Προς το περιεχόμενο

Windows tablets/hybrids γενικά.


ektor7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

MS ONEDRIVE 100GB για 2 χρόνια!         

 

 

Και πολλα ευχαριστω για το quick link του karasardelis ,που βοηθα να αποφηγουμε τους περιορισμους(regions κ.τ.λ.)!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

δεν έχω tablet αλλά μόνο ένα smartphone με android.

Ενδιαφέρομαι για ένα tablet το οποίο να μπορεί να τρέχει windows ώστε να δουλεύω αρχεία word και excell χωρίς μετατροπές και θέματα συμβατότητας.

Ελπίζω να υπάρχει κάτι τέτοιο.

Κατά τα λοιπά με ενδιαφέρει να έχει οθόνη 10΄΄ και εάν υπάρχει κάτι από κίνα επιθυμητό.

Παρακαλώ για τις προτάσεις σας.

Ευχαριστώ,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

δεν έχω tablet αλλά μόνο ένα smartphone με android.

Ενδιαφέρομαι για ένα tablet το οποίο να μπορεί να τρέχει windows ώστε να δουλεύω αρχεία word και excell χωρίς μετατροπές και θέματα συμβατότητας.

Ελπίζω να υπάρχει κάτι τέτοιο.

Κατά τα λοιπά με ενδιαφέρει να έχει οθόνη 10΄΄ και εάν υπάρχει κάτι από κίνα επιθυμητό.

Παρακαλώ για τις προτάσεις σας.

Ευχαριστώ,

Μεχρι ποσα διαθετεις?

 

Asus Transformer Book T100TAM-DK012B (32GB)

Acer Aspire Switch 10 (Z3745/2GB/32GB)

Lenovo Miix 3 10" (Z3735F/2GB/32GB)

MSI S100-Z7426 (64GB)

 

Αυτα ειναι μερικες απο τις πολλες επιλογες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ευχαριστώ για τις προτάσεις.

Σκέφτομαι να δώσω μέχρι 250-300 Ε.

Βλέπω και διάφορα κινέζικα αλλά έχω ψιλοχαθεί!

Έχω πολύ διάβασμα ακόμη...

Προτιμησα να μην σε παρω σε κινεζικα,οπως επισης σκεφτηκα οτι,αφου προοριζεται για office,να μη σου προτινω κατι χωρις αποσπομενο πληκτρολογιο,γιατι σιγουρα θα το χρειαστεις!

Στα εβαλα σε σειρα με βαση το πιο γρηγορο επεξεργαστη.

 

Υ.Γ.Το asus ερχεται με πληρες office 2013 home & student(για παντα) ,ενω τα αλλα 3 με ενα χρονο συνδρομη  στο office 365.

Αν και τα 4 με το upgrade σε windows 10,θα παρουν και τα office touch for windows 10.

Επεξ/σία από ektor7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρήκαν οι πρώτες τιμές για προπαραγγελια του Τ100 CHI και οι τιμές είναι απαράδεκτες από Amazon και Asus.

http://www.amazon.de/dp/B00SMREBF8/ref=asc_df_B00SMREBF824343310?smid=A3JWKAKR8XB7XF&tag=geizhalspre03-21&linkCode=df0&creative=22502&creativeASIN=B00SMREBF8&childASIN=B00SMREBF8

 

150 ευρώ πάνω από την αντίστοιχη τιμή λανσαρισματος του Τ100 πριν 15 μήνες.

Δεν ξέρω αν το Amazon παραφουσκωσε την τιμή ή η Asus αποφάσισε να βάζει premium τιμολόγηση,αλλά 499 ευρώ η 32αρα έκδοση είναι εκτός τόπου και χρόνου όταν παίζει από Lenovo με αντίστοιχα specs/ποιότητα κατασκευής στα 300-350 ευρώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη περιμενω το t100 chi, συμφωνω οτι η τιμη στο amazon ειναι απαραδεκτη. Ελπιζω μονο να ειναι απο καποιους " εξυπνακυδες" πωλητες που θελουν να εκμεταλευτουν το νεο προϊον για να αποκομησουν μεγαλυτερο κερδος ( οπως πχ κατι ελληνικα μαγαζια που υπερκοστολογουσαν το iphone πριν ερθει ελλαδα). Η τιμη που εχει ανακοινωσει η Asus ειναι 399 δολαρια, αρα η αναμενομενη τιμη πρεπει να ειναι 399 ευρω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα σε ολους.πριν μια εβδομαδα αγορασα απο τα MEDIAMARKT το καινουργιο lenovo miix3.64gb.

στο site ειδα πως αυτο το lenovo ειχε στο πληκτρολογιο 2 θυρες usb μια δεξια κ μια αριστερα......οταν λοιπον το πηρα κ ανοιξα τη συσκευασια του διαπιστωσα πως υπαρχει μονο μια θυρα usb micro η οποια ειναι πανω στην οθονη κ οχι στο πληκτρολογιο....στη διαχειριση συσκευων των windows ο υπολογιστης εχει ενεργοποιημενες 3 θυρες usb ...

ξαναπηγα στο καταστημα οπου το αγορασα κ τους ειπα να μου εξηγησουν πως γινετε αυτο....φυσικα κ δε μπορουσαν να καταλαβουν τι τους ελεγα....μετα απο 2 μερες μου απαντησαν πως αυτο ειναι σε συγκεκριμενα μοντελα κ οτι η lenovo δε μπορει να το φερει ουτε σαν extra αξεσουαρ...

θελω να κανω την εξης ερωτηση αν γνωριζει καποιος να με βοηθησει..να βγαλω τα windows 8.1 που εχει μεσα κ να βαλω windows xp ? θα δουλευουν μετα ολα τα συστηματα του?

το εικονικο πληκτρολογιο θα δουλευει?

οποιος γνωριζει παρακαλω πολυ ας βοηθησει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μου νομιζω οτι τα xp δεν υποστηριζουν οθονη αφης, θα χρησιμοποιεις μονο το πληκρολογιο.Τι μπορει να σου προσφερει ενα λειτουργικο 10ετιας κ βαλε που δν μπορει να σου προσφερουν τα win 8; Οσο για τη μονη θυρα usd, ενα φτηνο ανταπτορακι με ενα usd hub, θα σε καλυψει

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

καλησπερα σε ολους.πριν μια εβδομαδα αγορασα απο τα MEDIAMARKT το καινουργιο lenovo miix3.64gb.

στο site ειδα πως αυτο το lenovo ειχε στο πληκτρολογιο 2 θυρες usb μια δεξια κ μια αριστερα......οταν λοιπον το πηρα κ ανοιξα τη συσκευασια του διαπιστωσα πως υπαρχει μονο μια θυρα usb micro η οποια ειναι πανω στην οθονη κ οχι στο πληκτρολογιο....στη διαχειριση συσκευων των windows ο υπολογιστης εχει ενεργοποιημενες 3 θυρες usb ...

ξαναπηγα στο καταστημα οπου το αγορασα κ τους ειπα να μου εξηγησουν πως γινετε αυτο....φυσικα κ δε μπορουσαν να καταλαβουν τι τους ελεγα....μετα απο 2 μερες μου απαντησαν πως αυτο ειναι σε συγκεκριμενα μοντελα κ οτι η lenovo δε μπορει να το φερει ουτε σαν extra αξεσουαρ...

θελω να κανω την εξης ερωτηση αν γνωριζει καποιος να με βοηθησει..να βγαλω τα windows 8.1 που εχει μεσα κ να βαλω windows xp ? θα δουλευουν μετα ολα τα συστηματα του?

το εικονικο πληκτρολογιο θα δουλευει?

οποιος γνωριζει παρακαλω πολυ ας βοηθησει.

To miix3 εχει δυο ειδων αποσπομενα πληκτρολογια.Το ενα ειναι αυτο που ειναι σαν φολιο και ερχεται πακετο μαζι με το tablet και το αλλο ειναι το πιο χοντρο,με τις δυο εξτρα θυρες για usb,που δεν ξερω αν το εβγαλε ακομη στην αγορα η lenovo.

Τα XP δε θα δουλεψουν λογο ελλειψης drivers και γι'αυτο μεινε εκει που εισαι.Ετσι κι'αλλιως ερχεται σε λιγους μηνες τα windows 10.

Επεξ/σία από ektor7
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...