Προς το περιεχόμενο

ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΚΑΡΤΑΣ ΓΡΑΦΙΚΩΝ


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν στο εχουν προτείνει το τροφοδοτικό οκ παω πασο παντως διατηρώ τις επιφυλάξεις μου εγω τουλάχιστον δεν θα το εμπιστευόμουν , τωρα απο εκει και πέρα για την 760 μιας και την εχω και εγω και σε παλιότερο σύστημα οπως θα δεις στην υπογραφή μου τρέχω τα παντα στο ultra δεν μασάει γενικά πουθενά και απο θερμοκρασίες ειναι πολυ καλύτερα η gigabyte σε σχέση με asus που ειχα τοσα χρόνια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Απ'οσο ξερω ισχυει αυτο:

 LEPA is an Ecomaster company and Ecomaster distributes Enermax products and has Enermax design the LEPA PSU line. 

 

Και εχω σε 3 φιλους μου Lepa και ειναι απροβληματιστα εδω και 2,5 χρονια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τροφοδοτικό μου το έχουν προτείνει απο εδώ :P  και έχει και 6-pin + 6+2-pin !! Απλά τρώει τ'άντερά του απο ρεύμα :mellow:  Ως τώρα δεν μ'έχει απογοητεύσει πάντως ! Τσέκαρα λίγο την MSI και σε reviews έρχεται πρώτη ( MSI R9 270X Hawk ) αν και στην τιμή της 760 βέβαια :wacko:  Θα δώ το τελικό budget μου υποθέτω αλλά αν δεν πέσουν οι τιμές με βλέπω να γυρνάω στην παλιά καλή nVidia...

 

Kαι επειδή στο προτείνανε από εδώ τι; Τώρα το ότι υποτίθεται ότι καταναλώνει πολύ ρεύμα δεν το έχω καταλάβει. Τραβάει υποτίθεται παραπάνω από ότι πρέπει τι εννοείς;

για σας παιδιά μπορείτε να μου πείτε πια είναι η καλύτερη κάρτα γραφικών που μπορώ να πάρο με 90-120 ευρώ για game's να σας πω και το σύστημα μου

 

CPU:AMD 5800k

M/rd:Gigabyte F2A85X-DH3

Ram: 8g 1600

τροφοδοτικό:550W S-Tech

Window's 7 64bit

24" Screen 1920*1080

 

Κάτι που να μπορώ να βρω στην αθηνα :) ευχάριστο εκ'το προτερων

 

https://www.skroutz.gr/s/4307584/Gigabyte-Radeon-R7-260X-1GB-OC-GV-R726XOC-1GD.html

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα τροφοδοτικά τραβάνε έτσι κι αλλιώς παραπάνω απ'ότι λένε έτσι ; Ε, το δικό μου έχει απλό 80+ efficiency και σε κάτι test σε video (youtube) τράβαγε ~100 Watt περισσότερο ( ~600 ) σε Max χρήση του ! Μάλλον σε 760 γέρνω...πάω πάλι πίσω στησταθερή αξία nVidia. Tα pin που έχω κάνουν ;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα τροφοδοτικά τραβάνε έτσι κι αλλιώς παραπάνω απ'ότι λένε έτσι ; Ε, το δικό μου έχει απλό 80+ efficiency και σε κάτι test σε video (youtube) τράβαγε ~100 Watt περισσότερο ( ~600 ) σε Max χρήση του ! Μάλλον σε 760 γέρνω...πάω πάλι πίσω στησταθερή αξία nVidia. Tα pin που έχω κάνουν ;;

 

Κάνουν τα pin σου υποθέτω. Μισό τράβαγε 600W για αναπαραγωγή video; Τι video ήταν αυτό 8k;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα τροφοδοτικά τραβάνε έτσι κι αλλιώς παραπάνω απ'ότι λένε έτσι ; Ε, το δικό μου έχει απλό 80+ efficiency και σε κάτι test σε video (youtube) τράβαγε ~100 Watt περισσότερο ( ~600 ) σε Max χρήση του ! Μάλλον σε 760 γέρνω...πάω πάλι πίσω στησταθερή αξία nVidia. Tα pin που έχω κάνουν ;;

 

Αν μπορέσεις να πάρεις και 760 windforce της gigabyte (αυτη που εχω στην υπογραφή μου) εχει πολυ καλό σύστημα ψύξης με τους 3 ανεμιστήρες και πίστεψε με ειναι αθόρυβη και εχει πολυ καλες θερμοκρασίες

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για σας παιδιά μπορείτε να μου πείτε πια είναι η καλύτερη κάρτα γραφικών που μπορώ να πάρο με 90-120 ευρώ για game's να σας πω και το σύστημα μου

CPU:AMD 5800k
M/rd:Gigabyte F2A85X-DH3
Ram: 8g  DDR3 1600
τροφοδοτικό:550W S-Tech
Window's 7 64bit
24" Screen 1920*1080

Κάτι που να μπορώ να βρω στην αθηνα :) ευχάριστο εκ'το προτερων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για σας παιδιά μπορείτε να μου πείτε πια είναι η καλύτερη κάρτα γραφικών που μπορώ να πάρο με 90-120 ευρώ για game's να σας πω και το σύστημα μου

 

CPU:AMD 5800k

M/rd:Gigabyte F2A85X-DH3

Ram: 8g  DDR3 1600

τροφοδοτικό:550W S-Tech

Window's 7 64bit

24" Screen 1920*1080

 

Κάτι που να μπορώ να βρω στην αθηνα :) ευχάριστο εκ'το προτερων

 

Καταρχάς πρέπει να αλλάξεις το τροφοδοτικό σου , δεν θα έβαζα οποιαδήποτε κάρτα σε τετοιο τροφοδοτικό αλλα και γενικα σε σύστημα. Τωρα καρτούλα σε αυτα τα χρήματα h 650 νομιζω ειναι μια καλή λύση http://www.visionstudio.gr/prodinfo.asp?id=37165&cat=5&sub=137&pmanuf=0&sort=3&step=2

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μία βοήθεια και σε μένα. έχει διαφορά η gtx760 με 2 gb μνήμη από ότι με 4; σκέφτομαι αυτό το μοντέλο αλλά δεν ξέρω ποιό θα είναι καλλίτερο μιας και οι δύο έχουν το πολύ 40 ευρώ διαφορά στην τιμή.

θα πλαισιωθεί από

i5 4570,

maximus vi formula,

16gb 1600 kingston,

ssd vertex 3 miops,

windows 7 ultimate x64

1500 watt thermaltake toughpower.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για σας παιδιά μπορείτε να μου πείτε πια είναι η καλύτερη κάρτα γραφικών που μπορώ να πάρο με 90-120 ευρώ για game's να σας πω και το σύστημα μου

 

CPU:AMD 5800k

M/rd:Gigabyte F2A85X-DH3

Ram: 8g  DDR3 1600

τροφοδοτικό:550W S-Tech

Window's 7 64bit

24" Screen 1920*1080

 

Κάτι που να μπορώ να βρω στην αθηνα :) ευχάριστο εκ'το προτερων

 

Σου είχα απαντήσει και παραπάνω εδώ http://www.insomnia.gr/topic/515009-βοηθεια-για-αναβαθμιση-καρτασ-γραφικων/?p=52977645

 

...και συμφωνώ απόλυτα με τον SPANK για το τροφοδοτικό. Το φθηνό μπορεί να αποβεί και ακριβό να θυμάσαι, ειδικά με τα τροφοδοτικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μία βοήθεια και σε μένα. έχει διαφορά η gtx760 με 2 gb μνήμη από ότι με 4; σκέφτομαι αυτό το μοντέλο αλλά δεν ξέρω ποιό θα είναι καλλίτερο μιας και οι δύο έχουν το πολύ 40 ευρώ διαφορά στην τιμή.

θα πλαισιωθεί από

i5 4570,

maximus vi formula,

16gb 1600 kingston,

ssd vertex 3 miops,

windows 7 ultimate x64

1500 watt thermaltake toughpower.

 

Ναι εχει διαφορά αν παίζεις σε αναλύσεις πανω απο 1920x1200 η extra μνήμα θα βοηθήσει , παντως θα σου πρότεινα την 2gb κομπλέ θα εισαι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σας. Πρόκειται να προχωρήσω σε αγορά κάρτας γραφικών και να 'φύγω' από την Sapphire HD7850 1GB λόγο αγοράς καινούργιας οθόνης. Βρίσκομαι ανάμεσα στην Asus GTX660 Direct CU2-OC και σε κάποιες υλοποιήσεις της R9-270X. Θέλω τα 'φώτα' σας.

 

Το σύστημά μου:

CPU: Intel Core i5 3570

MOBO: Ashrock H77 PRO4/MVP

RAM:2xCorsair Vengeance 4GB 1600MHz

PSU: Cooler Master M2 Silent Pro 620W

GPU:Sapphire HD7850 1GB Dual-x Edition

 

Ευχαρστώ

Νίκος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...