Προς το περιεχόμενο

Macbook Pro Retina και απλό.


marduc812

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τελικά πήρα το το Pro retina με τα 512 SSD και 8G. Κόψανε 50Ε, 1950 δηλαδή.

Συγχαρητήρια φίλε.Έκανες επίσης άψογη επιλογή. Καλορίζικο !Ο,τι χρειαστεις,ο,τι απορια εχεις μη διστασεις ;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
  • Απαντ. 66
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πλεον, τα νεα macbooks, ειναι μονο retina. Δεν βλεπω να υπαρχει δυνατοτητα για non-retina, εκτος αν ψαξει κανεις να βρει κανενα ξεχασμενο παλιοτερο μοντελο.

Βασικα παντα αγοραζα matte οθονη, οποτε, περα απο την υψηλη αναλυση, ειμαι περιεργος ποσο καλα θα μου 'καθονταν'  η retina, μιας και ουσιαστικα ειναι και glossy.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλεον, τα νεα macbooks, ειναι μονο retina. Δεν βλεπω να υπαρχει δυνατοτητα για non-retina, εκτος αν ψαξει κανεις να βρει κανενα ξεχασμενο παλιοτερο μοντελο.

Βασικα παντα αγοραζα matte οθονη, οποτε, περα απο την υψηλη αναλυση, ειμαι περιεργος ποσο καλα θα μου 'καθονταν'  η retina, μιας και ουσιαστικα ειναι και glossy.

Η ρετινα είναι ό,τι καλύτερο κυκλοφορεί σε λάπτοπ.Είναι μονόδρομος...Την συνηθίζεις πανεύκολα γιατί είναι η έννοια της Ευκρίνειας ! 

Δύσκολο δεν είναι να την συνηθίσεις..Δύσκολο είναι να κοιτάξεις σε άλλη οθόνη μετά. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Αποτι βλεπω δεν εχει ιδιαιτερες προσφορες ο electronic king  , γιατι εχεις κολλησει? Πριν απο 1 μηνα ειχα δει στα Saturn Γερμανιας, δινανε το 15ρι Macbook pro 1770 euro. To 13ri ι5, 8 gb ram 256GB ssd 1440. euro. 

 

 

http://www.iphonehellas.gr/forum/topic/121761-%CF%84%CE%B9-%CF%80%CF%81%CE%AD%CF%80%CE%B5%CE%B9-%CE%BD%CE%B1-%CE%BE%CE%AD%CF%81%CE%B5%CF%84%CE%B5-%CF%80%CF%81%CE%B9%CE%BD-%CE%B1%CE%B3%CE%BF%CF%81%CE%AC%CF%83%CE%B5%CF%84%CE%B5-%CE%B1%CF%80%CF%8C-%CF%84%CE%BF%CE%BD-electronic-king/

 

ΓΙα να κατσει ο αλλως να κανει τετοια ερευνα , δεν επιστευομουν  ουτε τσιχλα, οχι 1600 και 2000 ευρο. 

Αποτι διαβασα υπηρχανε και αρκετοι ευχαριστημενοι που πηρανε απο εκει, φυσικα δικα σου τα λεφτα δικια σου η επιλογη. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αποτι βλεπω δεν εχει ιδιαιτερες προσφορες ο electronic king  , γιατι εχεις κολλησει? Πριν απο 1 μηνα ειχα δει στα Saturn Γερμανιας, δινανε το 15ρι Macbook pro 1770 euro. To 13ri ι5, 8 gb ram 256GB ssd 1440. euro. 

 

 

http://www.iphonehellas.gr/forum/topic/121761-%CF%84%CE%B9-%CF%80%CF%81%CE%AD%CF%80%CE%B5%CE%B9-%CE%BD%CE%B1-%CE%BE%CE%AD%CF%81%CE%B5%CF%84%CE%B5-%CF%80%CF%81%CE%B9%CE%BD-%CE%B1%CE%B3%CE%BF%CF%81%CE%AC%CF%83%CE%B5%CF%84%CE%B5-%CE%B1%CF%80%CF%8C-%CF%84%CE%BF%CE%BD-electronic-king/

 

ΓΙα να κατσει ο αλλως να κανει τετοια ερευνα , δεν επιστευομουν  ουτε τσιχλα, οχι 1600 και 2000 ευρο. 

Αποτι διαβασα υπηρχανε και αρκετοι ευχαριστημενοι που πηρανε απο εκει, φυσικα δικα σου τα λεφτα δικια σου η επιλογη. 

 

Μολις διαβασα κι εγω ολο το θεμα!

Νομιζω τα λενε ολα!

Θελει σκεψη.

Παντως με paypal και ebay δεν τον παιρνει να κανει λαδιά.

Απλα απο οσα διαβασα, λεει ψεμματα για την αποστολη, κι ειναι λογικο να ανησυχει ο αγοραστης.

Τα χρηματα ομως που γλυτωνει κανεις, ειναι εκατονταδες ευρω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω αγοράσει το retina 13.3" ME865 από τον electronic king. Σύνολο μου κόστισε ~1300 περίπου.

Για το μόνο πράγμα που πρέπει να είσαι προετοιμασμένος είναι ότι πολλές φορές δεν το έχει ετοιμοπαράδοτο (άσχετα του τι γράφει στο ebay) οπότε οι 3 ημέρες παράδοσης εύκολα θα γίνουν ~10. Τα φέρνει απο Αμερική άρα να ξέρεις ότι θα χρειαστείς και ένα αντάπτορα ρεύματος (αν και σε κάποιους στέλνει ο ίδιος).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

shodan, μιας και βλεπω αυτο το nick και στο iphonehellas, εσυ εχεις γραψει τις εμπειριες σου εκει;

 

Εγω, ομολογω(!!!!!) εβαλα παραγγελια, γιατι σε αλλο τοπικ ειχα διαβασει καλα λογια(maclife), και οι τιμες (σε αυτες τις δυσκολες εποχες...) απλα δεν μπορει να χτυπηθουν, απλα δεν υπαρχουν....
Ομως, εχω περασει κι εγω, οσα λεει ο topic starter και πολλοι απο εσας.
Κοροϊδια στο επακρο για το ποτε φευγει το μοντελο κλπ.
Ξερεις, δεν με νοιαζει, αφου θα γλυτωσω εκατονταδες ευρω, δε με νοιαζει, ας ερθει και σε δυο βδομαδες.
Να το ξερω ομως.
Επι μερες περασα μεγαλη ταραχη.
Να τον εχω πληρωσει, και οταν τον ρωταω αν εστειλε, να μου λεει, θα το εχεις παρασκευη.
Να του λεω πως θα το εχω αφου δεν εχεις κανει dispatch. Να μην μου απαντα!
Μετα να μου λεει, θα το στειλω αυριο. Οτι να ναι!
Καποια στιγμη εδεησε να βαλει tracking number.
Μεχρι τοτε τα ειδα ΟΛΑ.
Δεν μπορει λεω ρε γαμωτο, να αγοραζω οτι πιο φτηνοαντικειμενο θες απο κινα, με 2-3 ευρω, και να εχω tracking, κι αυτος να μη μου δινει!
Εν τω μεταξυ, οι απαντησεις του ηταν 'γιοχου'. Μεχρι 'ασυντακτες' προτασεις στα αγγλικα μου εγραφε! Τρελαθηκα λεμε. Ο τρελος απο το τζιμπουτι μου γραφει, ελεγα! Ειναι αγγλος αυτος? σκεφτομουνα. Δεν μπορει εγω να ξερω καλυτερα αγγλικα!
Γι αυτο λεω τα ειδα ολα...
Τωρα επιτελους εφυγε το πακετο απο αγγλια. Να δω, θα ειναι ολα οπως πρεπει;
Ειδα αυτο το τοπικο στο iphonehellas, κι απο τη μια λεω 'ευτυχως δεν ετυχε μονο σε μενα', απο την αλλη ομως αναρωτιεμαι αν εκανα καλα που αγορασα απο αυτον....Θα ερθει το Mbp που παρηγγειλα οπως παρηγγειλα, ή θα εχει γινει καμια απατεωνια;
Βεβαια, δεν τον παιρνει να το κανει. Ebay και paypal θα τον σκισουν κανονικα...ειναι και δεκα χρονια seller στο ebay.
Ομως, μετα απο αυτα που περασα, και διαβασα, μια αγωνια την εχω.
Τι λες  shodan?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χεχε, ναι εγώ είμαι και στο iph.

Για να καταλάβω, τελικά παρήγγειλες και περιμένεις να σου έρθει σωστά;

Δεν πρόκειται να γίνει τίποτα μην αγχώνεσαι.

Πόσες ημέρες έχουν περάσει από όταν έκανες την παραγγελία; Επέλεξες να σου σταλεί με fedex;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε καταλαβαίνω, έτσι ήμουν και εγώ μετά τις πρώτες ημέρες. Βέβαια το κατάλαβα ότι δεν το είχε στην Αγγλία διαθέσιμο οπότε απλά του έστειλα 2-3 mail ότι και καλά θα ανοίξω case οπότε στη τελική μου έκανε και refund 30 λίρες για την ταλαιπωρία και καλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελωσπαντων, ελπιζω οταν το παρω να ειναι ολα ενταξει και να ξεπερασω την ταλαιπωρια και την ψυχικη αγωνια που περασα...

Λιγες μερες αναμονη ακομη...

 

Τουλαχιστον, σαν μηχανημα οταν το παρελαβες, ηταν οπως το ζητησες; Σφραγισμενο, του κουτιου, αψογο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...