Προς το περιεχόμενο

ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΚΑΡΤΑΣ ΓΡΑΦΙΚΩΝ


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 13,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ειχα κανει κι εγω μια ερωτηση πριν κατι μηνες και μου ειχε προταθει η 7770 (για το pc της υπογραφης μου παντα). Σκεφτομαι να του κανω overclock και να κοτσαρω μια καρτα γραφικων αλλη επανω. To μπατζετ ειναι στα 120 - 150€ και λογικα θα χρειαστω και τροφοδοτικο. Η ερωτηση μου ειναι, εκτος απ την 7770 υπαρχει καποια αλλη καρτα? Θελω να παιζω κυριως sports games και αν γινεται το συστημα μου να με κρατησει για κανα δυαρι χρονια ακομα...θενκς.

 

Edit: ο λογος που με χαλαει η 7770 ειναι οτι ειναι 1gb. Bλεπω και τις απαιτησεις του fifa 15 και κατι με πιανει...

 

 

 

 

Thanks για την απαντηση. Αν πω οτι δεν εξαντλω το 150αρι? γιατι μαζι με τροφοδοτικο θα παει κανα 200αρι...thanks και παλι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Case (Κουτί): Midi tower


PSU Lamtech 550w


Motherboard (Μητρική):Gigabyte 


CPU (Κεντρικός επεξεργαστής): AMD FX 8320


RAM (Μνήμη συστήματος): 8GB


GPU (Κάρτα γραφικών): AMD HD 5670


Monitor/Resolution (Οθόνη/Ανάλυση): 2 22άρες 1680Χ1080


ΟS (Λειτουργικό σύστημα): Windows 7/Hackintosh


Εχω ένα AMD FX8320 και μια HD5670 ,και σκεφτόμουνα μήπως πάρω μια καρτούλα καινούργια(η μεταχειρισμένή)  για να παίζω κανα παιχνιδάκι της προκοπής. Δεν έχω ιδιαίτερες απαιτήσεις, ούτε να τα παίζει ολα High, απλά το τροφοδοτικό είναι ένα Lamtech 550W και δεν ψήνομαι να το αλλάξω, οπότε αν είναι κάτι που να το σηκώνει το υπάρχων τροφοδοτικό καλό θα ήταν.

 

Budget κανα 120άρι καινούργια ή κατοστάρικο μεταχειρισμένη. Αμα ντε και καλά θέλετε να μου βρείτε και φθηνότερες θα κάνω την καρδιά μου πέτρα.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα τι απατεώνες είναι..Γράφουν DirectX 12 ενώ καμία από τις σημερινές δεν έχει native υποστήριξη..

 

* Based on preliminary DirectX 12 specifications as of July, 2014, AMD’s GCN-based products are expected to support DirectX 12 upon its release. The DirectX 12 specification and support for it are subject to change without notice.

 

κάνε ένα κόπο διαβασε τους - δε το γραφουν με τοσο μικρά γραμματα -

ουτε native γραφουν,

νταξ μαρκετινγ rulez μεν αλλα διαβασε τι γραφουν πρωτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λογικα θα έχει κάποιον αντάπτορα αλλά τα καλώδια αυτά τα έχει το τροφοδοτικό σου.

Αν δεν τα έχεις καλύτερα να το αλλάξεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λογικα θα έχει κάποιον αντάπτορα αλλά τα καλώδια αυτά τα έχει το τροφοδοτικό σου.

Αν δεν τα έχεις καλύτερα να το αλλάξεις.

Εντάξει είδα έχει..

Δεν έπαιζε η φράση "καλυτερα να αλλάξεις" :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες, θέλω να πάρω κάρτα γραφικών, διαθέτω ταβάνι 150ε, τι μου προτείνετε? Την θελω για gaming

 

Τώρα έχω αυτή http://www.skroutz.gr/s/317644/MSI-GeForce-GTX560-TI-1GB-Twin-Frozr-II-OC.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πας κατευθείαν για την R9 270 που σου προτείνει ο @Millenium που την έχει και σε εκπτωση.

Οποιαδήποτε κάρτα χειρότερη απο αυτήν δεν αξίζει για αναβάθμιση απο GTX 560 ti (για μένα τουλάχιστον)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πώς θα μπορούσα να σας δείξω το σύστημά μου για να μου πείτε αν είναι η καλύτερη επιλογή?! 

Για να πάω στα 3 gb ανεβαίνω πολύ ε?

 

Processor AMD FX-8350 Eight-Core Processor, 4000 Mhz, 4 Core(s), 8 Logical Processor(s)
 
Installed Physical Memory (RAM) 8,00 GB ddr3
 
 

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16813131874

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...