Προς το περιεχόμενο

ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΚΑΡΤΑΣ ΓΡΑΦΙΚΩΝ


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 13,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

η 2ρη ειναι καλυτερη. απλα ποτε δεν ξερεις τι μεταχειρηση εχει κανει ο αλλος με την καρτα του.

εγω αποφευγω ατομα που δεν ξερω.

μονο σε περιπτωση αν ειναι εδω κοντα μου και η αποδειξη ειναι στο ονομα του και μαλιστα με τιμολογιο για να εχω ολα τα στοιχεια του.

 

και ακομα καλυτερα χερι με χερι για να ανταλλαξετε στοιχεια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν μπορουσες να βαλεις ενα 20ρικο ακομα θα προτειναι αυτην: https://www.skroutz.gr/s/4023703/Sapphire-Radeon-R9-270X-2GB-with-Boost-OC-11217-01-20G. την ειχα πριν λιγο καιρο. πολυ δυνατο κομματι. κι αν μενεις θεσσαλονικι ειναι το μαγαζι πισω απο τιν σταθμο την παιρνεις 170ευρ. αλλα κλαιν μαι 4 ευρ τα μεταφορικα.

ωραια φαινεται , ε πισω απο ποιον σταθμο ειναι; γιατι μενω θεσσαλονικη :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερώτηση,τώρα που θα δώσω την κάρτα,θέλω να είμαι με της cpu μέχρι με φωτίσει κάποιος θεός να πάρω την 280x που είπαμε.Τί αλλάζω στο bios ώστε να είμαι με αυτό το θηρίο των γραφικών του i5 2500k :P  ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραια φαινεται , ε πισω απο ποιον σταθμο ειναι; γιατι μενω θεσσαλονικη :)

ακριβως πισω απο τον σηδηροδρομικο σταθμο καπου κοντα στην τροχαια.

 

xtrmsnpr δεν ξερω αν χρειαζεται να αλλαξεις κατι.  δεν το ειχα κανει ποτε. το μονο που εκανα ειναι τα κλασσικα DDU και αντιο!  επαιζα κανονικα με τον ι7 κανονικα. αν χρειαζεται καποια αλλαγη θα με ενδιεφερε και μενα :-)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα και πάλι, θέλω τα φώτα σας αν το τροφοδοτικό μου μπορεί να σηκώσει την 270x shaphire κάρτα γραφικών (γιατί με μία γρήγορη αναζήτηση στο google δεν μπόρεσα να βγάλω άκρη) Το τροφοδοτικό είναι της corsair 450W και έχω επεξεργαστή phenom x4 965 black edition . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα και πάλι, θέλω τα φώτα σας αν το τροφοδοτικό μου μπορεί να σηκώσει την 270x shaphire κάρτα γραφικών (γιατί με μία γρήγορη αναζήτηση στο google δεν μπόρεσα να βγάλω άκρη) Το τροφοδοτικό είναι της corsair 450W και έχω επεξεργαστή phenom x4 965 black edition . 

Δεν θα έχει πρόβλημα το πολύ όλο το σύστημά σου σε full χρήση να έχει 250-300w . Αυτό έχεις ; http://www.bit-tech.net/hardware/psus/2009/04/27/corsair-cx-400w-psu-review/1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@alexdoxara ποιό μοντέλο ακριβώς αν και λογικά δε θα χεις θέμα.

 

 

Δεν θα έχει πρόβλημα το πολύ όλο το σύστημά σου σε full χρήση να έχει 250-300w . Αυτό έχεις ; http://www.bit-tech.net/hardware/psus/2009/04/27/corsair-cx-400w-psu-review/1

Αυτό εδώ είναι http://www.visionstudio.gr/prodinfo.asp?id=33147&cat=17

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα μετα απο ψαξιμο και αφου εχω και μια αδυναμια στην asus ειπα αντί για την msi 7770 1gb ddr5

να επιλεξω μια απο τις αυτες τις δυο.

 

Link.png Site: AMD ASUS R7250-OC-2GD3

Link.png Site: Asus AMD Radeon R7 250 (1GB, DDR5, 128bit)

 

Εχει και you εδω που ειμαι και θα γλιτωσω και τα μεταφορικα!

Λοιπον 2gb ddr3 η 1gb ddr5; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαβασα σε reviews οτι η συγκεκριμένη msi εχει πολλα DOA και αλλα προβληματα. Και ειδικα αφου δεν εχει "πλαισιο" εδω που ειμαι, η αλλαγη ακομα και μεσα στην εγγυηση θα ειναι βασανο.

Την asus την θεωρω πολυ αξιοπιστη σαν εταιρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα μετα απο ψαξιμο και αφου εχω και μια αδυναμια στην asus ειπα αντί για την msi 7770 1gb ddr5

να επιλεξω μια απο τις αυτες τις δυο.

 

Link.png Site: AMD ASUS R7250-OC-2GD3

Link.png Site: Asus AMD Radeon R7 250 (1GB, DDR5, 128bit)

 

Εχει και you εδω που ειμαι και θα γλιτωσω και τα μεταφορικα!

Λοιπον 2gb ddr3 η 1gb ddr5; 

 

Να έχεις υπόψη σου οτι θα έχεις περίπου 30% λιγότερα fps με τις r7 250. Τώρα αυτό που λες για την msi δεν το γνωρίζω. Τέλος πάντων επειδη αυτός που πληρώνει έχει πάντα δίκιο εγώ θα έλεγα 1GB gddr5  έτσι και αλλιώς με την κάρτα αυτή ούτε σε υψηλή ανάλυση θα παίζεις ούτε σε υψηλά settings. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...