Προς το περιεχόμενο

Επίσημο το Galaxy Tab3 Lite της Samsung


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ας μου εξηγησει καποιος τη λογικη να αφαιρεσουν την μπροστινη καμερα.

 

ενα τετοιο απλο ταμπλετακι το παιρνεις για skype και λιγο ιντερνετ.

 

 

Αν δεν μπαίνει skype δεν έχει νόημα η μπροστά camera, δεν μπαίνουν ολοι...

 

Προχθές αγόρασα για την κόρη μου 4πύρηνο ASUS με 16gb 2 κάμερες 5mp &1,2mp gps κ.λ.π 139€.Σκέφθηκα ότι είναι χαμηλή η τιμή του γιατί έχουν ξεπεραστεί τα χαρακτηριστικά του,μέχρι που διάβασα για το Galaxy Tab3 Lite.

Αν η τιμή του samsung ξεπερνά τα 90€, κατά την άποψη μου, θα πουλήσει ελάχιστα κομμάτια σε άσχετους.

 

149 το πήρες...

 

"Εχουν 19 ευρώ διαφορά", σε αυτή την κατηγορία παίζουν ρόλο και τα 5 ευρώ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν μπαίνει skype δεν έχει νόημα η μπροστά camera, δεν μπαίνουν ολοι...

 

 

149 το πήρες...

 

"Εχουν 19 ευρώ διαφορά", σε αυτή την κατηγορία παίζουν ρόλο και τα 5 ευρώ...

Ξέρεις καλύτερα από εμένα πόσο πλήρωσα;;;

Πλήρωσα 139 € με δωρεάν παράδοση στο σπίτι μου,σφραγισμένη συσκευασία απο multirama.

http://www.multirama.gr/prod/tablets/tablets/asus-memo-pad-hd-7-me173x-tablet-7-16gb-mple/prod5003488pp/

Αρχική επιλογή ήταν το ΖΤΕ http://www.e-germanos.gr/e-germanos/products/showCloseUp.eg?productListId=65197&selectedCategoryId=1883 στα 130€ που δεν ήταν διαθέσιμο.

Αν παίζουν ρόλο και τα 5€ (9€ σε μένα) τότε βάσει

χαρακτηριστικών το samsung θα πρέπει να πωλείται γύρω στα 60€-70€

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρεις καλύτερα από εμένα πόσο πλήρωσα;;;

Πλήρωσα 139 € με δωρεάν παράδοση στο σπίτι μου,σφραγισμένη συσκευασία απο multirama.

http://www.multirama.gr/prod/tablets/tablets/asus-memo-pad-hd-7-me173x-tablet-7-16gb-mple/prod5003488pp/

Αρχική επιλογή ήταν το ΖΤΕ http://www.e-germanos.gr/e-germanos/products/showCloseUp.eg?productListId=65197&selectedCategoryId=1883 στα 130€ που δεν ήταν διαθέσιμο.

Αν παίζουν ρόλο και τα 5€ (9€ σε μένα) τότε βάσει

χαρακτηριστικών το samsung θα πρέπει να πωλείται γύρω στα 60€-70€

 

Εγώ έλεγα για το Asus MeMO Pad ME172V (16GB), που σε σκρουτζο-μαγαζο κάνει 149, σε άλλα μαγαζιά κάνει 160+.

 

Εσύ πήρες το Asus MeMo Pad HD 7 ME173X στα 139, που σε σκουτζο-μαγαζο κάνει 159, σε άλλα μαγαζιά κάνει 170+. Εγώ δεν θα το έπαιρνα, είναι εκθεσιακό ή από επιστροφή.

 

Τώρα η samsung τι να κάνει ? Να βάλει τιμή σκρουτζο-μαγαζου ? Να βάλει τιμή εκθεσιακού ?

 

Όταν λέμε για τιμές κοιτάμε τον μέσο όρο, όχι την τιμή ενός καταστήματος…

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έλεγα για το Asus MeMO Pad ME172V (16GB), που σε σκρουτζο-μαγαζο κάνει 149, σε άλλα μαγαζιά κάνει 160+.

 

Εσύ πήρες το Asus MeMo Pad HD 7 ME173X στα 139, που σε σκουτζο-μαγαζο κάνει 159, σε άλλα μαγαζιά κάνει 170+. Εγώ δεν θα το έπαιρνα, είναι εκθεσιακό ή από επιστροφή.

 

Τώρα η samsung τι να κάνει ? Να βάλει τιμή σκρουτζο-μαγαζου ? Να βάλει τιμή εκθεσιακού ?

 

Όταν λέμε για τιμές κοιτάμε τον μέσο όρο, όχι την τιμή ενός καταστήματος…

 

Ειλικρινά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί επιμένεις στις λάθος απόψεις σου. Αν διαβάσεις προσεκτικά τι έγραψα θα δεις ότι το πήρα σφραγισμένο !!! Η τιμή του  στο εξωτερικό έχει πέσει ήδη στα 90€- λές να είναι εκθεσιακά;;

Στα 139€ υπήρχε στα πιο γνωστά καταστήματα :media mark – multirama- public. Ποιο μέσο όρο κοιτάς εσύ;

H samsung ότι τιμή και να βάλει,αναγκαστικά θα είναι και τιμή σκρουτζο-μαγαζου αφού το skroutz παίρνει τιμές από περίπου 1000 καταστήματα.

Τώρα για την samsung αυτό που θέλω να κάνει είναι να μην πουλάει φύκια για μεταξωτές κορδέλες στους ανενημέρωτους Έλληνες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειλικρινά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί επιμένεις στις λάθος απόψεις σου. Αν διαβάσεις προσεκτικά τι έγραψα θα δεις ότι το πήρα σφραγισμένο !!! Η τιμή του  στο εξωτερικό έχει πέσει ήδη στα 90€- λές να είναι εκθεσιακά;;

Στα 139€ υπήρχε στα πιο γνωστά καταστήματα :media mark – multirama- public. Ποιο μέσο όρο κοιτάς εσύ;

H samsung ότι τιμή και να βάλει,αναγκαστικά θα είναι και τιμή σκρουτζο-μαγαζου αφού το skroutz παίρνει τιμές από περίπου 1000 καταστήματα.

Τώρα για την samsung αυτό που θέλω να κάνει είναι να μην πουλάει φύκια για μεταξωτές κορδέλες στους ανενημέρωτους Έλληνες

 

Δώσε λινκ με γνωστό κατάστημα εξωτερικού που το πουλάει 90 ευρώ…

 

Multirama, public, Media Markt, δεν υπάρχει στην βάση δεδομένων τους, ότι αποτέλεσμα παίρνεις είναι από την cache της google. Αν έβγαλαν προσφορά και πούλησαν 2-3 ή κανένα, δεν έχει καμία σημασία.

 

Δεν μπορείς να βγάλεις συμπέρασμα από το εκθεσιακό που αγόρασες…

 

159 στο skroutz, αυτή είναι η χαμηλότερη τιμή αυτή την στιγμή…

 

Το tablet σου στην αμερική έχει 149$, το Samsung θα έχει τιμή εκκίνησης 130$, αργότερα θα πέσει η τιμή, και πάλι έχουν 19$ διαφορά…

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχικά με διόρθωσες για την τιμή που το αγόρασα,πιστεύοντας μάλιστα ότι πήρα το πιο απλό μοντέλο.

Έπειτα αμφισβητείς ότι υπήρχε όπως σου γράφω στα 3 γνωστά καταστήματα ,και ότι το παρέλαβα στις 14/1/14 στα 139€.

Συνεχίζεις να επιμένεις ότι είναι εκθεσιακό ή επιστρεφόμενο ενώ έχω ξεκαθαρίσει από την αρχή ότι ήρθε σφραγισμένο ,λες και αγοράζω πρώτη φορά κάτι καινούργιο ή ξέρεις εσύ καλύτερα τι παρέλαβα.

Και όλα αυτά για να αποδείξεις ότι συμφέρει το samsung που ΥΠΟΘΕΤΕΙΣ ότι θα είναι 9€ φθηνότερο χωρίς καν να δεις το πολύ ανώτερο ZTE S8Q στα 130€ !!!

Εδώ η τιμή που ανέφερα στα 120$=89€ πριν εξαντληθεί:

http://slickdeals.net/f/6558250-asus-memopad-hd-7-inch-16-gb-tablet-blue-me173x-a1-bl-120

Και εδώ η τιμή του σήμερα 140$ = 103€

http://www.amazon.com/MeMOPad-HD-7-Inch-Blue-ME173X-A1-BL/dp/B00E0EY7Z6/ref=sr_1_1?t=slickdeals&tag=slickdeals&ascsubtag=sRtlzoArEeOGB_JvjwbRWg0_wqOs3_0_0_0&ie=UTF8&qid=1387075431&sr=8-1&keywords=ASUS+MeMOPad+HD

Αλλά σίγουρα θα είναι εκθεσιακά,ή επιστρεφόμενα,ή θα βγάζουν καπνούς και σίγουρα δεν θα είναι samsung.

Δεν καταλαβαίνω το κόλλημα και τις αυθαίρετες διαπιστώσεις σου και δεν σκοπεύω να ασχοληθώ άλλο εφόσον έχεις αποφασίσει ότι έχεις δίκιο.

Είναι αδύνατη η συζήτηση με κάποιον που προσποιείται πως δεν ψάχνει την αλήθεια αλλά την κατέχει ήδη.R.Rolland-Γάλλος Νομπελίστας

Για να είναι κανείς απολύτως σίγουρος για κάτι, πρέπει να ξέρει τα πάντα ή απολύτως τίποτα γι’ αυτό. Χ.Κίσσιγκερ.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@northjohn

 

Έκανες τα 140 δολάρια 90 ευρώ ? Μήπως λείπει κάτι ?

 

90 ευρώ στο εξωτερικό = λινκ με κατάστημα που να έχει το tablet 90 ευρώ

 

Εγώ θα περιμένω να μου το βρεις σε ελληνικό κατάστημα στα 139, αλλά όχι από google αναζήτηση, να υπάρχει στο κατάστημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...