Προς το περιεχόμενο

Οδηγός Scrypt Mining (Litecoin κλπ) για Αρχάριους


The__Blade

Προτεινόμενες αναρτήσεις

λοιπον εχω 7950 vapor-x και βγαζει με ρολογια core 1130,mem 1450 590kh/s.

(ρευματα στο τερμα,υδροψυξη και η καρτα δε παει πανω απο 34 βαθμους)

περιμενα παραπανω να πω την αληθεια αλλα με κοβουν οι μνημες.

 

οι ρυθμισεις στο Bat ειναι αυτες:

--intensity 13 --gpu-threads 2 --worksize 256 --shaders 1792 --thread-concurrency 8050

 

σε κόβουν οι μνήμες με 1125/1600 βγάζω 650-660, αλλά φυσικά δουλεύω 925/1600 undervolted για 565 kh/s

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

εγω το εχω χαμηλα σε ρυθμισεις για να μην περναω την 1 ΚW την ωρα...ειμαι καλα με 700 κα8ε μια δεν με πειραζει

 

με το συστημα που εχω απο κατω φτανω 950

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο 59-66 βαθμους ειναι οι καρτες...οι δυο ειναι μεσα και οι αλλες 2 εχω βγαλει το πλεξ γκλας απο πανω και τις εβαλα με ραζερ...τα ανεμιστηρακια ειναι στο αυτοματο..στο κουτι που γραφω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια ισως θα επρεπε να ανοιξω καινουργια ενοτητα για αυτο που θελω να ρωτησω αλλα ας ρωτησω εδω...Αξιζει να πεταξει καποιος λεφτα να χτισει ενα συστημα το οποιο θα κανει μονο mining 24/7??Θα κανει αποσβεση τα λεφτα του με τα σημερινα δεδομενα και αν ναι σε ποσο καιρο??Πρεπει να πεταξεις πολλα λεφτα να φτιαξεις τετοιο συστημα πχ να αγορασεις 4 r9 290x+τροφοδοτικα+το υπολοιπο συστημα η συμφερει να αγορασεις ενα πιο φτηνο πχ μια μεταχειρισμενη 7970+τα υπολοιπα και ξεκιναει..Ειναι λιγο υποθετικη η τελευταια ερωτηση βεβαια αλλα αν ειχατε 2-3 χιλιαρικα να καθονται θα τα επενδυαται σε κατι τετοιο η ειναι τοσο ρευστα τα πραγματα που δεν αξιζει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αξιζει να το κανεις...αλλα θα πρεπει να δεις τι θα παρεις και τι θα σου βγαζει.....θες μητρικη με 5 Pci να βαλεις 5 καρτες...επεξεργαστη και ραμ δεν χρειαζεσαι κατι το ιδιαιτερο...τωρα οσο αφορα τις καρτες γνωμη μου ειναι καλες οι 280....και τροφοδοτικο παιρνεις 2 αντι 1 μεγαλο γιατι δεν συμφερει....αποσβεση θα τα κανεις περιπου σε 4-6 μηνες αναλογα με τις καρτες που θα βαλεις και τις αγοροπωλησιες που θα κανεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σύμφωνα με τα calculators doge, απ ότι βλέπω μάλιστα αρκετοί miners φύγανε από το litecoin και το difficulty έπεσε! Τώρα για το πόσο θα κρατήσει το doge την τιμή του είναι άλλη ιστορία..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...