Προς το περιεχόμενο

ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΚΑΡΤΑΣ ΓΡΑΦΙΚΩΝ


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

αν βαλεις 2 270x θα βγαζεις περισσοτερα fps απο μια 280, αλλα ακουω προβληματα με το sli/crosfire σε καποια games.

 

δεν μου εχει τυχει προβλημα κυριως επιδι δεν εχω στισει ποτε sli/crossfire, απλα εχω διαβασει πως ειναι καλυτερο να εχεις μια γιατι παιζουν bugs

και εγω το εχς ακοουση αλλα πιο παλια τα τελευτεα χρονια δεν παιζη καπιο προβλημα νομιζω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

τελικα αποφασισα θα παρω καινουργια καρτα γραφικων μολις βγουν οι gtx 800 γιατι μου ειπαν οτι φτιαχνεται η οθονη . 40 ευρω θα στοιχισει. Ετσι θα μπορεσω να κρατησω την 560 ti για λιγους μηνες ακομα μεχρι να βγουν οι gtx 800. Και τοτε θα παρω gtx 870 η 880

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το πρωτο συστημα της υπογραφης μου,μεχρι τι gpu μπορω να βαλω ωστε να μην εχουμε προβλημα με το "bottleneck"

 

Kάτω από Radeon R9 280x ή GTX770 γιατί αμφότερα προυποθέτουν 600-άρι τροφοδοτικό. Με άλλα λόγια ψάχνεις για R9 270x ή GTX760 ότι εσύ από τα δύο προτιμάς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα έχει πρόβλημα το xfx με μια 770/280x?Είναι αρκετά ποιοτικό τροφοδοτικό...

 

Αμφότερες κάρτες προυποθέτουν 600W τροφοδοτικό, γι'αυτό και του είπα ΚΑΤΩ από 770/280x και όχι ίσο με....Τώρα ο καθένας μπορεί να πάρει ότι ρίσκο θέλει και η ευθύνη πάντα δικιά του. Εγώ προσωπικά δεν βάζω ποτέ τροφοδοτικά στα συστήματά μου που έχουν ίση ή λιγότερη ισχύ από τις ελάχιστες απαιτήσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οσο ποιοτικο τροφοδοτικο και αν ειναι δεν θελω να το εχω στα ορια του θελω να υπαρχει αρκετο headroom και ας μην χρησιμοποιηθεί ποτε ,με το υπαρχον συστημα μου σε full load δεν χρειαζεται πανω απο 400w και ελπιζω με μια 760 η 270 να μην ξεπερασω τα 500w σε απαιτησεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οσο ποιοτικο τροφοδοτικο και αν ειναι δεν θελω να το εχω στα ορια του θελω να υπαρχει αρκετο headroom και ας μην χρησιμοποιηθεί ποτε

 

Με 44Α στη 12v νομίζω και με τη 770 δε θα φτάσεις στα όρια με αυτό το σύστημα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...