Προς το περιεχόμενο

Οδηγός επιλογής ηχείων για τον υπολογιστή μας.


WalkerSW

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εδώ δεν υπάρχει χώρος για κανονική τοποθέτηση 5.1, λέτε να στήσει κανένα atmos; Γιατί όχι; Θα πρότεινα στο φίλο να κοιτάξει το ενδεχόμενο μιας ηχομπάρας όπου δι' ανακλάσεων θα υποστηρίζεται και η πληροφορία καθ' ύψος.

Ωστόσο δεν αποκλείεται να είναι εφικτή η ορθή τοποθέτηση του 5.1 σύμφωνα με την προδιαγραφή ITU-R BS.2159-4 καθώς δεν έχουμε κάτοψη του χώρου για να κρίνουμε ασφαλώς. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Κι εκτός αυτού, το δωμάτιο φαίνεται παιδικό. Πόσο καιρό να ζήσει ακόμα εκεί αν πάρει τα καλά 5.1 που πρότεινε στην αρχή και να του μείνουν για χρόνια καλής λειτουργίας; Το 2Χ3 είναι όντως πρόβλημα για τώρα, ας σκεφτεί λοιπόν και για το μέλλον του γιατί φαίνεται ότι θέλει να διαθέσει χρήμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κομπιουτεροηχεία 5.1 και καλά δεν γίνεται. Και δεν εννοώ μόνο από πλευράς απόδοσης. Εννοώ από πλευράς αξιοπιστίας και "πόσο θα κρατήσουν". Για ρώτα τον τι είχε πριν... ^_^

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@LinityTech 

Είσαι ο captain gold απ'ότι κατάλαβα. Δεν χρειάζεται να στέλνεις πμ. Είναι αρκετό να κάνεις mention, όπως εγώ τώρα.

Ο χώρος σου είναι λίγο μικρός για surround. Τα microlab φαίνονται καλά. Και τα edifier είναι καλά με βάση αυτούς που τα δοκίμασαν. Το πολύ πολύ να κόψεις μπάσο αν δεις ότι το δωμάτιο βουίζει με το γούφερ που έχουν.

24 λεπτά πριν, Pleo είπε

Κομπιουτεροηχεία 5.1 και καλά δεν γίνεται. Και δεν εννοώ μόνο από πλευράς απόδοσης. Εννοώ από πλευράς αξιοπιστίας και "πόσο θα κρατήσουν". Για ρώτα τον τι είχε πριν... ^_^

Τα megaworks 550 thx "πέθαναν" μετά από 10 χρόνια χρήσης. Τα πρώτα 3 χρόνια μόνο τα ζόριζα σε εντάσεις(στα δυναμικά των ταινιών κυρίως) και μετά άκουγα μόνο στέρεο σχετικά σιγά. Ώσπου μια μέρα το γούφερ έβγαζε έναν περίεργο ήχο σαν κροτάλισμα και χωρίς να ακούγεται τίποτε άλλο. Δεν επανήλθαν ποτέ. Δεν είδα φουσκωμένους πυκνωτές όταν τα άνοιξα. Λογικά πρέπει να χρησιμοποιούν πολύ μάπα ανταλλακτικά σε τέτοιου επιπέδου συστήματα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πάρε τα z906 και αργότερα  μια asus xonar και άστα να γκρεμίσουν το δωμάτιο σου στις ταινίες και στα παιχνίδια να γουστάρεις.

(Οι πολλές αλλαγές σε συστήματά ήχου μόνο κακό κάνουν. Εκπαιδεύεται το αισθητήριο σου  και φτάνεις κάποια στιγμή σε φάση που ποτέ δεν είναι ικανοποιημένα τα αυτιά σου και με τρύπιες τσέπες )

Επεξ/σία από TEOKOS
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψαχνω για ηχεια για παρουσιασεις και μουσικη, δεν ζηταω πολλα, καθαρα οσο γινεται και ενταση οσο πιο πολυ γινεται. Μεχρι 40€ Max μαζι με τα μεταφορικα απο Ελληνικο καταστημα αυστηρως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@pirmen56

καρτα ηχου εχω  την soundblaster ae-5  περα απο αυτο  πιστευεις οτι τα  Microlab M-1910 https://www.skroutz.gr/s/3297394/Microlab-M-1910.html    αξιζουν? η να επαιρνα τα Edifier S760D?

https://www.skroutz.gr/s/4828090/Edifier-S760D.html

Επεξ/σία από LinityTech
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, LinityTech είπε

@pirmen56

καρτα ηχου εχω  την soundblaster ae-5  περα απο αυτο  πιστευεις οτι τα  Microlab M-1910 https://www.skroutz.gr/s/3297394/Microlab-M-1910.html    αξιζουν? η να επαιρνα τα Edifier S760D?

https://www.skroutz.gr/s/4828090/Edifier-S760D.html

Για το δωματιό σου τα microlab μάλλον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

για τα  8ΤΜ δεν υπαρχουν αλλες επιλογες περα απο τα  microlab ?θελω να πω τα  συγκεκριμενα εινε καλα? αξιζουν  αυτο  εννοω

Επεξ/σία από LinityTech
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Προτείνετέ του κάτι πιο δυνατό από εκείνα που είχε.

Με 8WRMS στην απόσταση των δύο μέτρων (λέμε τώρα το κρεβάτι) μάλλον θα τα πάρει αγκαλιά για να ακούει. Αν δεν πάρει στο χέρι τα γουφεράκια τους μέσα σε λίγο χρονικό διάστημα δηλαδή... .

Επεξ/σία από Pleo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@pirmen56 

για τα  8ΤΜ δεν υπαρχουν αλλες επιλογες περα απο τα  microlab ?θελω να πω τα  συγκεκριμενα εινε καλα? αξιζουν  αυτο  εννοω

εγω απλα ρωτησα αν υπαρχουν παρομοιες επιλογες σαν τα microlab ? αυτο ειπα

Επεξ/σία από LinityTech
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

2 ώρες πριν, Pleo είπε

Κομπιουτεροηχεία 5.1 και καλά δεν γίνεται. Και δεν εννοώ μόνο από πλευράς απόδοσης. Εννοώ από πλευράς αξιοπιστίας και "πόσο θα κρατήσουν". Για ρώτα τον τι είχε πριν... ^_^

Αυτο με τα 5.1 δε το καταλαβα τι φαση.

5.1 εχω Genius SW-N5.1

1000 τα ειχα παρει 20.5€ απο crazy sundays.

Καπου τοτε, αρχες 2011 αν δεν κανω λαθος. Στον λογαριασμο μου στο e-shop δεν υπαρχει και οι παραγγελια η πρωτη φαινεται 8 του 2012, δεν ξερω τι εχει παιχτει, ουτε email βρηκα.

Anyway, τα δουλευα στην αρχη 5.1 τωρα τα δουλευω 3.1 γιατι δεν μπορω αλλο καλωδιο στο δωματιο 😛. Ζουν και βασιλευουν ακομη.

 

genius.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, ExTaCy1337 είπε

Αυτο με τα 5.1 δε το καταλαβα τι φαση.

5.1 εχω Genius SW-N5.1

1000 τα ειχα παρει 20.5€ απο crazy sundays.

Καπου τοτε, αρχες 2011 αν δεν κανω λαθος. Στον λογαριασμο μου στο e-shop δεν υπαρχει και οι παραγγελια η πρωτη φαινεται 8 του 2012, δεν ξερω τι εχει παιχτει, ουτε email βρηκα.

Anyway, τα δουλευα στην αρχη 5.1 τωρα τα δουλευω 3.1 γιατι δεν μπορω αλλο καλωδιο στο δωματιο 😛. Ζουν και βασιλευουν ακομη.

Μεταξύ μας, ο λόγος είναι άλλος. Δεν άντεχες ή δεν σε εξιτάριζε τόσο ο ήχος τους και είπες δε βαριέσαι, τι 5.1 τι 3.1... .

Έχω κι εγώ ένα ζευγάρι logitech 11 χρόνια. Αλλά την έχει γλυτώσει γιατί δεν το τσιτάρω. Αλλιώς θα μας είχε αφήσει χρόνους... εδώ και χρόνια... .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...