Προς το περιεχόμενο

Lee Young Hee: Κυκλοφορία του Galaxy S5 τον Απρίλιο με νέο σχεδιασμό


Leo360

Προτεινόμενες αναρτήσεις

μιλάμε πάντα για τις τιμές που έχουν οι συσκευές τους πρώτους μήνες.

 

θα πάρω ps4 και Xbox one 200€ κατ τα δυο. ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΤΑ ΠΑΡΩ ΣΕ 7 ΧΡΟΝΙΑ ΑΠΟ ΤΟ ΣΚΡΟΥΤΖ.

 

Αν το πάμε ετσι και τα αιφον δεν κάνουν 700€, αφου σε 6χρονια θα έχουν 100€.

fucklogic

 

Οκ το καταλαβαμε.Εχεις τρελο προβλημα με τους αριθμους.Πρωτα απο ολα συγκρινεις κονσολες με κινητα(ασχετα παντου καθως και στο πως κοστολογουνται,μιας και οι πρωτες βγαινουν καθε 7-8 χρονια και τα αλλα καθε χρονο το πολυ).Αυτην την στιγμη εχω galaxy s3 αγορασμενο στα 300 ευρω.Η αποδειξη μου παντως δεν λεει αγορα τον 6/2007.Αρα guess what,συνεχιζεις να λες βλακιες και να τρολαρεις σε θεματα που αφορουν αλλα κινητα εκτος των wp.Οποτε μεινε στα τουβλακια σε χρωματα lego,με τα πλαστικα γυρω γυρω να κοντευουν να ξεπερασουν σε μεγεθος την ιδια την οθονη και ασε τους αλλους αφου μπορουν να αγοραζουν iphone ή galaxy με 700 ευρω.Οι τελευταιοι δε,εαν εχουν λιγο μυαλο και υπομονη περιμενουν μερικους ΜΗΝΕΣ (οχι 6 και 7 χρονια-τι αλλο θα διαβασουμε)και παιρνουν ενα αψογο κινητο σε χαμηλη τιμη.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 85
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

To S3 LTE με 2 GB Ram που πήρα δεν έχει καμία απολύτως διαφορά απο το S4 που πήρε ενα φιλαράκι μου...

Με το ζόρι προσπαθούσε να μου δείξει οτι η οθόνη είναι μεγαλύτερη, οτι είναι πιο λεπτό κ ελαφρύ, και τραβάει καλύτερες φωτογραφίες ... χαχαχχα.... 

 

Μερικές φορές ο κόσμος μόνο κ μόνο που αγοράζει κάτι νέο, (και το πληρώνει αδρά), έχει πείσει τον εαυτό του οτι είναι κ καλύτερο...

Αυτό έχουν καταλάβει κ οι μεγαλοκαρχαρίες και το εκμεταλλεύονται αυτό. 

Εγώ προσωπικά θα κρατήσω το S3 μέχρι να βγει κάποιο άλλο κινητό με σημαντικές διαφορές...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προτιμω να μεινω με τα galaxy nexus...τιποτα δεν εχει αλλαξει τεχνολογικα στα σμαρτφον.....στασιμα ολα προς προς το παρων.....το εχω εναμιση ετος ,παιζει τα παντα,κανει τα παντα,βολικο μεγεθος ως τηλεφωνο ,με τα κιτκατ του και με τα ολα του !!!!απο εκει και περα ο καταναλωτισμος ειναι να πετας λεφτα στο κουβα καθε τρεις και λιγο για χαρακτηριστικα που επι της ουσιας ειναι θεμα μαρκετινγκ παρα ουσιας!!!!

 

αυτο ακριβως.

ο χρυσος κανονας στην πληροφορικη ειναι να παρεις κατι που η αξια του ειναι στο 1/3 απο μια ναυαρχιδα. κατα κανονα θα χασεις ενα ποσοστο σε επιδοσεις το οποιο δεν θα αξιοποιουσες ποτε σου και ειναι αμελητεο σε σχεση με το ποσοστο των χρηματων που γλυτωσες (πχ ενα nexus 4 το βρισκεις πλεον με 200 ευρω και αν το βαρεθεις σε λιγους μηνες το δινεις πισω παλι στα 180-200 ευρω, αντι να παρεις μια ναυαρχιδα που θα εχει επιδοσεις λιγο καλυτερες απο nexus 4 που δεν θα τις δεις πριν το πουλησεις, θα τα σκασεις τριπλα απο το nexus 4, και αν το πουλησεις σε λιγο καιρο θα χασεις 150-200 ευρω.)

 

προσωπικα εχω βαρεθει ολα αυτα τα android/wp, σημασια εχει κυριως το software και τα ιδια ετρεχε το G1, τα ιδια τρεχει και το note 3. καλη η εξελιξη αλλα να εχει και ουσια, τα κινητα δεν θα τρεξουν 3d studio max, ολη αυτη η δυναμη που κυριως αξιοποιειται στα touchscreen παιχνιδια ειναι ανουσια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45895-terry-crews-mind-blown-gif-8UxZ.gi

διάβασε πρώτα ανόητε ελληνακο πριν κολλήσεις στους αριθμούς. ΔΕΝ ΜΙΛΑΩ ΓΙΑ ΤΑ ΙΔΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ!

Οκ το καταλαβαμε.Εχεις τρελο προβλημα με τους αριθμους.Πρωτα απο ολα συγκρινεις κονσολες με κινητα(ασχετα παντου καθως και στο πως κοστολογουνται,μιας και οι πρωτες βγαινουν καθε 7-8 χρονια και τα αλλα καθε χρονο το πολυ).Αυτην την στιγμη εχω galaxy s3 αγορασμενο στα 300 ευρω.Η αποδειξη μου παντως δεν λεει αγορα τον 6/2007.Αρα guess what,συνεχιζεις να λες βλακιες και να τρολαρεις σε θεματα που αφορουν αλλα κινητα εκτος των wp.Οποτε μεινε στα τουβλακια σε χρωματα lego,με τα πλαστικα γυρω γυρω να κοντευουν να ξεπερασουν σε μεγεθος την ιδια την οθονη και ασε τους αλλους αφου μπορουν να αγοραζουν iphone ή galaxy με 700 ευρω.Οι τελευταιοι δε,εαν εχουν λιγο μυαλο και υπομονη περιμενουν μερικους ΜΗΝΕΣ (οχι 6 και 7 χρονια-τι αλλο θα διαβασουμε)και παιρνουν ενα αψογο κινητο σε χαμηλη τιμη.

τα χρωματιστά τουβλάκια φλαπ που κάνει κοπυ το αντροιντ και το αιος, μάλιστα.

μυαλό ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ όπως και λεφτά γιαυτο περιμένετε ελληνόπουλα.

αλλιως θα ήσασταν απο τα πρώτα πρόβατα που περιμένουν για γκαλαξι και αιος.

όσο για τα λεφτά, μόλις ανοιξα μαγαζι στην πατρα ελα να σε κεράσω ντονατσακι, λες να εχω θέμα οικονομικό; απλα έχω WP δεν χρειάζομαι 8 πυρήνες για να έχω λιγότερο λαγκ αγοράκι.

To S3 LTE με 2 GB Ram που πήρα δεν έχει καμία απολύτως διαφορά απο το S4 που πήρε ενα φιλαράκι μου...

Με το ζόρι προσπαθούσε να μου δείξει οτι η οθόνη είναι μεγαλύτερη, οτι είναι πιο λεπτό κ ελαφρύ, και τραβάει καλύτερες φωτογραφίες ... χαχαχχα....

 

Μερικές φορές ο κόσμος μόνο κ μόνο που αγοράζει κάτι νέο, (και το πληρώνει αδρά), έχει πείσει τον εαυτό του οτι είναι κ καλύτερο...

Αυτό έχουν καταλάβει κ οι μεγαλοκαρχαρίες και το εκμεταλλεύονται αυτό.

Εγώ προσωπικά θα κρατήσω το S3 μέχρι να βγει κάποιο άλλο κινητό με σημαντικές διαφορές...

Πολυ σωστός!!!

Ναι εχεις δικιο ,αποτυχημενες εταιρειες και τα εκατομμυρια των αγοραστων της θυματα που αποκτουν "ξεπετες".

ξεπετες όχι.

αλλα ακριβα για ότι προσφέρουν, ναι.

θύματα οι πελάτες; μονο οταν αγοραζουμ το επόμενο μοντέλο για να εχουν το επόμενο μοντέλο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

to s4 ειναι πολυ ομορφο λεπτο και ασυληπτο σε δυνατοτητες.. οτι καλυτερο εχω πιασει.. και ειχα και το htc one και iphone polla, s3 ..σιγουρα το σ5 θαναι αλλου... σα design βεβαια kai refined λειτουργικο η apple ειναι μπροστα ακομα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα χρωματιστά τουβλάκια φλαπ που κάνει κοπυ το αντροιντ και το αιος, μάλιστα.

μυαλό ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ όπως και λεφτά γιαυτο περιμένετε ελληνόπουλα.

αλλιως θα ήσασταν απο τα πρώτα πρόβατα που περιμένουν για γκαλαξι και αιος.

όσο για τα λεφτά, μόλις ανοιξα μαγαζι στην πατρα ελα να σε κεράσω ντονατσακι, λες να εχω θέμα οικονομικό; απλα έχω WP δεν χρειάζομαι 8 πυρήνες για να έχω λιγότερο λαγκ αγοράκι.

 

Δηλαδη οποιος γνωριζει οτι η σειρα galaxy σε λιγους μηνες ριχνει την τιμη της και περιμενει για να παρει το ιδιο κινητο με λιγοτερα λεφτα δεν εχει μυαλο.ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ.Ενταξει εισαι τραγικος.Για τα λεφτα που ξερεις οτι δεν εχω;Στην εφορια δουλευεις και ξερεις το εισοδημα μου;

 

Ανοιξες μαγαζι στην πατρα ε;Και συνεχιζεις να αγορασεις πλαστικα τουβλακια lego;Μαλλον θα εχεις το ιδιο χαμηλο ποσοστο σε πελατες με τα wp.Σε καταλαβαινω δεν εχουν ολοι λεφτα για ios και galaxy. :P  :lol:

 

Παντως εχεις πολυ πλακα,δεν απαντησες ουτε σε ενα απο οτι ειπα και αμεσως να μας πεις οτι εχεις λεφτα και εμεις οχι.Που ειναι τα ΧΡΟΝΙΑ που περιμενει καποιος για να αγορασει κινητο,τα ξεχασες;Οσο για το λαγκ που (υποτιθεται) εχουμε δεν πηραζει,χιλες φορες λαγκ,παρα bezel μεγαλυτερο και απο την οθονη.

 

Το μονο που καταφερνεις με οτι λες(εγω εχω μαγαζι γαμαουα οοοο-εσεις περιμενετε γιατι δεν εχετε λεφτα!!!κλαψ κλαψ) μονο τα γελια του κοσμου προκαλειςΔεν συνεχιζω γιατι αρκετα σκισαμε το θεμα,οποτε οτι και να γραψεις τσαμπα θα παει.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το χειροτερο απο ολα ειναι αν και αγοραζω συνεχεια samsung ναυρχιδες οπως τις αποκαλουν ειναι λυπηρο να ξεκιναει η τιμη τους οταν πρωτοβγαινουν απο τα 740 ευρω και μεσα σε 4 με 5 μηνες να εχει καινουργιο 350 ευρω. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το χειροτερο απο ολα ειναι αν και αγοραζω συνεχεια samsung ναυρχιδες οπως τις αποκαλουν ειναι λυπηρο να ξεκιναει η τιμη τους οταν πρωτοβγαινουν απο τα 740 ευρω και μεσα σε 4 με 5 μηνες να εχει καινουργιο 350 ευρω. 

Αυτο ειναι πολυ θετικο!

Σκεψου οτι εσυ που αγοραζεις τις ναυαρχιδες , μπορεις να τις αγοραζεις 350€ περιμενοντας 3-4 μηνες.

Επεξ/σία από haHa
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο ειναι πολυ θετικο!

Σκεψου οτι εσυ που αγοραζεις τις ναυαρχιδες , μπορεις να τις αγοραζεις 350€ περιμενοντας 4-5 μηνες.

Και αν έχει αργήσει να έρθει στη χώρα η συσκευή, θα είσαι κάνα 8 με 10μηνο πίσω από τις τεχνολογικές εξελίξεις. Αν τολμήσεις να την πάρεις νωρίς, νιώθεις μια... ευτυχία όταν λίγους μήνες αργότερα η συσκευή σου δεν πιάνει ούτε το 1/3 των χρημάτων που έδωσες. Βλέπε Lumia 920 που πουλιέται σήμερα 250 ευρώ!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και αν έχει αργήσει να έρθει στη χώρα η συσκευή, θα είσαι κάνα 8 με 10μηνο πίσω από τις τεχνολογικές εξελίξεις. Αν τολμήσεις να την πάρεις νωρίς, νιώθεις μια... ευτυχία όταν λίγους μήνες αργότερα η συσκευή σου δεν πιάνει ούτε το 1/3 των χρημάτων που έδωσες. Βλέπε Lumia 920 που πουλιέται σήμερα 250 ευρώ!

Ναι... μην ξεχάσεις να αναβαθμίσεις και μείνεις πίσω από τις τεχνολογικές εξελίξεις... αμαρτία... lol...

 

Αν τολμήσεις να την πάρεις νωρίς, νιώθεις μια... ευτυχία όταν λίγους μήνες αργότερα η συσκευή σου δεν πιάνει ούτε το 1/3 των χρημάτων που έδωσες. Βλέπε Lumia 920 που πουλιέται σήμερα 250 ευρώ!

Ενώ όταν δώσεις τις πρώτες μέρες το χιλιάρικο δεν νιώθεις ευτυχία...

Λογικό...χιλιάρικο έδωσες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και αν έχει αργήσει να έρθει στη χώρα η συσκευή, θα είσαι κάνα 8 με 10μηνο πίσω από τις τεχνολογικές εξελίξεις. Αν τολμήσεις να την πάρεις νωρίς, νιώθεις μια... ευτυχία όταν λίγους μήνες αργότερα η συσκευή σου δεν πιάνει ούτε το 1/3 των χρημάτων που έδωσες. Βλέπε Lumia 920 που πουλιέται σήμερα 250 ευρώ!

Δεν νομιζω οτι αργουν να ερθουν στην Ελλαδα τα galaxy. Οσο αργουν τα περισσοτερα κινητα, ισως και λιγοτερο.

 

Πολυ σωστο που ανεφερες το Lumia 920, ο περισσοτερος κοσμος  που το εχει παρει εδω, το εχει αγορασει στα ~250€.

Πολυ θετικη εξελιξη για τους καταναλωτες η πτωση της τιμης του.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και αν έχει αργήσει να έρθει στη χώρα η συσκευή, θα είσαι κάνα 8 με 10μηνο πίσω από τις τεχνολογικές εξελίξεις. 

 

Να σου πω τωρα τη μαυρη μου αλήθεια γέλασα λίγο με αυτό  :devil:. Πίσω από τις καταναλωτικές εξελίξεις ίσως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...