Προς το περιεχόμενο

Counter-Strike: Global Offensive [CS: GO]


snapshot-

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είμαι Καναδά . θα χαρώ να παίξουμε αλλά 1 από εμάς θα έχει μειονέκτημα απόστασης. (έχω 100μς με Γερμανία πχ. Δέν ξέρω που έχει τους σέρβερς στην Ευρώπη)

 

Steam ID  : headbang3r

 

Σε έστειλα αίτημα. Δοκιμάζουμε και βλέπουμε πως πάει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Και εμένα με βρίσκεις σύμφωνο. Διαφορετικό παιχνίδι αλλά όχι κακό! πολλές τακτικές δεν μπορείς να τις εφαρμόσεις. Δυστυχώς ο μέσος όρος ηλικίας των παιχτών είναι μικρός. 

 

Τώρα στα 28 μου δεν μπορώ να συννενοηθώ με 15χρονα ώρες ώρες. 

 

Master Elite? nice! εγώ δυστυχώς με βλέπω να μένω gold nova. όχι ότι είναι άσχημα αλλά δεν έχω τα αντανακλαστικά που είχα στα 18 ούτε τον ίδιο καρπό ( με ταλαιπωρεί carpal tunnel ΠΑΡΑ πολύ τον τελευταίο καιρό)

 

ωραίο το Net code και ειδικά με τις τωρινές συνδέσεις. ΜΑΚΑΡΙ να είχα 100αρα και πριν 10 χρόνια :(

 

 

Tα αντανακλαστικα φτιαχνονται με το ποσο συχνα και ποσες ωρες παιζεις! Αυτο που πρεπει να βελτιωσεις για να ανεβεις και να γινεις καλυτερος ειναι το crosshair placement (youtube it), aim (μπες σε community servers aim_map , aim_redline), find your sensitivity (mine is 800dpi, 1.1 in-game,  windows default 6/11)

 

Αυτο που λες για τον καρπο, οταν αρχισα να παιζω στην αρχη με πονουσε και μενα..Εκανα το λαθος να παιζω με καρπο... Δεν παιζεις με καρπο αλλα με ολο το χερι...Πρεπει ομως να εχεις μεγαλο mousepad.

 

Επισης 90<ping<99 εισαι στα ορια, απο 100 και πανω ειναι unplayable..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιζω μονιμως χωρις κανενα απολυτως προβλημα στα 120

 

Αυτό δε λέει κάτι, δε σημαίνει ότι δεν μπορείς να παίξεις καθόλου, αλλά προφανώς σε ένα fps το delay μπορεί να κάνει τη διαφορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιζει κανεις απο εδω;

 

Το αγορασα πριν καμια βδομαδα απο μια προσφορα του steam, μετα απο χρονια αποχης απο CS και εχω φτασει silver elite. Υπαρχει κανεις σε αυτα τα επιπεδα, να παιζουμε μαζι; Δεν αντεχω αλλους Ρωσους :P.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα είναι το μεγάλο παράπονο που έχω από το παιχνίδι. Αυτό το πράγμα που ποτέ δεν γίνεται να σκοτωθούν ταυτόχρονα 2 παίκτες ενώ πυροβολούν. Πάντα θα νικήσει μόνο ο ένας. Και φαντάζομαι αυτό έχει να κάνει με το ping...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα είναι το μεγάλο παράπονο που έχω από το παιχνίδι. Αυτό το πράγμα που ποτέ δεν γίνεται να σκοτωθούν ταυτόχρονα 2 παίκτες ενώ πυροβολούν. Πάντα θα νικήσει μόνο ο ένας. Και φαντάζομαι αυτό έχει να κάνει με το ping...

 

Λογικα το εχουν κανει σε περιπτωση που μεινουν δυο ζωντανοι να μην μπορει να ληξει ''ισοπαλια''.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα είναι το μεγάλο παράπονο που έχω από το παιχνίδι. Αυτό το πράγμα που ποτέ δεν γίνεται να σκοτωθούν ταυτόχρονα 2 παίκτες ενώ πυροβολούν. Πάντα θα νικήσει μόνο ο ένας. Και φαντάζομαι αυτό έχει να κάνει με το ping...

 

Δεν το εχω δει ποτε...Αλλα αυτο ισως να προυποθετει το ιδιο ping καθως και 128tick αντι των 64 που ειναι στο MM..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα είναι το μεγάλο παράπονο που έχω από το παιχνίδι. Αυτό το πράγμα που ποτέ δεν γίνεται να σκοτωθούν ταυτόχρονα 2 παίκτες ενώ πυροβολούν. Πάντα θα νικήσει μόνο ο ένας. Και φαντάζομαι αυτό έχει να κάνει με το ping...

 

Μα είναι θέμα αντανακλαστικών, ποιος θα πυροβολήσει πρώτος τον άλλο, με ανάλογη ευστοχία βεβαίως. Για κάποιο λόγο έχω την εντύπωση πως έχω δει τέτοιο σκηνικό, σε ανάλογα υψηλό επίπεδο (pro events) πάντα. Αν βρω video και θυμηθώ θα postάρω.

 

Το tickrate είναι το refresh rate του server. Το όλο θέμα έχει να κάνει με το bullet registration, ότι δηλαδή η σφαίρα θα πάει εκεί που την έστειλες και θα πετύχει τον άλλο χωρίς παρατράγουδα. Αυτή τη στιγμή οι servers της Valve τρέχουν στα 64 και προφανώς οι servers στα 128 είναι η optimal λύση, αλλά προς το παρών παραμένει η νούμερο 1 απαίτηση του community.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, είμαι Silver Elite Master αλλά το επίπεδο μου είναι πολύ ανώτερο. Έχω κερδίσει 95 παιχνίδια στο ΜΜ αλλά ο λόγος που δεν ανεβαίνω είναι οι Ρώσοι και νοομπαδες. Νομίζω ότι δεν πρόκειται να φτάσω μέχρι τα 40 με τέτοια νεύρα που έχω και το πόσο άσχημα βρίζω. Τώρα αυτές τις μέρες παίζω με ένα παλικάρι που έχει ρανκ τα 2 καλασνικοφ και εγώ είμαι silver. Νταααααξ, το παιχνίδι είναι πολύ πιο γαμάτο από όταν παίζεις με silver. Έχω φτάσει σε σημείο να έχω τα περισσότερα points στο ΜΜ και όταν βλέπουν το ρανκ μου είναι σε φάση "WUT?".

Κοντεύω 250 ώρες και έχω πολύ καλό στόχο και καλά αντανακλαστικά (πιστεύω πως κάνεις εδώ μέσα δεν με πιάνει στο Awp :P) . Άμα θέλετε να παίξουμε μαζί παρόλο το χαμηλό μου ρανκ κάντε με add, το name μου είναι Spartan. Έχω για φώτο την ελληνική σημαία και clan tag "ΕΛΙΤ". Αυτά από μένα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε κουβαλάει ο άλλος δλδ..

 

γενιικά να πώ ότι έχει ειπωθεί και για άλλα λάντερ, σε βάθος ρόνου είσαι εκεί που αξίζεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα είναι θέμα αντανακλαστικών, ποιος θα πυροβολήσει πρώτος τον άλλο, με ανάλογη ευστοχία βεβαίως. Για κάποιο λόγο έχω την εντύπωση πως έχω δει τέτοιο σκηνικό, σε ανάλογα υψηλό επίπεδο (pro events) πάντα. Αν βρω video και θυμηθώ θα postάρω.

 

Το tickrate είναι το refresh rate του server. Το όλο θέμα έχει να κάνει με το bullet registration, ότι δηλαδή η σφαίρα θα πάει εκεί που την έστειλες και θα πετύχει τον άλλο χωρίς παρατράγουδα. Αυτή τη στιγμή οι servers της Valve τρέχουν στα 64 και προφανώς οι servers στα 128 είναι η optimal λύση, αλλά προς το παρών παραμένει η νούμερο 1 απαίτηση του community.

 

832 ώρες στο CS:GΟ και ακόμη δεν έχει τύχει να δω να σκοτώνονται 2 ταυτόχρονα. Και έχει τύχει εκατοντάδες φορές να πυροβολήσω ταυτόχρονα με τον άλλον με awp πχ. Πάντα όμως ένας θα πεθάνει. :-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...