Προς το περιεχόμενο

Οδηγός επιλογής ηχείων για τον υπολογιστή μας.


WalkerSW

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οπως καλα καταλαβες ναι!! Πηγαινε στα P3060 αν σε παιρνει.. Τωρα προτεινα Edifier μιας και ειμαι κατοχος με 2 ζευγαρια 2.0 ηχεια και ειμαι ικανοποιημενος απο αποδοση και κυριως εχουν σωστο ηχο!!

4 ώρες πριν, Zerg13 είπε

https://www.e-shop.gr/tracer-orlando-usb-20-speakers-p-PER.576786

https://www.e-shop.gr/tracer-speakers-20-mark-usb-bluetooth-traglo46370-p-PER.758902 καλυτερα μου φαινονται αυτα...εχει και ενα καλο σχολιο στο σκρουτζ..Υποθετω εδω εισαι..

https://www.skroutz.gr/s/6673464/Sonic-Gear-Quatro-2.html#reviews τσεκ και αυτα..

Επεξ/σία από olimpiakos 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

10 ώρες πριν, startrekdiscovery είπε

Καλησπέρα, θα ήθελα να πάρω καινούργια ηχεία για το PC μου, ειδικά τώρα που έρχονται εκπτώσεις με Black Friday, Cyber Monday αλλά δυσκολεύομαι να επιλέξω ποια ηχεία να πάρω.

Χρειάζομαι ηχεία 2.1 κυρίως για ταινίες, σειρές, gaming και περιστασιακή μουσική.

Budget μέχρι ~60€

Σκεφτομουν να πάρω τα Logitech Z333  ή τα Z533 αλλά δεν ακούω και τα καλύτερα λόγια (humming noise, fake tweeters)  για τη Logitech και αυτά που έχω τώρα Logitech X240 κάνουν εκνευρίστηκο random buzzing noise. Θα προτείνατε τα Z333 ή τα Ζ533 ή καθόλου γενικά Logitech?

Εναλλακτικά σκέφτομουν τα Creative Sound Blaster Kratos S3 ή τα S5(αν τα πετύχω σε καλή προσφορά) αλλά και γι αυτά διάβασα διαφορά παράπονα(τα S5 πχ ρομποτιζει ο ήχος) και δεν ξέρω αν αξίζουν τα παραπάνω χρήματα. Τι λέτε;

Εχετε να πρότεινετε κάποια αλλά ηχεία, άλλη μάρκα τα οποία να είναι ποιοτικότερα;;

ευχαριστώ!!! :)

https://plus3.gr/genius-speakers-1way-2-1ch-45w-wooden-brown-v-b-t-c-swhf21-1700-brv2-genius-106894

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα, έχω μεγαλώσει με ένα Luxman ενισχυτή και ηχεία KEF Concerto του 70, ο ήχος τους ήταν για μένα πολύ απολαυστικός και με γέμιζε.

Έχω ένα Marantz PM 66-SE, κάτι παλιά αλλά αχρησιμοποίητα Celestion UL8 και κάποια φτηνά KEF K. Στα Celestion ο ήχος είναι πολύ rock και χωρίς συναίσθημα, στα KEF είναι απλά χάλια οπότε την βγάζω με τα ακουστικά.

Ο χώρος είναι (6m X 4m) και η πηγή είναι η συλλογή μου από flac κυρίως κλασσικής και jazz (και λίγο rock και ηλεκτρονική) που παίζει από τον υπολογιστή (Realtek 1220 + ESS Sabre ES9018). Δεν ακούω σε πολύ δυνατή ένταση.

Στην παρέα μου με ωθούν στο να αγοράσω τα Mission QX-2 ή τα B&W 606 τα οποία δεν τα έχω ακούσει όμως έχω ακούσει άλλα Μission (ακριβούτσικα) και άλλες δημοφιλείς μάρκες όμως από κανένα ο ήχος δεν μου έχει φανεί απολαυστικός.

Μία καλή σειρά KEF σε συνδυασμό με ακριβό Marantz με έχει ενθουσιάσει όμως δεν είμαι audiophile και το κόστος μου φαίνεται εξωπραγματικό. Ο στόχος μου είναι απλά να αναβαθμίσω τον ήχο από το σύστημα μου ώστε να μην περνάω όλη τη μέρα με τα Sennheiser στα αυτιά (θα κουφαθώ στο τέλος..).

Θέλω να ρωτήσω την γνώμη σας για τα εξής:

α. Πιστεύετε ότι σωστά εντοπίσω το πρόβλημα στα παλιά ηχεία μου ή μπορεί να φταίει ο ενισχυτής / υπολογιστής για τον κακό ήχο;
β. Μήπως κάποιος έχει το ίδιο πρόβλημα και μπορεί να μου εξηγήσει γιατί κάποια ηχεία που θεωρούνται πολύ καλά εμένα μου φαίνονται αδιάφορα;
γ. Τι έχει πάει στραβά με review sites όπως το rtings και γράφουν ότι τα Logitech ακουστικά που έχω για να μιλάω στο Skype είναι εξίσου καλά με τα ακουστικά που ακούω μουσική; Τα χρησιμοποιώ και τα δύο κάθε μέρα και κατά τη γνώμη μου είναι σαν να συγκρίνεις ανόμοια πράγματα. Σαν αποτέλεσμα δεν μπορώ να εμπιστευτώ πλέον αυτά τα site για θέματα σχετικά με ήχο.
δ. Υπάρχει κάποια πρόταση για ηχεία (ή και ενισχυτή / DAC αν κρίνετε ότι χρειάζεται) ώστε να πάω να τα ακούσω όταν πάω Αθήνα και να διαβάσω για αυτά; Θέλω απλά κάτι αξιοπρεπές, απολαυστικό με συναίσθημα οπότε θα προτιμούσα το budget να είναι όσο μικρότερο γίνεται για τις απαιτήσεις μου και να μην περάσει τα 1000 ευρώ αν δεν είναι αναγκαίο.

Επεξ/σία από elpenor
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω να υποθέσω ότι ακόμα και αυτά θα σε κάλυπταν σε μικρότερο budget!

https://www.skroutz.gr/s/6397515/Edifier-R2730DB.html#reviews

https://www.skroutz.gr/s/12728497/Edifier-S880DB.html?keyphrase=Edifier+S880DB

https://www.skroutz.gr/s/19955231/Edifier-R2750DB.html?keyphrase=Edifier+R2750DB

https://www.skroutz.gr/s/9413220/Edifier-S1000DB.html?keyphrase=Edifier+S1000DB

https://www.skroutz.gr/s/11659824/Edifier-S2000-Pro.html?keyphrase=Edifier+S2000+Pro

Από κει και πέρα πας σε ενισχυτή (Yamaha, Denon, Marantz πχ) και ηχεία (Dali Zensor 3), Magnat, Klipsch, Focal, Wharfedale πχ πάλι) και είσαι ακόμα καλύτερα! Περιμένεις να απαντησουν και άλλοι...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, elpenor είπε

Καλημέρα, έχω μεγαλώσει με ένα Luxman ενισχυτή και ηχεία KEF Concerto του 70, ο ήχος τους ήταν για μένα πολύ απολαυστικός και με γέμιζε.

Έχω ένα Marantz PM 66-SE, κάτι παλιά αλλά αχρησιμοποίητα Celestion UL8 και κάποια φτηνά KEF K. Στα Celestion ο ήχος είναι πολύ rock και χωρίς συναίσθημα, στα KEF είναι απλά χάλια οπότε την βγάζω με τα ακουστικά.

Ο χώρος είναι (6m X 4m) και η πηγή είναι η συλλογή μου από flac κυρίως κλασσικής και jazz (και λίγο rock και ηλεκτρονική) που παίζει από τον υπολογιστή (Realtek 1220 + ESS Sabre ES9018). Δεν ακούω σε πολύ δυνατή ένταση.

Στην παρέα μου με ωθούν στο να αγοράσω τα Mission QX-2 ή τα B&W 606 τα οποία δεν τα έχω ακούσει όμως έχω ακούσει άλλα Μission (ακριβούτσικα) και άλλες δημοφιλείς μάρκες όμως από κανένα ο ήχος δεν μου έχει φανεί απολαυστικός.

Μία καλή σειρά KEF σε συνδυασμό με ακριβό Marantz με έχει ενθουσιάσει όμως δεν είμαι audiophile και το κόστος μου φαίνεται εξωπραγματικό. Ο στόχος μου είναι απλά να αναβαθμίσω τον ήχο από το σύστημα μου ώστε να μην περνάω όλη τη μέρα με τα Sennheiser στα αυτιά (θα κουφαθώ στο τέλος..).

Θέλω να ρωτήσω την γνώμη σας για τα εξής:

α. Πιστεύετε ότι σωστά εντοπίσω το πρόβλημα στα παλιά ηχεία μου ή μπορεί να φταίει ο ενισχυτής / υπολογιστής για τον κακό ήχο;
β. Μήπως κάποιος έχει το ίδιο πρόβλημα και μπορεί να μου εξηγήσει γιατί κάποια ηχεία που θεωρούνται πολύ καλά εμένα μου φαίνονται αδιάφορα;
γ. Τι έχει πάει στραβά με review sites όπως το rtings και γράφουν ότι τα Logitech ακουστικά που έχω για να μιλάω στο Skype είναι εξίσου καλά με τα ακουστικά που ακούω μουσική; Τα χρησιμοποιώ και τα δύο κάθε μέρα και κατά τη γνώμη μου είναι σαν να συγκρίνεις ανόμοια πράγματα. Σαν αποτέλεσμα δεν μπορώ να εμπιστευτώ πλέον αυτά τα site για θέματα σχετικά με ήχο.
δ. Υπάρχει κάποια πρόταση για ηχεία (ή και ενισχυτή / DAC αν κρίνετε ότι χρειάζεται) ώστε να πάω να τα ακούσω όταν πάω Αθήνα και να διαβάσω για αυτά; Θέλω απλά κάτι αξιοπρεπές, απολαυστικό με συναίσθημα οπότε θα προτιμούσα το budget να είναι όσο μικρότερο γίνεται για τις απαιτήσεις μου και να μην περάσει τα 1000 ευρώ αν δεν είναι αναγκαίο.

Καλησπέρα 

Στην θέση σου θα κράταγα τον ενισχυτή και θα πήγαινα σε Focal  Aria 906.  Θεωρώ  ότι είσαι πολύ καλά για αυτό που ακούς. Φυσικά πρέπει να τα ακούσεις και να σ αρέσουν ...

Σε λίγο μικρότερο budget σε Focal Chorus 706,  Όχι όμως κάτι μικρότερο από αυτό.  Ο ενισχυτής σου είναι πολύ τίμιος και σχεδόν flat οπότε δεν θα τον άλλαζα παρά μόνο αν χρειαζόμουν πολύ μεγαλύτερη (τουλάχιστο διπλάσια) ισχύ. 

Τα  Β & W 606 είναι μια χαρά επίσης αλλά μάλλον όχι γι αυτό που ακούς. Βεβαίως τα ακούς και αυτά και αποφασίζεις.

Ξεκίνα με τα ηχεία και αν νιώσεις ότι χρειάζεσαι κάτι ακόμη επενδύεις σε ένα DAC.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@olimpiakos 7 @Jiakometi Σας ευχαριστώ και τους δύο για τις απαντήσεις σας. Θα κοιτάξω να ακούσω σίγουρα τα Focal και αν μπορέσω και τα B&W.

Είχα ανοιχτή την σελίδα των Focal την στιγμή που ήρθε το μήνυμα γιατί εκεί με οδήγησε μία μικρή έρευνα που έκανα online οπότε χαίρομαι που έγινε και πρόταση για αυτά.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, elpenor είπε

Καλημέρα, έχω μεγαλώσει με ένα Luxman ενισχυτή και ηχεία KEF Concerto του 70, ο ήχος τους ήταν για μένα πολύ απολαυστικός και με γέμιζε.

Έχω ένα Marantz PM 66-SE, κάτι παλιά αλλά αχρησιμοποίητα Celestion UL8 και κάποια φτηνά KEF K. Στα Celestion ο ήχος είναι πολύ rock και χωρίς συναίσθημα, στα KEF είναι απλά χάλια οπότε την βγάζω με τα ακουστικά.

Ο χώρος είναι (6m X 4m) και η πηγή είναι η συλλογή μου από flac κυρίως κλασσικής και jazz (και λίγο rock και ηλεκτρονική) που παίζει από τον υπολογιστή (Realtek 1220 + ESS Sabre ES9018). Δεν ακούω σε πολύ δυνατή ένταση.

Στην παρέα μου με ωθούν στο να αγοράσω τα Mission QX-2 ή τα B&W 606 τα οποία δεν τα έχω ακούσει όμως έχω ακούσει άλλα Μission (ακριβούτσικα) και άλλες δημοφιλείς μάρκες όμως από κανένα ο ήχος δεν μου έχει φανεί απολαυστικός.

Μία καλή σειρά KEF σε συνδυασμό με ακριβό Marantz με έχει ενθουσιάσει όμως δεν είμαι audiophile και το κόστος μου φαίνεται εξωπραγματικό. Ο στόχος μου είναι απλά να αναβαθμίσω τον ήχο από το σύστημα μου ώστε να μην περνάω όλη τη μέρα με τα Sennheiser στα αυτιά (θα κουφαθώ στο τέλος..).

Θέλω να ρωτήσω την γνώμη σας για τα εξής:

α. Πιστεύετε ότι σωστά εντοπίσω το πρόβλημα στα παλιά ηχεία μου ή μπορεί να φταίει ο ενισχυτής / υπολογιστής για τον κακό ήχο;
β. Μήπως κάποιος έχει το ίδιο πρόβλημα και μπορεί να μου εξηγήσει γιατί κάποια ηχεία που θεωρούνται πολύ καλά εμένα μου φαίνονται αδιάφορα;
γ. Τι έχει πάει στραβά με review sites όπως το rtings και γράφουν ότι τα Logitech ακουστικά που έχω για να μιλάω στο Skype είναι εξίσου καλά με τα ακουστικά που ακούω μουσική; Τα χρησιμοποιώ και τα δύο κάθε μέρα και κατά τη γνώμη μου είναι σαν να συγκρίνεις ανόμοια πράγματα. Σαν αποτέλεσμα δεν μπορώ να εμπιστευτώ πλέον αυτά τα site για θέματα σχετικά με ήχο.
δ. Υπάρχει κάποια πρόταση για ηχεία (ή και ενισχυτή / DAC αν κρίνετε ότι χρειάζεται) ώστε να πάω να τα ακούσω όταν πάω Αθήνα και να διαβάσω για αυτά; Θέλω απλά κάτι αξιοπρεπές, απολαυστικό με συναίσθημα οπότε θα προτιμούσα το budget να είναι όσο μικρότερο γίνεται για τις απαιτήσεις μου και να μην περάσει τα 1000 ευρώ αν δεν είναι αναγκαίο.

https://www.audioshow.gr/el/καταστημα/search?keyword=YAMAHA+R-S202D&limitstart=0&option=com_virtuemart&view=category + https://www.heavenaudio.gr/fyne-audio-f302-black.html

Επεξ/σία από zacharis1955
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, Zerg13 είπε

Έχω τα creative pebble για το laptop, για τα οποία υπάρχουν θετικότατα reviews. Παίρνουν ρεύμα από usb, κάτι που μάλλον δεν ισχύει με όλα όσα δείχνεις και δεν ξέρω αν σε ενδιαφέρει για τη χρήση που τα θες.

Ένταση βγάζουν αρκετή και γεμίζουν το χώρο με ήχο που φτάνει μέχρι τα ~150Hz. Ωφέλιμο εύρος, γιατί ακούγονται και μέχρι τα ~70Hz. Παίζουν όπως περίπου τα ηχεία μια καλής τηλεόρασης, γεμίζοντας με αρκετά πλούσιο ήχο το δωμάτιο, όταν κυκλοφορείς. Όταν όμως κάθεσαι μπροστά στο laptop ακούς όλες τις ανισορροπίες(ενίοτε και λίγο δυσάρεστες) και τα κενά που υπάρχουν στον ήχο. Ειδικά για μένα που έχω συνηθίσει σε ισοσταθμισμένα ηχεία και ακουστικά. Ενώ τρίζουν αν τα ζορίσεις πολύ με βαθύ μπάσο.

Αν σκεφτείς λοιπόν ότι τα pebble είναι από τα "καλά" της κατηγορίας, από ποιότητα μην περιμένεις σχεδόν τίποτα. Μέτριος ήχος στην καλύτερη. Ακόμα και να παίζουν δυνατά κατά πάσα πιθανότατη δεν θα τα αντέχεις.

Οπότε για compact μέγεθος πας σε pebble. Για ποιότητα ίσως σε EDIFIER R19U. Αν δεν θες usb τροφοδοσία και πας για μέγιστη ένταση και ποιότητα πρέπει να ανέβεις στα 30€ τουλάχιστον.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρω ότι έχουν συζητηθεί πολλάκις εδώ μέσα, αλλά θέλω να σας ρωτήσω την αποψή σας σε ευθεία σύγκριση. Ψάχνω ηχεία για το λάπτοπ, και διαβάζοντας έχω καταλήξει σε μερικά μοντέλα. Το σπίτι μου είναι 45 τμ.(ένα δωμάτιο) και τα ηχεία θα τοποθετηθούν σ' ένα γραφείο για υπολογιστή(έχει δίπλα στα πόδια θέση για πύργο σταθερού). Η χρήση θα είναι κυρίως για μουσική και γενική περιήγηση στο διαδίκτυο και ίσως αν αγοράσω tv προσεχώς, για ταινίες. Τα μοντέλα που σκέφτομαι είναι τα εξής, μέχρι 70€:

σε 2.0

1) Edifier R1280T

2) Creative GigaWorks T20 Series II

σε 2.1

1) Sonic Gear Titan 5 BTMI

2) Creative Inspire A250

3) Logitech Z533

Δεν έχω καταλήξει αν χρειάζομαι 2.0 ή 2.1, κι αν χρειάζομαι πολλή ένταση ή όχι. Το σπίτι είναι μικρό και γενικά δεν είχα θέμα έντασης μέχρι τώρα (μόνο σε κακές πηγές ήχου). Αν πάρω 2.1 απαραίτητη προϋπόθεση είναι το subwoofer να χωράει στο χώρο του πύργου του γραφείου. Μήπως όμως τα μεγαλύτερα ηχεία είναι αχρείαστα, και σε χαμηλές εντάσεις "χειρότερα"; Επίσης, τα Edifier ας πούμε είναι πιο ογκώδη απ' τα υπόλοιπα, και ίσως μου γεμίσουν όλο το χώρου του γραφείου (μικρό σχετικά) και με ξεβολέψουν. Έχετε κάποια πρόταση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα,

Θέλω να πάρω καινούργια ηχεία για το PC (μουσική (flac κυρίως rap/hiphop/rnb) , ταινίες, games) και θα ήθελα μία δεύτερη γνώμη. Καθώς έψαχνα online είχα καταλήξει στα Edifier R2730DB αλλά μιλώντας με μερικά παιδιά μου είπαν ότι μάλλον δεν θα με βολέψουν και καλύτερα να πάω στα Edifier S350DB.

Καμία συμβουλή;

Ευχαριστώ!

 

PS: Πριν από τις παραπάνω επιλογές κοίταζα για JBL 305p ΜΚΙΙ..

Επεξ/σία από jmirko15
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, jmirko15 είπε

Καλησπέρα,

Θέλω να πάρω καινούργια ηχεία για το PC (μουσική (flac κυρίως rap/hiphop/rnb) , ταινίες, games) και θα ήθελα μία δεύτερη γνώμη. Καθώς έψαχνα online είχα καταλήξει στα Edifier R2730DB αλλά μιλώντας με μερικά παιδιά μου είπαν ότι μάλλον δεν θα με βολέψουν και καλύτερα να πάω στα Edifier S350DB.

Καμία συμβουλή;

Ευχαριστώ!

PS: Πριν από τις παραπάνω επιλογές κοίταζα για JBL 305p ΜΚΙΙ..

https://www.skroutz.gr/s/6397515/Edifier-R2730DB.html#reviews

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, olimpiakos 7 είπε

Μήπως μπορείς να μου πεις γιατί τα παραπάνω αντί για τα S350DB που μου προτείνανε τελικά; Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 15/11/2019 στις 10:43 ΠΜ, elpenor είπε

Καλημέρα, έχω μεγαλώσει με ένα Luxman ενισχυτή και ηχεία KEF Concerto του 70, ο ήχος τους ήταν για μένα πολύ απολαυστικός και με γέμιζε.

Έχω ένα Marantz PM 66-SE, κάτι παλιά αλλά αχρησιμοποίητα Celestion UL8 και κάποια φτηνά KEF K. Στα Celestion ο ήχος είναι πολύ rock και χωρίς συναίσθημα, στα KEF είναι απλά χάλια οπότε την βγάζω με τα ακουστικά.

Ο χώρος είναι (6m X 4m) και η πηγή είναι η συλλογή μου από flac κυρίως κλασσικής και jazz (και λίγο rock και ηλεκτρονική) που παίζει από τον υπολογιστή (Realtek 1220 + ESS Sabre ES9018). Δεν ακούω σε πολύ δυνατή ένταση.

Στην παρέα μου με ωθούν στο να αγοράσω τα Mission QX-2 ή τα B&W 606 τα οποία δεν τα έχω ακούσει όμως έχω ακούσει άλλα Μission (ακριβούτσικα) και άλλες δημοφιλείς μάρκες όμως από κανένα ο ήχος δεν μου έχει φανεί απολαυστικός.

Μία καλή σειρά KEF σε συνδυασμό με ακριβό Marantz με έχει ενθουσιάσει όμως δεν είμαι audiophile και το κόστος μου φαίνεται εξωπραγματικό. Ο στόχος μου είναι απλά να αναβαθμίσω τον ήχο από το σύστημα μου ώστε να μην περνάω όλη τη μέρα με τα Sennheiser στα αυτιά (θα κουφαθώ στο τέλος..).

Θέλω να ρωτήσω την γνώμη σας για τα εξής:

α. Πιστεύετε ότι σωστά εντοπίσω το πρόβλημα στα παλιά ηχεία μου ή μπορεί να φταίει ο ενισχυτής / υπολογιστής για τον κακό ήχο;
β. Μήπως κάποιος έχει το ίδιο πρόβλημα και μπορεί να μου εξηγήσει γιατί κάποια ηχεία που θεωρούνται πολύ καλά εμένα μου φαίνονται αδιάφορα;
γ. Τι έχει πάει στραβά με review sites όπως το rtings και γράφουν ότι τα Logitech ακουστικά που έχω για να μιλάω στο Skype είναι εξίσου καλά με τα ακουστικά που ακούω μουσική; Τα χρησιμοποιώ και τα δύο κάθε μέρα και κατά τη γνώμη μου είναι σαν να συγκρίνεις ανόμοια πράγματα. Σαν αποτέλεσμα δεν μπορώ να εμπιστευτώ πλέον αυτά τα site για θέματα σχετικά με ήχο.
δ. Υπάρχει κάποια πρόταση για ηχεία (ή και ενισχυτή / DAC αν κρίνετε ότι χρειάζεται) ώστε να πάω να τα ακούσω όταν πάω Αθήνα και να διαβάσω για αυτά; Θέλω απλά κάτι αξιοπρεπές, απολαυστικό με συναίσθημα οπότε θα προτιμούσα το budget να είναι όσο μικρότερο γίνεται για τις απαιτήσεις μου και να μην περάσει τα 1000 ευρώ αν δεν είναι αναγκαίο.

Να ξέρεις ο χώρος παίζει ,τα ηχεία σπρώχνουν αέρα.

Με αυτά κατά νου  άρχισε να ψάχνεσαι. Αλλιώς συνέχεια θα ματώνεις οικονομικά και προκοπή δεν θα βρίσκεις

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...