Προς το περιεχόμενο

Counter-Strike: Global Offensive [CS: GO]


snapshot-

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

δεν περιμενα να μου αρεσει το cs:go. μονο με την 1.6 ειχα σχεση αγαπης. την source την δοκιμασα για λιγο την σιχαθηκα και επεστρεψα στην 1.6 μεχρι που σταματησα να παιζω γυρο στο '10 - '11. ξεκινησα χθες και μπηκα κατευθειαν competitive. δεν περιμενα να δω τοσους κακους παιχτες. υποτιθεται παιζω και με σχετικα "καλους" τωρα. εχω κανει 13 wins και με εχει πεταξει Master Guardian Elite.

 

Παρατηρω πολλες διαφορες βεβαια στον τροπο παιχνιδιου. τα 3αρια απο κοντινες αποστασεις ειναι broken. τρεχεις βαρας και πανε σχεδον ευθεια. τα burst-recoil-spray paterns στα m4-ak47 ειναι απιστευτα διαφορετικα. flash/grens/smokes επισης , διαφορετικα mechanics στο πως και που γκελαρουν καλα. τα map μου φαινονται ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΑ, τα sites δεν μπορεις να τα παιξεις σαν ct οπως τα επαιζες στην 1.6 (competitive 1.6 tours ktl οχι random gathers η public).

τα advance ειναι ψιλοπεθαμενα επισης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε πολλους δεν αρεσει το cs:go γιατι συνεχεια το συγκρίνουν με το 1.6

Πρεπει να καταλαβουμε οτι ειναι δυο διαφορετικα παιχνιδια, με επιπλεον οπλα και διαφορετικες τακτικες... δεν ειναι ιδιο με το παλιο, απλως με καλυτερα γραφικα... ειναι αλλο παιχνιδι...

 

Και εγω ξεκίνησα με το πρώτο cs που ειχε βγει πριν απο πολλα χρονια, λατρεψα και το 1.6, αλλα διασκεδάζω και το go, γιατι πολυ απλά το βλέπω σαν ενα καινούργιο παιχνίδι...

 

Μπορω να πω οτι μου αρέσει πολυ περισσοτερο απο το cs:s 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τις διαφορες δεν τις ειπα ως κατι κακο! απλα ειπα τι παρατηρησα μεχρι στιγμης.

 

ισως να μην το εθεσα σωστα στην αρχη, αλλα μου αρεσει. αν σκεφτεις οτι σε 3 μερες εχω παιξει καμια 20αρια ωρες :Ρ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εμένα με βρίσκεις σύμφωνο. Διαφορετικό παιχνίδι αλλά όχι κακό! πολλές τακτικές δεν μπορείς να τις εφαρμόσεις. Δυστυχώς ο μέσος όρος ηλικίας των παιχτών είναι μικρός. 

 

Τώρα στα 28 μου δεν μπορώ να συννενοηθώ με 15χρονα ώρες ώρες. 

 

Master Elite? nice! εγώ δυστυχώς με βλέπω να μένω gold nova. όχι ότι είναι άσχημα αλλά δεν έχω τα αντανακλαστικά που είχα στα 18 ούτε τον ίδιο καρπό ( με ταλαιπωρεί carpal tunnel ΠΑΡΑ πολύ τον τελευταίο καιρό)

 

ωραίο το Net code και ειδικά με τις τωρινές συνδέσεις. ΜΑΚΑΡΙ να είχα 100αρα και πριν 10 χρόνια :(

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μην μασας. τα αντανακλαστικα φιλε μου δεν ειναι το παν. ενα αποδεκτο aim θες , καλο positioning και αντιληψη. επισης ο ηχος ειναι φιλος σου , embrace the sound. ειμαι 29 btw. ο heaton ειναι 30 , αν αρχισει σημερα σε 1-2 μηνες το πολυ θα ειναι global elite.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μην ανχώνεσαι. έχω αρκετές ώρες γραμένες στο CS από τις πρώτες ον λινε εποχές στην Ελλάδα. το πρόβλημα μου είναι ο καρπός και τα αντανακλαστικά. όχι το eye-hand coordination ;) 

 

Επίσης τι στο διάολο οι πιο πολλοί επιλέγουν "άκυρα" guns. ίσως επειδη είμαι σε νοβα και όχι κάτι καλύτερο. P90 και τα μυαλά στο μπλέντερ! ντα φακ. και κανένας δεν παίζει το Juan Digl. αν είναι δυνατόν! όταν ρωτάνε γιατί πέρνω deagle τους απαντάω " i keep it classy"

 

Ευχάριστες οι αλλαγές στην de_cbble/d2 με το νέο πατς. με κέρδισαν mirage & cache από τα καινούργια μαπ. Δυστυχώς "δεν "υπάρχει αζτεκ πλέον. 

 

Βρήκα και μερικά άτομα να παίζουμε μαζί. Οι πιο πολλοί πιτσιρικάδες απο ΗΠΑ. Δυστυχώς με τους σέρβερ για το παιχνίδι εδώ έχω 50-70ms σε αντίθεση με κάτι 10-30 που βαράω αλλού. τι ISP διαλέξανε και γιατί, ω θεοί. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι master guardian I 

 

Όποιος θέλει και είναι πάνω-κάτω σε καλούτσικο επίπεδο με κάνει add (g8anos)

να παίξουμε κανένα premade να γουστάρουμε! Απαραίτητα mic για συνεννόηση.

 

To p90 είναι καλό οπλάκι και το επιλέγω συχνά όταν κάνω rush... 

Το deagle μου φαίνεται οτι το χάλασαν αρκετά... παλιά ήταν το αγαπημένο μου pistol, αλλά τώρα σπάνια το παίρνω...

 

Για να αντιλαμβάνεστε τους αντιπάλους, ένα headset με dolby surround 7.1 είναι ότι πρέπει! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θες κάνε με add να παίζουμε μαζί. Είμαι nova 1. (εγώ δεν σε βρίσκω σε αναζήτηση).

Είμαι Καναδά . θα χαρώ να παίξουμε αλλά 1 από εμάς θα έχει μειονέκτημα απόστασης. (έχω 100μς με Γερμανία πχ. Δέν ξέρω που έχει τους σέρβερς στην Ευρώπη)

 

Steam ID  : headbang3r

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...