Προς το περιεχόμενο

ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΚΑΡΤΑΣ ΓΡΑΦΙΚΩΝ


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γειά σας και από 'μένα !!!!

 

Θα ήθελα να πάρω μια κάρτα γραφικών για το παρακάτω σύστημα που μόλις έφτιαξα.

 

Επεξεργαστής   INTEL PENTIUM DUAL CORE G3420 3.20GHZ LGA1150 

Μητρική            ASROCK B85M PRO4

Μνήμη               8GB [KINGSTON KHX1600C9D3B1/4G (2x4GB) DDR3 PC3-12800 1600MHZ CL9 HYPERX]

Τροφοδοτικό      THERMALTAKE 750W

HDD                 WD CAVIAR  BLUE 1TR 

 

Βασικά είμαι ανάμεσα σε αυτές τις τρείς......

 

 

ASUS R7 260X R7260X-DC2OC-2GD5 2GB GDDR5 PCI-E   125 ευρώ

GIGABYTE GTX650 TI GV-N65TOC-2GI 2GB DDR5 PCI-E  147 ευρώ

 

ASUS GTX750TI-OC-2GD5 2GB GDDR5 PCI-E  156 ευρώ

 

Άν μπορεί κάποιος ας με βοηθήσει γιατί δεν κατέχω και πολλά από κάρτες γραφικών.

 

Ευχαριστώ πολύ  !!!!

Οχι στην 650ti ειναι παλιοτερο μοντελο απο την 750ti. Αν θες απο Amd μερια κοιτα σε R7 265 ειναι δυνατοτερη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Οχι στην 650ti ειναι παλιοτερο μοντελο απο την 750ti. Αν θες απο Amd μερια κοιτα σε R7 265 ειναι δυνατοτερη.

 

Δηλαδή  αυτή ?

 

ATI Radeon R7 265 Dual-X 2GB DDR5 PCI-E Dual DVI HDMI DP (Sapphire)

 

Από θερμοκρασία και κατανάλωση ξέρεις κάτι ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή  αυτή ?

 

ATI Radeon R7 265 Dual-X 2GB DDR5 PCI-E Dual DVI HDMI DP (Sapphire)

 

Από θερμοκρασία και κατανάλωση ξέρεις κάτι ?

Η καταναλωση που κολλαει??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η καταναλωση που κολλαει??

Συγνώμη κιόλας καθότι είμαι και λίγο άσχετος αλλά το σύστημα αυτή τη στιγμή όταν παίζω παχνίδια έχει κατανάλωση το πολύ 56 Watt. Με την κάρτα αυτή ή όποια και να βάλω στο σύστημά μου δεν θα ανέβει η κατανάλωση ρεύματος ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνώμη κιόλας καθότι είμαι και λίγο άσχετος αλλά το σύστημα αυτή τη στιγμή όταν παίζω παχνίδια έχει κατανάλωση το πολύ 56 Watt. Με την κάρτα αυτή ή όποια και να βάλω στο σύστημά μου δεν θα ανέβει η κατανάλωση ρεύματος ?

Δεν το ειπα γιαυτο απλα μου κανει εντυπωση που αναφερεται η καταναλωση που μπορει να εχει μια καρτα γραφικων,ειδικα σε αυτα τα χρηματα.Δεν γνωριζω παντως την καταναλωση που εχει η συγκεκριμενη καρτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το ειπα γιαυτο απλα μου κανει εντυπωση που αναφερεται η καταναλωση που μπορει να εχει μια καρτα γραφικων,ειδικα σε αυτα τα χρηματα.

Πληροφοριακά το ρώτησα, όχι οτι με πειράζει. Αυτή εδώ

ASUS R7 260X R7260X-DC2OC-2GD5 2GB GDDR5 PCI-E

μήπως είναι πιό γρήγορη ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πληροφοριακά το ρώτησα, όχι οτι με πειράζει. Αυτή εδώ

ASUS R7 260X R7260X-DC2OC-2GD5 2GB GDDR5 PCI-E

μήπως είναι πιό γρήγορη ?

Πιο δυνατη ειναι η R7 265(γιαυτο και ειναι πιο ακριβη).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπως μπορεις να δεις και εδω ειναι πανω κατω τα ιδια σε αλλα παιχνιδια ειναι μπροστα η μια σε αλλα η αλλη http://www.youtube.com/watch?v=_rf5ZtOSUWY. Αρα θα ελεγα οτι ειναι πιο πολυ προσωπικη η επιλογη της καρτας .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπως μπορεις να δεις και εδω ειναι πανω κατω τα ιδια σε αλλα παιχνιδια ειναι μπροστα η μια σε αλλα η αλλη http://www.youtube.com/watch?v=_rf5ZtOSUWY. Αρα θα ελεγα οτι ειναι πιο πολυ προσωπικη η επιλογη της καρτας .

Σε ευχαριστώ πολύ για όλα και για το χρόνο σου και συγνώμη αν σε ταλαιπώρησα !!!

Φιλικά Γιώργος Πάτρα !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Όχι.

μπορει ενας πεντιουμ 4 στα 3,2 να συνεργαστει με την 750ΤΙ ? και μαλιστα με 2 gb ram ??? 

 

Όχι δε μπορεί.

Τελικά αυτή R7 265 να προτιμήσω σε σχέση με την GTX750 TI γιατί σε έχω ζαλίσει απόψε?

 

Αν μιλάς για gaming επιδόσεις η 265 είναι συνολικά καθαρά καλύτερη http://www.guru3d.com/articles_pages/msi_geforce_gtx_750_and_750_ti_gaming_review,10.html

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν μιλάς για gaming επιδόσεις η 265 είναι συνολικά καθαρά καλύτερη http://www.guru3d.com/articles_pages/msi_geforce_gtx_750_and_750_ti_gaming_review,10.html

Και αν θελει καποιος να κανει οικονομια στο ρευμα με την R7 265 υπαρχει το Powertune.

 

 

Επεξ/σία από benign
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας παιδιά ,

ήμουν έτοιμος να αγοράσω την r7 260x. ,αλλά τώρα βγήκε προσφορά η hd7850 με 100 ευρώ και δωροεπιταγη 30 δολάρια για επόμενη αγορά . http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=14-131-562&nm_mc=EMCA-052014&cm_mmc=EMCA-052014-_-ASC-_-Item-_-14-131-562&et_cid=7431&et_rid=8748198

πιστεύετε ότι αξίζει ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας παιδιά ,

ήμουν έτοιμος να αγοράσω την r7 260x. ,αλλά τώρα βγήκε προσφορά η hd7850 με 100 ευρώ και δωροεπιταγη 30 δολάρια για επόμενη αγορά . http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=14-131-562&nm_mc=EMCA-052014&cm_mmc=EMCA-052014-_-ASC-_-Item-_-14-131-562&et_cid=7431&et_rid=8748198

πιστεύετε ότι αξίζει ?

 

Το newegg είναι Αμερική, θα έχει τελωνείο

Πρόσφατα ξεκίνησε και UK αλλά δε πρέπει να έρχεται Ελλάδα

Όποτε προσοχή στην παραγγελία σου

 

(είδα deer τροφοδοτικό , και φαντάζομαι ότι μονό Ελλάδα κυκλοφορούν , άρα εδώ θα είσαι :) )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το newegg είναι Αμερική, θα έχει τελωνείο

Πρόσφατα ξεκίνησε και UK αλλά δε πρέπει να έρχεται Ελλάδα

Όποτε προσοχή στην παραγγελία σου

 

(είδα deer τροφοδοτικό , και φαντάζομαι ότι μονό Ελλάδα κυκλοφορούν , άρα εδώ θα είσαι :) )

χμμ εχω ξαδερφο στην αμερικη που θα μου στειλει και κατι ακομα οποτε ειναι ευκαιρια .

Αν μου τα στειλει αυτος ετσι δεν περναει τελωνειο ετσι ;

Επισης δεν ειναι για το συστημα της υπογραφης........

anyway ευχαριστω για την απαντηση 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...