ένα μειων

Οχι

 

 

 

5, δεν καταλαβαίνεις τι σου λέω γιατι δεν θες, οταν κάποιος χαλάει 600 για ένα s4 και καθετε να ψάχνει ρομς ειναι γελοιο, τόσα λεφτά και να του εχει ένα τόσο ασχημο μενού.

Εσυ μαλλον ΔΕΝ καταλαβαινεις οτι αυτος που σκαει 600 τα σκαει ΑΚΡΙΒΩΣ γιατι μπορει να βαλει ΚΑΙ roms και launchers και 1002 αλλα πραματα. Και προφανως δεν εχεις ιδεα για ποιο πραμα μιλας, μιας και μπερδευεις launchers με roms και με μενου

 

 

6, υπάρχουν εφαρμογές ξέρεις και στα WP, αν θες σου δείχνω εικόνες, και wallpaper είχα, και wallpaper με tiles, και αλλα tiles με γαλαξίες, και αλλα χρωματα πίσω απο τα ταιλς εκτός απο μαύρο και ασπρο. Και δεν χρησιμοποιώ κανένα γιατι ειναι τέλειο όπως είναι.

Tiles tiles tiles tiles. Κατι αλλο δεν εχει. Στο android εχει και tiles, εχει και windows 7, εχει και οτι βλακεια σου ερθει στο κεφαλι. Επισης οταν εξεταζουμε κατι, δεν θετουμε ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ κριτηρια γιατι δεν οδηγει καπου. Και γω θα σου πω το TW ειανι τελειο οπως ειναι, και εφοσον και οι πωλησεις του συμφωνουν μαζι μου και διαφωνουν μαζι σου, αυτοματα σε κανει λαθος. Ομως δεν παει ετσι. ΠΡΟΦΑΝΩΣ τα android ειναι ΚΑΙ πιο ομορφα, γιατι πολυ απλα τα κανεις ΑΚΡΙΒΩΣ οπως τα θες. Τα wphone8 ειναι ετσι οπως ειναι, ετυχε για ΕΣΕΝΑ να ειναι τελεια. Για ολο τον υπολοιπο πλανητη που δεν ειναι τελεια λοιπον, ειναι σαφεστατα προτιμοτερο κατι που το φτιαχνει οπως θελει. 

 

 

Πες με fanboy όσο,θες επειδή δεν δέχεσαι ότι σε κάποιους ΔΕΝ ΑΡΕΣΕΙ ΝΑ ΨΑΧΝΟΥΝ ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΟΜΟΡΦΑ ΕΙΚΟΝΙΔΙΑ ΣΕ ΕΝΑ ΣΑΠΙΟ ΜΕΝΟΥ.

 

Μα το ιδιο σαπιο μου φαινεται και το wphone8 με τα πλακακια. Η διαφορα ειναι, στο android το αλλαζω. Στα wphone οχι. Επισης ξαναλεω, απο οπου και ως που εχει εικονιδια σε ενα σαπιο μενου το sense? :o 

 

http://o.aolcdn.com/dims-global/dims3/GLOB/resize/1183x846/quality/80/http://tctechcrunch2011.files.wordpress.com/2012/08/galnote10soft1.png

 

Mε TW. Βλεπεις σαπια εικονιδια σε σαπιο μενου? Και να ΒΛΕΠΕΙΣ, σε 3 δευτερολεπτα το αλλαζεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολλοί περιμένουμε τον Firefox.Δεν χρησιμοποιούν όλοι crappad ή crapexus.

Έχω στο σπίτι το νεξους 7 και είναι μάπα για διάβασμα βιβλίων και pdf.Η μακρόστενη 16:9 οθονη του δεν είναι καλή για διάβασμα βιβλίων.

Είδα το μικρό lenovo miix με την πολύ ωραία του οθονη και θα παραγγείλω το 64αρι.

 

Στα 40 ελεύθερα γιγα παίρνει το calibre με την συλλογή μου από βιβλία και είναι ο καλύτερος reader.

 

Ο Firefox θα είναι χρήσιμος ειδικά αν σηκώνει τα πρόσθετα που χρειάζομαι και με το ενσωματωμένο GPS το έχω και για το αυτοκίνητο.

 

Στο android δεν υπάρχει το calibre,

η μια οθονη είναι 16:9 7 ίντσες, η άλλη 16:10 8 ίντσες.Πολύ μεγάλη φωτεινότητα που φτάνει αυτή του νεξους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Το metro δε σε νοιάζει γιατί έχεις desktop, αλλά για το τι μπορεί να κάνει το ίδιο. Απότι φαίνεται από την πίτα των λειτουργικών "περιορίζονται" σε iOS και Android.

 

Υ.Γ. Αυτονόητο δεν είναι τίποτα. Γιατί τα "θαύματα" του Android, τα κλειστά και ελεγχόμενα από ένα κλειστό κατάστημα, windows phone και iOS δεν τα επιτρέπουν. 

Ακριβως,γιατι το tablet μου δε τρεχει wp αλλα windows 8(δλδ desktop λογισμικο και οχι mobile os οπως ειναι τα tablets με android) και τα "θαυματα" ειναι by default και ΑΥΤΟΝΟΗΤΑ και δε χρειαζεται να κτυπαω παλαμακια,χαζοχαρουμενα απο ενθουσιασμο και "περιφανεια",καθε φορα  που μπορω να χρησιμοποιησω καποιο απ'αυτα,στο tablet μου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβως,γιατι το tablet μου δε τρεχει wp αλλα windows 8(δλδ desktop λογισμικο και οχι mobile os οπως ειναι τα tablets με android) και τα "θαυματα" ειναι by default και ΑΥΤΟΝΟΗΤΑ και δε χρειαζεται να κτυπαω παλαμακια,χαζοχαρουμενα απο ενθουσιασμο και "περιφανεια",καθε φορα  που μπορω να χρησιμοποιησω καποιο απ'αυτα,στο tablet μου!

 

Πολλά tablet τρέχουν Windows RT. Σε αυτά αναφερόμουν. Έτσι κι αλλιώς η Microsoft θα ενώσει windows phone και windows rt. 

 

Αυτά που αναφέρεις εσύ είναι DESKTOP εφαρμογές. Στο νέο γραφικό περιβάλλον των windows rt/phone ή στην ένωση τους (όταν τα ενώσει) θα μπορεί κάποιος να κάνει τα ΑΥΤΟΝΟΗΤΑ; Όπως είναι τώρα όχι. Όταν τα ενώσει δεν ξέρω, αλλά πολύ αμφιβάλλω.

 

Άλλο desktop, άλλο touch. Επειδή τα ένωσε για να σπρώξει τα 8, δε σημαίνει ότι εξυπηρετούν και τους ίδιους σκοπούς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...