Προς το περιεχόμενο

Οδηγός επιλογής ηχείων για τον υπολογιστή μας.


WalkerSW

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ωραια κ τα boss κ τα edifier που εχουν bluetooth.Λεω να προτιμησω κατι με bluetooth ωστα να τα βαλω κ μακρια απο το pc, 2,5 με 3 μετρα περιπου...Δουλευουν οκ τα bt η εχουν προβλημα με την ληψη?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ωραια κ τα boss κ τα edifier που εχουν bluetooth.Λεω να προτιμησω κατι με bluetooth ωστα να τα βαλω κ μακρια απο το pc, 2,5 με 3 μετρα περιπου...Δουλευουν οκ τα bt η εχουν προβλημα με την ληψη?

Δεν το ξέρω αυτό με το bt... μια ζωή ενσύρματα τα έχω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραια κ τα boss κ τα edifier που εχουν bluetooth.Λεω να προτιμησω κατι με bluetooth ωστα να τα βαλω κ μακρια απο το pc, 2,5 με 3 μετρα περιπου...Δουλευουν οκ τα bt η εχουν προβλημα με την ληψη?

Εφόσον είσαι σε νορμάλ αποστάσεις και χωρίς πολλά πολλά εμπόδια δεν θα έχεις θέμα με το bt.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια καλησπερα. θελω ηχεια για pc τα οποια να ειναι οσο πιο μικρα γινεται, με οσο πιο καθαρο ποιοτικο ηχο γινεται, να μπορουν να τοποθετηθουν σε τοιχο κρεμαστα. και να ΜΗΝ εχουν εξτρα sub. να ειναι δηλαδη 2.0


 


ελεγα για τα Τ40. υπαρχει καποια καλυτερη προταση;


μαξ 100 ευρω πανω κατω


Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίος οδηγός, απλά βρίσκω υπερβολικό το σημείο με τα budgets. Από την προσωπική μου εμπειρία θεωρώ πολύ καλά 2.1 τα Logitech Z313 που κοστίζουν 30 ευρώ όπως μπορείς να βρεις πολύ καλά 5.1 με 50-100 ευρώ. Εγώ έχω Logitech X-530 του 2006 και ακούγονται εξαιρετικά μέχρι και σήμερα τα οποία τα είχα αγοράσει 69 ευρώ και υπάρχουν αντίστοιχες σύγχρονες προτάσεις. Ένας μέσος χρήστης που θέλει μουσική, ταινίες, gaming δεν έχει νόημα να αγοράσει κάτι ακριβότερο κατα την γνώμη μου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισης ενας ΠΟΛΥ χρησημος οδηγος για αγορα ηχειων γενικα http://athensproaudio.gr/odigos-agoras/loudspeakers-el.html

διαβαστε τον για να μην σας λενε διαφοροι πωλητες μακακιες και σας πιανουν κοροιδα

και μπραβο στον WalkerSW για τον συντομο οδηγο

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίος οδηγός, απλά βρίσκω υπερβολικό το σημείο με τα budgets. Από την προσωπική μου εμπειρία θεωρώ πολύ καλά 2.1 τα Logitech Z313 που κοστίζουν 30 ευρώ όπως μπορείς να βρεις πολύ καλά 5.1 με 50-100 ευρώ. Εγώ έχω Logitech X-530 του 2006 και ακούγονται εξαιρετικά μέχρι και σήμερα τα οποία τα είχα αγοράσει 69 ευρώ και υπάρχουν αντίστοιχες σύγχρονες προτάσεις. Ένας μέσος χρήστης που θέλει μουσική, ταινίες, gaming δεν έχει νόημα να αγοράσει κάτι ακριβότερο κατα την γνώμη μου.

 

Οπως ήδη ανεφερα ο οδηγος των budget δεν ειναι αυστηρός και το καθε αυτί εχει διαφορετικα γουστα. Για να μπορεσεις να κρινεις και να συγκρινεις καποια ηχεια πρεπει να εχεις ακουσει αρκετά απο αυτά.... πχ πραγματικα πιστευω οτι στην κατηγοριά των 30 αν ακουσεις αυτά http://www.skroutz.gr/s/316475/Genius-SP-HF500A.html θα σου αρεσουν πολυ περισσοτερο απο τα Ζ313. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραιος walker  συγχαρητηρια για τον κοπο σου !

τις ενστασεις μου οσο αναφορα την ψηφιακη συνδεση τις ξερεις αλλα οπως και να χει μπραβο σου και παλι  , καλος κ πανω απ ολα κατανοητος οδηγος!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπως ήδη ανεφερα ο οδηγος των budget δεν ειναι αυστηρός και το καθε αυτί εχει διαφορετικα γουστα. Για να μπορεσεις να κρινεις και να συγκρινεις καποια ηχεια πρεπει να εχεις ακουσει αρκετά απο αυτά.... πχ πραγματικα πιστευω οτι στην κατηγοριά των 30 αν ακουσεις αυτά http://www.skroutz.gr/s/316475/Genius-SP-HF500A.html θα σου αρεσουν πολυ περισσοτερο απο τα Ζ313. 

 

μια ερώτηση: ποια η διαφορά των HF500A με τα HF360Bπου τα βρίσκει κανείς σε παρόμοιες τιμές;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...