Προς το περιεχόμενο

ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΚΑΡΤΑΣ ΓΡΑΦΙΚΩΝ


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και η Sapphire τζετ είναι, απλά έχει 2 χρόνια εγγύηση αντί για 3 που δίνει η Gigabyte.770 δεν θα πρότεινα μιας και έχει 2GB, η έκδοση με τα 4GB ξεφεύγει πολύ σε τιμή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Να ρωτήσω... Άμα πάω από Asus 270x σε EVGA 760 SC θα δω κάποια διαφορά;

Δεν είμαι ευχαριστημένος με το οπτικό αποτέλεσμα της κάρτας μου. Βέβαια, μπορεί να μη φταίει αυτή για τα προβλήματα που αντιμετωπίζω.

Ας πούμε στο AC Black Flag μόνο στο multiplayer είτε παίζω με high settings είτε με low έχω τα ίδια περίπου fps. Βλέπω στο youtube άλλους που τα γραφικά τους είναι πολύ καλύτερα απ' τα δικά μου και έχουν παρόμοιες κάρτες με μένα.

Γενικά, παρ' όλο που παίζω σε 900p έχω λιγότερα fps από τα benchmarks της 270x σε 1080p σε όλα τα games.   

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το ddu ναι. Ο 3350 είναι stock και δεν έχω άλλο επεξεργαστή να δοκιμάσω. Στο bf4 δεν έχω κάποιο πρόβλημα πάντως, αλλά στα περισσότερα games δε πιάνω τα fps των benchmarks για κανένα λόγο. Άρα μπορεί να φταίει ο cpu. Στο tomshardware που ψιλοκοίταγα είχανε κι άλλοι το σύστημά μου και οι περισσότερες απαντήσεις δε λέγανε κάτι για μπουκάλι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και παλι μια 270χ μπορει να την σηκωσει πιστευω. για multi δεν ξερω να απαντησω.

αλλα επαιζα με 270x 1080p ultra μονο το AA x4 εβαζα. στα χ8 αρχιζε να πεφτει το fps.

 

οχι με το συστημα υπογραφης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από 270X σε GTX760, δεν αξίζει απλά.Να πας από 270X σε GTX780 ναι, για πιο κάτω όχι.Αλλά αφού λες ότι είσαι κάτω από τα benchmarks@1080P με 900P, κάτι άλλο φταίει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν μπορείς να ανεβείς λίγο ακόμη αυτή είναι μια καλή περίπτωση   http://www.skroutz.gr/s/4903683/PowerColor-Radeon-R9-280-3GB-TurboDuo-OC-AXR9-280-3GBD5-T2DHE-OC.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε 'συ storm..Άλλο πρόβλημα έχει αυτός..Αφού λέει ότι βγάζει λιγότερα frames με ανάλυση 1600*900 από ότι δείχνουν τα reviews με 1920*1080..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε θέλω κάτι παραπάνω, αλλά και αν την έπαιρνα θα είχα τα ίδια προβλήματα. Αφού δεν είναι θέμα κάρτας κάτι άλλο φταίει. Θα ανοίξω άμα είναι καινούργιο θέμα στο cpu section.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά είναι και η Sapphire.Σε nvidia αντίστοιχη είναι η 770.Και οι 2 εταιρίες βγάλαν κάποια rebrands.

Και η Sapphire τζετ είναι, απλά έχει 2 χρόνια εγγύηση αντί για 3 που δίνει η Gigabyte.770 δεν θα πρότεινα μιας και έχει 2GB, η έκδοση με τα 4GB ξεφεύγει πολύ σε τιμή.

 

Λέτε ε;

Eεε όσο να ναι την θέλω την μνήμη στην κάρτα,αλλά ναι ισχύει για τα 4gb η τιμή ανεβαίνει κατά 90€.Και εντάξει ξεφεύγω από τα λεφτά που σκεφτόμουν,συν θα πάρει λίγο καιρό να τα μαζέψω.

Αλλά ναι συνίθως εκεί στα 3 χρόνια τις πουλάω τις κάρτες μου.Αν και έχω mobo gigabyte στις κάρτες προτιμούσα sapphire αν και τώρα φοράω ή φορούσα xfx..Το σύστημα ψύξης της gigabyte μου δείχνει πιο στιβαρό με τα 3 φουρφούρια από την άλλη,αλλά από φασαρία πως τα πάει,από θερμοκρασίες;Διαβάζω ότι προτίνουν sapphire,αλλά να μου πεις fanboys μπορεί να είναι ή να μην είναι ψαγμένο το θέμα..

οπότε τι με συμβουλεύεται να κάνω; (το ψιρίζω το ξέρω,αλλά μου κινήθηκαν πολλές απορίες)

Βλέπω τις gigabyte ότι είναι πολύ πιο πάνω χρονισμένη,θα πειράξει αυτό;Θα δω και γω artifacts :fear:  ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα, η Sapphire είναι η παραδοσιακή εταιρεία για ATi/AMD, ανέκαθεν ήταν.Όπως είναι η eVGA για τις nVidia ας πούμε.Παρόλα αυτά, και οι υπόλοιπες εταιρείες, μια χαρά είναι, από 'κει και πέρα εγώ θα έπαιρνα την Gigabyte αφού έχει και 3 χρόνια εγγύηση, αλλά αν θες να γλιτώσεις τα 20-30 ευρώ διαφορά που έχουν με την Sapphire, πάρε την δεύτερη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα, η Sapphire είναι η παραδοσιακή εταιρεία για ATi/AMD, ανέκαθεν ήταν.Όπως είναι η eVGA για τις nVidia ας πούμε.Παρόλα αυτά, και οι υπόλοιπες εταιρείες, μια χαρά είναι, από 'κει και πέρα εγώ θα έπαιρνα την Gigabyte αφού έχει και 3 χρόνια εγγύηση, αλλά αν θες να γλιτώσεις τα 20-30 ευρώ διαφορά που έχουν με την Sapphire, πάρε την δεύτερη.

νταξ τα λεφτά όπως είπα θα αργήσω κάπως να τα μαζέψω,οπότε παλεύεται και αυτό.

Σαφώς και 1 χρόνος έξτρα εγγύηση είναι διαμάντι!

Αλλά από αυτό που ρώτησα;Το σύστημα ψύξης είναι πιο καλό και αθόρυβο ή τα ίδια είναι με την sapphire;Στην gigabyte βλέπω δεν έχει true audio :P  όχι πως θα το χρησιμοποιούσα ποτέ,αλλά γιατί όχι;(πλακίζω,είναι κάτι που δεν θα χρησιμοποιούσα ποτέ),αλλά UEFI είναι η gigabyte;Είναι και πιο πάνω χρονισμένη θα έχω θέματα με αυτό;;

και άλλη μια ερώτηση καλώδια για τα 6pin και 8pin θα έχει μέσα το κουτί της κάρτα;;Αυτά που έχω τα 2x6pin θυμάμαι ότι τα είχε η xfx μαζί,βλέπω στην sapphire γράφει 6 PIN to 4 PIN Power Cable x 2..

Κάτι άλλο με την gigabyte θα μπορώ να συνδέσω 2 οθόνες,μια με dvi και η άλλη με hdmi ε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...