Προς το περιεχόμενο

ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΚΑΡΤΑΣ ΓΡΑΦΙΚΩΝ


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Gigabyte GeForce GTX770 2GB WindForce 3X OC

? η

 

Gigabyte Radeon R9 280X 3GB WindForce 3X OC (Rev 1.0)

σε συστημα

επεξεργαστη INTEL CORE I7-4771 3.90GHZ LGA1150

σκληρο δισκο WESTERN DIGITAL WD2003FZEX 2TB CAVIAR BLACK SATA3

ssd SAMSUNG MZ-7PD256BW 840 PRO SERIES SSD 256GB

ψυχτρα COOLERMASTER RR-212E-16PK-R1 HYPER 212 EVO

μητρικη GIGABYTE GA-H87-D3H RETAIL

τροφοδοτικο XFX PRO SERIES 650W PSU

 

και οθονη 24'' lg με αναλυση 1920χ1200

 

ποια απο τις δυο θα με καλυψει?υποψην οτι οποια καρτα παρω θα την κρατησω καιρο δηλαδη μπορει να παει και 3 4 χρονια :D

Ενα μικρό προβάδισμα στην r9280x για το 1gb παραπάνω μνήμη.

Προσωπικά εάν οι επιλογές μου ήταν μόνο μία από αυτές τις 2 ,θα έπερνα την gtx 770, μόνο και μόνο γιατί είμαι επιρρεπής στα κουτσομπολιά για την αξιοπιστία της r280 :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

εμ και γω εκει σκαλωσα...ακουσα οτι μερικες υλοποιησεις δν ειναι αξιοπιστες αν και παω προς τα δω  https://www.skroutz.gr/s/4023690/Gigabyte-Radeon-R9-280X-3GB-WindForce-3X-OC-Rev-1-0.html

 

 

 

επισης βλεπω οτι την 770 την 4ρα την εχουν για πιο δυνατη σε καποια site π ειδα οπως το gpu boss

Επεξ/σία από alexotic
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

* Case (Κουτί): cooler mater k350(window)

* PSU (Τροφοδοτικό & Watt):Thermaltake hamburg 530w

* Motherboard (Μητρική):Asrock 970 pro3 r2.0

* CPU (Κεντρικός επεξεργαστής):Amd fx 4130

* RAM (Μνήμη συστήματος):Kingston hyper x 8gb dual channel

* GPU (Κάρτα γραφικών):Asus 2GDDR5 7770

* Monitor/Resolution (Οθόνη/Ανάλυση):Philips 1920x1080p

* ΟS (Λειτουργικό σύστημα):Windows 8 64bit GR

 

 θα ηθελα να βαλω στο pc μου νεα καρτα γραφικων  την r9 270x toxic edition και θα ηθελα να ρωτησω αν θα εχω bottleneck? και αν χρειαζομαι αλλαγη στο τροφοδοτικο μου

 

To τροφοδοτικό αν έχει αντοχές ακόμα, είναι μια χαρά. Ούτε ο επεξεργαστής μου δημιουργεί ιδιαίτερη ανησυχία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμ και γω εκει σκαλωσα...ακουσα οτι μερικες υλοποιησεις δν ειναι αξιοπιστες αν και παω προς τα δω  https://www.skroutz.gr/s/4023690/Gigabyte-Radeon-R9-280X-3GB-WindForce-3X-OC-Rev-1-0.html

 

 

 

επισης βλεπω οτι την 770 την 4ρα την εχουν για πιο δυνατη σε καποια site π ειδα οπως το gpu boss

Μην δίνεις σημασία στο gpu boss ,770 2gb vs 770 4gb καμιά διαφορά για το σύστημα σου. Αν ήταν να έδινες παραπάνω λεφτά για 2gb παραπάνω , σπρώχτο λίγο ακόμη για την καταπληκτική r9 290

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι λιγο 200 ευρο πανω? :P


α βασικα λες για την 290 σκετο οχι την χ.....δε ξερω ρε φιλε.λες δηλαδη να κανω υπομονη κανα μηνα και να παρω αυτη?

https://www.skroutz.gr/s/4347452/Gigabyte-Radeon-R9-290-4GB-OC-GV-R929OC-4GD.html    απλα να τα αξιζει τα λεφτα γιατι ειναι και πολλα αχαχαχα απο τα 250 που ξεκινησα παμε στο 400ρι ετσι απλα ..

επισης παιζει ρολο που η 290 εχει ταχυτητα μνημης 5000?γιατι η 280 εχει 6000...δε τα ξερω αυτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπερδευτικα λιγο...με λιγα λογια 770?280χ?η 290? τι αξιζει για τα λεφτα του και το πηρα...αν μου πεις για την 290 απλα κανω λιγο υπομονη δν εχω θεμα δε βιαζομαι τρελα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Aris St και με 250Χ θα χες κάποια διαφορά αλλά αν δίνεις παραπάνω πήγαινε για 260Χ.

 

 

@greg2310 ναι εντάξει είναι η 270.Να ανεβάσεις και τον apu.

 

 

@alexotic αν θες high end και θες να διαθέσεις παραπάνω χρήματα κοίτα σε μια 290 που είναι άριστη επιλογή .Αν σκέφτεσαι για radeon να κοιτάξεις και για το bundle με τα παιχνίδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρακαλω να χρησιμοποιειτε παραθεσεις οταν απαντατε σε χρηστες η τα ονοματα τους για να ειναι ξεκαθαρο ποιος απανταει σε τι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΚΑΡΤΑ ΓΡΑΦΙΚΩΝ ΜΗΤΡΙΚΗ ΚΑΡΤΑ RAM CPU CASE

Τροφοδοτικό

ΟΘΟΝΗ

HDD

 

Καλημερα σε ολους!! Παδια εχω το παραπάνω συστημα και σκεφτομαι να αγορασω αυτη την GPU. Ειχα ρωτησει και πριν μερικες ημερες στο thread των αναβαθμησεων και μου την ειχαν προτινει τα παιδια.Η ερωτηση μου ειναι εαν υπαρχει κατι αντιστοιχο που μαζι με την καρτα δινει και κανενα παιχνιδακι, ρωταω επειδη κατα καιρους εχω δει τετοιες προσφορες απο μαγαζια σαν το πλαισιο. Επισης περιμενουμε συντομα καμια νεα γενια που θα ριξει τις τιμες?

 

Ευχαριστω πολυ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΚΑΡΤΑ ΓΡΑΦΙΚΩΝ ΜΗΤΡΙΚΗ ΚΑΡΤΑ RAM CPU CASE

Τροφοδοτικό

ΟΘΟΝΗ

HDD

 

Καλημερα σε ολους!! Παδια εχω το παραπάνω συστημα και σκεφτομαι να αγορασω αυτη την GPU. Ειχα ρωτησει και πριν μερικες ημερες στο thread των αναβαθμησεων και μου την ειχαν προτινει τα παιδια.Η ερωτηση μου ειναι εαν υπαρχει κατι αντιστοιχο που μαζι με την καρτα δινει και κανενα παιχνιδακι, ρωταω επειδη κατα καιρους εχω δει τετοιες προσφορες απο μαγαζια σαν το πλαισιο. Επισης περιμενουμε συντομα καμια νεα γενια που θα ριξει τις τιμες?

 

Ευχαριστω πολυ

 

 

Eκτός αν μου διαφεύγει κάτι, για την ώρα δεν βλέπω τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά την βοήθεια σας  εχω τωρα την gtx 460 και θελω να την αλλάξω σε ποια να πάω ?

θέλω την καλύτερη δυνατή  μέχρι 200 230 ευρώ το τροφοδοτικό με καλύπτει νομίζω  ειναι ενα coolmaster 750w

αυτο που θελω ειναι  next gen gaming

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...