Προς το περιεχόμενο

Φώτα αυτοκινήτου


blazar

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χαλασε 4€ παρε ενα σετ να δεις πως φεγγουν.. και αν σου αρεσει.. φτιαξε τα ρελεδιαα! :P

Εχω δει xenon σε καθρευτη που να μην με ενοχλει καν.. παιζει ρολο και το φαναρι αλλα και το υψος του...απο "ποιοτητες" προσωπικα απο θεμα "λαμπας" ιδια σκατα τις βαζω ολες αυτες.. Ειχα δοκιμασει και σε εμενα ενα κιτ 4300κ που το ρυθμισα οσο καλυτερα γινοταν και σε βολτα με φιλο μπροστα σε αλλο αμαξι μου ειπε πως δεν ενοχλουν απλα φαινονται απο "λιγο πιο δυνατα".. Και παλι.. γεια σααας! Crystal Vision και ειμαι μια χαρα! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 38
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αυτη τη περιοδο ουτε 4 ουτε 0€ ευρω σε ανουσιες αγορες :P ολα στην ακρη μπας και βαλω κανα λαστιχο και κανα αμορτισερ γιατι θα σκοτωθω καμια ωρα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.autospark.gr/shop/%CE%BB%CE%AC%CE%BC%CF%80%CE%B5%CF%82-%CF%85%CF%88%CE%B7%CE%BB%CE%AE%CF%82-%CE%B1%CF%80%CF%8C%CE%B4%CE%BF%CF%83%CE%B7%CF%82/48680-narva-%CF%83%CE%B5%CF%84-%CE%BB%CE%AC%CE%BC%CF%80%CE%B5%CF%82-12v-range-power-white-h4-6055w-p43-%CF%83%CE%B5%CF%84-%CF%84%CF%89%CE%BD-2/

 

εγω παλι χρονια τωρα αγοραζω τις narva(made in germany) για τα αμαξια μας, μου κρατανε παρα πολυ καιρο και βγαζουν ωραιο λευκο-μπλε φως , 4500Κ ,χωρις να τυφλωνουν(με σωστο ρυθμισμα). Kαι απο δεσμη ειμαι αρκετα ευχαριστημενος. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 9 μήνες μετά...

Thread hijack: θέλω να αλλάξω λάμπα πορείας στο Astra. Βλέπω πως θέλω την H7 και έχω τις εξής ερωτήσεις:

 

1) Θέλω σχετική ομοιογένεια στο φως, το κλασσικό κιτρινιάρικο φως. Τι ψάχνω; Όχι xenon, όχι halogen;

2) Η μεγάλη σκάλα μου από τι τύπο λάμπας παίζει;

3) Βενζινάδικα πουλάνε τέτοιες και αν ναι, έχουν σημαντική διαφορά στην τιμή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) Αλογόνου είναι οι H7. Με θερμοκρασία λευκού γύρω στα 3200 Κέλβιν.

2) HB3 μάλλον.

3) Νορμάλ τιμή έχουν στα βενζινάδικα (στην επαρχία τουλάχιστον, όταν έχουν).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) δηλαδη θελεις την κλασσικη λαμπα? Oλες οι εταιριες εχουν τις κλασσικες λαμπες και τις πιο ενυσχημενες.. προτεινω phillips xtreme vision.. κλασικο χρωμα φως, πιο δυνατες ομως!  αλλιως philips crystal vision..πιο δυνατες! 

2)ποιο αστρα ειναι? check σε κανα site τυπου on parts

3) αναλογος το βενζιναδικο!  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ παιδιά, το H μοντέλο 08 είναι. Επειδή βαριέμαι να αλλάζω και τις δύο, θέλω να υπάρχει μια συμμετρία, οπότε θα παίξω στην νορμάλ. Δεν έχω πατήσει και κανέναν ως τώρα νύχτα, αρκούμαι. Ευχαριστώ! =)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήν βάλεις μεγαλύτερης ισχύος λάμπες,από αυτές πού προτείνει ο κατασκευαστής.Ακόμη καί νά εγκαταστήσεις ρελέ γιά νά προστατέψεις τόν διακόπτη,θά δημιουργηθεί πρόβλημα στό ίδιο τό φανάρι.Λόγω τών μεγαλύτερων θερμικών φορτίων,θά καταστραφεί ο καθρέπτης τών φανών.Ποιοτικές λάμπες καί σωστή ρύθμιση φώτων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποια είναι η διαφορά της πρώτης με τη δεύτερη; Το Η4 με το H7 δηλαδή

 

edit, βλέπω ότι το δικό μου παίρνει H1, άρα τέτοια πρέπει να ψάξω λογικά ε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.philips.co.uk/content/gb/automotive-car-lights/www/en/carlights/headlights.html?int_origin=2_LI_all_slot1_gb_en_carlights_sparekits_headlightscategory.html

ή osram  narva ring piaa

σχεδον ολα τα σιτε εχουν λινκ για να βρισκεις τι λαμπες φορας ή ειναι συμβατα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποια είναι η διαφορά της πρώτης με τη δεύτερη; Το Η4 με το H7 δηλαδή

 

edit, βλέπω ότι το δικό μου παίρνει H1, άρα τέτοια πρέπει να ψάξω λογικά ε;

Η Η4 έχει την μεσαία σκάλα και τους προβολείς σε μία λάμπα ενώ η H7 είναι μόνο μεσαία σκάλα νομίζω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.autospark.gr/shop/%CE%BB%CE%AC%CE%BC%CF%80%CE%B5%CF%82-%CF%85%CF%88%CE%B7%CE%BB%CE%AE%CF%82-%CE%B1%CF%80%CF%8C%CE%B4%CE%BF%CF%83%CE%B7%CF%82/48680-narva-%CF%83%CE%B5%CF%84-%CE%BB%CE%AC%CE%BC%CF%80%CE%B5%CF%82-12v-range-power-white-h4-6055w-p43-%CF%83%CE%B5%CF%84-%CF%84%CF%89%CE%BD-2/

 

εγω παλι χρονια τωρα αγοραζω τις narva(made in germany) για τα αμαξια μας, μου κρατανε παρα πολυ καιρο και βγαζουν ωραιο λευκο-μπλε φως , 4500Κ ,χωρις να τυφλωνουν(με σωστο ρυθμισμα). Kαι απο δεσμη ειμαι αρκετα ευχαριστημενος.

Επειδή πήρα κάτι ψείρες λεντ και βγάζουν λευκό ψυχρό, θα ταιριάζουν με αυτές;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...