Προς το περιεχόμενο

ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΚΑΡΤΑΣ ΓΡΑΦΙΚΩΝ


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα σε ενα συστημα με επεξεργαστη amd phenom 2 x4 στα 3.8 ghz με τροφοδοτικο thermatake 550 8 gb μνημη σκληρο 1tb w.d.και καρτα radeon6850hd ποια καρτα γραφικων προτεινετε για αξιοπρεπη αναλυση ;budget μεχρι 150 ευρω.ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ποσο που διαθετεις?Το μεγιστο που μπορει να αντεξει χωρις μπουκαλι ειναι αν δεν κανω λαθος η r9 280,gtx 960,r9 380.Λoγω τροφοδοτικου ομως μαξ gtx 960

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, ψάχνω μια κάρτα για το σύστημα της υπογραφής, που να αποτελεί μια αισθητή αναβάθμιση σε σχέση με την υπάρχουσα. Είμαι casual gamer, περισσότερο ασχολούμαι με fighting και sports παιχνίδια. Η 7770 που έχω δε μπορώ να πω ότι δε με καλύπτει προς το παρόν (βέβαια σε mortal kombat x και nba 2k15 έχει κάποια μικροπροβλήματα σε 1080p) αλλά θα ήθελα μια κάρτα που να με καλύψει για κάποια χρόνια στο μέλλον, για τις περιορισμένες απαιτήσεις που έχω. Χρηματικά, δε θα ήθελα να ξεπεράσω τα 150€, από την άλλη θέλω να ξεχάσω το θέμα κάρτα για καιρό.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις προτάσεις σας.

συμφωνω με

katerinapn85

 

 

Καλησπερα σε ενα συστημα με επεξεργαστη amd phenom 2 x4 στα 3.8 ghz με τροφοδοτικο thermatake 550 8 gb μνημη σκληρο 1tb w.d.και καρτα radeon6850hd ποια καρτα γραφικων προτεινετε για αξιοπρεπη αναλυση ;budget μεχρι 150 ευρω.ευχαριστω.

https://www.skroutz.gr/s/7085615/XFX-Radeon-R7-370-4GB-R7-370P-2SF5.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@gr1goris όποια και να πάρεις θες άλλο τροφοδοτικό.Μια στραβή να γίνει με τη δεη μπορεί να χάσεις hardware.

 


Πάρε μια 380 η 960 η 280, με αυτή τη σειρά προτεραιότητας.

 

+1

 


Δυστυχώς δεν έχω τις γνώσεις για να αξιολογήσω μια μεταχειρισμένη κάρτα γραφικών, και την έχω ήδη πατήσει μια φορά με κάρτα από αγγελία που κάηκε στο τρίμηνο... Αν πήγαινα στα 200€ θα μπορούσα να πάρω κάτι αρκετά καλύτερο;

 

Έτσι είναι με τα μεταχειρισμένα φίλε.Και μένα μου χει τύχει δυστυχώς.Θέλει πολύ προσοχή.Αν υπάρχει η δυνατότητα πας για καινούρια χωρίς 2η σκέψη για μένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

r9 390 ή gtx 970??

 

τα benchmarks τους ειναι πολυ κοντινα...με απασχολει μονο gaming 1080 και νομιζω οτι τα 8gb της amd θα μου δωσουν και ενα μεγαλυτερο διαστημα αντοχης μεχρι την επομενη.

 

 

ειμαι με i7 2600k

8gb ram

650 psucoolermaster

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

r9 390 ή gtx 970??

 

τα benchmarks τους ειναι πολυ κοντινα...με απασχολει μονο gaming 1080 και νομιζω οτι τα 8gb της amd θα μου δωσουν και ενα μεγαλυτερο διαστημα αντοχης μεχρι την επομενη.

 

 

ειμαι με i7 2600k

8gb ram

650 psucoolermaster

Αν δεν έχεις κόλλημα με Nvidia, θα έλεγα πως ναι, η 390 είναι προτιμότερη. Σε διάστημα 6-12 μηνών, θα πονάει πολύ οτιδήποτε με 4GB και κάτω (για HIGH END GAMING)...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτη στα 200 αν την αφηνει ειναι οτι πρεπει..

http://www.insomnia.gr/classifieds/hardware/soundvideocards/474802-msi-geforce-gtx-960-gaming-4g/

Γιατί να πάρει 960 στα 200 όταν καινούρια κάνει 20ευρω παραπάνω?

Στα 150 θα το σκεφτόμουν, αν ήμουν πρόθυμος να πάρω το ρίσκο να είναι ελαττωματική.

r9 390 ή gtx 970??

 

τα benchmarks τους ειναι πολυ κοντινα...με απασχολει μονο gaming 1080 και νομιζω οτι τα 8gb της amd θα μου δωσουν και ενα μεγαλυτερο διαστημα αντοχης μεχρι την επομενη.

 

 

ειμαι με i7 2600k

8gb ram

650 psucoolermaster

Είναι διλλημα. Η 970 αποδίδει λίγο καλύτερα στα benchmarks στα 1080p, αλλά μαζί σου ότι μελλοντικά τα 8GB ram μπορεί να κάνουν διαφορά. Το γεγονός ότι και το Freesync είναι φθηνότερο από το G-Sync, με κάνει να την προτιμούσα.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

960 με 2GB μεταχειρισμενη αξιζει στα 160e;

Σε γενικές γραμμές ναι, αλλά παίρνεις ρίσκο. Δεν είναι και καμιά ευκαιρία μεγάλη, ανταλλάζεις 50ευρω λιγότερα με πιθανότητα να μην σε καλύπτει η εγγύηση (όση σου έχει μείνει) και ίσως να είναι ελαττωματικό προϊόν.

Οι τιμές που βλέπω για 960, σε μαγαζί που να το ξέρει η μάνα του, είναι 250-350 €, ανάλογα την υλοποίηση...

Στα 360 πήρα 970 3 μήνες πριν.

Μέχρι 230 περίπου αξίζει η 960.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποιο δηλαδη δεν ξερει η μανα του για να καταλαβω.....

Αυτά που υπάρχουν μόνο στο skroutz και περιμένουν εσένα να κάνεις παραγγελία, επειδή δεν έχουν απόθεμα ούτε για πλάκα. Και τις 5 ολόκληρες κάρτες που θα πουλήσουν σε διάστημα 3 μηνών, τις παραγγέλνουν δεύτερο retail χέρι από Κίνα κλπ. Καλή τύχη - για να γλυτώσεις ένα 10-15%...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...