Προς το περιεχόμενο

Counter-Strike: Global Offensive [CS: GO]


snapshot-

Προτεινόμενες αναρτήσεις

τι κανεις οταν το ************** σε σκοτώνει για να πάρει το mvp star του def? 

Report για griefing αν δεν θες να σε πετάξει το game

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Γεια σας θα ήθελα να μου πείτε ποια ειναι τα χαμηλότερα ping των server στο "browse community server" (την λίστα με τους χάρτες δηλαδή) 

που σας εμφανίζονται συνήθως 


Επίσης ποιος ειναι ο ISP σας τι ταχύτητα έχετε σε ποια περιοχή είστε και τι ώρες μπαίνετε συνήθως ;


Αυτά για να συγκρίνω να δω αν υπάρχει θέμα με την δικιά μου και μπορώ να την φτιάξω. thnx

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας θα ήθελα να μου πείτε ποια ειναι τα χαμηλότερα ping των server στο "browse community server" (την λίστα με τους χάρτες δηλαδή) 

 

που σας εμφανίζονται συνήθως 

 

 

Επίσης ποιος ειναι ο ISP σας τι ταχύτητα έχετε σε ποια περιοχή είστε και τι ώρες μπαίνετε συνήθως ;

 

 

Αυτά για να συγκρίνω να δω αν υπάρχει θέμα με την δικιά μου και μπορώ να την φτιάξω. thnx

 

 

Στους community servers προφανως αν βαλεις να εμφανιζονται απο europe & <100 ping εμενα βγαζει απο 50-100 (προφανως το οριο που εχω βαλει) αλλα συνηθως κανω join σε servers απο 50-80. Εχω forthnet double play(24mbps) ειμαι απο Βολο (οποτε εχω σκατα bandwidth, συγχρονιζει στα 10). Η ωρα δεν εχει να κανει με το ping...Συνηθως αργα το βραδυ μετα τη 1 να βρεις καλυτερο κοσμο στο MM λογω του οτι τα πιτσιρικια κοιμουνται (υποθετω)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Με τρολλαρει λιγο το ranking.. Παω Gold 2, κερδιζω 4 παιχνιδια στην σειρα στα 3 πρωτος και επαιξα ενα με φιλαρακια που ηταν silver 3-4, κανω 41 kills αλλα χανουμε οριακα και με κανει demote... Τοσο πολυ μετραει μια ηττα απο lower ranks;


Καλημέρα παιδια! Ημουν Gold Nova 1 και δυστυχως μετα από 3 losses με κατι Ρωσσους αχρηστους που κυριολεκτικα εκανα carry,επεσα Silver Elite Master! Οποιος θελει,ας με κανει add να παιξουμε! Γενικα το νιωθω το game!

Steam ID: narwha

 

Δεν σε βγαζει..

Επεξ/σία από Sosa
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τρολλαρει λιγο το ranking.. Παω Gold 2, κερδιζω 4 παιχνιδια στην σειρα στα 3 πρωτος και επαιξα ενα με φιλαρακια που ηταν silver 3-4, κανω 42 kills αλλα χανουμε οριακα και με κανει demote... Τοσο πολυ μετραει μια ηττα απο lower ranks;

 

Δεν σε βγαζει..

 

Περισσοτερο μετραει τι skill ειναι αντιπαλοι παρα ποσες νικες στη σειρα εχεις... Αυτο φαινεται απο το αν παιξεις 1 match και νικησεις και οι αντιπαλοι ειναι 3 ranks πανω απο σενα τοτε πιθανο ειναι να σε ανεβασει με τη  μια.. Αντιστοιχα και για να σε ριξει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάνω σε αυτό διάβασα σε ένα οδηγό στο steam ότι το σύστημα δεν μετράει νίκες και ήττες αλλά χαμένες ή κερδισμένες γύρες. Για την ακρίβεια, υπολογίζει το μέσο rank της κάθε ομάδας και ανταμείβει περισσότερο την ομάδα που έχει μικρότερο μέσο rank όταν κερδίζει μια γύρα και αντίστοιχα μειώνει περισσότερους πόντους από την ομάδα που χάνει μια γύρα και έχει μεγαλύτερο μέσο rank. Ιδανικά αν 2 ομάδες έχουν ίδιο μέσο rank και το game έρχεται ισοπαλία και οι 2 ομάδες παίρνουν τους ίδιους πόντους αλλά οι πόντοι αυτοί μοιράζονται διαφορετικά στους παίκτες (ανάλογα με το score που πέτυχαν κ.α.). 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάνω σε αυτό διάβασα σε ένα οδηγό στο steam ότι το σύστημα δεν μετράει νίκες και ήττες αλλά χαμένες ή κερδισμένες γύρες. Για την ακρίβεια, υπολογίζει το μέσο rank της κάθε ομάδας και ανταμείβει περισσότερο την ομάδα που έχει μικρότερο μέσο rank όταν κερδίζει μια γύρα και αντίστοιχα μειώνει περισσότερους πόντους από την ομάδα που χάνει μια γύρα και έχει μεγαλύτερο μέσο rank. Ιδανικά αν 2 ομάδες έχουν ίδιο μέσο rank και το game έρχεται ισοπαλία και οι 2 ομάδες παίρνουν τους ίδιους πόντους αλλά οι πόντοι αυτοί μοιράζονται διαφορετικά στους παίκτες (ανάλογα με το score που πέτυχαν κ.α.). 

οταν λες οδηγο στο steam εννοεις απο το community ή κατι επισημο απο την valve και αν οχι γιατι τελοσπαντων η εταιρια δεν μας εξηγει στα ισια πως λειτουργει το συστημα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η valve δεν εχει πει ποτε τιποτα επισημα για το πως λειτουργει το ELO. Οτι και να διαβασεις ειναι υποθεσεις απο παικτες.

 

Εγω αυτο που εχω παρατηρησει ειναι οτι οταν η πλειοψηφια των αντιπαλων ειναι μεγαλυτερο rank τοτε νικη = rank up και το αντιστροφο. Σε μια φαση μαλιστα που επαιζα ως Nova 4 τοτε μαζι με εναν φιλο μου που ειχε Silver 1 παιξαμε 5-6 ματς και εχασα 3 ranks. Στο ενα απο αυτα ειχα πιο πολλα frags απο ολους τους αλλους μαζι και παλι με εριξε (χασαμε 16-5 απο οτι θυμαμαι).

Απο εκει και περα καθενας κανει τις υποθεσεις του. Αλλο λεει οτι μετρανε τα kills, αλλος τα rounds, αλλος τα wins κτλ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η valve δεν εχει πει ποτε τιποτα επισημα για το πως λειτουργει το ELO. Οτι και να διαβασεις ειναι υποθεσεις απο παικτες.

 

Εγω αυτο που εχω παρατηρησει ειναι οτι οταν η πλειοψηφια των αντιπαλων ειναι μεγαλυτερο rank τοτε νικη = rank up και το αντιστροφο. Σε μια φαση μαλιστα που επαιζα ως Nova 4 τοτε μαζι με εναν φιλο μου που ειχε Silver 1 παιξαμε 5-6 ματς και εχασα 3 ranks. Στο ενα απο αυτα ειχα πιο πολλα frags απο ολους τους αλλους μαζι και παλι με εριξε (χασαμε 16-5 απο οτι θυμαμαι).

Απο εκει και περα καθενας κανει τις υποθεσεις του. Αλλο λεει οτι μετρανε τα kills, αλλος τα rounds, αλλος τα wins κτλ

 

Ακριβώς, το μόνο σίγουρο είναι ότι καταλαβαίνεις πότε πρόκειται να ανέβεις αν βλέπεις αντιπάλους να έχουν μεγαλύτερο rank από εσένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό με τα ρανκς και τον μέσο όρο και τέτοια δεν ισχύουν. Είμαι SIlver Elite Master και έπαιζα εναντίον MGE και έχω 6/10 και δεν έχω ανέβει ούτε ένα Rank

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Silver Elite 2 σελίδες πίσω έλεγες ότι έπαιζες με μεγαλύτερο ρανκ.οπώτε σε κάνει match με ότι είναι ο φίλος σου. 

 

ΠΧ σήμερα είχα στο τιμ εναν mg2 και τον κολλητό του που έπαιζε πρώτη φορά. ε 4 αντίπαλοι ήταν mg άσχετο που εγώ και οι άλλοι 3 είμασταν νάβα 3.  ελεεινό . 

 

Long term ¨όμως ισοροπεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτα τα υβριδια 1 silver και 1 mg και οι αλλοι gold παιδια μην τα κανετε..Ειναι που ειναι οτι ναναι το ΜΜ του δινεται ευκαιρια κιολας να σας γ@@ ... Εγω αυτο που εχω καταλαβει ειναι οτι εφοσον παρεις 5 νικες και εχεις καλο score τοτε σε ανεβαζει εκτος και αν παιξεις με αντιπαλους που εχουν μεγαλυτερο rank τοτε παιρνεις περισσοτερους ποντους για rank up και τοτε γινεσαι στις 4 νικες.. Επισης αν εισαι σε ενα rank καιρο και εχεις ηδη αρκετα matches εκει εχω παρατηρησει οτι θα σε παει πιο δυσκολα πανω.. Δηλαδη μπορει να θελει 6 νικες αλλα εφοσον πας στο επομενο rank θελει παλι 4-5 νικες...τεςπα μην ασχολειστε και τοσο πολυ με τα ranks σε αυτο το επιπεδο.περισσοτερο να κοιτατε να βελτιωσετε βασικα πραγματα οπως το recoil, aim (να βαρας κεφαλι),crosshair placement, GAME SENSE, flashes για τους αντιπαλους και οχι για teammates... Ειμαι σιγουρος οτι οι περισσοτεροι που δεν ειναι πανω απο gold 1 περπατανε και πυροβολανε ταυτοχρονα ή το crosshair στην πλειοψηφια του χρονου κοιταει στο πουθενα και σε stomach level...spray and pray baby!! :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά, δεν ξέρουμε λεπτομέρειες για το πώς ακριβώς λειτουργεί το ranking της Valve, αλλά προφανώς και παίζει ρόλο το rank του αντιπάλου. Το να νικήσεις κάποιον που είναι 2-3 ranks από κάτω σου δεν είναι το ίδιο με το να νικήσεις κάποιον καλύτερο, βασικά είναι το προβλεπόμενο βάση του elo συστήματος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σκαμπανέβασμα νοβα 4/3 

 

είχε μερικά άσχημα παιχνίδια με την προαγωγή χθες και με κατέβασε . χώρια ότι έπαιξα και RUSH ! καταλάθος το ορκίζομαι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...