Προς το περιεχόμενο

Οδηγός επιλογής ηχείων για τον υπολογιστή μας.


WalkerSW

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γιατί φαντάζεσαι ότι όλοι πρέπει να γνωρίζουν τα αυτονόητα;

Ούτε αυτή τη μέθοδο αντιγραφής που βάζεις αντικριστά τα δύο remotes έχω ακούσει (τα βάζεις αντικριστά και πατάς κάτι και στα δύο ή μόνο στο One For All;), ούτε γνωρίζω τι διαφορές έχουν ηχεία των 100€ από άλλα των 100€ (και δεν έκανα εσένα quote στο συγκεκριμένο ερώτημα βασικά).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

2 ώρες πριν, phanispal είπε

Γιατί φαντάζεσαι ότι όλοι πρέπει να γνωρίζουν τα αυτονόητα;

Ούτε αυτή τη μέθοδο αντιγραφής που βάζεις αντικριστά τα δύο remotes έχω ακούσει (τα βάζεις αντικριστά και πατάς κάτι και στα δύο ή μόνο στο One For All;), ούτε γνωρίζω τι διαφορές έχουν ηχεία των 100€ από άλλα των 100€ (και δεν έκανα εσένα quote στο συγκεκριμένο ερώτημα βασικά).

Δεν το έλεγα για σένα, για τον αλλον που τα είπε μπαχατελες το είπα. Το remote έχει οδηγίες για τον τρόπο. Τέλος πάντων καλη τύχη για ο, τι αποφασίσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, phanispal είπε

Όπως;

Και πώς θα ξέρω ότι θα παίξει;

Εδώ για τηλεόραση παίρνεις και παλεύεις να τα προγραμματίσεις, φαντάσου για συγκεκριμένο micro hi-fi 17 ετών.

Μπορεί να είναι κι έτσι, αλλά μπορώ να μάθω από πού προκύπτει αυτό;

Θέλω να πω, είτε τα έχεις ακούσει τα συγκεκριμένα που έχω και τα έχεις συγκρίνει άμεσα με τα Edifier, είτε είδες κάποια τεχνικά χαρακτηριστικά και έβγαλες αυτό το συμπέρασμα.

Αν είναι το δεύτερο, μπορώ να μάθω κι εγώ ποια είναι αυτά για να ξέρω μελλοντικά τι να κοιτάω;

Σιγουρα εχει ακουσει Edifier αλλα να σε ενημερωσω προσωπικα εχω edifier και ειναι η μερα με τη νυχτα!! Ημουν και γω σε ψαξιμο και δεν ηξερα τι να παρω..ρωτησα και μου απαντησε ο Ζαχαρης edifier.. Τον ακουσα και τα πηρα και φυσικα δικαιωθηκα με ηχο της προκοπης! Οταν λεω ήχο, εννοω ενα σωστο μπασο (οχι υπερβολικο μπασο), σωστα μεσαια, σωστες ψηλες (φαντασου ακουω ψηλες τωρα σε σχεση με κατι ηχεια που ειχα πριν) και δεν μπουκωνουν!! Τωρα πως μπορεις να ξεχωρισεις αν ενα ηχειο ειναι καλο; δε ξερω να σου πω, αλλα παω με βαση τα 'ονοματα' που ακουγονται..πχ (edifier, behrigner, m-audio, krk, jbl, presonus, yamaha, alesis, adam, klipsch, focal, magnat, dali, wharfedale)

Επισης οταν τα παρεις τα ηχεια θα μας ευχαριστεις... :) 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε δε διαφωνώ, αλλά πού ξέρεις κι εσύ τι ρόλο βαράνε αυτά που έχω τώρα;

Γι' αυτό ρώτησα αν έχει ακούσει τα δικά μου ή αν είδε κάποιο τεχνικό χαρακτηριστικό και κατάλαβε ότι είναι «μπαχατέλες».

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 ώρες πριν, stakyr1 είπε

..σύνδεση bluetooth, ως γνωστόν την πιο ποιοτική σύνδεση για να ακούς hifi ήχο...

H πιο ποιοτική σύνδεση για να ακούς hifi ήχο είναι η αναλογική ενσύρματη με καλώδια της προκοπής...

21 ώρες πριν, phanispal είπε

Όπως;

Και πώς θα ξέρω ότι θα παίξει;

Εδώ για τηλεόραση παίρνεις και παλεύεις να τα προγραμματίσεις, φαντάσου για συγκεκριμένο micro hi-fi 17 ετών.

Μπορεί να είναι κι έτσι, αλλά μπορώ να μάθω από πού προκύπτει αυτό;

Θέλω να πω, είτε τα έχεις ακούσει τα συγκεκριμένα που έχω και τα έχεις συγκρίνει άμεσα με τα Edifier, είτε είδες κάποια τεχνικά χαρακτηριστικά και έβγαλες αυτό το συμπέρασμα.

Αν είναι το δεύτερο, μπορώ να μάθω κι εγώ ποια είναι αυτά για να ξέρω μελλοντικά τι να κοιτάω;

 

5 ώρες πριν, phanispal είπε

Βρε δε διαφωνώ, αλλά πού ξέρεις κι εσύ τι ρόλο βαράνε αυτά που έχω τώρα;

Γι' αυτό ρώτησα αν έχει ακούσει τα δικά μου ή αν είδε κάποιο τεχνικό χαρακτηριστικό και κατάλαβε ότι είναι «μπαχατέλες».

Logitech = μπουμ μπουμ...

Επεξ/σία από zacharis1955
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 λεπτά πριν, phanispal είπε

Πρώτον, δεν μιλάω για τα Logitech και δεύτερον, τα Z-2300 δεν είναι μπουμ μπουμ.

Είπα ποια έχω:

41F86XZ86HL._AC_SX466_.jpg

1. Αυτό δεν είναι αυτοενισχυόμενα ηχεία!

2. Τι είναι, μπαμ μπουμ?

Επεξ/σία από zacharis1955
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι, ενισχύονται από ενισχυτή S-Master της Sony που είχε βραβευτεί με EISA Award.

Από πού προκύπτει ότι τα αυτοενισχυόμενα είναι καλύτερα από τα μη;

Το thread δεν είναι για advanced users που υποτίθεται ότι τα ξέρουν αυτά, γι' αυτό ρωτάω, επειδή ειλικρινά δε γνωρίζω.

Είπα τι έχω, και μου τα βγάζεις «μπαχατέλες» σε σχέση με τα Edifier του κατοστάρικου. Μπορεί να έχεις δίκιο, απλά ρωτάω πώς κατέληξες σε αυτό το συμπέρασμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, phanispal είπε

Όχι, ενισχύονται από ενισχυτή S-Master της Sony που είχε βραβευτεί με EISA Award.

Από πού προκύπτει ότι τα αυτοενισχυόμενα είναι καλύτερα από τα μη;

Το thread δεν είναι για advanced users που υποτίθεται ότι τα ξέρουν αυτά, γι' αυτό ρωτάω, επειδή ειλικρινά δε γνωρίζω.

Είπα τι έχω, και μου τα βγάζεις «μπαχατέλες» σε σχέση με τα Edifier του κατοστάρικου. Μπορεί να έχεις δίκιο, απλά ρωτάω πώς κατέληξες σε αυτό το συμπέρασμα.

Δεν καταλαβαίνεις στ' αλήθεια τι λέμε ή το κάνεις επίτηδες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάμε πάλι, γιατί μάλλον δεν αντιλαμβάνεσαι ότι δε γνωρίζω από αυτά.

Σου δείχνω τι έχω, μου λες «αυτό δεν είναι αυτοενισχυόμενα ηχεία».

Ωραία, κι εγώ σαν άσχετος καταλαβαίνω ότι είναι σκέτα ηχεία που συνδέονται με ενισχυτή ή κάπως έτσι τέλος πάντων.

Αυτό σημαίνει ότι δε μπορούν να συγκριθούν τα ηχεία μόνα τους με τα αυτοενισχυόμενα Edifier;

Και για να απαντήσω στην ερώτησή σου, όντως δεν καταλαβαίνω τι λες, γιατί δεν εξηγείς κάτι, δεν απαντάς σε κάποια ερώτηση, απλά λες τα δικά σου θεωρώντας ότι εγώ σαν άσχετος μπορώ να τα αποκωδικοποιήσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποια η γνώμη σας για τα Logitech Ζ333;;; Έχω ακούσει ότι είναι αρκετά τίμια , να βάζουμε λίγο Metal ρε παιδί μου 😁 λόγο χώρου και άπειρων καλωδίων επιλέγω 2.1 , έχω ήδη 5.1 αλλά έχω τρελαθεί με τόσα καλώδια !!! Θα καταλήξω να αγοράσω νέο εξοπλισμό όλο wireless

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, GiorgosYotsi είπε

Ποια η γνώμη σας για τα Logitech Ζ333;;; Έχω ακούσει ότι είναι αρκετά τίμια , να βάζουμε λίγο Metal ρε παιδί μου 😁 λόγο χώρου και άπειρων καλωδίων επιλέγω 2.1 , έχω ήδη 5.1 αλλά έχω τρελαθεί με τόσα καλώδια !!! Θα καταλήξω να αγοράσω νέο εξοπλισμό όλο wireless

https://www.cosmodata.gr/product/277611/

https://plus3.gr/genius-speakers-1way-2-1ch-45w-wooden-brown-v-b-t-c-swhf21-1700-brv2-genius-106894

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, zacharis1955 είπε

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, GiorgosYotsi είπε
39 λεπτά πριν, zacharis1955 είπε

Ναι...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ήθελα να μου προτείνεται ηχεία 2.1 που θα συνδέονται με Laptop και τηλεόραση , για να ακούω μουσική και να βλέπω και ταινίες , για χώρο περίπου 45 m2 . Επίσης θα ήθελα να μπορώ να τα μεταφέρω , εύκολα, σε εξωτερικό χώρο (βεράντα μονοκατοικίας) και να έχω ένταση και εκεί . (Μήπως ζητάω πολλά? ):) Budget περίπου 200 e  . Ευχαριστώ .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...