Προς το περιεχόμενο

ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΚΑΡΤΑΣ ΓΡΑΦΙΚΩΝ


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

@vtsuk : Καλορίζικη! Πάντος και η 7790  με 10 € παραπάνω αξίζει αλλά προσοχή μήπως δεν είναι καινούρια αλλά stock-μεταχειρισμένη γιατί δεν την βλέπω στο skroutz.

 

@bill987 : Θα έλεγα οτι η 750 ti είναι too much για το σύστημά σου. Με ανάλυση 1366χ768 και σε low-medium settings θα μπορείς να παίζεις τα τελευταία παιχνίδια μέχρι και το 2015 (ισως με εξαίρεση 2-3) και με μία r7 250. Κοίτα όμως να πάρεις μία με gddr5 έστω και με 1 gb. Επίσης δες και την hd 7770 ή την r7 250x είναι καλύτερες απο την 250 και η 7770 ίσως υπάρχει ακόμα στα 80 € στο πλαίσιο αλλά μάλλον θα στην προλάβει ο @vtsuk :-D  . Μετά το 2015 καλό θα ήταν να κάνεις ριζική αναβάθμιση. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

@manos20082,

Μόνο στο The Crew θα είναι καλύτερη η GTX770 λόγω της καλής συνεργασίας που έχουν nVidia-Ubisoft, στα άλλα δύο η R9 280X θα είναι καλύτερη επειδή το BF4 έχει Mantle API και ακούγεται ότι και το GTA V θα έχει και εκτός αυτού είναι και πιο φτηνή η δεύτερη και έχει 3GB Vram αντί για 2GB που έχει η πρώτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαλιστα! Αφου το GTA v θα το υποστιρηξει οκ! Τωρα για 5 frames πιο κατω για το crew δεν υπαρχει λογος για την gtx 770! Ευχαριστω για την βοηθεια!

Επιδι έχεισ το χρηματικό πόσο για μια 770\R9 280X μπορείς να μαζέψεισ λίγα χρήματα ακόμα να πασ στην R9 290 ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Case (Κουτί): Corsair Obsidian 350D

PSU (Τροφοδοτικό & Watt): Corsair RM 750

Motherboard (Μητρική): Asus Gryphon Z87

CPU (Κεντρικός επεξεργαστής): Intel Core i5 4690k

RAM (Μνήμη συστήματος): Corsair Vengeance Pro 2x4GB

GPU (Κάρτα γραφικών): Gigabyte GTX650 Ti 

Monitor/Resolution (Οθόνη/Ανάλυση): Samsung LED TV 32' 3D Full HD (1920x1080) 

ΟS (Λειτουργικό σύστημα):Windows 8.1 

Χαίρεται...Θέλω να κάνω αναβάθμιση την κάρτα γραφικών. Την παλιά θα την δώσω στον αδερφό. Σκέφτομαι για GTX 770 αλλά δεν ξέρω από ποια εταιρία (Gigabyte, Asus, MSI, EVGA, Palit). Το Budget είναι από 300 έως και 350 το πολύ. Κατά προτίμηση κοντά στα 300. Έχω κοιτάξει διάφορα site όπου κάνουν σύγκριση και το καθένα βγάζει και άλλο αποτέλεσμα. Η γνώμη σας θα μου ήταν πολύ χρήσιμη. Ευχαριστώ
Υ.Γ Δεν βιάζομαι για την αγορά της. Η αγορά της θα γίνει μετά από 1 με 2 μήνες.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Case (Κουτί): Corsair Obsidian 350D

PSU (Τροφοδοτικό & Watt): Corsair RM 750

Motherboard (Μητρική): Asus Gryphon Z87

CPU (Κεντρικός επεξεργαστής): Intel Core i5 4690k

RAM (Μνήμη συστήματος): Corsair Vengeance Pro 2x4GB

GPU (Κάρτα γραφικών): Gigabyte GTX650 Ti 

Monitor/Resolution (Οθόνη/Ανάλυση): Samsung LED TV 32' 3D Full HD (1920x1080) 

ΟS (Λειτουργικό σύστημα):Windows 8.1 

 

Χαίρεται...Θέλω να κάνω αναβάθμιση την κάρτα γραφικών. Την παλιά θα την δώσω στον αδερφό. Σκέφτομαι για GTX 770 αλλά δεν ξέρω από ποια εταιρία (Gigabyte, Asus, MSI, EVGA, Palit). Το Budget είναι από 300 έως και 350 το πολύ. Κατά προτίμηση κοντά στα 300. Έχω κοιτάξει διάφορα site όπου κάνουν σύγκριση και το καθένα βγάζει και άλλο αποτέλεσμα. Η γνώμη σας θα μου ήταν πολύ χρήσιμη. Ευχαριστώ

Υ.Γ Δεν βιάζομαι για την αγορά της. Η αγορά της θα γίνει μετά από 1 με 2 μήνες.

 

 

 

 

Σε 2 μήνες όπως είπε ο προλαλήσας θα έχουν κυκλοφορήσει νέες GeForce οπότε έχουμε να κάνουμε με άλλες παράμετρους. Και η κυκλοφορία αυτών να μην ήταν, είναι άτοπο να ρωτάς για 1 ή 2 μήνες πριν γιατί στο μεσοδιάστημα μια οποιαδήποτε προσφορά μπορεί να αλλάξει πολλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε 2 μήνες όπως είπε ο προλαλήσας θα έχουν κυκλοφορήσει νέες GeForce οπότε έχουμε να κάνουμε με άλλες παράμετρους. Και η κυκλοφορία αυτών να μην ήταν, είναι άτοπο να ρωτάς για 1 ή 2 μήνες πριν γιατί στο μεσοδιάστημα μια οποιαδήποτε προσφορά μπορεί να αλλάξει πολλά.

Έγινε και ευχαριστώ...Απλά επειδή ξεκίνησα να κοιτάω από τώρα ήθελα να δω από άποψη εταιρίας ποια είναι η "καλύτερη" σε 770. Λογικά για 870 θα πάω. :)  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά,5570 ή GT440;;

 

Γενικώς υπάρχουν διάφορες εκδόσεις με gddr5 / gddr3 και 512mb / 1gb ακόμα και 2 gb και για τις δυο κάρτες. Αν θες πες μας σε πιες ακριβώς κάρτες αναφέρεσαι και τις τιμές. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικώς υπάρχουν διάφορες εκδόσεις με gddr5 / gddr3 και 512mb / 1gb ακόμα και 2 gb και για τις δυο κάρτες. Αν θες πες μας σε πιες ακριβώς κάρτες αναφέρεσαι και τις τιμές.

DDR3 1GB 6570 vs GDDR5 1GB GT440
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μ' αρέσει που κοιτάτε τον τύπο μνήμης σ' αυτές τις κάρτες οι οποίες δεν κάνουν ούτε για pacman.

αδερφε το παιδι ρωτησε και απαντησαμε. λες να μην ξερουμε αν παιζουν pacman ή super mario?

 

την δουλεια μας κανουμε :-)  :-)  :-)  και προτειναμε να παει σε κατι καλυτερο.

 

οντοπικ 

 

@SakisProHD τι χρηση θελεις να κανεις? και ποσα χρηματα διαθετεις? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...