Προς το περιεχόμενο

Counter-Strike: Global Offensive [CS: GO]


snapshot-

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Oι fnatic ειναι λιγο κωλοπαιδα, σε εναν αγωνα πηγε ο get_right να τους δωσει το χερι και αυτοι τον εγραψαν και φωναζαν...

 

Δεν είναι πρώτη φορά που γίνεται κάτι ανάλογο σε event, πάντα υπήρχε flame μεταξύ των ομάδων που και που. Όση ιστορία έχουν οι NiP και όσους παιχταράδες και αν έχει το roster τους, από ένα σημείο και μετά καταντάει κουραστικό να τρώνε τόσο σπρώξιμο από κοινό-casters ενώ στις άλλες ομάδες κάθονται και δε βγάζουν τσιμουδιά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ειδα οτι στις 10 σημερα παιζει η Ελλαδα με τα Σκοπια. Μπορει καποιος να εξηγησει τι διοργανωση ειναι αυτη (κατι σαν Εθνικη?) και πως επιλεγονται οι παικτες κτλ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειδα οτι στις 10 σημερα παιζει η Ελλαδα με τα Σκοπια. Μπορει καποιος να εξηγησει τι διοργανωση ειναι αυτη (κατι σαν Εθνικη?) και πως επιλεγονται οι παικτες κτλ?

 

ESEC (Electronic Sports European Championship) 2014

 

Όσον αφορά την επιλογή του roster, συνήθως ορίζεται ένας team captain (που είναι παράλληλα και παίκτης) και διαλέγει εκείνος ποιους θα πάρει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι πρώτη φορά που γίνεται κάτι ανάλογο σε event, πάντα υπήρχε flame μεταξύ των ομάδων που και που. Όση ιστορία έχουν οι NiP και όσους παιχταράδες και αν έχει το roster τους, από ένα σημείο και μετά καταντάει κουραστικό να τρώνε τόσο σπρώξιμο από κοινό-casters ενώ στις άλλες ομάδες κάθονται και δε βγάζουν τσιμουδιά.

 

E λογικο ειναι να τους υποστηριζουν οι περισσοτερoι αφου ειναι απο τις μεγαλυτερες ομαδες..Ειναι σαν να λες γιατι υποστηριζουν ολοι οι casters στο ποδοσφαιρο την Barcelona...Οπως καραμελωνουν τα @@ του mesi-ronaldo ετσι καραμελωνουν και του get_right και του forest...

να και το βιντεο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

E λογικο ειναι να τους υποστηριζουν οι περισσοτερoι αφου ειναι απο τις μεγαλυτερες ομαδες..Ειναι σαν να λες γιατι υποστηριζουν ολοι οι casters στο ποδοσφαιρο την Barcelona...Οπως καραμελωνουν τα @@ του mesi-ronaldo ετσι καραμελωνουν και του get_right και του forest...

να και το βιντεο

 

Αυτό λέγεται bandwagoning και δεν πάει μπροστά την φάση. Όπως και να 'χει, δεν με απασχολεί τόσο το κοινό, που στην τελική πολλοί απ' όσους ήταν στα finals του ESL One μπορεί να μην ξέρουν άλλη ομάδα πέρα από NiP. Με τους casters τα έχω πιο πολύ. Ο Anders είναι εξαιρετικός caster γενικά, τρέφει μια συμπάθεια για τους NiP, έχει δουλέψει γι' αυτούς, δεν το κρύβει, αλλά είπαμε... εμένα προσωπικά με χαλάει το υπερβολικό fanboylίκι υπέρ NiP. Απ' την άλλη, δεν θέλω και να βλέπω Σουηδικούς τελικούς αιώνια.

 

Όσον αφορά το video με τα "κωλοπαίδια" των Fnatic, θα ξαναπώ ότι τέτοια σκηνικά γίνονται που και που σε events, άσχετο αν τα τραβάνε σε videos ή όχι. Και πριν τα τελικά ενός event σε match είχαμε σφυρίγματα, παλαμάκια και διάφορα άλλα μετά από γύρους σε game FX vs Na'Vi, σε ένα άλλο Na'Vi vs NiP που οι ομάδες κάθονταν η μία απέναντι στην άλλη κάποιοι κλώτσαγαν αντιπάλους και βρίζανε. Συμβαίνουν γενικά. Στο video επίσης βλέπω moddii με Fnatic (πλέον δεν παίζει εκεί), που για όσους δεν γνωρίζουν είναι Ο badboy και trashtalker του CS. Εδώ τσακώνεται με συμπαίκτες, δεν θα flameάρει αντιπάλους; Τέλος, οι 2 ομάδες έχουν και μια κόντρα, όντας 2 παραδοσιακές δυνάμεις της -μάλλον- μεγαλύτερης CSικής χώρας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο κει που θα ανεβαινα Eagle κατεληξα να πεσω MGE ξανα...Επαιξα και ενα match που ειχαν 2 cheater... Wallers... Γελουσε ο κοσμος... Με shots στην dust2 μεσα απο πορτες κτλ εφαγε report προφανως αλλα δεν ξερω αν εγινε ban τελικα γιατι το ειχε private το profile...

Και μολις τωρα επαιζα στην inferno και σε καποια φαση ειχε μεινει ενας απο εμας 1v4. Tον εκανα spectate και μολις βλεπω 2 kills που εκανε καταλαβα οτι ηταν waller. Περιμενα να δω αλλο 1 για να σιγουρευτω και βγηκα σωστος...Οχι μονο εκανε prefire αλλα κινουνταν και γυρω απο τους αλλους, δηλαδη διαμορφωνε την κινηση του μεσα στο game αναλογα με τις θεσεις των αλλων...Το γραφω στο public chat με την μια " this guy is walling 100%, report him" και μεσα σε 1 λεπτο με καναν vote kick και με διωξανε, ητανε 4 premade... Πρωτη φορα ειχα εγω cheater στην ομαδα, θα μπορουσα να μην πω τιποτα και να νικησουμε αλλα ενταξει δεν θα μου αρεσε να μου τυχει εμενα... Και ας πηρα την ηττα (γιατι kick = loss) δεν με ενδιαφερει, αν τον καναν report οι αντιπαλοι χαλαλι... Στεναχωριεμαι που χαλαει ετσι το community...παω να κανω κανα Overwatch :P... Καντε και σεις μαγκες οσοι εχετε, προς δικο μας οφελος ειναι...Let's catch some cheaters :D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά εγώ μια φορά είχα συναντήσει έναν cheater στα σίγουρα μέσα. Και αυτό γιατί έγινε το εξής: Εγώ δεν τον είχα πάρει πρέφα γιατί δεν τον πολυσυναντούσα στα rounds. Τον έκαναν οι συμπαίκτες μου report και μετά από λίγο έγραψε στο chat του παιχνδιού " Ο Τάδε has been permantly banned from CS:GO servers". Οπότε αν είναι κάποιος hacker τρώει αυτόματα μπαν ή έτυχε να το είδε άμεσα κάποιος admin του παιχνιδιού?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά εγώ μια φορά είχα συναντήσει έναν cheater στα σίγουρα μέσα. Και αυτό γιατί έγινε το εξής: Εγώ δεν τον είχα πάρει πρέφα γιατί δεν τον πολυσυναντούσα στα rounds. Τον έκαναν οι συμπαίκτες μου report και μετά από λίγο έγραψε στο chat του παιχνδιού " Ο Τάδε has been permantly banned from CS:GO servers". Οπότε αν είναι κάποιος hacker τρώει αυτόματα μπαν ή έτυχε να το είδε άμεσα κάποιος admin του παιχνιδιού?

 

Admin δεν νομιζω να υπαρχει στο Matchmaking. Λογικα θα τον επιασε το VAC, φαντασου ποσο σαπιο hack ειχε :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Admin δεν νομιζω να υπαρχει στο Matchmaking. Λογικα θα τον επιασε το VAC, φαντασου ποσο σαπιο hack ειχε :P

 

Ναι για VAC πρέπει να ήταν. Αν και δεν νομίζω να το έγραφε μέσα στο παιχνίδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...