Προς το περιεχόμενο

ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΚΑΡΤΑΣ ΓΡΑΦΙΚΩΝ


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 13,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

χμμ εχω ξαδερφο στην αμερικη που θα μου στειλει και κατι ακομα οποτε ειναι ευκαιρια .

Αν μου τα στειλει αυτος ετσι δεν περναει τελωνειο ετσι ;

Επισης δεν ειναι για το συστημα της υπογραφης........

anyway ευχαριστω για την απαντηση 

 

Σε αυτή τη τιμή αν δεν έχεις πρόβλημα και στη στείλουν αξίζει.Ελπίζω να έχεις επώνυμο καλό τροφοδοτικό και καλό θα'ταν να άλλαζες το deer σε αυτό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τo powertune της AMD. Τεχνολογια ηθελα να πω,λαθος διατυπωση.

Και πάλι δεν είναι σαν την gtx 750ti(maxwell) . Και να χάσεις 5fps σε αυτή την κατηγορία τιμής και με τις απαιτήσεις που έχουν οι χρήστες από μια τέτοια κάρτα δεν έγινε και τίποτα η κατανάλωση είναι σημαντικότερη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει δεν έχουν και μεγάλη διαφορά στα παιχνίδια και η 750ti μια χαρά είναι κυρίως σε ότι αφορά τον λόγο απόδοση/κατανάλωση  για gaming κοιτάς από r9 270/gtx760 και πάνω. Οι κάρτες του επιπέδου 750 & 260 είναι για εκείνους που δεν έχουν υψηλές απαιτήσεις, αυτή είναι η γνώμη μου μπορεί και να είμαι λάθος .  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχουν αρκετή διαφορά στις επιδόσεις,διψήφιο % + (OC εκδόσεις 750 ti και δε φτάνουν reference 265 overall) ενώ στην τιμή όχι.Αν δίνει κάποιος μέχρι 140-150€ (ελλάδα) για gaming κάρτα η 265 είναι καλύτερη επιλογή για τις περισσότερες των περιπτώσεων.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H 750ti ειναι πολυ καλη για καποιον που παιζει παιχνιδια καποιων απαιτησεων λιγες φορες τον χρονο και τον ενδιαφερει η καταναλωση.Εχει κανει εξαιρετικη δουλεια σε αυτον τον τομεα η Nvidia.Αλλα δεν συναγωνιζεται την 265 σε vfm. Ειναι λιγο ψυλομυτα η Nvidia. :devil:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H 750ti ειναι πολυ καλη για καποιον που παιζει παιχνιδια καποιων απαιτησεων λιγες φορες τον χρονο και τον ενδιαφερει η καταναλωση.Εχει κανει εξαιρετικη δουλεια σε αυτον τον τομεα η Nvidia.Αλλα δεν συναγωνιζεται την 265 σε vfm. Ειναι λιγο ψυλομυτα η Nvidia. :devil:

Ακριβώς αυτό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδω δινουμε γρηγορες συμβουλες για αναβαθμισεις και δεν ενδιαφερουν το ποια καρτα ποιανης αγαπημενης σας εταιρειας τον εχει μεγαλυτερο.

 

Απο τη μια το κανετε μονοι σας american bar και μετα μουρμουριζετε για το μπαχαλο της ενοτητας. Κανεις εδω δεν ειναι σε θεση να επιρεασει τιποτα και κανενα οσων αφορα τις πωλησεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αύριο περιμένω αυτή (αν και έλεγα να πάρω το καλοκαίρι την R9 280) https://www.skroutz.gr/s/4023696/Asus-Radeon-R9-270X-2GB-DirectCU-II.html. Νομίζω αρκετά VFM στην κατηγορία της για 1080p Gaming. Θα γίνει και crossfire το καλοκαίρι για να είμαι καλλυμένος μελλοντικά. Πιστεύω θα με καλύψει. Τι λέτε; :mellow:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αύριο περιμένω αυτή (αν και έλεγα να πάρω το καλοκαίρι την R9 280) https://www.skroutz.gr/s/4023696/Asus-Radeon-R9-270X-2GB-DirectCU-II.html. Νομίζω αρκετά VFM στην κατηγορία της για 1080p Gaming. Θα γίνει και crossfire το καλοκαίρι για να είμαι καλλυμένος μελλοντικά. Πιστεύω θα με καλύψει. Τι λέτε; :mellow:

Μια χαρα θα εισαι .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αύριο περιμένω αυτή (αν και έλεγα να πάρω το καλοκαίρι την R9 280) https://www.skroutz.gr/s/4023696/Asus-Radeon-R9-270X-2GB-DirectCU-II.html. Νομίζω αρκετά VFM στην κατηγορία της για 1080p Gaming. Θα γίνει και crossfire το καλοκαίρι για να είμαι καλλυμένος μελλοντικά. Πιστεύω θα με καλύψει. Τι λέτε; :mellow:

Μια χαρά θα είσαι απλά εγώ δεν είμαι φίλος γενικώς του crossfire. Το καλοκαίρι θα έδινα και αυτή (μεσα στην εγγύηση θα βρεις σίγουρα να την δόσεις κάπου.) Θα έπερνα κανένα 150 και άλλα 180 που θα έδινα για την ίδια = 330 ευρόπουλα θα έπερνα μια 7950 ή μια 280 . :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά! Έχω το παρακάτω σύστημα και επειδή η κάρτα γραφικών έχει αρχίσει και τα φτύνει... σκέφτομαι να πάρω μια καινούρια! Τι προτείνεται με βάση το υπάρχον σύστημα? Το budget μου είναι γύρω στα 150€. Αξίζει να δώσω τόσα λεφτά για ένα τέτοιο σύστημα (επειδή είναι λίγο παλιό)?


 


Case (Κουτί): Thermaltake Armor


PSU (Τροφοδοτικό & Watt): Corsair 620 Watt


Motherboard (Μητρική): Asus Striker Extreme


CPU (Κεντρικός επεξεργαστής): Intel Core 2 Duo E8200 @ 2.66Ghz


RAM (Μνήμη συστήματος): 6Gb Kingston Hyperx 800Ghz


GPU (Κάρτα γραφικών): Asu ATi 4850 1gb


Monitor/Resolution (Οθόνη/Ανάλυση): 1920x1080


ΟS (Λειτουργικό σύστημα): Microsoft Windows 7 64bit


Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Καλησπέρα παιδιά! Έχω το παρακάτω σύστημα και επειδή η κάρτα γραφικών έχει αρχίσει και τα φτύνει... σκέφτομαι να πάρω μια καινούρια! Τι προτείνεται με βάση το υπάρχον σύστημα? Το budget μου είναι γύρω στα 150€. Αξίζει να δώσω τόσα λεφτά για ένα τέτοιο σύστημα (επειδή είναι λίγο παλιό)?

 

Case (Κουτί): Thermaltake Armor

PSU (Τροφοδοτικό & Watt): Corsair 620 Watt

Motherboard (Μητρική): Asus Striker Extreme

CPU (Κεντρικός επεξεργαστής): Intel Core 2 Duo E8200 @ 2.66Ghz

RAM (Μνήμη συστήματος): 6Gb Kingston Hyperx 800Ghz

GPU (Κάρτα γραφικών): Asu ATi 4850 1gb

Monitor/Resolution (Οθόνη/Ανάλυση): 1920x1080

ΟS (Λειτουργικό σύστημα): Microsoft Windows 7 64bit

 

 

https://www.skroutz.gr/s/4307584/Gigabyte-Radeon-R7-260X-1GB-OC-GV-R726XOC-1GD.html

https://www.skroutz.gr/s/4513797/Gigabyte-GeForce-GTX750-1GB-OC-GV-N750OC-1GI.html

 

Tα ρέστα παγωτά ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...