Προς το περιεχόμενο

iPhone 4s χαλασμένο Home Button... ή όχι;


Supes

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδιά!

 

Το home button μου στο iPhone 4s για κάποιο λόγο... στριφογυρνάει :Ρ Αυτό ακριβώς μπορεί να κάνει ολόκληρη περιφορά.

 

Δουλεύει κανονικάτα λειτουργικά. Και η απόκριση του είναι κανονική απλά αυτό. Επίσης αν βάλω πάνω το δάχτυλο μου και το κανω περα δωθε αισθάνεται λίγο χαλαρό...

 

Έχει πρόβλημα; Να δώσω τώρα λεφτά να το αλλάξω ή μπορώ να κάνω κάτι εγώ ...

 

πρώτη φορά το βλέπω αυτό :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαλλον πλησιαζει στα τελευταια του. Αφου λειτουργει παντως μην δινεις ακομα λεφτα. 

Δοκιμασε και assistive touch απο ρυθμισεις-γενικα-προσβασιμοτητα μηπως και σε βολεψει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαλλον πλησιαζει στα τελευταια του. Αφου λειτουργει παντως μην δινεις ακομα λεφτα. 

Δοκιμασε και assistive touch απο ρυθμισεις-γενικα-προσβασιμοτητα μηπως και σε βολεψει

 

 

Το ξέρω το Assistive touch , το χρησιμοποιούσα αλλά μου την δίνει η τελεία στην οθόνη :Ρ

 

Μπορεί να φτάνει στα τελευταία του, αλλά δεν έχει την αίσθηση ότι φτάνει. Εννοώ η απόκριση του είναι όπως πρώτα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού το λέει ο Iron Man το μόνο που μπορώ να κάνω είναι να τον εμπιστευτώ...!  B)

xaxaxaxax. παντως μπορεις να ορισεις το assistive να "ερχεται" και να "φευγει" μονο οποτε το χρησιμοποιεις. με τριπλο πατημα του  home button απο ρυθμισεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατω απο την οθονη του 4s κολλάει το κουμπακι με ενα τετραγωνο στικερ το οποιο δεν αφηνει το κουμπι να κανει κυκλους.Λογικα αυτο το στικερ σου εχει ξεκωλησει εσενα

 

post-125473-0-54051400-1389531909_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατω απο την οθονη του 4s κολλάει το κουμπακι με ενα τετραγωνο στικερ το οποιο δεν αφηνει το κουμπι να κανει κυκλους.Λογικα αυτο το στικερ σου εχει ξεκωλησει εσενα

 

Α μάλιστα... !! 

 

Εμένα δεν πειράζει στριφογυρνάει, κλάιν μάιν αλλά αν είναι να μου δημιουργηθεί πρόβλημα λόγω αυτού να το φτιάξω αν είναι!

 

Να πάω λες σε τεχνικό ή είναι εύκολο να το κάνω και μόνος;

xaxaxaxax. παντως μπορεις να ορισεις το assistive να "ερχεται" και να "φευγει" μονο οποτε το χρησιμοποιεις. με τριπλο πατημα του  home button απο ρυθμισεις

 

Αυτό δεν το 'ξερα! Αυτό θα κάνω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α μάλιστα... !! 

 

Εμένα δεν πειράζει στριφογυρνάει, κλάιν μάιν αλλά αν είναι να μου δημιουργηθεί πρόβλημα λόγω αυτού να το φτιάξω αν είναι!

 

Να πάω λες σε τεχνικό ή είναι εύκολο να το κάνω και μόνος;

 

Αυτό δεν το 'ξερα! Αυτό θα κάνω!

 

Ο τεχνικος αν στο ανοιξει θα σου πει οτι θελει κουμπακι,πρεπει να γινει κομματια το κινητο .Οποτε καλυτερα στο οπως ειναι ,δεν θα παθει τιποτα,και οταν με το κακο σου χαλασει το κουμπι πας και το αλλαζεις τοτε .

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνος και να φτιάξεις 4S home button είναι ανέκδοτο ! Γιατί πρέπει να διαλύσεις όλο το κινητό μέχρι να φτάσεις στο εξάρτημα της οθόνης,όπου κ είναι assempled το homebutton.Μεγάλο μειον αυτό, σε σχέση με το iphone 5-5c-5s όπου το εξάρτημα της οθόνης είναι το πρώτο που βγαίνει και έχεις μπροστά σου με 2 βίδες οθόνη και home button. Επομένως μέχρι να χαλάσει άστο έτσι (ίσως και να μην χαλάσει-ποτέ δεν ξέρεις).Αστο να κάνει κύκλους λοιπόν και όταν τα φτύσει πήγαινε το για αλλαγή..Κανένα 50αρικο έξω νομίζω πάει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνος και να φτιάξεις 4S home button είναι ανέκδοτο ! Γιατί πρέπει να διαλύσεις όλο το κινητό μέχρι να φτάσεις στο εξάρτημα της οθόνης,όπου κ είναι assempled το homebutton.Μεγάλο μειον αυτό, σε σχέση με το iphone 5-5c-5s όπου το εξάρτημα της οθόνης είναι το πρώτο που βγαίνει και έχεις μπροστά σου με 2 βίδες οθόνη και home button. Επομένως μέχρι να χαλάσει άστο έτσι (ίσως και να μην χαλάσει-ποτέ δεν ξέρεις).Αστο να κάνει κύκλους λοιπόν και όταν τα φτύσει πήγαινε το για αλλαγή..Κανένα 50αρικο έξω νομίζω πάει..

 

Ωχχ... βρήκα με 25 + την μεταφορά  οπότε δεν είναι και πολύ μεγάλο βάσανο... Θα το κρατήσω και αν δω ότι αρχίζει να μην αποκρίνεται καλά το στέλνω... Ευχαριστώ φίλε!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωχχ... βρήκα με 25 + την μεταφορά  οπότε δεν είναι και πολύ μεγάλο βάσανο... Θα το κρατήσω και αν δω ότι αρχίζει να μην αποκρίνεται καλά το στέλνω... Ευχαριστώ φίλε!

Ναι μην σε αγχώνει ένα κουμπί ! Αν προκύψει κάτι εδω είμαστε,αν και το βλεπω να σου κραταει για πολυ ακομα το home button..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Αν έχεις και jb σε ios6 και κάτω δοκίμασε το zephyr εμένα με εχει σώσει π εχω ένα θέμα με το κουμπί και δεν μ αρέσει η τέλεια να γυρνάει στην οθόνη

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...