Προς το περιεχόμενο

Οδηγός επιλογής ηχείων για τον υπολογιστή μας.


WalkerSW

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα, δε ξέρω πόσο on topic είμαι αλλά είχα την περιέργια να μάθω αν γνωρίζει κάποιος αν αυτό εδώ το ηχείο: http://www.skroutz.gr/s/5338897/Sony-CMT-X3CD.html μπορεί να συνδεθεί σε σταθερό υπολογιστή με AUX έτσι ώστε να είναι η κύρια πηγή ήχου...

Συνδέσεις: Bluetooth, USB

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Φιλε Δασκαλάκη μια χαρα ειναι Z333 με πολυ καλες ξριτικες, με 30ευρω πανω πας σε Z533 που ειναι πολυ καλυτερα κ πολυ ισορροπημένα 30watt οι δορυφόροι κ 30W το woofer. επιλογή μονόδρομος σε 2.1 κατω το 100 ευρώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δασκαλάκη και λοιποί, Logitech δεν υπάρχει πλέον σε σοβαρά ηχεία, πλαστικά κουτάκια -κοινώς πεταμένα λευτά- για πιτσιρικάδες φτιάχνει που δεν προσφέρουν απολύτως τίποτα εκτός από μπουμ μπουμ...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δασκαλάκη και λοιποί, Logitech δεν υπάρχει πλέον σε σοβαρά ηχεία, πλαστικά κουτάκια -κοινώς πεταμένα λευτά- για πιτσιρικάδες φτιάχνει που δεν προσφέρουν απολύτως τίποτα εκτός από μπουμ μπουμ...

Θέλω να ξέρω αν βάλω τέρμα καρατερμα τα Genius για κάνα μισάωρο μόνο να δω αν μετά δεν τρίζουν οι δορυφόροι και το woofer.

Έχω τα ζ523, τα έχω παίξει αρκετές φορές καρατερμα (κάθε φορά 2-3 ώρες) και ακόμα παίζουν σαν καινούρια. Πολύ τίμια ηχεία για τα 60€ που είχα δώσει χρόνια πριν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω να ξέρω αν βάλω τέρμα καρατερμα τα Genius για κάνα μισάωρο μόνο να δω αν μετά δεν τρίζουν οι δορυφόροι και το woofer.

Έχω τα ζ523, τα έχω παίξει αρκετές φορές καρατερμα (κάθε φορά 2-3 ώρες) και ακόμα παίζουν σαν καινούρια. Πολύ τίμια ηχεία για τα 60€ που είχα δώσει χρόνια πριν.

Για 60 € την εποχή που τα πήρες, τότε δηλαδή που έπαιζαν μόνες τους 2-3 εταιρείες και δεν είχες σχεδόν καθόλου επιλογές καλά ήταν, από τότε όμως έχουν αλλάξει πάααρα πολλά πράματα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο ξάδερφος μου εχει τα Z533 κ ειναι παρα πολυ ευχαριστημένος, τα εχω ακούσει προσωπικα κ ειναι εξαιρετικά με δυνατο βαθυ μπασο κ πολυ καλες ψηλες, καθαρος δυνατός ηχος χωρίς να παραμορφώνεται ιδιαίτερα,καποιοι εχουν εμπαθεια σε καποιες εταιρίες κ κρινουν με αυτον το τροπο μην τους ακούτε...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ζαχαρή εγώ πάντως δεν σε άκουσα και πήρα αυτα http://www.e-shop.gr/genesis-ncs-0856-helium-600-60w-rms-21-gaming-surround-speakers-p-PER.573419 στα 46.90 από crazy sundays πολύ απλά γιατί τα είχαν όλα... Ξύλινο σώμα, 2χ15w δορυφορους 30w sub, μεγάλα (σε ιντσες) ηχεία volume/bass controle κτλ. Παρέλαβα σήμερα και λόγο δουλειάς δεν τα εστησα αλλά θα επανέλθω για κριτική...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο ξάδερφος μου εχει τα Z533 κ ειναι παρα πολυ ευχαριστημένος, τα εχω ακούσει προσωπικα κ ειναι εξαιρετικά με δυνατο βαθυ μπασο κ πολυ καλες ψηλες, καθαρος δυνατός ηχος χωρίς να παραμορφώνεται ιδιαίτερα,καποιοι εχουν εμπαθεια σε καποιες εταιρίες κ κρινουν με αυτον το τροπο μην τους ακούτε...

Προφανώς δεν έχεις ακούσει ούτε 'σύ ούτε ο ξάδελφος σου ποτέ σοβαρά ηχεία (δεν είναι κακό), για 15άχρονα παιδιά (σαν ένα που έψαχνε πριν καιρό κάτι που να...ενοχλεί τους γείτονες) είναι μια χαρά, για μεγαλύτερα όμως...  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε είμαι κάτοχος edifier r1700bt, οπως βλέπεις εχω ακούσει σοβαρα ηχεια, σε αυτην την τιμη που ειπε ο φιλος των 50-80 ευρώ 2.1 ποιοτικες επιλογες ειναι μετρημένες στα δαχτυλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ζαχαρή εγώ πάντως δεν σε άκουσα και πήρα αυτα http://www.e-shop.gr/genesis-ncs-0856-helium-600-60w-rms-21-gaming-surround-speakers-p-PER.573419 στα 46.90 από crazy sundays πολύ απλά γιατί τα είχαν όλα... Ξύλινο σώμα, 2χ15w δορυφορους 30w sub, μεγάλα (σε ιντσες) ηχεία volume/bass controle κτλ. Παρέλαβα σήμερα και λόγο δουλειάς δεν τα εστησα αλλά θα επανέλθω για κριτική...

Ελπίζω -αλλά δεν το νομίζω- μέσα στα όλα να έχουν και...ήχο και όχι απλά...ηχορύπανση τύπου μπουμ μπουμ...

 

φιλε είμαι κάτοχος edifier r1700bt, οπως βλέπεις εχω ακούσει σοβαρα ηχεια, σε αυτην την τιμη που ειπε ο φιλος των 50-80 ευρώ 2.1 ποιοτικες επιλογες ειναι μετρημένες στα δαχτυλα.

Σ' αυτή την κατηγορία τιμής σε 2.1 μόνο αυτά https://www.skroutz.gr/c/112/multimedia-speakers.html?keyphrase=Genius+SW-HF2.1+1205, https://tronix.gr/prod.php?p=1788, http://www.pc1.gr/showitem.php?ID=200034435 και τέλος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπουμ μπουμ ειναι αυτα τα genius που εγραψες με 29αρι woofer κ 8αρια δορυφόρους, με 30w δορυφορους κ 30 woofer δεν υπάρχει μπου μπουμ.

Δεν κατάλαβα τίποτα, μπορείς να κάνεις ένα explain?

 

Logi = ξεκάθαρο μπουμ μπουμ κι βαβούρα σε βαθμό ηχορύπανσης. Περί προσωπικών προτιμήσεων και υποκειμενικών θεωρήσεων, πάσο, πιθανότατα για κάποιους αυτό είναι το ζητούμενο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπουμ μπουμ ειναι αυτα τα genius που εγραψες με 29αρι woofer κ 8αρια δορυφόρους, με 30w δορυφορους κ 30 woofer δεν υπάρχει μπου μπουμ.

ΜΠΟΥΜ ΜΠΟΥΜ ΜΠΟΥΜ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αδερφε που εισαι και ΑΕΚαρα δυσκολα κάποιος να εμπιστευτεί την genius την 16η σε πωλήσεις παγκοσμίως ή την trust που ειναι απαράδεκτη σε ποιότητα κατασκευής κλπ. μια χαρα είναι τα logitech για pc χρηση δεν θες τιποτα σπουδαίο. Αλλιως δινεις πανω απο 100 κ πας σε edifier s330d σε 2.1 ή edifier r1700bt,κ μετα ξεφεύγουμε στο μπατζετ με KRK Rokit 5, JBL lsr305 edifier 2730d κλπ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...