Προς το περιεχόμενο

Counter-Strike: Global Offensive [CS: GO]


snapshot-

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εκανα τις 10 νικες και με εβαλε silver 2, εχω κανει μεχρι τωρα 17 νικες και ειμαι ακομα silver 2. Ποτε θα ανεβω; Μετραει το ratio ή κατι αλλο;

 

Και επισης, ειναι φυσιολογικο να εχω ping 90-120; Δε γινεται να παιξω και πολυ καλα με τοσο μεγαλο ping.

 

Προσωπικα τα εχω ολα στο full, και δεν κολλαει πουθενα.. Δε νομιζω οτι φταιει αυτο για το μεγαλο ping που εχω..

 

Συνηθως ανεβαινεις αμα κανεις ενα καλο σερι απο νικες (5-6) και πεφτεις αμα κανεις σερι απο ηττες. Παρ'ολα αυτα αμα τυχει να παιξεις με αρκετα καλυτερους απο σενα αντιπαλους (σε rank) μια νικη ειναι σχεδον σιγουρα instant rank up. Φυσικα το αντιθετο αμα χασεις απο χειροτερους

 

Για το ping κατεβασε το max acceptable ping στα options (mm_dedicated_search_maxping στο console). Εγω το εχω 75 και πολυ σπανια εχω πανω απο 90 in-game

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ναι αλλα ετσι θα αργει ακομα περισσοτερο να μου βρει servers. Θα το δοκιμασω παντως και θα πω αποτελεσματα.

Κοιτα αμα το δοκιμασεις τωρα πολυ πιθανο να μην βρει γιατι οι servers ειναι Link.png Site: πιτα . Σε εμενα παντως με CYTA και υπο normal συνθηκες κανει 2-3 λεπτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι εννοει οταν λεει full;

 

Παντως βλεπω οτι παρα πολλοι ειναι viewers σε Online τουρνουα που εχει τωρα.

 

Και μου λεει 7000 players searching!! Λογικα ομως οσο περισσοτεροι ψαχνουν, τοσο πιο γρηγορα δε πρεπει να βρισκει τα παιχνιδια;

 

Η εντολη "mm_dedicated_search_maxping στο console<" γινεται και απο τα game options, σωστα; Το εβαλα και εγω μεχρι 75 ping. Για να δουμε..

 

 

* Μετα απο 5 λεπτα αναζητησης μου εβγαλε μηνυμα οτι δεν μπορουν να βρουν server με την ρυθμιση για το Ping που εβαλα.. Οποτε το ανεβασα στο 95 ping και ειδωμεν.. *

 

Μαλλον πρεπει να ζητησω επειγοντως fastpath αυριο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει κανείς που έπαιζε τα παλιά Counter Strike στις αρχές αυτής της χιλιετίας; Πως συγκρίνεται το Global Offensive κατά τη γνώμη σας;

 

Σκέφτομαι να το πάρω, ή καλύτερα τα πακέτα με τα παλιά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλό είναι.. Η γενική αίσθηση του παιχνιδιού δεν έχει αλλάξει καθόλου κατα την γνώμη μου οπότε δεν θα έχεις πρόβλημα να συνηθίσεις...

 

Υπάρχουν πάντως καποιες διαφορές σε πίστες και όπλα με τις οποίες ειτε θ; συμφωνήσεις είτε όχι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα σπαει το παιχνιδι. σιγουρα καποιοι 1.6ακηδες δεν το προτιμανε αλλα αν το παιξεις μερικες μερες (ή και ωρες εξαρταται) θα το συνηθισεις και θα καταλαβεις οτι ειναι ενα πολυ αναβαθμισμενο cs που σιγουρα θα το ζηλευαν οι προηγουμενες εκδοσεις του. πριν λιγες μερες το ειχε σε προσφορα 2 ευρω. αν δεν βιαζεσαι σιγουρα θα ξαναβγει σε προσφορα καποια στιγμη. Ο ts εχει κανει πολυ καλη δουλεια σε αυτο το thread οποτε νομιζω αξιζει να αφιερωσεις λιγο χρονο για να διαβασεις αυτα που εχει πει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τελικά το πήρα, και δεν το μετάνιωσα (και μόλις έφτασα επίπεδο Silver).

 

Αν και μου λείπει το παλιό σύστημα με servers που είχαμε όπου μπαίνεις και παίζεις χωρίς διακοπή. Τώρα κάθε φορά που τελειώνει ένα competitive match, πετάει όλους έξω και πρέπει να περιμένεις πάλι...

Επεξ/σία από Cryptic
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά το πήρα, και δεν το μετάνιωσα (και μόλις έφτασα επίπεδο Silver).

 

Αν και μου λείπει το παλιό σύστημα με servers που είχαμε όπου μπαίνεις και παίζεις χωρίς διακοπή. Τώρα κάθε φορά που τελειώνει ένα competitive match, πετάει όλους έξω και πρέπει να περιμένεις πάλι...

 

Μπορεις να παιξεις σε community servers. Ειναι ετσι οπως το κλασσικο απλα χωρις ranks. Το gamemode ειναι αναλογα τον server (competitive, casual, deathmatch ή καποιο mod κτλ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για όσους δεν γνωρίζουν, ένα καλό site για ανταλλαγές/στοιχήματα είναι το:

http://csgolounge.com/

 

Μπορείτε δηλαδή να ποντάρετε σε μία από τις 2 ομάδες του τουρνουά και αν νικήσει η ομάδα που επιλέξατε κερδίζετε επιπλέον skins αναλόγως την αξία του πονταρίσματος.

Εγώ π.χ πόνταρα StatTrak Mac-10 και κέρδισα 3 skins, 1 restricted, 1 industrial και 1 consumer. Επίσης σας επιστρέφει και τα αντικείμενα που ποντάρατε. Αν χάσει η ομάδα σας χάνεται και τα items που ποντάρατε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για όσους δεν γνωρίζουν, ένα καλό site για ανταλλαγές/στοιχήματα είναι το:

http://csgolounge.com/

 

Μπορείτε δηλαδή να ποντάρετε σε μία από τις 2 ομάδες του τουρνουά και αν νικήσει η ομάδα που επιλέξατε κερδίζετε επιπλέον skins αναλόγως την αξία του πονταρίσματος.

Εγώ π.χ πόνταρα StatTrak Mac-10 και κέρδισα 3 skins, 1 restricted, 1 industrial και 1 consumer. Επίσης σας επιστρέφει και τα αντικείμενα που ποντάρατε. Αν χάσει η ομάδα σας χάνεται και τα items που ποντάρατε.

 

με τι αποδοση κερδισες αυτα που κερδισες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...