Προς το περιεχόμενο

LG G2: Ξεκινάει η διανομή της αναβάθμισης σε Android 4.4 KitKat [ενημέρωση]


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Από το λογαριασμό που διατηρεί στο Twitter η LG Σαουδικής Αραβίας, μας έρχεται η είδηση για την επίσημη αναγγελία της αναβάθμισης του LG G2 στην τελευταία έκδοση του Android μέσα στο μήνα.Όπως ανακοινώνει η LG, η αναβάθμιση σε Android 4.4 KitKat θα διατεθεί για τους κατόχους του κορυφαίου smartphone της LG, προς το τέλος Ιανουαρίου φέρνοντας αλλαγές κυρίως στις επιδόσεις της συσκευής αλλά και σε διάφορες στυλιστικές αλλαγές στις ρυθμίσεις.

 

Αν και δεν υπάρχει ακόμα κάποια επίσημη ενημέρωση για διανομή της αναβάθμισης στην Ευρώπη, εντούτοις πληροφορίες μας, αναφέρουν ότι στο ίδιο χρονικό διάστημα θα πρέπει να περιμένουμε την αναβάθμιση στις περισσότερες χώρες, μεταξύ των οποίων και η Ελλάδα.

 

Η έκδοση του Android 4.4 KitKat για το LG G2 έχει γίνει διαθέσιμη από τα τέλη Νοεμβρίου πρώτα στην Κορέα, με το παρακάτω βίντεο να αναδεικνύει τις σημαντικότερες αλλαγές.

 

Link.png Site: GSMArena

 

 

Ενημέρωση: Σύμφωνα με νεώτερη ενημέρωση της LG Electronics Hellas, η εταιρεία πρόκειται να διαθέσει την αναβάθμιση του KitKat OS για το LG G2 και το LG Optimus L9 II μέσα στο πρώτο τρίμηνο του 2014. Περισσότερες λεπτομέρειες για την αναβάθμιση θα γίνουν γνωστές μόλις καταστούν διαθέσιμες. Πρόσθετες ανακοινώσεις αναφορικά με τη διαθεσιμότητα του KitKat OS και για άλλες συσκευές κινητών της LG θα γίνουν σε μεταγενέστερο στάδιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Είναι μεγάλη αδικία που δεν τρέχει σε παλιότερα κινητά οπότε νομίζουν ότι έχουμε χρήμα, να σπαταλάμε καινούργιο κινητό και νέα έκδοση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκέφτομαι να πάρω την κορεάτικη έκδοση από το aliexpress, έχει κανείς εμπειρία με την πολιτική της LG σε τέτοιες περιπτώσεις όσον αφορά την ευρωπαϊκή εγγύηση; (θα ρωτήσω φυσικά)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς άνετα να την πάρεις από το tokinito.gr που ενώ λέει EU είναι κορεάτικα. Πήρα ένα λευκό την προηγούμενη εβδομάδα και το επέστρεψα με το που το άνοιξα. Κορεατικες εφαρμογές (που διαγράφονται όμως, δεν είναι κλειδωμένες), κορεάτικα στο πίσω μέρος της συσκευασίας. Όσο για εγγύηση η procordia μου είπε ισχύει κανονικά, όταν κάλεσα και ρώτησα με το imei, εκτός αντικατάστασης. Σε περίπτωση που δεν επισκευάζεται μου είπανε, και είναι εντός εγγύησης, δεν θα γίνει αντικατάσταση από αυτούς, κάτι που ισχύει και για τα ευρωπαϊκά μοντέλα, σύμφωνα με τα λεγόμενα τους. Αυτό που με χάλασε είναι ότι δεν θα είχα 4G καθόλου, και γι'αυτο το επέστρεψα και πήρα τα χρήματα μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό με τα LTE Bands έψαχνα και εγώ, το κορεάτικο μοντέλο είναι συμβατό σε μία από τις LTE μπάντες που έχει ο τωρινός πάροχος αλλά αν θέλω να το πουλήσω είναι ασύμβατο με τις LTE μπάντες άλλων παρόχων. Οπότε μάλλον σε 32άρι ευρωπαικό θα πάω, το 16άρι είναι απλά έγκλημα όπως και ότι μόνο η κορεάτικη έκδοση έχει υποδοχή για SD. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θα το έλεγα και έγκλημα. Ανάλογα την χρήση και τις ανάγκες του καθενός. Όπως και να'χει όμως εκείνο που είχα στα χέρια μου για κάποιες ώρες δεν είχε LTE ούτε με voda ούτε με cote. Το 32αρι πάλι εδώ δεν έχει καθόλου εγγύηση, όπως μου εξήγησαν στην procordia γιατί δεν εισάγεται επίσημα στην Ευρώπη, οπότε και δεν υπάρχουνε ανταλλακτικά (λες και έχει άλλη διάφορα εκτός της μνήμης). Λεγόμενα δικά τους πάντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα ρωτήσω απευθείας την LG το πρωί. Αν κάποιος πήρε συσκευή με τέτοια χαρακτηριστικά και του φτάνουν τα 16 γίγα (11-12 πραγματικά?) τότε μάλλον πήρε ακριβότερη συσκευή απ' ότι του χρειάζονταν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα ρωτήσω απευθείας την LG το πρωί. Αν κάποιος πήρε συσκευή με τέτοια χαρακτηριστικά και του φτάνουν τα 16 γίγα (11-12 πραγματικά?) τότε μάλλον πήρε ακριβότερη συσκευή απ' ότι του χρειάζονταν. 

 

10,6

Ούτε εμένα μου φτάνουν, αλλά θα συμβιβαστώ αναγκαστικά

Έχω παραγγείλει και Link.png Site: αυτό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...