Προς το περιεχόμενο

Αποστολές προϊόντων πριν την αγορά τους σχεδιάζει η Amazon


gsarig

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όπως τότε που έκοψε τη δωρεάν αποστολή στην Ελλάδα;

 

Ναι φιλε οπως τοτε.. Γιατι δε γνωρισα λιγα ελληνικα λαμογια που ζητουσαν 2 και 3 φορες το ιδιο πραγμα. Οχι νομιζε πως ο κουτοπονηρος ελληναρας θα τη δουλευε. Αντι λοιπον να κανεις παραπονα στην Αμαζον για κανε αυτοκριτικη για το ποιον των πολιτων αυτης της χωρας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι φιλε οπως τοτε.. Γιατι δε γνωρισα λιγα ελληνικα λαμογια που ζητουσαν 2 και 3 φορες το ιδιο πραγμα. Οχι νομιζε πως ο κουτοπονηρος ελληναρας θα τη δουλευε. Αντι λοιπον να κανεις παραπονα στην Αμαζον για κανε αυτοκριτικη για το ποιον των πολιτων αυτης της χωρας.

 

"Αυτοκριτικη για το ποιόν των πολιτών;;" Νόμιζα ότι η αυτοκριτικη είναι για τον εαυτό μου.

Τους γνωρίζεις προσωπικά;

 

Μάλλον πρέπει να δεις και το ακριβώς προηγούμενο σχόλιο από το δικό σου που πάνω κάτω ρωτάει ο Semper_Paratus:

 

Τι είναι αυτό που εμποδίζει κάποιον να κάνει ακριβώς το ίδιο πράγμα και τώρα που πληρώνει μεταφορικά; Τα 10-20 ευρώ που θα πληρώσει για τα μεταφορικά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν ΄Ελληνας που ζω στην Ελλάδα και δεν έχω/είχα αυτή τη συμπεριφορά (του λαμογιού) σαν αγοραστής ,εγώ πλέον το

amazon το βλέπω παρα πολύ αρνητικά.

 

 

Δεν υπάρχει amazon για Ελλάδα.

 

Είναι κάτι που μοιάζει σε αυτό που π.χ. ο  Αμερικάνος

αναφέρεται ως amazon ,αλλά χωρίς ένα πολυ βασικό χαρακτηριστικό του: τα έξοδα αποστολής .

 

Οπότε είναι κάτι μεταλλαγμένο / διαφορετικό (σαν έννοια) το οποίο πιστεύω δεν αξίζει να ασχολούμαστε σαν όντως να είναι το amazon  του Αμερικάνου/Γερμανού κλπ και για εμάς.

 

Συμπέρασμα : Αυτοί που ζουν στην Ελλάδα και εκφράζουν την υποστήριξή τους για τέτοια νέα για το amazon ,ας έχουν στο πίσω μέρος του μυαλού τους ότι στην ουσία χειροκροτουν μία υπηρεσία για άλλους ,που καμία σχέση δεν έχει με αυτούς.

 

Η υπηρεσία που χειροκροτούν είναι κάτι άλλο απο την υπηρεσία που έχουν στην Ελλάδα.

Αυτά.

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν ΄Ελληνας που ζω στην Ελλάδα και δεν έχω/είχα αυτή τη συμπεριφορά (του λαμογιού) σαν αγοραστής ,εγώ πλέον το

amazon το βλέπω παρα πολύ αρνητικά.

 

 

Δεν υπάρχει amazon για Ελλάδα.

 

Είναι κάτι που μοιάζει σε αυτό που π.χ. ο  Αμερικάνος

αναφέρεται ως amazon ,αλλά χωρίς ένα πολυ βασικό χαρακτηριστικό του: τα έξοδα αποστολής .

 

Οπότε είναι κάτι μεταλλαγμένο / διαφορετικό (σαν έννοια) το οποίο πιστεύω δεν αξίζει να ασχολούμαστε σαν όντως να είναι το amazon  του Αμερικάνου/Γερμανού κλπ και για εμάς.

 

Συμπέρασμα : Αυτοί που ζουν στην Ελλάδα και εκφράζουν την υποστήριξή τους για τέτοια νέα για το amazon ,ας έχουν στο πίσω μέρος του μυαλού τους ότι στην ουσία χειροκροτουν μία υπηρεσία για άλλους ,που καμία σχέση δεν έχει με αυτούς.

 

Η υπηρεσία που χειροκροτούν είναι κάτι άλλο απο την υπηρεσία που έχουν στην Ελλάδα.

Αυτά.

 

Και συμπληρώνω ότι η υπηρεσία αυτή δεν έχει να κάνει με Ελλάδα για τον λόγω του ότι δεν υπάρχει αποθήκη της amazon στην Ελλάδα.

Πολύ καλή είδηση(!!!) αλλά..για όπου υπάρχει αποθήκη της amazon!

 

 

Σημείωση: Σε πολλά σχόλια κάποιοι αναφέρονται σε πωλητες του amazon....Καμία σχέση δεν έχουν αυτοι με οποιαδήποτε υπηρεσία/πώληση προσφέρεται από το ίδιο το amazon, παρά μόνο ότι χρησιμοποιούν τη σελίδα ως μέσω προβολής!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι αποστολή. Διαχείριση αποθήκης είναι. Θα στέλνει πράγματα σε αποθήκες κοντά σε χρήστες που ίσως παραγγείλουν κάτι. Δε στέλνει τίποτα στους χρήστες όπως υπονοεί ο τίτλος.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν ΄Ελληνας που ζω στην Ελλάδα και δεν έχω/είχα αυτή τη συμπεριφορά (του λαμογιού) σαν αγοραστής ,εγώ πλέον το

amazon το βλέπω παρα πολύ αρνητικά.

 

 

Δεν υπάρχει amazon για Ελλάδα.

 

Είναι κάτι που μοιάζει σε αυτό που π.χ. ο  Αμερικάνος

αναφέρεται ως amazon ,αλλά χωρίς ένα πολυ βασικό χαρακτηριστικό του: τα έξοδα αποστολής .

 

Οπότε είναι κάτι μεταλλαγμένο / διαφορετικό (σαν έννοια) το οποίο πιστεύω δεν αξίζει να ασχολούμαστε σαν όντως να είναι το amazon  του Αμερικάνου/Γερμανού κλπ και για εμάς.

 

Συμπέρασμα : Αυτοί που ζουν στην Ελλάδα και εκφράζουν την υποστήριξή τους για τέτοια νέα για το amazon ,ας έχουν στο πίσω μέρος του μυαλού τους ότι στην ουσία χειροκροτουν μία υπηρεσία για άλλους ,που καμία σχέση δεν έχει με αυτούς.

 

Η υπηρεσία που χειροκροτούν είναι κάτι άλλο απο την υπηρεσία που έχουν στην Ελλάδα.

Αυτά.

 

Όταν αυτό το κάτι που μοιάζει με το αμαζον στην Ελλαδα σου βγαίνει ακόμη πιο φθηνά από τα ελληνικά προιόντα τότε δεν είναι αμαζον; Είναι ακόμη κάτι άλλο; Δεν είπε κανείς μπράβο επειδή αυτό έγινε για την Ελλάδα.. Προφανώς και δεν απευθύνεται στην τριτοκοσμική -πλέον- αυτή χώρα αλλά σε πολιτισμένες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν αυτό το κάτι που μοιάζει με το αμαζον στην Ελλαδα σου βγαίνει ακόμη πιο φθηνά από τα ελληνικά προιόντα τότε δεν είναι αμαζον; Είναι ακόμη κάτι άλλο; Δεν είπε κανείς μπράβο επειδή αυτό έγινε για την Ελλάδα.. Προφανώς και δεν απευθύνεται στην τριτοκοσμική -πλέον- αυτή χώρα αλλά σε πολιτισμένες. 

Αν καταλάβαινες αυτά που έγραψα  δε θα ρωτούσες.

Πολύ απλά θα επαναλάβω ότι :

 

Δεν υπάρχει amazon για Ελλάδα.

 

Ευχαριστημένος; όχι;

 

τί να γίνει,

διαφέρουν τα στάνταρ που έχουμε προσωπικά ορίσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χροννια τωρα χαζευω πορνοσιτε λες να το δουνε και αυτο και να με στειλουν καμμια 2μετρη  μαζευω λεφτα απο τωρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι φιλε οπως τοτε.. Γιατι δε γνωρισα λιγα ελληνικα λαμογια που ζητουσαν 2 και 3 φορες το ιδιο πραγμα. Οχι νομιζε πως ο κουτοπονηρος ελληναρας θα τη δουλευε. Αντι λοιπον να κανεις παραπονα στην Αμαζον για κανε αυτοκριτικη για το ποιον των πολιτων αυτης της χωρας.

 

Μιλάμε δίνετε ρεσιτάλ ορισμένοι... 

 

Χαρακτηρίζετε λοιπόν, το ποιόν των πολιτών αυτής της χώρας με κατηγορίες, ύβρεις, ηλίθιες γενικεύσεις...

 

Και κοιτα να δείς... Την Ελευθερία αυτη σας την προσφέρει ενα Ελληνικό μέσο... 

 

Οξύμωρο εε;

 

Οι περισσότεροι αντιμετωπίζουμε αυτη την εποχή προβλήματα στην Ελλάδα. Αυτο ομως σε καμια περίπτωση δεν δίνει το δικαίωμα σε κανέναν να πετάει υβρεις και να κατηγορεί εναν ολόκληρο λαό.  Πόσο μάλλον να γίνεται αυτη η τακτική αποδεκτή.

 

Ελεος πια, που έγινε και της μόδας τώρα να κατηγορείται συλλήβδην η ελληνική μας ταυτότητα...  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιλάμε δίνετε ρεσιτάλ ορισμένοι... 

 

Χαρακτηρίζετε λοιπόν, το ποιόν των πολιτών αυτής της χώρας με κατηγορίες, ύβρεις, ηλίθιες γενικεύσεις...

 

Και κοιτα να δείς... Την Ελευθερία αυτη σας την προσφέρει ενα Ελληνικό μέσο... 

 

Οξύμωρο εε;

 

Οι περισσότεροι αντιμετωπίζουμε αυτη την εποχή προβλήματα στην Ελλάδα. Αυτο ομως σε καμια περίπτωση δεν δίνει το δικαίωμα σε κανέναν να πετάει υβρεις και να κατηγορεί εναν ολόκληρο λαό.  Πόσο μάλλον να γίνεται αυτη η τακτική αποδεκτή.

 

Ελεος πια, που έγινε και της μόδας τώρα να κατηγορείται συλλήβδην η ελληνική μας ταυτότητα...  

 

Επειδη αναφερεσαι σε μενα θα σου απαντησω προσωπικα.

Αρχικα να ξερεις πως ειμαι Ελληνας και οχι αλλοδαπος ωστε να κατηγορω το ποιον αυτης της χωρας σαν το τριτο ματι. Χαρακτηριζω λοιπον με κατηγοριες και υβρεις και ΓΕΝΙΚΕΥΣΕΙΣ το ποιον αυτου του λαου που μεσα συμπεριλαμβανομαι και εγω, γιατι αυτος ο λαος ειτε σου αρεσει ειτε απλα εθελοτυφλεις και εισαι σε αλλο πλανητη ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ.

Προφανως και δεν ειναι ολοι οι Ελληνες το ιδιο αλλα φιλε μου τη σημερον ημερα δε μπορεις να μιλας χωρις γενικευσεις. Ψαξε και βρες εσυ ποιος δεν ειναι λαμογιο σε αυτη τη χωρα και ποιος δεν σκεφτεται την παρτη του, κατηγοριοποιησε τους και καντους ποσοστο αν θιγεσαι με τις γενικευσεις.  Αναφερεις πως αντιμετωπιζουμε "αυτην την εποχη" προβληματα. Συμφωνω, ομως ο Ελληνας δεν εγινε αυτην την εποχη το λαμογιο και ο παρτακιας. Εχει γαλουγηθει και του εχει μπει το "Εγω" στο μεδουλι μετα απο τοσα χρονια. Αυτη ειναι η πραγματικοτητα και δεν μπορεις να το αμφισβητησεις. Η ιδια η Ιστορια το αποδεικνυει αν κατσεις και τη μελετησεις εστω και αποσπασματικα. Δεν γνωριζω ποσο χρονων εισαι αλλα αν ανηκεις στους 40αρηδες Ελληνες, θα επρεπε να χαιρεσαι που ενα μερος  της νεα γενια αυτης της καταπονημενης χωρας κατηγορει αυτην την ταυτοτητα γιατι ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ καταλαβε οτι η φαγωμαρα δεν βγαζει πουθενα με το να τη στηριζουμε και θελει κατι διαφορετικο. 

Τελος, ειναι γελοιο τουλαχιστον το σχολιο για την ελευθερια του ελληνικου μεσου που εκανες αναφορα. Θα σου ζητησω και ευχαριστω που ειχα το δικαιωμα να πω την αποψη μου -πραγμα δεδομενο σε μια πολιτισμενη ευρωπαικη χωρα.

 

Με συγχωρειτε για το off topic

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είτε είναι eBay, είτε είναι Amazon εμείς το πρόβλημα θα το δημιουργήσουμε!

 

Και πίστεψέ με, ήμουν 18 χρόνια στη Γερμανία και μπορώ να σου πω ένα πράγμα!

Σε σχέση με εμάς είναι αγγελικά πλασμένοι!

Και το λέω επειδή τους έζησα! Και δεν ήταν μόνο οι Γερμανοί έτσι...

Και οι Έλληνες που μεγαλώσαμε εκεί έχουμε διαφορετική νοοτροπία και το κατάλαβα όταν γύρισα Ελλάδα και άρχισα να ζω στην Ελλάδα! 

Και αν κάποιος εδώ μέσα έχει συγγενείς ή φίλους που μένουν Γερμανία ξέρει για πιο πράγμα μιλάω!

Έχουν διαφορετική νοοτροπία η οποία έχει και τα καλά αλλά και τα κακά της, αλλά στο θέμα των αγωροπωλήσεων σε παρακαλώ μην τολμάς να τους συγκρίνεις με εμάς, γιατί αυτοί είναι κύριοι ΚΑΙ σαν καταναλωτές, αλλά ΚΑΙ σαν πωλητές! 

 

Sorry αν σας κούρασα αλλά έχουμε αρχίσει να τα ισοπεδώνουμε όλα νομίζοντας ότι είμαστε οι καλύτεροι και οι πάντα έχοντες δίκαιο...

 

Ναι δίκαιο έχεις βλέπω τους λαζογερμανούς που έρχονται το καλοκαίρι, ποιό κομπλεξικούς δεν έχω γνωρίσει. Τώρα για το πόσο κύριοι είναι πάρε παράδειγμα απο την SIEMENS.  ΜΙΑ ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΣΟΥ ΔΙΝΩ ΔΙΑΒΑΣΕ ΙΣΤΟΡΙΑ ΚΑΙ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΣ ΠΟΤΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΟΥ ΣΟΥ ΕΚΑΝΕ ΚΑΚΟ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΣΤΟ ΞΑΝΑΚΑΝΕΙ.

Δεν είσαι υποχρεωμένος να συνεχίσεις να ζείς στην ΕΛΛΑΔΑ γύρισε πίσω και πέρνα και απο το Konzentrationslager Dachau για να δεις αυτούς που θαυμάζεις. Αλλά πριν πάς πέρνα και απο την Σιάτιστα να τους τα πείς. ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΑ ΙΣΟΠΕΔΩΝΟΥΜΕ ΟΛΑ ΝΟΜΙΖΟΝΤΑΣ ΟΤΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟΙ ΑΠΟ ΕΜΑΣ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...