Προς το περιεχόμενο

Counter-Strike: Global Offensive [CS: GO]


snapshot-

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Βρήκα αυτόν τον χάρτη στον οποίο μπορείτε να κάνετε προπόνηση. Κάνετε subscribe, και επιλέγετε "offline with bots" και workshop.

 

http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=213240871

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Μερικα tips σε οσους αρχισαν ή θελουν να ανεβουν rank: 

 

  • Aυτο που θα σας βελτιωσει πολυ ειναι να φτιαξετε το crosshair placement (πατηστε το στο youtube να καταλαβετε τι λεω)
  • Στα games πρεπει να εχετε μικροφωνο για να μιλατε αλλιως χασατε.
  • Σε αυτο το game ειναι must τα ακουστικα για να ακους βηματα, το game ειναι φτιαγμενο ετσι ωστε να ακουγονται καθαρα και να καταλαβαινεις που ειναι ο αλλος (αλλαζει τελειως τον τροπο που παιζεις σε σχεση με αν παιζεις με ηχεια)
  • Τα οπλα οπως AK/M4A4/M4A1 τα οποια ειναι αυτα που παιζουν περισσοτερα πρεπει να μαθετε το spray pattern ετσι ωστε να κανετε σωστο spray και οχι spray and pray :P
  • Οταν κινεισαι οι σφαιρες δεν πανε εκει που σημαδευεις! Οποτε πρεπει να κινεισαι λιγο να σταματας,πυροβολας με burst, ξανακινεισαι λιγο, πυροβολας με burst....(υπαρχουν στο youtube αρκετα..)
  • Σε μακρυνες αποστασεις, αυτες ειναι οι αποστασεις στις οποιες δεν κανεις spray, δεν πρεπει ποτε να μενεις ακινητος. 

Επισης αν θελετε να ανεβετε σε rank πρεπει να αρχισετε να μπαινετε premade δηλαδη οχι με random ατομα απο το Matchmaking γιατι οι randoms ειναι οτι ναναι :P

Όποτε παιζετε ενα game και βρισκετε καποιον καλο να τον κανετε add ετσι ωστε να μπορειτε να ξαναπαιξετε μαζι.

 

Αμα φτιαξετε αυτα σιγουρα θα ανεβειτε rank.

 

PS: Επισης αν θελετε να μαθετε καλα headshots υπαρχουν στους community servers servers που εχει μονο headshot. Αν πατησετε "aim" στα keywords σας βγαζει μια πιστα που λεγεται aim_map και aim_redline αυτες ειναι παρομοιες με την "Headshot" του παλιου counter... Πολυ καλη προπονηση. Μονο που πρεπει να κατεβασετε λιγο την ενταση επειδη γινεται πανικος, θα το καταλαβετε αν μπειτε... :P Εχει και πιστες pistol only και awp.

 

Οποιος θελει να με κανει add ας με κανει

http://steamcommunity.com/profiles/76561198085407580

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κάποιο tip σχετικά με το πως μπορούμε να βρούμε το κατάλληλο sensitivity για εμάς.

 

Edit: Η αλήθεια είναι πάντως ότι το πολύ το Κύριε ελέησον το βαριέται και ο παπάς. Κοντεύω τις 1000 ώρες στο παιχνίδι μέσα σε ένα χρόνο και έχω αρχίσει να το βαριέμαι πάρα πολύ. Το θέμα είναι ότι δεν παίρνω την μ@μημένη απόφαση να το διαγράψω επιτέλους για να ησυχάσω. Για κάποιο ανεξήγητο λόγο και εγώ και ο φίλος μου που παίζουμε μαζί συνεχίζουμε σχεδόν κάθε μέρα να παίζουμε 1 τουλάχιστον competitive όποτε μπορούμε. Έχει γίνει σαν συνήθεια, κακό πράγμα. Αλλά δεν πειράζει, 2-3 rage quits ακόμα και θα φάω το εβδομαδιαίο ban να στρώσω. Και τότε ίσως καταφέρω πατήσω και το delete.

Επεξ/σία από dimitris21gr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποιο tip σχετικά με το πως μπορούμε να βρούμε το κατάλληλο sensitivity για εμάς.

 

Edit: Η αλήθεια είναι πάντως ότι το πολύ το Κύριε ελέησον το βαριέται και ο παπάς. Κοντεύω τις 1000 ώρες στο παιχνίδι μέσα σε ένα χρόνο και έχω αρχίσει να το βαριέμαι πάρα πολύ. Το θέμα είναι ότι δεν παίρνω την μ@μημένη απόφαση να το διαγράψω επιτέλους για να ησυχάσω. Για κάποιο ανεξήγητο λόγο και εγώ και ο φίλος μου που παίζουμε μαζί συνεχίζουμε σχεδόν κάθε μέρα να παίζουμε 1 τουλάχιστον competitive όποτε μπορούμε. Έχει γίνει σαν συνήθεια, κακό πράγμα. Αλλά δεν πειράζει, 2-3 rage quits ακόμα και θα φάω το εβδομαδιαίο ban να στρώσω. Και τότε ίσως καταφέρω πατήσω και το delete.

 

 

Το counter ειναι counter δεν το βαριεσαι ποτε :D

 

Aλλα η ερωτηση ειναι, εχεις φτασει και ealge master, οντως δεν ξερεις το sensitivity σου? :P

 

Για το sensitivity γενικα επειδη θελεις να εχεις καλο accuracy θελεις να εχεις μικρο sensitivity. Γιατι φαντασου να εισαι μακρυα και να θελεις να κουνησεις το crosshair παρα πολυ λιγο, αν εχεις μεγαλο sensitivity δεν θα μποrεις γιατι θα κουνας θα πηγαινει πολυ μακρυα...Εγω το εχω 800dpi, 6/11 windows (default) και 1.1 in-game. Γενικα αυτο ειναι το πιο κοινο που εχουν και οι pros κιολας...Στην τελικη ειναι θεμα του τι σε βολευει αλλα δεν γινεται να εχεις πολυ μεγαλο...

Ενα πολυ καλο βιντεο που σου εξηγει πως να βρεις "τι σε βολευει" και αν αυτο ειναι σωστο ειναι αυτο:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι προφανώς και το έχω ρυθμίσει κάπου που με βολεύει. Το θέμα είναι όμως ότι γενικά αυτό το 800dpi και ~1 in-game sensitivity μου φαίνεται τραγικά αργό! :P Έχω διαβάσει κάποιους "κανόνες" και καλά για το πως να βρεις το ιδανικό για σένα. Τέλος πάντων.

 

Όντως είναι ένα από τα παιχνίδια που αν είσαι φαν δεν το βαριέσαι εύκολα. Απλά πιστεύω ότι έχω φτάσει σε ένα σημείο κορεσμού στο οποίο 1/2 match που παίζω θα έχω νεύρα ή/και δεν θα το ευχαριστιέμαι. Παρόλα αυτά συνεχίζω να παίζω αρκετά συχνά. Εδώ φαίνεται το πόσο εθιστικό είναι. Και επίσης πιστεύω ότι το rank που είμαι τώρα (DMG)  δεν μπορώ να το ξεπεράσω με τίποτα. Νομίζω ότι έχω φτάσει ταβάνι. Σαν να το έχω τερματίσει ένα πράγμα. Εσύ τι rank είσαι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι προφανώς και το έχω ρυθμίσει κάπου που με βολεύει. Το θέμα είναι όμως ότι γενικά αυτό το 800dpi και ~1 in-game sensitivity μου φαίνεται τραγικά αργό! :P Έχω διαβάσει κάποιους "κανόνες" και καλά για το πως να βρεις το ιδανικό για σένα. Τέλος πάντων.

 

Όντως είναι ένα από τα παιχνίδια που αν είσαι φαν δεν το βαριέσαι εύκολα. Απλά πιστεύω ότι έχω φτάσει σε ένα σημείο κορεσμού στο οποίο 1/2 match που παίζω θα έχω νεύρα ή/και δεν θα το ευχαριστιέμαι. Παρόλα αυτά συνεχίζω να παίζω αρκετά συχνά. Εδώ φαίνεται το πόσο εθιστικό είναι. Και επίσης πιστεύω ότι το rank που είμαι τώρα (DMG)  δεν μπορώ να το ξεπεράσω με τίποτα. Νομίζω ότι έχω φτάσει ταβάνι. Σαν να το έχω τερματίσει ένα πράγμα. Εσύ τι rank είσαι;

 

 

Εγω τωρα ειμαι mg2 αλλα εχω παιξει αρκετες φορες με dmg και πιστευω καπου εκει κατατασομαι πλεον γιατι σε αυτο το game μετραει παρα πολυ η ομαδα και ενω μπορει να ειμαι top fragger οι αλλοι να τον παιζουν... Και εχω και αλλον φιλο σε τετοια φαση...

Χθες ηταν να παω mge γιατι ειχα 3 νικες και στην τελευταια ημουν top fragger και στην αλλη ομαδα ειχε 2 DMG και οταν παιζεις και σκοτωνεις ατομα που ειναι πιο μεγαλο rank απο σενα παιρνεις περισσοτερους ποντους για rank up. Αλλα μπηκαμε ενα game χθες στο οποιο καναμε οτι ναναι πραγματικα και εχασα το rank up :( Αντε παλι τωρα 4-5 νικες...

Απο ενα σημειο και μετα πιστευω οτι χρειαζεται ομαδικοτητα και tactics γιατι αλλιως δεν παλευεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το counter ειναι counter δεν το βαριεσαι ποτε :D

 

Aλλα η ερωτηση ειναι, εχεις φτασει και ealge master, οντως δεν ξερεις το sensitivity σου? :P

 

Για το sensitivity γενικα επειδη θελεις να εχεις καλο accuracy θελεις να εχεις μικρο sensitivity. Γιατι φαντασου να εισαι μακρυα και να θελεις να κουνησεις το crosshair παρα πολυ λιγο, αν εχεις μεγαλο sensitivity δεν θα μποrεις γιατι θα κουνας θα πηγαινει πολυ μακρυα...Εγω το εχω 800dpi, 6/11 windows (default) και 1.1 in-game. Γενικα αυτο ειναι το πιο κοινο που εχουν και οι pros κιολας...Στην τελικη ειναι θεμα του τι σε βολευει αλλα δεν γινεται να εχεις πολυ μεγαλο...

Ενα πολυ καλο βιντεο που σου εξηγει πως να βρεις "τι σε βολευει" και αν αυτο ειναι σωστο ειναι αυτο:

 

 

Εγω επαιζα τοσο καιρο  με sensitivity 6   :blink: . Ενας απο τους λογους που ειμαι akoma gold nova III ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπηκα σε ενα competitive σημερα κι καποιος εκανε ολη την ωρα forcekill στην αλλη ομαδα παιρνοντας τα rounds χωρις να κανουμε τιποτα ...

Πως γίνεται αυτο?Μετά από κάποια στιγμή δεν τον πετάει από το παιχνίδι?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...