Προς το περιεχόμενο

Παρουσίαση LG G Pad 8.3


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τα tablets, η πιο hot κατηγορία τεχνολογικών προϊόντων τα τελευταία χρόνια, σίγουρα δεν είναι μια κατηγορία την οποία οποιαδήποτε εταιρεία μπορεί να προσπεράσει, ειδικά όταν σε λένε LG.

Τα tablets που είχε κυκλοφορήσει μέχρι σήμερα η LG μπορούσαμε να τα μετρήσουμε στο ένα χέρι και σίγουρα δεν δημιούργησαν οποιαδήποτε αίσθηση στην αγορά, με την Κορεατική εταιρεία να τα αφήνει στην άκρη για ένα μεγάλο χρονικό διάστημα το οποίο ξεπερνάει τα 2 χρόνια. Για όσους θυμούνται, το 2011 η LG είχε κυκλοφορήσει το Optimus Pad και το G-Slate ενώ το 2012 περιορίστηκε μόνο στην κυκλοφορία της LTE έκδοσης του Optimus Pad.

Η μεγάλη επιστροφή της LG στα κορυφαία smartphone με το G2 το οποίο μας άφησε τις καλύτερες εντυπώσεις φαίνεται ότι έχει και συνέχεια στα tablets αφού το G Pad 8.3 θέτει υποψηφιότητα για ένα από τα καλύτερα android tablets της αγοράς και μάλιστα σε μια αρκετά «δύσκολη κατηγορία», αυτή των μικρών tablets.

 

 

Link.png Site: Αναλυτική Παροσυίαση LG G Pad 8.3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πήρα για την αδελφή μου και μπορώ να βεβαιωσω ότι πρόκειται για ένα εξαιρετικό ταμπλέτ για τα χρήματα του (278 ευρω). Κάποιες μικρές λεπτομέρειες να είχαν προσέξει (λίγο καλύτερη cpu-gpu και μεγαλύτερης χωρητικότητάς μπαταρία) και θα χτυπούσε στα ίσια του ipad mini retina. Ειδικά η οθόνη του είναι εξαιρετική. Επίσης για περίεργο λόγο η LG δεν έχει κυκλοφορήσει το παραμικρό αξεσουάρ για το συγκεκριμένο μοντέλο (ούτε θήκη, ούτε screen protector) και λόγω της ιδιαίτερης διαστασης της οθόνης (8.3") είναι δύσκολο να βρεις ακόμη και universal.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πήρα για την αδελφή μου και μπορώ να βεβαιωσω ότι πρόκειται για ένα εξαιρετικό ταμπλέτ για τα χρήματα του (278 ευρω). Κάποιες μικρές λεπτομέρειες να είχαν προσέξει (λίγο καλύτερη cpu-gpu και μεγαλύτερης χωρητικότητάς μπαταρία) και θα χτυπούσε στα ίσια του ipad mini retina. Ειδικά η οθόνη του είναι εξαιρετική. Επίσης για περίεργο λόγο η LG δεν έχει κυκλοφορήσει το παραμικρό αξεσουάρ για το συγκεκριμένο μοντέλο (ούτε θήκη, ούτε screen protector) και λόγω της ιδιαίτερης διαστασης της οθόνης (8.3") είναι δύσκολο να βρεις ακόμη και universal.

όντως η μπαταρία του έχει ένα θέμα σε όλα τα άλλα είναι άψογο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει θέμα με την φωτεινοτητα στο φουλ εχει την ίδια φωτεινοτητα με των πετισσοτερων ταμπλετ ρυθμισμενων στην μέση. Κρίμα γιατι φαίνεται συμπαθητικό. Επίσης εχει θεμα στην διάρκεια της μπαταρίας. Θα μπορούσε να ήταν καλύτερο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εαν η μπαταρία ειναι το θέμα πάλι στα αντροιτ χαίρομαι που έμεινα μακρυα είχα galaxy tab2 και πήγα ipad mini διάρκεια μπαταρίας αθηνα θεσσαλονικη τρένο και επιστροφή μέχρι Δευτέρα μεσημερι ..!!τελικα το αντροιτ ειναι ενεργόβορο τρέλα σύστημα ..!!κριμα αν και τόσα υποσχόμενο ..!!

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προσωπικα μιας και το εχω...θα ηθελα μονο λιγο πιο ζωντανα τα χρωματα της οθονης, και λιγο πιο ποιοτικο το πλαστικο μερος της συσκευης...κατα τ αλλα ειναι τουμπανο παει σφαιρα και νομιζω πως παιζει μονο του χωρις ανταγωνισμο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πήρα για την αδελφή μου και μπορώ να βεβαιωσω ότι πρόκειται για ένα εξαιρετικό ταμπλέτ για τα χρήματα του (278 ευρω). Κάποιες μικρές λεπτομέρειες να είχαν προσέξει (λίγο καλύτερη cpu-gpu και μεγαλύτερης χωρητικότητάς μπαταρία) και θα χτυπούσε στα ίσια του ipad mini retina. Ειδικά η οθόνη του είναι εξαιρετική. Επίσης για περίεργο λόγο η LG δεν έχει κυκλοφορήσει το παραμικρό αξεσουάρ για το συγκεκριμένο μοντέλο (ούτε θήκη, ούτε screen protector) και λόγω της ιδιαίτερης διαστασης της οθόνης (8.3") είναι δύσκολο να βρεις ακόμη και universal.

ήδη στα public φέρανε θήκες. πήρα και γω μία στα 30€ (κοψοχρονιά... :-) )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προσωπικα μιας και το εχω...θα ηθελα μονο λιγο πιο ζωντανα τα χρωματα της οθονης, και λιγο πιο ποιοτικο το πλαστικο μερος της συσκευης...κατα τ αλλα ειναι τουμπανο παει σφαιρα και νομιζω πως παιζει μονο του χωρις ανταγωνισμο...

 

Οθονάρα έχει...πάρα πολύ καλή απεικόνιση και contrast. Ανταγωνίζεται στα ίσια την οθόνη του mini retina και σε μερικές παραμέτρους (όπως π.χ. black value) υπερτερεί.

 

Για τα χρήματα του δεν υπάρχει ανταγωνισμός αυτή τη στιγμή.

 

Αν στο επόμενο μοντέλο τοποθετήσουν μια καλύτερη μπαταρία, LTE και ανανεώσουν cpu-gpu θα μοσχοπουλήσουν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ήδη στα public φέρανε θήκες. πήρα και γω μία στα 30€ (κοψοχρονιά... :-) )

 

Λογικά πρόκειται για την ίδια που δίνει το play247. Πάντως απαράδεκτο για την LG να μην κυκλοφορήσει μια θηκούλα για το μοντέλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα

 

το έχω και είμαι πολύ ευχαριστημένος

το tablet έχει δικό του section στο XDA

http://forum.xda-developers.com/lg-g-pad-83

 

Επίσης υπάρχει η original θήκη στο ebay με κόστος 70-110€!! 

http://www.ebay.com/sch/i.html?_trksid=m570.l3201&_nkw=lg+g+pad+8.3+original+case&_sacat=0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα το έχω στην κατοχή μια εβδομάδα με λιγα λόγια αγγίζει την τελειότητα ένα θεματάκι με την μπαταρία το έχει το μόνο αρνητικό του σημείο.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...